Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2011., 02:06   #81
mene zanima dal svi plaćaju ispite iz državne ili? i kad se to treba platiti i di?
black_diamonds is offline  
Old 24.11.2011., 15:37   #82
Quote:
black_diamonds kaže: Pogledaj post
mene zanima dal svi plaćaju ispite iz državne ili? i kad se to treba platiti i di?
Plaćaju samo stariji maturanti i maturanti izvan RH.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 24.11.2011., 18:17   #83
a ako neko završava dopisnu ili večernju, znači ne vodi se ko redovan učenik onda isto vjerojatno?
black_diamonds is offline  
Old 24.11.2011., 18:24   #84
Quote:
black_diamonds kaže: Pogledaj post
a ako neko završava dopisnu ili večernju, znači ne vodi se ko redovan učenik onda isto vjerojatno?
E sad, nekom logikom si ti ipak ovogodišnji maturant/ica, pa ne bi trebao plaćati, al nisam sigurna
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 26.11.2011., 02:25   #85
Stari sam maturant i namjeravam se ove godine prijaviti na Državnu maturu.
Zanima me sljedeće:
U njihovom pravilniku piše da dokumenti koje moramo poslati u njihov središnji ured moraju biti ovjerene preslike.E sad ja ne znam da li ja te preslike svjedožbi moram ovjeriti u svojoj bivšoj školi ili kod javnog bilježnika?Isto me zanima i za presliku domovnice.
batleth is offline  
Old 26.11.2011., 22:56   #86
Nisam vidjela da je itko prije postavio ovo pitanje. Uglavnom, zanima me kakva je procedura za prijavljivanje ovogodišnjih maturanata koji završavaju van RH. Jel' se i mi prijavljujemo preko postani-student ili treba još neka dodatna priprema?
pita-od-jabuke is offline  
Old 26.11.2011., 23:28   #87
De, recite mi. Nacrtajte ako treba... Listu sadašnjih 100% točnih visokih škola u Zagrebu (fakulteti, visoke, više... bla, bla) koje traže BBB i ako traže, što traže od izbornih. Ali molim da mi date neku listu koja nije danas-sutra, već koja će biti i dogodine. Da računam za upis sa BBB. Molim samo ove koji su 101% sigurni i koji su, pored neta (kao ja), i negdje drugdje to doznali. E pa tako onda, pozdrav.
__________________
Always outnumbered, never outgunned
DokleViše is offline  
Old 27.11.2011., 14:15   #88
Jel zna netko koliko nam vrijede rezultati drž. mature? Pisala sam ove godine, ali kad bih recimo htjela iduće upisati neki drugi fakultet, moram li opet pisati ili mi vrijede ovogodišnji rezultati?
__________________
Summum ius, summa iniuria.
Nessie :) is offline  
Old 27.11.2011., 14:16   #89
Quote:
Nessie :) kaže: Pogledaj post
Jel zna netko koliko nam vrijede rezultati drž. mature? Pisala sam ove godine, ali kad bih recimo htjela iduće upisati neki drugi fakultet, moram li opet pisati ili mi vrijede ovogodišnji rezultati?
I dalje ti vrijede rezultati mature, no prijemni se moraju opet polagati
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series
*tearsinheaven is offline  
Old 27.11.2011., 14:20   #90
Quote:
*tearsinheaven kaže: Pogledaj post
I dalje ti vrijede rezultati mature, no prijemni se moraju opet polagati
Ok, hvala. Znači da moram pisati samo onaj test apstraktnog mišljenja na hrv.studijima.
__________________
Summum ius, summa iniuria.
Nessie :) is offline  
Old 27.11.2011., 21:41   #91
Quote:
black_diamonds kaže: Pogledaj post
mene zanima dal svi plaćaju ispite iz državne ili? i kad se to treba platiti i di?
da, ako si stariji maturant.
trebaju biti plačeni najkasnije 10 dana prije polaganja određenog ispita.
o tome ćeš biti obaviještena na naslovnici postani-student.hr

Quote:
black_diamonds kaže: Pogledaj post
a ako neko završava dopisnu ili večernju, znači ne vodi se ko redovan učenik onda isto vjerojatno?
da, spadaš u starije maturante.

Quote:
batleth kaže: Pogledaj post
Stari sam maturant i namjeravam se ove godine prijaviti na Državnu maturu.
Zanima me sljedeće:
U njihovom pravilniku piše da dokumenti koje moramo poslati u njihov središnji ured moraju biti ovjerene preslike.E sad ja ne znam da li ja te preslike svjedožbi moram ovjeriti u svojoj bivšoj školi ili kod javnog bilježnika?Isto me zanima i za presliku domovnice.
svejedno je, preporučujem ti da ovjeriš u bivšoj školi - proći ćeš jeftinije
rubia.despues is offline  
Old 27.11.2011., 22:19   #92
Kad će se više znat konačno i službeno za koje fakseve treba dodatna provjera a za koje ne treba???
number 19 is offline  
Old 28.11.2011., 12:51   #93
Quote:
batleth kaže: Pogledaj post
Stari sam maturant i namjeravam se ove godine prijaviti na Državnu maturu.
Zanima me sljedeće:
U njihovom pravilniku piše da dokumenti koje moramo poslati u njihov središnji ured moraju biti ovjerene preslike.E sad ja ne znam da li ja te preslike svjedožbi moram ovjeriti u svojoj bivšoj školi ili kod javnog bilježnika?Isto me zanima i za presliku domovnice.
koji nam točno dokumenti trebaju?
svjedodžbe i domovnica ili još nešto?
može li domovnica biti starija od 6 mjeseci?
kuštrava kokoš is offline  
Old 28.11.2011., 14:31   #94
Quote:
kuštrava kokoš kaže: Pogledaj post
koji nam točno dokumenti trebaju?
svjedodžbe i domovnica ili još nešto?
može li domovnica biti starija od 6 mjeseci?
Treba im poslati obrazac prijave nakon što se registriramo na postani student,zatim sve svjedodžbe iz srednje škole i domovnicu.Svjedodžbe i domovnica moraju biti ovjerene preslike.Ovo za domovnicu nisam siguran da li može biti starija od 6 mjeseci.
batleth is offline  
Old 28.11.2011., 20:26   #95
Konačno su stavili brošuru za sezonu 11/12. Kolko vidim pod predmetom hrvatski piše da su istog dana oba dijela ispita.

Jel tako bilo i prošle godine? Mislim esej i test u isti dan
imbatr0n is offline  
Old 28.11.2011., 20:32   #96
Quote:
imbatr0n kaže: Pogledaj post
Konačno su stavili brošuru za sezonu 11/12. Kolko vidim pod predmetom hrvatski piše da su istog dana oba dijela ispita.

Jel tako bilo i prošle godine? Mislim esej i test u isti dan
ne, prošle godine su se pisali odvojeno.
__________________
I hate being bipolar. It's fantastic.
rubia.despues is offline  
Old 28.11.2011., 21:05   #97
Quote:
number 19 kaže: Pogledaj post
Kad će se više znat konačno i službeno za koje fakseve treba dodatna provjera a za koje ne treba???
Pa zna se na stranici postani-student.hr imaš sve studijske programe i faksove i piše što je potrebno za upis.
Aese is offline  
Old 28.11.2011., 23:23   #98
Quote:
Aese kaže: Pogledaj post
Pa zna se na stranici postani-student.hr imaš sve studijske programe i faksove i piše što je potrebno za upis.
Sluzbeno ce se za ou godinu znat od 1.12. Na postani student
Operabag is offline  
Old 01.12.2011., 09:43   #99
"Kandidati koji su najmanje četverogodišnje srednje obrazovanje završili u redovitome sustavu obrazovanja u Republici Hrvatskoj školske godine 2010./2011. dobit će novu korisničku oznaku i lozinku kroz postupak aktivacije unosom staroga TAN-a. Ako je TAN izgubljen, radi aktivacije
treba se obratiti Središnjemu prijavnom uredu."

Di da upišem TAN ?
Kod prijave trebam samo korisničku oznaku, lozinku i PIN.
A trenutno se nit nebrem prijaviti.
plemeniti konj is offline  
Old 01.12.2011., 16:16   #100
upisivat ćeš ga u 'prozor' određen za to, pred kojim će pisati; upiši/potvrdi svojim TAN-om

(TAN će ti trebati za potvrđivanje liste izabranih fakulteta/prijavljivanje ispita/potvrđivanje upisa na određeni faks ...)
__________________
I hate being bipolar. It's fantastic.
rubia.despues is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:02.