Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2013., 14:53   #81
Trebam pomoć: imam simptome svrbeža i peckanja u i pri vrhu mokraćne cijevi te u anusu. inače sam imao problema s candidom ali nikad u anusu pa me zanima da li smijem canisten koristiti i u debelom crijevu, dakle rektalno? ako ne, kako da se riješim infekcije candide u crijevima?
__________________
Apokalipsa je oduvijek bila nad nama i oduvijek je postojala mogućnost da budućnost postane grozna, ali hej, uspjeli smo mnogo puta u prošlosti nadići svakakve prepreke i ne postoji razlog zbog kojeg to nebi mogli i sada
maleesh is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 22:11   #82
Quote:
maleesh kaže: Pogledaj post
Trebam pomoć: imam simptome svrbeža i peckanja u i pri vrhu mokraćne cijevi te u anusu. inače sam imao problema s candidom ali nikad u anusu pa me zanima da li smijem canisten koristiti i u debelom crijevu, dakle rektalno? ako ne, kako da se riješim infekcije candide u crijevima?
a dijagnozu candide albicans rektalno si naravno sam postavio? liječnik nije potreban ili??? ako hoćeš znati što ti je otiđi na pregled i po potrebi napravi briseve. mislim da ti je to najbolji savjet koji ti itko može dati.
__________________
"Ljudska je glupost institucionalizirana i poticana od društva, a svaki oblik borbe protiv nje unaprijed je osuđen na propast." - Krleža
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 15:40   #83
Pozdrav! Zadnjih godinu dana (i više) sam aktivna na temi o gljivicama na ženskom zdravlju , nikako ih se nisam mogla rješiti dok nisam zaključila da je izvor zaraze dečko (pio je jednom Diflucan i mazao se u par navrata sa Canestenom - na moj nagovor), sad, kad smo počeli koristiti kondome (na flasterima sam - isto kao i pilule samo što su flasteri), gljivice s moje strane su potpuno nestale. Nitko sretniji od mene! Napokon! Nema više vaginaleta, kremica i svih ostalih gluposti!

Problem je u tome što on vanjskih simptoma nema. Što je njemu sad za napraviti da ih se riješi? I što je sa oralnim sexom?
Mali miško is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 12:41   #84
Whispers i princess_leia postovi su vam premješteni na ovu temu: Candida albicans u organizmu (sistemska kandidijaza).

Ispričavam se što nisam ovo ranije napravila, nisam stigla i usput žao mi je to vas stalno seljakamo, nismo se razumjeli o čemu se radi pa ste s jedne krive teme preseljeni na drugu. Evo sad su postovi na temi gdje trebaju biti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 00:29   #85
Quote:
Mali miško kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Zadnjih godinu dana (i više) sam aktivna na temi o gljivicama na ženskom zdravlju , nikako ih se nisam mogla rješiti dok nisam zaključila da je izvor zaraze dečko (pio je jednom Diflucan i mazao se u par navrata sa Canestenom - na moj nagovor), sad, kad smo počeli koristiti kondome (na flasterima sam - isto kao i pilule samo što su flasteri), gljivice s moje strane su potpuno nestale. Nitko sretniji od mene! Napokon! Nema više vaginaleta, kremica i svih ostalih gluposti!

Problem je u tome što on vanjskih simptoma nema. Što je njemu sad za napraviti da ih se riješi? I što je sa oralnim sexom?
to je uvijek tako jer je građa mupkih splonih organa drukčija nego kod žena

izbjegavaj oralni seks dok se dečko ne izliječi, isto tako seks isključiv sa kondomom
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 20:22   #86
pozdrav, imam problema sa gljivicama u predjelu spolovila
planiram otic kod doktora pa me zanima moze li mi lijek propisat doktor opce prakse ili da me salje dermatologu ili urologu (koje je bolje od tog?)
isto tako nisam bas shvatio koji vam je lijek najbolje djelovao u lijecenju...
Hvala!
Ubser is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 22:09   #87
Quote:
Ubser kaže: Pogledaj post
pozdrav, imam problema sa gljivicama u predjelu spolovila
planiram otic kod doktora pa me zanima moze li mi lijek propisat doktor opce prakse ili da me salje dermatologu ili urologu (koje je bolje od tog?)
isto tako nisam bas shvatio koji vam je lijek najbolje djelovao u lijecenju...
Hvala!
Može ako je siguran kako se uistinu radi o gljivičnoj infekciji.
Ako nije siguran, jasno je kako će konzultirati specijalistu (vjerojatno deramtologa, možda infektologa, urologa...)
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 05:59   #88
Nakon neopreznog intimnog susreta nakotilo mi se gljivica uzduz i poprijeko spolovila. Situacija je vec nezgodna jer me i kolege znaju "diskretno" pogledati, te u mom prisustvu komentirati kako se osjeti "miris" po ribi. U higijeni nije stvar, cak stovise rabim puno deterdzenta za intimnu njegu no ne prolazi. Tocnije kada se istusiram izgleda ok, sve 5, ali nakon vec dva sata na poslu ja se osjecam vonjav. Eto decki neki savjet iz prve ruke bi mi najdraze legao. Canasten mast sam trosio ali nisam zadovoljan.
Trepetljikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 18:01   #89
Quote:
Trepetljikas kaže: Pogledaj post
Nakon neopreznog intimnog susreta nakotilo mi se gljivica uzduz i poprijeko spolovila. Situacija je vec nezgodna jer me i kolege znaju "diskretno" pogledati, te u mom prisustvu komentirati kako se osjeti "miris" po ribi. U higijeni nije stvar, cak stovise rabim puno deterdzenta za intimnu njegu no ne prolazi. Tocnije kada se istusiram izgleda ok, sve 5, ali nakon vec dva sata na poslu ja se osjecam vonjav. Eto decki neki savjet iz prve ruke bi mi najdraze legao. Canasten mast sam trosio ali nisam zadovoljan.
Ruka ipak tvoja.

Canesten kremu si koristio na način da:
1.Umazuješ veću količinu kreme u zahvaćeno područje minimalno 2, poželjno 3 puta dnevno.
2. Kroz bar 15-21 dan.
3. Ako nisi tako radio, ni ne možeš očekivati uspjeh ukoliko se uistinu radi o gljivama.
4. Koristio se detergent za intimnu njegu za curice, ili dečke?
Ako si slučajno kardinalno pogriješio i koristio detergent za curke, onda si dodatno oštetio vlastitu sluznici (pH se razlikuje kod žena i muškaraca) i tako omogućio gljivama, da penetriraju puno dublje.
U tom slučaju, postoji mogućnost kako ćeš morati uzimati terapiju protiv gljiva i per os. I ako je stvarno tako- odi dermatologu, prije nego zaribaš još više.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 17:37   #90
Danas mi je prvi dan otkako rabim canesten pa me zanima kako sada s kupanjem u moru pod tušem i tako to. Moram li dobro posušiti svaki put spolovilo pri izlasku iz mora i smijem li se kupati uopće. Kako održavati higijenu jer sam negdje pročitao kako se skoro nikako to mjesto ne bi smjelo smočiti. Isto tako imam gljivice one po cijelom trbuhu i leđima i dosta su mi se proširile pa sad ne znam je li to povezano, a ne da mi se sada odlaziti 50 km do dermatologa i još dok se naruči. Hoće li mi te gljivice utjecati na ove na spolovilu jer bih se njih što prije riješio pa onda ovih dana se zaletit dk doktorice da mi da onu kremu na recept
nobody12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2018., 12:52   #91
Da malo obnovim temu. Naime, dugo sam koristio antibiotike i nakon terapije antibioticima pojavile su mi se gljivice na spolovilu (crvene točkice, počelo malo svrbiti i sl). Dobio sam Plymicol kremu i nakon 2dana korištenja počelo me peckati što se iskazalo da me peku ranice nastale po kožici s unutarnje strane. Pa sam prestao koristiti kremu protiv gljivica. Pa jel moguće da je od kreme i je li to normalno? Je li imao tko takvih problema? Naravno da ću otići kod doktora, no da čujem vaša mišljenja/iskustva..
zdravo010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2018., 08:03   #92
Bok ekipa,

Treba mi pomoc i ako netko moze podijeliti slicna iskustva. Rijec je o pristicima koji su se pojavili na podrucju prepona. Na pocetki ih je bilo par, izgledalo je kao ostecena koza , no kasnije su se razmnozili. Bijele su boje, okolo crveni, oni koji su jace upaljeni imaju iscjedak. Ne svrbe, ne peku, uopce ih ne osijecam (osim dodirom). Ima li tko iskustva? Pokusao sam sa Bepanthenom, pa sa Canestenom... no nista. Sad pokusavam sa uljem cajevca.. slika u prilogu. Puno hvala !
Deny54321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2018., 19:54   #93
Quote:
Trepetljikas kaže: Pogledaj post
Nakon neopreznog intimnog susreta nakotilo mi se gljivica uzduz i poprijeko spolovila. Situacija je vec nezgodna jer me i kolege znaju "diskretno" pogledati, te u mom prisustvu komentirati kako se osjeti "miris" po ribi. U higijeni nije stvar, cak stovise rabim puno deterdzenta za intimnu njegu no ne prolazi. Tocnije kada se istusiram izgleda ok, sve 5, ali nakon vec dva sata na poslu ja se osjecam vonjav. Eto decki neki savjet iz prve ruke bi mi najdraze legao. Canasten mast sam trosio ali nisam zadovoljan.
Ovo ti nisu gljivice nego bakterija, i trebaš antibiotik. I u ženskom i u muškom slučaju. Ništa bez antibiotika.
milicaZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2018., 17:38   #94
Milica ZG pet je godina prošlo
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2019., 20:05   #95
Pojavilo mi se crvenilo na glavicu penisa .o cemu se tu radi ? Moram doktoru opce prakse /dermatologu ili se javim u ljekarni ?
neobuzdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2020., 15:43   #96
Ako netko moze pomoc:

Imao sam crijevnu virozu par dana i totalni pad imuniteta i sada dolje primjecujem da mi se javlja neugodan miris (higijenu odrzavam na dnevnoj bazi), i na glavicu blago crvenilo. Ne pecka me, ne iritira, normalno uriniram i sve. Sumnjam na gljivicnu infekciju. Mazat canestenom uz pojacanu higijenu 2x na dan?

Hvala!
Jackles is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:23.