Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2016., 13:33   #641
Zna li netko gdje kupiti u Zg, i kako se to uopće zove na hrvatskom - patches?

Tražim neke sa šljokicama, po mogućnosti da se zapeglaju (iako može i za šivanje). Ovako nešto

Zahvaljujem
FatGlow is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 13:57   #642
Zakrpe?

Znam da ih ima Muelleru (CC1) Stoje obično u blizini šivaćeg pribora, konaca, igli itd.
Samo nisam sigurna kakve motive imaju i da li su za peglanje ili se šivaju. U svakom slučaju preporučam da se ipak i prošiju jer ove zaplegane se kad-tad krenu odljepljivati.

Mislim da ih ima i u Nami, čini mi se da sam jednom vidjela

Znala sam ih vidjeti i u H&M-u pred nekoliko mjeseci, samo nisam sigurna dal je to bila neka izdvojena ponuda. Stajale su kod blagajni i to čak mislim na dječjem odjelu.

A vjerujem da bi ih moglo biti i u dućanima s pozamanterijom, perlicama, opremom za šivanje, hobby art dućanima itd.
__________________
Living the last note of freedom...
Rattlesnake is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 14:30   #643
mislim da je najbolje naruciti sa neta jer kod nas bas takvih uzoraka tesko ces naci, mislim vise vremena i benzina potrosis dok nades nesto sto je vrijedno kupnj
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 00:22   #644
nedavno sam uzela kimono u springfieldu sa resicama, nešto na ovu foru:http://lookbook.nu/look/6924514-Yoin...ace-Trim-Dress samo što resice nisu toliko dugačke već su kraće i gušće,puuuno gušće. Naravno da sam po dolasku doma odmah ga stavila prati (na ruke naravno)kao i sve kupljene stvari prije nošenja, iako je bilo naznačeno da se ne smije prati. Pomislila sam si what's the worse that could happen, a kad sam ga krenula prati resice su se totalno izvukle i sad to izgleda čupavo,iščijano(naravno to nisam predvidjela u svom postavljenom pitanju ) i iako sam podrezivala sa škarama da to liči na nešto, to se i dalje konstantno izvlači. Pitam ja vas što da učinim po tom pitanju? ako odem kod krojačice da mi skine te resice to više neće ličit jer ga baš resice čine posebnim.. savjeti dobrodošli
edition limitee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 20:30   #645
Da li bojanje robe uspijeva kod poliestera (konkretno, haljina je 82% poliester, 3% elastin i 15% viskozna vlakna) ?
Pigmy Puff is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 21:04   #646
preporuka za neki krojački obrt gdje bih mogao suziti svoje levisice?
KrmeZvanoNerast is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 20:08   #647
Farbanje odjeće

Jeste li ima prilike fabrati odjeću ?
Ako jeste, kako ste to izveli ?

Koji se materijali najbolje ofarbaju ?

Polyester-Pamuk kombinacija...koliko je to obećvajuće da ispadne dobro ?

I na koji način farbati - u perilici ili posudi ?
Smend Funda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 15:36   #648
Imam jednu vrlo, vrlo dragu zimsku kapu. Ne vjerujem da je skroz vunena, ali taj stil je. Kako je stara nekoliko godina i po zimi je puno u upotrebi, nažalost se rastegnula i sad ne prijanja uz glavu kao nekad. Ima li tu lijeka? Kako joj vratiti elastičnost?
IgorVG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 00:26   #649
Quote:
Pigmy Puff kaže: Pogledaj post
Da li bojanje robe uspijeva kod poliestera (konkretno, haljina je 82% poliester, 3% elastin i 15% viskozna vlakna) ?
Mislim da farbanje umjetnih i sintetičkih materijala nije moguće.Znam da uvijek na onim bojama za kućnu upotrebu piše da nisu za umjetne materijale a i pitala sam jednom kod ovih koji farbaju pa su mi rekli da nije moguće.

I meni je bilo žao.
__________________
Liiiibra
Galinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 15:51   #650
Quote:
IgorVG kaže: Pogledaj post
Imam jednu vrlo, vrlo dragu zimsku kapu. Ne vjerujem da je skroz vunena, ali taj stil je. Kako je stara nekoliko godina i po zimi je puno u upotrebi, nažalost se rastegnula i sad ne prijanja uz glavu kao nekad. Ima li tu lijeka? Kako joj vratiti elastičnost?
Može se to rijesit...
Nosi kod krojacice, pa ce ti na masinu to rijesit.
Donji konac je elastika, a gornji je obicni konac u boji kape.
Okolo ide jedno 3 do 5 kruga (razmak 1 -1,5 cm), onda samo sa parom popegla, i lastika se skupi.
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 16:48   #651
Ne znam dal sam na pravoj temi ali ovo je moj problem..kupila sam stikle i kratko ih probala i spremila do datuma prigode..i sva se sredim i obujem ih i nakon 10 koraka kais koji drzi stiklu oko noge se olabavi.ja opet zakacim, opet ista stvar...dok nisam skuzila da je alkica koja drzi kais stikle prekratka i ne drzi ga ..i onda zaljepim kais moment ljepilom i stvar rjesena na jedan.dan..
Kako da ih sredin za stalno? Jel se negdje mogu kupiti rezervne alkice? Ili bilo sto?
Hvala
whatamess is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 17:11   #652
Jeste li farbali kožne torbe? Gdje i kakav je rezultat nakon nošenja?
__________________
Balerina
Majape is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 15:46   #653
Cure help!

Nedavno sam kupila sličan kišni kaputić u second hand shopu. Bio je novi, sjajan, divan.

Manijak, kakva jesam, jer operem baš sve iz SH trgovina, stavila sam ga u mašinu na kratki program, hladno pranje.
Da se malo prepere, onak, za svaki slučaj.

Naravno da sam ga sje*ala, pun je ovakvih mikro zgužvanih dijelova


Ne vidi se iz daleka jer je vinil i sjaji ali izbliza se vidi..

Može li se to ikako popraviti? Zna netko?

(nisam ga puno platila pa nije velika šteta ali opet žao mi, baš je dobar komad..)
FatGlow is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 20:04   #654
Gdje u Zg mogu skratiti wet look tajice, gdje god pitam kazu mi da nemaju stroj za to
__________________
...try walking in my shoes
Ani2306 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2019., 14:14   #655
Pozdrav, trebao bih pomoć oko farbanja crnih, lagano izbljedjelih, traperica.
Zanima me gdje je najbolje odnosno najpouzdanije kupiti farbu?
Hoće li tijekom nošenja traperice pustit boju te farbe pa da farba prijeđe na npr. košulju?
ingenious7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2019., 16:29   #656
Quote:
ingenious7 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, trebao bih pomoć oko farbanja crnih, lagano izbljedjelih, traperica.
Zanima me gdje je najbolje odnosno najpouzdanije kupiti farbu?
Hoće li tijekom nošenja traperice pustit boju te farbe pa da farba prijeđe na npr. košulju?
Hajde molim vas, nije moguće da nitko nije farbao hlače i da ne zna ništa o tome.
ingenious7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2019., 21:02   #657
Quote:
ingenious7 kaže: Pogledaj post
Hajde molim vas, nije moguće da nitko nije farbao hlače i da ne zna ništa o tome.
Ja sam kupila boju u Mülleru. Puštale su hlače boju samo u prvom pranju, poslije ne.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2019., 21:45   #658
Quote:
Bjesomarica kaže: Pogledaj post
Ja sam kupila boju u Mülleru. Puštale su hlače boju samo u prvom pranju, poslije ne.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Kako mislite u prvom pranju? Tijekom prvog pranja ili tijekom nošenja nakon prvog pranja?
ingenious7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2019., 22:19   #659
Quote:
ingenious7 kaže: Pogledaj post
Kako mislite u prvom pranju? Tijekom prvog pranja ili tijekom nošenja nakon prvog pranja?
Tijekom prvog pranja je mislila.
U globalu ti te tamnije boje prvih par pranja dosta puštaju,neki i tijekom svakog pranja. Ja sam majicu u žutu farbala i nije mi nikad puštala boju. Ako si u zagrebu imaš one hobby artove na vukovarskoj (stanica strojarska) oni dosta prodaju te boje,imaju i neke kvalitetnije. Ja sam s tima farbala i ispalo je baš dobro. Tete ti tamo sve objasne šta i kako. Al uzmi u obzir da šavove ne možeš obojat.
Samo one boje koje su za crtanje ti se znaju skidat tijekom nošenja,i to na mjestu gdje se jako znojiš samo. To se mom dečku dogodilo s majicom
metalka64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2019., 11:38   #660
Quote:
metalka64 kaže: Pogledaj post
Tijekom prvog pranja je mislila.
U globalu ti te tamnije boje prvih par pranja dosta puštaju,neki i tijekom svakog pranja. Ja sam majicu u žutu farbala i nije mi nikad puštala boju. Ako si u zagrebu imaš one hobby artove na vukovarskoj (stanica strojarska) oni dosta prodaju te boje,imaju i neke kvalitetnije. Ja sam s tima farbala i ispalo je baš dobro. Tete ti tamo sve objasne šta i kako. Al uzmi u obzir da šavove ne možeš obojat.
Samo one boje koje su za crtanje ti se znaju skidat tijekom nošenja,i to na mjestu gdje se jako znojiš samo. To se mom dečku dogodilo s majicom
Kupio sam boju u Müller-u, simplicol textilfarbe midnight black 30kn, trebam samo traperice obojat. Gledali smo jedan video u kojem je žena obojala hlače, košulju i još nešto te je isto odmah nakon farbanja, oprala deterdžentom. Mama kaže da je to dobro.
ingenious7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:00.