Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2006., 12:51   #1
Promjena izgleda prozora na zgradi

dakle.....ovako.... postavit ću nove prozore u stanu... stan je u zgradi koja je sagrađena 1964. godine.... prozori bi bili smeđi sa smeđim roletnama, drveni... sad su bijeli, sa smeđim roletnama... i našao se neki stanar koji je rekao da se to ne smije.. nego se moraju staviti isti prozori kakvi su bili... a stari su očajni..i nisu klasični prozori, sa krilima koja se otvaraju lijevo desno..nego se onak 1 sastoji od 2 dijela... koji se gore i dolje otvaraju...a mislim bezvezno.... a preko puta mene su zgrade koje su sagrađene prije 80 godina i imaju PVC prozore... i sad je meni taj stari rekao da će se stanari možda buniti zbog mojih novih prozora... a ništa nebi odskakalo..bile bi smeđe roletne i smeđi prozori... meni je to apsolutno debilno... jer zgrada ne spada pod kulturnu baštinu..i kakve veze stanari imaju s mojim prozorima?? a prodali su mi i foru da nebi smjela ni protuprovalna vrata ugraditi... sva su smeđda.. ja bi stavila isto smeđa vrata... dakle.. šta ima veze? jel oni sad izmišljaju... btw.. ja sam im nova stanarka u zgradi..a oni su manje više svi starci koji su dobili stanove od radničkog savjeta..i otkupili ih za male novce... dakle... u čem je sad problem? dal oni izmišljaju il ja stvarno nesmijem staviti druge prozore i proutuprovalna vrata u socijalističkoj zgradi???
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 13:47   #2
Malo "stari prd*nje" pretjeruju.
Ne bi smjela raditi ono što bitno mijenja izgled zgrade. Ali izmjena prozora ovako kako si opisala to sigurno nije.

Pa zar nitko od sustanara u zgradi nema klimu na vanjskom zidu? Ili konop za sušenje rublja? To je ono što nagrđuje izgled. Pa čak su iz "grada" svojevremeno prijetili nekakvim kaznama.
Da sam na tvome mjestu ja bih bez imalo brige promijenio ono što namjeravaš. (uostalom, već sam svoje mijenjao)
__________________
Ako već moraš napraviti korak unazad, važno je nakon toga ići barem dva naprijed.
lbucar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 15:26   #3
Quote:
lbucar kaže:
Da sam na tvome mjestu ja bih bez imalo brige promijenio ono što namjeravaš. (uostalom, već sam svoje mijenjao)
pa ce joj susjedi zvati komunalnog redara
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 18:52   #4
ma...ipak sam ja išla pitat tamo na gornji grad..nekon što sam obišla nekoliko državnih ureda..i slali su me svuda.. dok nisam našla pravi... dakle na gornjem gradu... ured za zaštitu spomenika... i oni su meni rekli da je zgrada u zoni koja je zaštićena kao spomenik kulture..dakle draškovićeva... i oni su mi rekli da... pazite ovo... projektant prozora treba imati dozvolu ministarstva kulture i izvođač treba imati dozvolu da na takvim objektima mijenja prozore... ja onak WTF?? fakin zgrada je sagrađena '64... i kao PVC stolarija u toj zoni ne dolazi u obzir... a preko puta mene secesijske zgrade sa PVC stolarijom... znači ovako.. da nisam išla pitati.. stavila bi kak sam htjela i nikom ništa... al ovo je nešto nemoguće... dakle da moj stari nije imo jezičinu do poda i nije počeo pričati s tim susjedom..koji je u biti ljubomoran.. nebi nikom ništa... al ja nemogu shvatiti... na starijim zgradama PVC stolarija..koja je na njim zabranjena..- a ja bi drvenu stavila...i samo da mi se krilo prozora otvara normalno... ova država je u fakin kur*u
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 00:42   #5
Quote:
zlocestoca kaže:
pa ce joj susjedi zvati komunalnog redara
I što bi redar napravio???
__________________
Ako već moraš napraviti korak unazad, važno je nakon toga ići barem dva naprijed.
lbucar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 00:49   #6
a susjedi stare ex komunjare koje sad idu u crkvu svake nedjelje .... pa se malo boje promjena hehehe.... na vrata kad stignu nova... pisat će FUCK OFF.. PRIVATE... pa nek si prevode u centralnom komitetu u župnom uredu
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 09:40   #7
Quote:
lbucar kaže:
I što bi redar napravio???
ukoliko se mijenja vanjski izgled zgrade (bez potrebnih dozvola) napraviti prijavu, napisati kaznu...
isto sto vrijedi i za zagradjivanje lodja/balkona, montiranje klima i sat.antena na procelja i sl
bio je ne tako davno primjer gospodje koja je na zgradi u medulicevoj ili gundulicevoj pocela postavljati pvc stolariju pa ju je nakon prijave morala micati ...
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 09:47   #8
ja vam kažem da ovo nitko nebi primijetio..čak nam je i lik tamo u to za kulturne spomenike rekao da je to što mi hoćemo napravit sasvim u redu..ali tko zna do kog će doći zahtjevi i kakvo će mišljenje imati..... jedino što bi se ovi debili od stanara žalili jer nemaju drugog pametnijeg posla
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 09:49   #9
Ma dajte ljudi pogledajte na što zgrade po gradu liče...najbolji je neboder kod kutije šibica i zgrada u Remetincu kod rotora.
Starci su promijenili prozore, ali se vodilo računa o dimenzijama polja, takoda ne odudaraju od ostatka zgrade. Neki susjedi koji su takođe mijenjali nisu niti o tome vodili računa pa nikome ništa.
Istina je da u pravnoj i uređenoj državi treba tražiti određene dozvole, ali dok to postanemo istrunut će i ovi plastični prozori.
Arion is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 11:27   #10
moglo bi se razgovarati o tome da li prozori druge boje mijenjaju izgled fasade. no svugdje se to već radi, i mislim da ti nitko ne može ništa. netko bi te morao tužiti a baš će to zbog prozora. što se tiče vrata, tu ti mislim ni formalno ne može nitko ništa, bar ja ne znam za takav propis
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 11:36   #11
Quote:
zed_alive kaže:
moglo bi se razgovarati o tome da li prozori druge boje mijenjaju izgled fasade. no svugdje se to već radi, i mislim da ti nitko ne može ništa. netko bi te morao tužiti a baš će to zbog prozora.
dovoljno je da ju susjedi prijave - kako je s njima ocito u odlicnim odnosima ne sumnjam da hoce
svaka prijava se mora rijesiti tako da ce joj 100% neka inspekcija pokucati na vrata
to sto se na zgradama starim 100 godina mogu vidjeti pvc prozori samo znaci da ih nitko nije prijavio...

Zadnje uređivanje zlocestoca : 18.08.2006. at 12:10.
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 11:59   #12
Prosle godine sam i ja mijenjala prozore na zgradi koji su bili tamno smedji, drveni.
Isla sam pitati u stambeni servis i kod upravitelja zgrade i rekli su mi da ako zgrada nema pismeno propisano kakvi prozori trebaju biti (sto bi navodno svaka trebala imati), da ja mogu slobodno staviti bijele plasticne, jedino ne smijem mijenjati dimenzije prozora.
Rekli su mi da bi ustvari za svaku promjenu prozora, ugradnje klime i zatvaranje balkona trebala dozvola, ali to naravno kosta pa nitko ne traži. I da ako mi dođe inspekcija, mogu traziti da izvadim prozore i stavim prema propisu, ali da se to jos nije nikad dogodilo.
Nisam se stigla vratiti od upravitelja, a vec je troje susjeda ugradilo bijele plasticne bez da je ikoga pitalo i jos svaki ima rolete u drugoj boji.
may@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 12:09   #13
Quote:
may@ kaže:
Prosle godine sam i ja mijenjala prozore na zgradi koji su bili tamno smedji, drveni.
Isla sam pitati u stambeni servis i kod upravitelja zgrade i rekli su mi da ako zgrada nema pismeno propisano kakvi prozori trebaju biti (sto bi navodno svaka trebala imati), da ja mogu slobodno staviti bijele plasticne, jedino ne smijem mijenjati dimenzije prozora.
Rekli su mi da bi ustvari za svaku promjenu prozora, ugradnje klime i zatvaranje balkona trebala dozvola, ali to naravno kosta pa nitko ne traži. I da ako mi dođe inspekcija, mogu traziti da izvadim prozore i stavim prema propisu, ali da se to jos nije nikad dogodilo.
Nisam se stigla vratiti od upravitelja, a vec je troje susjeda ugradilo bijele plasticne bez da je ikoga pitalo i jos svaki ima rolete u drugoj boji.
zgrada vam nakon vasih mastovitih intervencija jamacno super izgleda
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 14:08   #14
na mojoj se nebi uopće primjetilo.. tak i tak su svi bijeli prozori crni i prljavi svi od smoga... stan je na katu.. tko sad ide ulicom i pilji skroz na kat.. ko da ga boli briga... dimenzije bi ostale iste... samo bi se prozor drugačije otvarao...i to samo na jednoj sobi.. na ostalima su normalni prozori.. majke mi... ti socijalistički projektanti su bili nenormalni...a znam da će kreteni zadrti od susjeda pukniti isti dan čim pogledaju prozore... tak da.. moram vidit šta će na kraju biti
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 14:14   #15
Quote:
darkNess(ie) kaže:
na mojoj se nebi uopće primjetilo.. tak i tak su svi bijeli prozori crni i prljavi svi od smoga... stan je na katu.. tko sad ide ulicom i pilji skroz na kat.. ko da ga boli briga... dimenzije bi ostale iste... samo bi se prozor drugačije otvarao...i to samo na jednoj sobi.. na ostalima su normalni prozori.. majke mi... ti socijalistički projektanti su bili nenormalni...a znam da će kreteni zadrti od susjeda pukniti isti dan čim pogledaju prozore... tak da.. moram vidit šta će na kraju biti
provjeri sto ti treba za legalnu zamjenu prozora i tako napravi (vjerojatno ce ti cim skines prvi prozor susjedi zvati inspekciju - pogotovo ako su penzici i po cijele dane cuce doma )
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 14:18   #16
Quote:
zlocestoca kaže:
provjeri sto ti treba za legalnu zamjenu prozora i tako napravi (vjerojatno ce ti cim skines prvi prozor susjedi zvati inspekciju - pogotovo ako su penzici i po cijele dane cuce doma )
da točno, provjeri što smiješ...mislim da ti za ulazna vrata nitko ne smije prigovarati jer time ne mijenjaš vanjski izgled zgrade, a za prozore se s nekim konzultiraj iako mislim da je će biti sve ok...
__________________
...ne pasti
deee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 17:05   #17
Quote:
zlocestoca kaže:
provjeri sto ti treba za legalnu zamjenu prozora i tako napravi (vjerojatno ce ti cim skines prvi prozor susjedi zvati inspekciju - pogotovo ako su penzici i po cijele dane cuce doma )
e baš si ti neki pesimistički tip,
u skladu ti je i nik,
da mi je znati kakav ti je lik,
kad ti u kontrolu dođe ZIK

ZIK =(zavod za internu kontrolu)

bez uvrede, nisam mogao odolit par stihova za vedrija razmišljanja
__________________
Ako već moraš napraviti korak unazad, važno je nakon toga ići barem dva naprijed.
lbucar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 17:22   #18
ma dali smo tamo u zavod za zaštitu spomenika nacrt prozora...pa ćemo vidjet šta će nam odobrit il ne... ma idioti su svi... ak meni nebudu dali da te prozore mijenjam... onda slikam po gradu sve secesijske zgrade koje do ulice imaju PVC... pa nek vide.. i vanjske jedinice klime koje su na prednjoj strani zgrade
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 17:47   #19
Quote:
darkNess(ie) kaže:
ma dali smo tamo u zavod za zaštitu spomenika nacrt prozora...pa ćemo vidjet šta će nam odobrit il ne... ma idioti su svi... ak meni nebudu dali da te prozore mijenjam... onda slikam po gradu sve secesijske zgrade koje do ulice imaju PVC... pa nek vide.. i vanjske jedinice klime koje su na prednjoj strani zgrade
cuj, nekako se mora rijesiti - ako ne prihvate taj tvoj nacrt, proci ce nesto drugo
ako ne, nessie kreni u osvetnicki pohod po gradu, fotkaj stare zgrade s PVC prozorima i sve redom prijavljuj
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 17:49   #20
Quote:
lbucar kaže:
e baš si ti neki pesimistički tip,
u skladu ti je i nik,
da mi je znati kakav ti je lik,
kad ti u kontrolu dođe ZIK

ZIK =(zavod za internu kontrolu)

bez uvrede, nisam mogao odolit par stihova za vedrija razmišljanja

nisam uopce, samo je (s obzirom na losesusjedske odnose) bolje da se zena pripremi na najgore
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:44.