Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2008., 06:53   #241
Povisena sedimentacija..jeli normalno?

jeli normalno da kod 13-ogodisnjeg djeteta nakon ozbiljnije i teske upale krajnika,te povisene temperature koja je 4 dana bila izmedu 39-40 C sedimentacija bude 58...Krvna slika je uredu..Pacijentica je inace anemicna i imala je problema sa zeljezom u krvi,ali po zadnjim pretragama sve je ok sa krvnom slikom..Jedino joj je sedimentacija povisena pa me zanima ima li to kakve veze s upalom i moze li biti tolika,jel sporo spada..

BTW

pacijentici se nakon 3 dana lijecenja od upale krajnika pojavile sitne crvene tockice po ledjima sto je lijecnika navelo da uradi pretrage i dobilo se to sto se dobilo...E sad neznam dali to ima kakve veze s upalom,ili je mozda reakcija na penciline i razne lijekove...
Brk@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 09:46   #242
Quote:
Brk@ kaže: Pogledaj post
jeli normalno da kod 13-ogodisnjeg djeteta nakon ozbiljnije i teske upale krajnika,te povisene temperature koja je 4 dana bila izmedu 39-40 C sedimentacija bude 58...Krvna slika je uredu..Pacijentica je inace anemicna i imala je problema sa zeljezom u krvi,ali po zadnjim pretragama sve je ok sa krvnom slikom..Jedino joj je sedimentacija povisena pa me zanima ima li to kakve veze s upalom i moze li biti tolika,jel sporo spada..

BTW

pacijentici se nakon 3 dana lijecenja od upale krajnika pojavile sitne crvene tockice po ledjima sto je lijecnika navelo da uradi pretrage i dobilo se to sto se dobilo...E sad neznam dali to ima kakve veze s upalom,ili je mozda reakcija na penciline i razne lijekove...
sedimentacija kad je povišena ukazuje na upalu u organizmu,ako je popila antibiotik trebala je sedimentacija pasti,ako je i dalje sedimentacija visoka trebale bi se napraviti dodatne pretrage
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 09:49   #243
ma doco kaze da sedimentacija sporo pada..mogu zamisliti kolika je tek bila kada je imala upalu i kada je temperatura bila..samo me zanima dali je normalno da se toliko poveca od jedne upale,upala je stvarno bila skroz jaka,ali eto..zanima me jeli normalno da ode toliko visoko..citao sam da je nekim ljudima islo i preko 130-140....sad neznam kakve su to upale bile,ali...
Brk@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 11:25   #244
Quote:
Brk@ kaže: Pogledaj post
ma doco kaze da sedimentacija sporo pada..mogu zamisliti kolika je tek bila kada je imala upalu i kada je temperatura bila..samo me zanima dali je normalno da se toliko poveca od jedne upale,upala je stvarno bila skroz jaka,ali eto..zanima me jeli normalno da ode toliko visoko..citao sam da je nekim ljudima islo i preko 130-140....sad neznam kakve su to upale bile,ali...
naravno da može biti tako visoka bez obzira koja je jačina upale,svatko reagira drugačije.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 11:43   #245
ma bilo je stvarno uzasno..jedva je pricala..to joj se bilo i podgnojilo i neznam kako nisu htjeli odstraniti krajnike..temperatura 4 dana nije spada ispod 39C...primala je penciline i cim je prestala temperatura onda je dobila neki manji osip po ledjima i vratu..onda doco vise nije smio davati penciline i uradio je pretrage..krvna slika hvala bogu dobra,samo sto je sedimentacija povisena..id i na dodatne pretrage iako on misli da je to s osipom i sedimentacijom zbog jake upale..nadam se da ce sve biti ok..
Brk@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 16:14   #246
kkod pretrage krvi nalaz enzima je da je ALT 11(ne donjoj granici),a GGT 6 tj.ispod granice.
to su nalazi za dijete od 12 god.,zna li netko kakav bi to mogao biti poremecaj
slatkicamala is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 15:55   #247
moze li mi netko molim vas objasniti sta to znaci
IgM pozitivan
IgG 34j/ml ekvivokalan????
(epstein barr)
una is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 08:38   #248
pozdrav forumaši
vidim da mnogi od vas odmah sumnjaju na hepatitise i gore bolesti.
čim su povišene vrijednosti transaminaza ALT i AST treva napraviti titar na EBV i CMV da se otkloni sumnja na mononukleozu (prebolio sam je prije 2 tjedna). uz to je najčešće povišen gama-GT (GGT). nemojte paničariti ali nabavite jetrenu dijetu koju prakticirajte barem 15 dana i onda provjerite jetrene enzime. također se preporučuje mirovanje i uzimanje b-kompleksa 3x1 dnevno. ne piti gazirano, ne jesti masno i naravno ne piti ni kap alkohola. ja sam danima jeo rižu i dosta mi je pomogla.
pozdrav i držite se, želim svima brzu normalizaciju nalaza i ozdravljenje.
psiho
psiho1701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 15:44   #249
Tumacenje nalaza krvi

na nalazu krvi mi pise da su mi leukociti povecani 11.9 (normalno je od 3.4-9.6), a nalaz urina kao sediment u vidnom polju, leukocita 10-15, polčastog epitela dosta i bakterija dosta.
nisam imala dosad nikakve bakterije, jel moze biti to od prehladenog urina ili zbog pocetka trudnoce?
mmb1003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 18:08   #250
mala blaga upala, niš eksta
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 12:54   #251
leukociti nisu povišeni iako su izvan referentnih vrijednosti jer kod trudnica je to uobičajna pojava, ali što se tiče leukociturije i pločastog epitela u urinu nalaz upućuje na upalu mokraćnog mjehura, svakako napraviti urinokulturu
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 13:56   #252
ma nije to ništa, ona ide na ab, vjerojatno će dobiti neke antibiotike nakon, koji će i to riješiti
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 16:26   #253
znači savjetujete mi nakon svega napraviti ponovno nalaz krvi i urina?
mmb1003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 21:40   #254
ako su ti ovi nalazi rađeni zadnjih 3-4 dana, a tebi u općem stanju nije bilo promjena onda nema potrebe ponavljat ove već samo uradit još i urinokulturu
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 10:55   #255
u međuvremenu pij čaj od brusnice ili uvin čaj, bolje brusnicu, ugodnija je za piti, samo nemoj miješati oboje, pošto je jedno kiselo,a drugo lužnato i nećeš niš postići, i pojačaj količinu unešene tekućine, cilj ti je izmokriti što više.
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 13:04   #256
da ne otvaram novi topic. danas sam vadila krv i sve je ok, osim što mi je hemoglobin 150 (referentni interval 118-149), hematokrit 0,461 (0,354-0,450) i mcv 95,2 (76,5-92,1). može li mi netko ovi protumačiti? hvala
Kya is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 09:50   #257
Quote:
Kya kaže: Pogledaj post
da ne otvaram novi topic. danas sam vadila krv i sve je ok, osim što mi je hemoglobin 150 (referentni interval 118-149), hematokrit 0,461 (0,354-0,450) i mcv 95,2 (76,5-92,1). može li mi netko ovi protumačiti? hvala
uredan nalaz, nemora ti sve biti točno od do,a ta mala razlika je normalna
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 22:46   #258
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
uredan nalaz, nemora ti sve biti točno od do,a ta mala razlika je normalna
ok, hvala
Kya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 11:52   #259
na nalazu krvi u 01.mj. 2007 godine, ast i alt su mi bili u granicama normale. isto tako i na preoperativnim nalazima u 12. mjesecu 2007. operirana sam u 12. mjesecu i nakon operacije sam bila puštena na kućnu njegu. nakon toga me uhvatila neka viroza popraćena temperaturom i kašljom koja je trajala nekih sedam dana. u to vrijeme koristila sam samo tablete za snižavanje temperature (neofen i sl.). također sam dobila uputu da još mjesec dana poslije operacije pijem andol 100. nakon mjesec dana sam bila ponovo hospitalizirana zbog terapije radioaktivnim jodom (operacija je bila zbog karcinoma štitnjače). e sad. na otpusnom pismu nakon terapije jodom sam imala lagano povišene vrijednosti alt i ast. da li je moguće da su te vrijednosti porasle uslijed operacije i terapije jodom te virusne prehlade ili da problem tražim u jetri?? help
booo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 11:46   #260
Quote:
booo kaže: Pogledaj post
na nalazu krvi u 01.mj. 2007 godine, ast i alt su mi bili u granicama normale. isto tako i na preoperativnim nalazima u 12. mjesecu 2007. operirana sam u 12. mjesecu i nakon operacije sam bila puštena na kućnu njegu. nakon toga me uhvatila neka viroza popraćena temperaturom i kašljom koja je trajala nekih sedam dana. u to vrijeme koristila sam samo tablete za snižavanje temperature (neofen i sl.). također sam dobila uputu da još mjesec dana poslije operacije pijem andol 100. nakon mjesec dana sam bila ponovo hospitalizirana zbog terapije radioaktivnim jodom (operacija je bila zbog karcinoma štitnjače). e sad. na otpusnom pismu nakon terapije jodom sam imala lagano povišene vrijednosti alt i ast. da li je moguće da su te vrijednosti porasle uslijed operacije i terapije jodom te virusne prehlade ili da problem tražim u jetri?? help
može li netko odgovoriti?
booo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:24.