Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2015., 15:23   #19001
Pustite sad maltretiranja sluzbenica. Jel netko ista poduzeo? Neka podijeli malo detalje sa ostalima da se i mi pokrenemo. Mislim na izracune i tuzbu.
__________________
Kad čuješ benđo, veslaj brže.
Exoro-art is offline  
Old 01.06.2015., 15:27   #19002
Kunski stambeni krediti s fiksnom kamatom jeftiniji od onih u eurima

http://www.vecernji.hr/gospodarstvo/...-eurim-1008272

... Zagrebačka banka uvela je kunske stambene kredite čija je efektivna kamatna stopa 5,37 posto, dok eurski stambeni krediti za mlade klijente imaju efektivnu kamatu 5,75 posto. Mana Zabinih stambenih kredita je što je iznos kredita ograničen na 300.000 kuna na najdulje 15 godina,...

...

Fiksne kamatne stope u Splitskoj banci su 5,72 posto za kunske kredite na 20 godina, dok PBZ desetogodišnji stambeni kredit fiksira na 6,12 posto efektivne kamatne stope.

Eto vam rjesenja za izlazak iz chf, vjerujem da vas ima dosta sa glavnicom koja upada u 300.000 kuna.

Za ovakvu ponude se isplati raditi redove, a ne ove vase uplate po kunu.
JTB is offline  
Old 01.06.2015., 15:42   #19003
Samo 300 000 kn mi je veca glavnica sad nego prije 8 g u kn,dakle nemoj u mozak...
__________________
dramacrazy
mililica is offline  
Old 01.06.2015., 15:46   #19004
Quote:
mililica kaže: Pogledaj post
Samo 300 000 kn mi je veca glavnica sad nego prije 8 g u kn,dakle nemoj u mozak...
Ajmo malo prostacit', covjeka veseli jel? (dugo nismo culi ni ono o sranju po licu, ili kako vec ljudi koji nemaju problema se vole izrazavati ?

Koji dio od "vjerujem da vas ima dosta" ti nije jasan?
JTB is offline  
Old 01.06.2015., 15:49   #19005
Ljubi te majka kako si pametan.Vjerujem da ce tih 0.2 posto pohrliti u banku nakon tvoje dobronamjerne preporuke.
__________________
dramacrazy
mililica is offline  
Old 01.06.2015., 15:55   #19006
Quote:
mililica kaže: Pogledaj post
Ljubi te majka kako si pametan.Vjerujem da ce tih 0.2 posto pohrliti u banku nakon tvoje dobronamjerne preporuke.
HNB kaze (http://www.hnb.hr/priopc/2015/hrv/hp21012015.pdf) u grafu naslovljenom "Ukupni iznos stanja kredita nominiranih u švicarskim francima po percentilnim razredima veličine preostalog iznosa kredita (na dan 31. 10. 2013.) " da je 25-50-ti percentil 22-48 tisuca franaka.

300,000 kuna je koliko, 40 tisuca franaka?

A cak podaci o glavnicama iz 2013.

Dakle toliko o tvojih 0.2% i "u mozak".
JTB is offline  
Old 01.06.2015., 16:01   #19007
U pravu si,blago njima bas sam ljubomorna ali stvarno....Eto sigurno su sretni da imaju tu opciju..Nema veze sto na tecaju placaju otprilike 35-40 % vise, nije problem..Ah te slatke muke
__________________
dramacrazy
mililica is offline  
Old 01.06.2015., 16:03   #19008
a kakvi su podaci o glavnicama iz 2014 i 2015 god.
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."
evelina is offline  
Old 01.06.2015., 17:40   #19009
Frankaši, Udruga Franak podržava akciju „Referendum za referendum“, zajedno s ostalim udrugama i sindikatima Republike Hrvatske kojim se želi spriječiti izmjena kojom će se ubuduće potpisi za referendum skupljati isključivo u prostorima javnih uprava, a ne na javnim površinama.
http://vijesti.hrt.hr/286644/prikupl...ete-bez-naroda

Inicijativu bi trebalo podržati i potpisati, jer ukoliko se Udruga odluči putem referenduma riješiti ovo lihvarenje banaka (referendum o VK na primjer) lakše će biti ostvariti cilj.
registriran_clan is offline  
Old 01.06.2015., 18:48   #19010
Ako mogu pitati - zašto na ugovorima o kreditu (pbz,2007.) piše da se kamata može mijenjati 1.1. i vrijedi do 30.6 i 1.7 i vrijedi do 31.12. kad mi je po planu otplate kamata različita čak i 3 mjeseca za redom (5,20;5,25;6% - prosinac, siječanj, veljača)?
__________________
..jednom bila
curafina is offline  
Old 01.06.2015., 19:53   #19011
Quote:
aliceblue kaže: Pogledaj post
Dodatni šalter znači da trebaš imati dodatnog službenika koji će na njemu raditi, zar ne.
Ne nuzno ...
Mozda nadju nekog volontera.
Mozda nekoga s ove teme ...
aspiriniks is offline  
Old 01.06.2015., 20:02   #19012
Quote:
curafina kaže: Pogledaj post
Ako mogu pitati - zašto na ugovorima o kreditu (pbz,2007.) piše da se kamata može mijenjati 1.1. i vrijedi do 30.6 i 1.7 i vrijedi do 31.12. kad mi je po planu otplate kamata različita čak i 3 mjeseca za redom (5,20;5,25;6% - prosinac, siječanj, veljača)?
mislim da je praksa da su generalno krediti za građanstvo, npr. u EUR bili vezani na šestomjesečni EURIBOR (iako nisu tako bili prikazani u ugovoru što sad moraju biti koliko znam u formatu fiksna marža + neki EURIBOR/ZIBOR/LIBOR ovisno o valuti) pa je tako i tzv. repricing za sve išao u 6M intervalu ako se bitnije mijenjao EURIBOR... odatle 1.1. i 1.7. kao datumi eventualne promjene...

e sad, zašto se mijenjala stopa tri vezana mjeseca, to je dobro pitanje... sad ne znam da li je tebi negdje pisalo od mjeseca do mjeseca sad ti je kamata 5,20, sad 5,25, sad 6,00, ili si to sama računala...
__________________
best-buy sound v1: SanDisk Sansa Clip + SoundMAGIC PL30 / Koss KSC75 (Kramer mod)
best-buy sound v2: SanDisk Sansa Fuze + Blox M2C / MEElectronics HT-21 / Superlux HD668B
salonitanicus is offline  
Old 01.06.2015., 20:03   #19013
Quote:
Firmin kaže: Pogledaj post
...



Kao što već napisah. Moj problem je puno manji od tvog i ne bi se mijenjao nikada. hehe
Lijepo si mu to napisao.
Ne bi ni ja mogao ljepse ...
aspiriniks is offline  
Old 01.06.2015., 20:13   #19014
Referendum protiv referenduma za referendum protiv referenduma o referendumu

Ja osobno podržavam akciju:
„Referendum protiv referenduma za referendum protiv referenduma o referendumu“, zajedno s neznanim anonimusima na forumu.hr i sindikatima Republike Hrvatske kojim se želi spriječiti izmjena kojom će se ubuduće potpisi za referendum skupljati isključivo u prostorima birtija i javnih uprava, a ne na javnim i vodenim površinama!

__________________
Me and my brothers Jake and Elwood - We're on a mission from God.
Ovaj post je osobne naravi, ne uvjerava, ne savjetuje, ne docira. Za obavijesti o indikacijama, mjerama opreza i nuspojavama ovog posta upitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Malden is offline  
Old 01.06.2015., 21:30   #19015
Quote:
Exoro-art kaže: Pogledaj post
Pustite sad maltretiranja sluzbenica. Jel netko ista poduzeo? Neka podijeli malo detalje sa ostalima da se i mi pokrenemo. Mislim na izracune i tuzbu.
Isla tuzba za preplacene kamate. To napravila zena pravnica.
Tuzba isla preko odvjetnika. Preplaceni iznos kamata napravio sudski vjestak uz moju malu pomoc. I da, preplaceni iznos smo nominirali u CHF kako smo i placali. I da, uzeli smo u obzir neadekvatno smanjenje glavnice pri prvom protuzakonitom povecanju kamate te to uracunali u izracun drugog protuzakonitog anuiteta... i tako redom za cijeli period koji smo obuhvatili tuzbom.
Ma da ne serem bezveze.
Uzmi prvi otplatni plan. Ako su ti anuiteti izrazeni u CHF nadjes prvi anuitet gdje si preracunato u CHF platio vise nego sto si trebao po prvom otplatnom planu pri podizanju kredita. Izracunas razliku tih anuiteta izrazenu u CHF i zapises tu razliku i datum kada si platio taj anuitet. I tako ides redom do zadnjeg anuiteta gdje ti je banksterska obracunata KS bila veca od pocetne. Naravno, banku tuzis upravo za taj period.
Pretpostavljam da mozes sve to izrazavati i u Kn ali ako je banka racunala u CHF mozes i ti jer je VK legalna i tako ti i pise u ugovoru koji je potpisala i banka.
Sto se zakonske zatezne kamate tice, to ne znam jer se je u nasem slucaju mijenjala. Zato pitaj sudskog vjestaka da ti to napravi.

I da, trazimo od banke isplatu na zenin tekuci u kunama po srednjem tecaju CHF HNBa (kako smo i placali) na dan pravomocnosti presude.
Ukupan trosak toga koji smo mi platili je nerealan jer je tuzba isla preko zenine prijateljice odvjetnice koja cesto zalazi kod nas doma ... pa ... smo dobili skonto... a sudsku vjestakinju po pitanju obracuna zakonske zatezne kamate takodjer poznaje supruga... pa ... nije ispalo puno. Makar sam rekao zeni "sta kosta ... da kosta".
Tako smo mi ... mozda se moze bolje... ne znam.
Puno srece...
I da, ja racunam na novu barku ... ako se zena ne povampiri ...
Beskrajan je to osjecaj na prekrasnom Jadranu ... bez signala mobitela ...
aspiriniks is offline  
Old 01.06.2015., 21:39   #19016
Quote:
JTB kaže: Pogledaj post
http://www.vecernji.hr/gospodarstvo/...-eurim-1008272

... Zagrebačka banka uvela je kunske stambene kredite čija je efektivna kamatna stopa 5,37 posto, dok eurski stambeni krediti za mlade klijente imaju efektivnu kamatu 5,75 posto. Mana Zabinih stambenih kredita je što je iznos kredita ograničen na 300.000 kuna na najdulje 15 godina,...

...

Fiksne kamatne stope u Splitskoj banci su 5,72 posto za kunske kredite na 20 godina, dok PBZ desetogodišnji stambeni kredit fiksira na 6,12 posto efektivne kamatne stope.

Eto vam rjesenja za izlazak iz chf, vjerujem da vas ima dosta sa glavnicom koja upada u 300.000 kuna.

Za ovakvu ponude se isplati raditi redove, a ne ove vase uplate po kunu.
Jos je previse prerano dok god traje 3.23 i 6.29 (valjda sam napisao dobre brojke jer vise to ne pratim...).
Mogu banksteri bolje ...
Ali za eurase je to skoro pa bingo!
... ali tamo negdje pri kraju 8. mjeseca kada obicno euro bude najjeftiniji ... iako svatko treba razmisljsti svojom glavom ...
aspiriniks is offline  
Old 01.06.2015., 21:44   #19017
Quote:
curafina kaže: Pogledaj post
Ako mogu pitati - zašto na ugovorima o kreditu (pbz,2007.) piše da se kamata može mijenjati 1.1. i vrijedi do 30.6 i 1.7 i vrijedi do 31.12. kad mi je po planu otplate kamata različita čak i 3 mjeseca za redom (5,20;5,25;6% - prosinac, siječanj, veljača)?
Ajde pogodi ?
Trk k odvjetniku ...
aspiriniks is offline  
Old 01.06.2015., 21:46   #19018
Quote:
Malden kaže: Pogledaj post
Ja osobno podržavam akciju:
„Referendum protiv referenduma za referendum protiv referenduma o referendumu“, zajedno s neznanim anonimusima na forumu.hr i sindikatima Republike Hrvatske kojim se želi spriječiti izmjena kojom će se ubuduće potpisi za referendum skupljati isključivo u prostorima birtija i javnih uprava, a ne na javnim i vodenim površinama!
I kako ide to? Koliko potpisa imaš?
registriran_clan is offline  
Old 01.06.2015., 22:17   #19019
Quote:
registriran_clan kaže: Pogledaj post
I kako ide to? Koliko potpisa imaš?
Ja podržavam akciju ali se osobno takvim glupostima ne bavim, tako da ne znam "...kako ide?"
__________________
Me and my brothers Jake and Elwood - We're on a mission from God.
Ovaj post je osobne naravi, ne uvjerava, ne savjetuje, ne docira. Za obavijesti o indikacijama, mjerama opreza i nuspojavama ovog posta upitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Malden is offline  
Old 01.06.2015., 22:49   #19020
Quote:
Malden kaže: Pogledaj post
Ja podržavam akciju ali se osobno takvim glupostima ne bavim, tako da ne znam "...kako ide?"
Ajde barem si priznao što je ovo tvoje koje podržavaš.
registriran_clan is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:15.