Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2017., 14:46   #8901
Postoji li neki način da u jednom semestru upišem više od 35 ects-a? Preko molbe npr.? Htjela bih upisati tri izborna kolegija koji se nude samo u tom jednom semestru.
malazeeka is offline  
Old 19.11.2017., 14:48   #8902
Drugo pitanje, za ljude na diplomskom koji slušaju kolegije za pedagoške kompetencije pri Centru za obrazovanje nastavnika. Postoji li ikakva šansa da upišem neki od kolegija na 4. godini? Čula sam da se sustav otvara dan prije za ljude s pete godine, pa za ove s četvrte dan poslije ne ostane slobodnih mjesta.
malazeeka is offline  
Old 19.11.2017., 17:23   #8903
Quote:
malazeeka kaže: Pogledaj post
Postoji li neki način da u jednom semestru upišem više od 35 ects-a? Preko molbe npr.? Htjela bih upisati tri izborna kolegija koji se nude samo u tom jednom semestru.
Postoji. Ukoliko samo s jednim kolegijem prelaziš 35 ECTS, upisuješ taj u referadi, bez ikakve posebne procedure. Ako ti to nije dovoljno, pišeš molbu prodekanici za nastavu.
Ja sam tako jedne godine na studomatu upisala 35 i otišla u referadu upisati još jedan izborni od 4 ECTS.

Quote:
malazeeka kaže: Pogledaj post
Drugo pitanje, za ljude na diplomskom koji slušaju kolegije za pedagoške kompetencije pri Centru za obrazovanje nastavnika. Postoji li ikakva šansa da upišem neki od kolegija na 4. godini? Čula sam da se sustav otvara dan prije za ljude s pete godine, pa za ove s četvrte dan poslije ne ostane slobodnih mjesta.
One obvezne sigurno ne, možda neki izborni.
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Old 20.11.2017., 10:02   #8904
Quote:
merid kaže: Pogledaj post
Cini mi se da je svake godine 710-720
Hvala
drage is offline  
Old 20.11.2017., 23:49   #8905
Pozz svim molim vas za pomoc ja sam na zadnjoj godini svoga diplomskoga studija nastavnicki smjer jednopredmetna sam kroatistika
Moje pitanje je mogu li ja teoretski sljedece godine upisati novi studij sa razlikom predmeta i promijeniti smjer na svom diplomskom studiju dakle prebaciti se na neki drugi smjer na kro molila bih vas ako znate odg da mi odg cisto da znm prije nego sto se pocnem raspitivati po referadi svaka info bi mi dobro dosla hvala svima
MOREe is offline  
Old 22.11.2017., 02:33   #8906
Quote:
MOREe kaže: Pogledaj post
Pozz svim molim vas za pomoc ja sam na zadnjoj godini svoga diplomskoga studija nastavnicki smjer jednopredmetna sam kroatistika
Moje pitanje je mogu li ja teoretski sljedece godine upisati novi studij sa razlikom predmeta i promijeniti smjer na svom diplomskom studiju dakle prebaciti se na neki drugi smjer na kro molila bih vas ako znate odg da mi odg cisto da znm prije nego sto se pocnem raspitivati po referadi svaka info bi mi dobro dosla hvala svima
ne.. možeš jedino iznova upisati diplomski.
a ako si na preddipl bila jednopredmetna kro onda ni ne možeš druge smjerove jer jednopremetni diplomski iz kro postoji samo nastavnički smjer, književni i jezikoslovni smjer mogu upisati samo dvopredmetni
merid is offline  
Old 22.11.2017., 10:20   #8907
Quote:
merid kaže: Pogledaj post
ne.. možeš jedino iznova upisati diplomski.
a ako si na preddipl bila jednopredmetna kro onda ni ne možeš druge smjerove jer jednopremetni diplomski iz kro postoji samo nastavnički smjer, književni i jezikoslovni smjer mogu upisati samo dvopredmetni
Pa valjda se netko tko je bio jednopredmetni na preddiplomskom može prebaciti na dvopredmetni na diplomskom.
The Great Duck is offline  
Old 22.11.2017., 10:26   #8908
Quote:
MOREe kaže: Pogledaj post
Pozz svim molim vas za pomoc ja sam na zadnjoj godini svoga diplomskoga studija nastavnicki smjer jednopredmetna sam kroatistika
Moje pitanje je mogu li ja teoretski sljedece godine upisati novi studij sa razlikom predmeta i promijeniti smjer na svom diplomskom studiju dakle prebaciti se na neki drugi smjer na kro molila bih vas ako znate odg da mi odg cisto da znm prije nego sto se pocnem raspitivati po referadi svaka info bi mi dobro dosla hvala svima
Možeš iznova upisati diplomski, samo ovaj put uzeti dp kroatistiku i drugi studij s razlikom predmeta, samo nisam sigurna možeš li bilo koji studij ili samo određene. Ali ako si jp na preddiplomskom, možeš se prebaciti na dp na diplomskom i obrnuto, u to sam sigurna.
Krekushka is offline  
Old 22.11.2017., 12:10   #8909
Quote:
Krekushka kaže: Pogledaj post
Možeš iznova upisati diplomski, samo ovaj put uzeti dp kroatistiku i drugi studij s razlikom predmeta, samo nisam sigurna možeš li bilo koji studij ili samo određene. Ali ako si jp na preddiplomskom, možeš se prebaciti na dp na diplomskom i obrnuto, u to sam sigurna.
Pa sigurno ne može upisati studije koji imaju uvjete završenog preddiplomskog iz istog područja (tipa veće strane jezike), ali razlikovno se mogu i informacijske, i fonetika, i lingvistika, na primjer
Rakkatakka is offline  
Old 22.11.2017., 23:05   #8910
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Pa valjda se netko tko je bio jednopredmetni na preddiplomskom može prebaciti na dvopredmetni na diplomskom.
normalno da da, samo onda mora uzeti i nešto skroz novo tipa informacijske, lingvistika itd
merid is offline  
Old 24.11.2017., 19:14   #8911
Apsolventska

Kako funkcionira upis apsolventske i izračun participacije koju plaćamo pri upisu?

Davno sam viđala pitanja oko apsolventske, no uvijek sam ih letimično čitala jer sam mislila da ju nikada neću trebati

Konkretna situacija:
U 6. semestru bi mogla kolokvirati sve predmete sa socke, ali na informacijskim ću imati 3 kolegija koji se polažu preko ispita + završni rad.

Iako sam uspjela dogovoriti s profesorima da izađem na ispit u zadnjem tjednu nastave, sumnjam da ću uspjet 6 predmeta položiti u zadnjem tjednu. Čak i da to uspijem, čisto sumnjam da ću na W&T-u pisati završni ili učiti neki zaostali ispit što bih morala riješiti krajem 9. mjeseca...

Nešto mi zvoni da je prvi upis apsolventske besplatan, ali da li to znači da ne plaćaš godinu onih 7.200,00 kn ili da ne placas niti predmete i završni (svaki nepoloženi ECTS) koje upisuješ u apsolventskoj?

Završni mi nosi 8 ECTS-a, a ova 3 kolegija po 6 ECTS-a. Da li bi išta placala, i ako da, koliko?

Hvala!
nesudenaplavusa is offline  
Old 25.11.2017., 15:35   #8912
Quote:
nesudenaplavusa kaže: Pogledaj post
Kako funkcionira upis apsolventske i izračun participacije koju plaćamo pri upisu?

Davno sam viđala pitanja oko apsolventske, no uvijek sam ih letimično čitala jer sam mislila da ju nikada neću trebati

Konkretna situacija:
U 6. semestru bi mogla kolokvirati sve predmete sa socke, ali na informacijskim ću imati 3 kolegija koji se polažu preko ispita + završni rad.

Iako sam uspjela dogovoriti s profesorima da izađem na ispit u zadnjem tjednu nastave, sumnjam da ću uspjet 6 predmeta položiti u zadnjem tjednu. Čak i da to uspijem, čisto sumnjam da ću na W&T-u pisati završni ili učiti neki zaostali ispit što bih morala riješiti krajem 9. mjeseca...

Nešto mi zvoni da je prvi upis apsolventske besplatan, ali da li to znači da ne plaćaš godinu onih 7.200,00 kn ili da ne placas niti predmete i završni (svaki nepoloženi ECTS) koje upisuješ u apsolventskoj?

Završni mi nosi 8 ECTS-a, a ova 3 kolegija po 6 ECTS-a. Da li bi išta placala, i ako da, koliko?

Hvala!
http://www.ffzg.unizg.hr/stuslu/?page_id=527
Ako ostvariš 55 ECTS-a ove godine, možeš upisat jednu apsolventsku bez da išta platiš. Ako imaš pravo na potpis na tim kolegijima (trebaš ih samo položit iduće godine) onda ne plaćaš. Plaća se ako upisuješ po prvi put iznad 15 ECTS-a.
merid is offline  
Old 25.11.2017., 15:46   #8913
Quote:
merid kaže: Pogledaj post
http://www.ffzg.unizg.hr/stuslu/?page_id=527
Ako ostvariš 55 ECTS-a ove godine, možeš upisat jednu apsolventsku bez da išta platiš. Ako imaš pravo na potpis na tim kolegijima (trebaš ih samo položit iduće godine) onda ne plaćaš. Plaća se ako upisuješ po prvi put iznad 15 ECTS-a.
Hvala ti!
nesudenaplavusa is offline  
Old 27.11.2017., 09:47   #8914
Sorry ljudi što ovako naprečac pitam, ali molim Vas savjet...

Kćer je maturantica sa željom studiranja na FFZG. Ona bi htjela studirati engleski i ruski jezik. Jučer smo bili na smotri i student koji je bio na štandu joj je rekao da je ta kombinacija jako teška te da izabere jedan jezik i neki drugi nejezični studij (tipa povijest). U protivnom će joj biti jako teško pratiti nastavu, a da neće imati vremena pročitati svu obaveznu literaturu i knjige. Može mišljenje je li to točno jer je to nju poprilično demoraliziralo.

Isto tako, spomenuo je neki test opće kulture za engleski. Ima li kakvih primjera na netu? Je li problem što uopće ne zna ruski i ima li smisla da ode na neki intenzivni početni tečaj ruskog jezika?

Hvala svima na odgovorima...
Limun is offline  
Old 27.11.2017., 10:42   #8915
Nemojte se dati obeshrabriti, to su možda nečija osobna viđenja toga, ali studirati dva jezika nije toliko komplicirano ni teško koliko se o tome stvara mitologija.

Ako to voli, neće joj biti teško, studiraju ljudi puno teže studijske grupe i fakultete pa im ostaje slobodnog vremena.
Primjer ispita iz engleskog možete vidjeti ovdje
http://anglist.ffzg.unizg.hr/?page_id=21067
Mona* is offline  
Old 27.11.2017., 10:52   #8916
Puno hvala... Nakon smotre se baš obeshrabrila zbog te izjave Vašeg kolege.

Nego, je li problem što ne zna ruski? Naime, njoj je u stvari prvi jezik njemački (kojeg ne voli), pa bi uz učenje trećeg jezika (za kojeg smatramo da je sa velikim potencijalom) imala što ponuditi kada se nađe u poziciji da traži posao.
Limun is offline  
Old 27.11.2017., 11:06   #8917
Quote:
Limun kaže: Pogledaj post
Puno hvala... Nakon smotre se baš obeshrabrila zbog te izjave Vašeg kolege.

Nego, je li problem što ne zna ruski? Naime, njoj je u stvari prvi jezik njemački (kojeg ne voli), pa bi uz učenje trećeg jezika (za kojeg smatramo da je sa velikim potencijalom) imala što ponuditi kada se nađe u poziciji da traži posao.
Da, baš zato je i dobro studirati dva jezika, više posla ako se nađe u prevoditeljskoj branši.

Ruski ne zahtijeva predznanje tako da se kreće potpuno iz početka i pretpostavlja se da nitko na prvoj godini ne zna ruski. Kreće se doslovno od ćirilice i abecede.
Mona* is offline  
Old 27.11.2017., 11:25   #8918
Hvala puno na infu!
Limun is offline  
Old 27.11.2017., 17:59   #8919
Pozdrav svima, provodim jedan istraživački projekt o Stavovima forumaša o dojenju u javnosti. Svjesna sam da ova tema nema previše veze s ovom o kojoj se raspravlja ovdje, ali zato baš mi je i zanimljiva jer želim imati što više različitih ispitanika. Pa bi vas molila ako možete izdvojiti par minuta i ispuniti ju, ima deset pitanja, stvarno je kratka, a meni će puno značiti. Hvala unaprijed! https://docs.google.com/forms/d/1wXu...spGplTqOU/edit ( kad kliknete na ovaj link, usmjerit će vas na anketu)
if777 is offline  
Old 29.11.2017., 20:25   #8920
Quote:
Limun kaže: Pogledaj post
Sorry ljudi što ovako naprečac pitam, ali molim Vas savjet...

Kćer je maturantica sa željom studiranja na FFZG. Ona bi htjela studirati engleski i ruski jezik. Jučer smo bili na smotri i student koji je bio na štandu joj je rekao da je ta kombinacija jako teška te da izabere jedan jezik i neki drugi nejezični studij (tipa povijest). U protivnom će joj biti jako teško pratiti nastavu, a da neće imati vremena pročitati svu obaveznu literaturu i knjige. Može mišljenje je li to točno jer je to nju poprilično demoraliziralo.

Isto tako, spomenuo je neki test opće kulture za engleski. Ima li kakvih primjera na netu? Je li problem što uopće ne zna ruski i ima li smisla da ode na neki intenzivni početni tečaj ruskog jezika?

Hvala svima na odgovorima...
Mislim da je jako neprofesionalno reći tako nešto jednom maturantu. Osoba koja je to rekla očito ima neke osobne probleme vezano uz studij pa to prenosi na druge jer ne može odvojiti subjektivno od objektivnog.

Istina je da je kombinacija 2 jezika uvijek teška bez obzira o kojim se jezicima radi. Ljudi često upišu 1 jezik i drugi studij "za usput", ali to ne znači da nije moguće uspješno studirat 2 jezika. Osobno znam jednu studenticu ruskog i engleskog na 3. godini koja je i više nego zadovoljna

Prijemni za engleski ima pitanja iz kulture i iz gramatike. Dio za gramatiku je jako sličan zadacima na maturi, u principu se za taj test ne može baš pripremiti, ali evo ovdje su vam sve informacije i primjer testa: http://anglist.ffzg.unizg.hr/?page_id=21067
Kad sam ja izlazila na taj prijemni, obratila sam se profesorici engleskog koja mi je predavala u srednjoj školi i izašla mi je u susret i ponudila neke dodatne materijale, pa možda razmislite i toj opciji ako znate nekoga tko je diplomirao engleski

Za tečaj ruskog osobno mislim da nema smisla jer ionako već puno vremena ode na maturu i pripreme za prijemni, ionako je studij zamišljen da se ide od početka. Ako zbilja upiše ruski dovoljno je da nakon upisa malo sama počne učit, npr. znat ćirilicu će sigurno bit velika prednost. Od 7. do 10. mjeseca ima i više nego dovoljno vremena za naučit sam neke osnove
merid is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:35.