Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2017., 12:30   #81
Quote:
sivi svijet kaže: Pogledaj post
u naslovu teme navodi se Zagreb, a o njemu i samo govorim od njezinog otvaranja
tema je o Zagrebu ne o Osijeku
znam, ali "u prolazu" i još neki govore o Osijeku i zašto po njima nema nikakvog razloga da to ne bude u Osijeku.

Naravno da je Zagreb druga kategorija i mogao bi imati (neku) agenciju. Da li baš ovu -ne znam.
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 17:32   #82
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
još jednom - ovdje se govori o Osijeku, a ne Zagrebu. Zagreb za expata je u biti vrlo ugodan grad jer je ponajprije siguran, čist je, ima dosta sadržaja, more je na sat i po vožnje, itd.
Ali mi govorimo o Osijeku, a ne Zagrebu.

Čak je i Zagreb za neke stvari logistički porblematičan i to će ti reći svatko tko je morao putovati često po Europi i dalje zbog posla jer je povezan dnevno sa samo par gradova. Sve ostalo zahtjeva presjedanje, često nisu connected flights što znači da ako kasniš si popušio, troškovi su puno veći i gubitak vremena je puno veci.
Ma Zagreb je za masu stvari super za život (pogotovo jer te kao expata boli kuki za Esih i Ivančića i sl. bilmaze), ali treba biti realan.
Pa ne znam što je toliko logistički problematično za prosječnog korisnika u ZG. Postoji dobra zračna luka, koja je kvalitetno povezana sa svim većim gradovima EU. Da govorimo u smislu željezničke povezanosti još bi razumio prigovore ali za zračni promet ih stvarno ne bi trebalo biti...

Mislim, postavljašđ se kao da je neko zamrznuto stanje stvari... sve se uvijek može poboljšati u skladu s potrebama.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 20:56   #83
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Pa ne znam što je toliko logistički problematično za prosječnog korisnika u ZG. Postoji dobra zračna luka, koja je kvalitetno povezana sa svim većim gradovima EU...
Aerodrom je možda dobar, ali povezanost je katastrofa.
Ovakve agencije organiziraju hrpe sastanaka gdje često dolaze predstavnici iz svih EU država. Jako je nezgodno kad ljudi moraju izgubiti više od pola dana da dođu u ZG i još toliko da se vrate.
Do Londona možeš bez problema iz većine gradova doći ujutro, odraditi sastanak i vratiti se kasnijim letom u razumno vrijeme. Ako ideš na sastanak u ZG, slično je moguće eventualno iz Frankfurta. Za sve ostale destinacije gubiš više od dana.
Osijek je uopće smiješno spominjati u ovom kontekstu.

Bilo bi super da u ZG stigne neka agencija, ali nije realno da će to biti jedna od većih. Realnije bi bilo očekivati jednu manju, kakvu npr. ima Ljubljana.
juanito is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 21:03   #84
Nema šanse da tako važna agencija dođe u tako nebitnu zemlju kao što je Hrvatska.
Essegg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 00:33   #85
Quote:
juanito kaže: Pogledaj post
Aerodrom je možda dobar, ali povezanost je katastrofa.
Ovakve agencije organiziraju hrpe sastanaka gdje često dolaze predstavnici iz svih EU država. Jako je nezgodno kad ljudi moraju izgubiti više od pola dana da dođu u ZG i još toliko da se vrate.
Do Londona možeš bez problema iz većine gradova doći ujutro, odraditi sastanak i vratiti se kasnijim letom u razumno vrijeme. Ako ideš na sastanak u ZG, slično je moguće eventualno iz Frankfurta. Za sve ostale destinacije gubiš više od dana.
Osijek je uopće smiješno spominjati u ovom kontekstu.

Bilo bi super da u ZG stigne neka agencija, ali nije realno da će to biti jedna od većih. Realnije bi bilo očekivati jednu manju, kakvu npr. ima Ljubljana.
a Ljubljana ima?
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 00:55   #86
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Pa onda prosiri ono moje "birokratsko dupe" i na ostale.
Gdje ti vidis kroatocentricnost u mojoj tvrdnji da ta ekipa jednostavno ne zeli raditi u balkanskoj vukojebini ( kako nas dozivljavaju ).


Jeli vama tu problem kazati da im smrdimo? Nego morate izmisljati nekakve nepostojece razloge!
To je istina. Premda smo si za to i sami krivi jer se ne znamo brendirati. Prepasivni smo i dopuštamo da nas doživljavaju kao dio "balkanskog lonca".

Slovačka nije na boljoj geografskoj poziciji od nas, pa ni toliko ekonomskoj, ali oni su "Srednja Europa" (prestiž), a mi smo "Balkan" (rat, divljaštvo i siromaštvo). Nemojmo se zavaravati da imidž zemlje nema veze s ovakvim stvarima.
Turizam s tim nema veze.
Sadokann is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 08:44   #87
Quote:
Sadokann kaže: Pogledaj post
To je istina. Premda smo si za to i sami krivi jer se ne znamo brendirati. Prepasivni smo i dopuštamo da nas doživljavaju kao dio "balkanskog lonca".

Slovačka nije na boljoj geografskoj poziciji od nas, pa ni toliko ekonomskoj, ali oni su "Srednja Europa" (prestiž), a mi smo "Balkan" (rat, divljaštvo i siromaštvo). Nemojmo se zavaravati da imidž zemlje nema veze s ovakvim stvarima.
Turizam s tim nema veze.
Bratislava je defakto tramvajem povezana s Bečom. Nije uopće stvar u "Balkanu" i prestižu, vec o nizu prakticnih stvari.
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 09:24   #88
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
a Ljubljana ima?
Naravno. Ima agenciju ACER vec 6 godina.
http://www.acer.europa.eu/en/Pages/default.aspx
https://europa.eu/european-union/abo...encies/acer_hr
Buka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 10:11   #89
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
Bratislava je defakto tramvajem povezana s Bečom. Nije uopće stvar u "Balkanu" i prestižu, vec o nizu prakticnih stvari.
možda si ja utvaram da živim u modernom svijetu i gradu po mjeri čovjeka, no vama je tuđa trava zelenija a nije.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 10:22   #90
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
možda si ja utvaram da živim u modernom svijetu i gradu po mjeri čovjeka, no vama je tuđa trava zelenija a nije.
ja ne znam gdje ti živiš, a i ne znam zašto misliš da je nama tuđa trava zelenija (jer nije). Ja recimo ne bi volio živjeti u Zurich-u jer mi je nekako sterilan i ne sviđa mi se u biti cijela Švicarska po nekim stvarima, ali s druge strane da sam CEO neke velike kompanije i da odlučujem o nekom europskom sjedištu -totalno druge parametre uzimam u obzir...zelenija trava nema nikakve veze s time.
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 10:54   #91
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
ja ne znam gdje ti živiš, a i ne znam zašto misliš da je nama tuđa trava zelenija (jer nije). Ja recimo ne bi volio živjeti u Zurich-u jer mi je nekako sterilan i ne sviđa mi se u biti cijela Švicarska po nekim stvarima, ali s druge strane da sam CEO neke velike kompanije i da odlučujem o nekom europskom sjedištu -totalno druge parametre uzimam u obzir...zelenija trava nema nikakve veze s time.
zato jer svojim stavom samo podržavate konjušarski mentalitet i ohrabrujete "CEO gospodare" da nas gaze i ponižavaju. već smo ustanovili da prometna povezanost nije neki prioritet za neku agenciju. uz današnje tehnologije, uz obični jebeni skype i neku konferencijsku vezu možeš održati sastanak sa kim hoćeš i gdje hoćeš. uostalom, pogle prometnu povezanost agencije u londonu sa zračnom lukom:
https://www.google.hr/maps/dir/Heath...51.5036472!5i1

najmanje sat vremena i 100 km do aerodroma BEZ PROMETA na cesti. tko poznaje londonske gužve imao bi više za reći.

uostalom, zaista ne znam imamo li mi u onoj šumi ugovornih odnosa sa eunijom pravo na agenciju ili nemamo, no ako imamo baš pravo pravo, onda neka ne seru i nacrtaju se u hrvatskoj.
ako odbiju jer smo prometno ili nekako drugačije loše povezani, očekujem u slijedećem proračunu eunije dodatnu stavku bespovratnih sredstava za poboljšanje uvjeta života i rada u hrvatskoj, jeer očigledno se tu ne da živjeti i raditi.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 11:07   #92
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
zato jer svojim stavom samo podržavate konjušarski mentalitet i ohrabrujete "CEO gospodare" da nas gaze i ponižavaju. već smo ustanovili da prometna povezanost nije neki prioritet za neku agenciju. uz današnje tehnologije, uz obični jebeni skype i neku konferencijsku vezu možeš održati sastanak sa kim hoćeš i gdje hoćeš.
ali ja se ne osjecam ni ponizeno ni gazeno niti to jesam, a ne osjecam i da imam CEO gospodara...meni je zao sto tebe i jos neke peru takvi kompleksi nize vrijednosti da ste sasvim iracionalni.

I nismo zakljucili da povezanost nije nikakav problem - to si samo ti zaključio.

Mislim da je ova rasprava sasvim iracionalna i nema nikakvog smisla.

(gaziti me može eventualno ova država i vlasti raznim porezima, davanjima i sl. , a za Johana iz Berlina me baš i nije briga iskreno)
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 11:20   #93
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
ali ja se ne osjecam ni ponizeno ni gazeno niti to jesam, a ne osjecam i da imam CEO gospodara...meni je zao sto tebe i jos neke peru takvi kompleksi nize vrijednosti da ste sasvim iracionalni.

I nismo zakljucili da povezanost nije nikakav problem - to si samo ti zaključio.

Mislim da je ova rasprava sasvim iracionalna i nema nikakvog smisla.

(gaziti me može eventualno ova država i vlasti raznim porezima, davanjima i sl. , a za Johana iz Berlina me baš i nije briga iskreno)
ma znaš da se ni konjušari ne osjećaju poniženo i gaženo kad moraju čistiti štale, jer su ipak konjušari i znaju svoje mjesto i ulogu.
još si tepaju da rade važan posao s konjima, možda i najplemenitijim životinjama, pa je njihov život dvostruko ispunjen.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 11:38   #94
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
ma znaš da se ni konjušari ne osjećaju poniženo i gaženo kad moraju čistiti štale, jer su ipak konjušari i znaju svoje mjesto i ulogu.
još si tepaju da rade važan posao s konjima, možda i najplemenitijim životinjama, pa je njihov život dvostruko ispunjen.
hm...prilično očekivani odgovor.

gle, imao sam nadređene i iz RH i iz zap europe. Isto tako su i meni odgovarali ljudi i u RH i iz podosta zemalja EU. I ne mislim da sam konjušar, manje vrijedan ili bilo što drugo što ti stalno impliciraš.

To što ti svoju osobnu vrijednost i identitet u tolikoj mjeri vežeš uz neke stvari u domicilnoj državi i uz samu RH - u biti je samo tvoj problem i stav kojim pokazuješ da baš i nemaš nekog poštovanja sam prema sebi (bez obzira ne ove tvoje tirade...).
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 11:49   #95
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
hm...prilično očekivani odgovor.
naravno da je. ne skrivam što mislim.
moje isprike što nisam na nivou da je svijet selo a mi građani svijeta.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 11:54   #96
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
....meni je zao sto tebe i jos neke peru takvi kompleksi nize vrijednosti da ste sasvim iracionalni. ...
A kad je provincionalizam bio racionalan? Nemre si on pomoći. Podsjeća me na tipa iz bivše jna koji je kenjao nekaj o americi a na pitanje jel ikad tamo bio rekao je ne... pa zašto bih trebao? Tak i ovaj, sve zna u isto vrijeme ne znajući ništa. Podsjetio me na greenov teorem o raspravi koji često ističem. "Sve je moguće ako nemate pojma o čemu govorite."
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 11:54   #97
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
naravno da je. ne skrivam što mislim.
moje isprike što nisam na nivou da je svijet selo a mi građani svijeta.
ja to nisam ni rekao. Ja se savršeno dobro osjećam kao državljanin RH ( ti s druge strane očito i ne baš).

i bilo bi dobro da prestaneš imputirati stvari koje nitko nije rekao niti misli.
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 11:55   #98
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
naravno da je. ne skrivam što mislim.
moje isprike što nisam na nivou da je svijet selo a mi građani svijeta.
Možda bi trebao...ispao bi pametniji.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 12:32   #99
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Možda bi trebao...ispao bi pametniji.
strah te nekog na forumu nazvati glupim pa umataš? čega te strah? modova?kartona? bana?
konjušar.


lokalpatriotizam nema veze s provincijalizmom. moj glavni grad nije brisel a meni je moj centar svijeta nekom provincija, kao što je nekom drugom njegov. ja izazivam vaš podanički stav da drugi sve imaju bolje i zaslužuju više.
ako je to njihovo i vaše, skidam kapu. ja nisam ta razina i nisam ponosan što london ima sve "uvjete" za ugostiti agenciju a mi imamo čisti zrak.
svoje sam argumente iznio, mogu ti se sviđati ili ne i mogu biti pogrešni. sigurno je jedino da nisu glupi jer ih niste ničim pobili.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 12:50   #100
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
strah te nekog na forumu nazvati glupim pa umataš? čega te strah? modova?kartona? bana?
konjušar.


lokalpatriotizam nema veze s provincijalizmom. moj glavni grad nije brisel a meni je moj centar svijeta nekom provincija, kao što je nekom drugom njegov. ja izazivam vaš podanički stav da drugi sve imaju bolje i zaslužuju više.
ako je to njihovo i vaše, skidam kapu. ja nisam ta razina i nisam ponosan što london ima sve "uvjete" za ugostiti agenciju a mi imamo čisti zrak.
svoje sam argumente iznio, mogu ti se sviđati ili ne i mogu biti pogrešni. sigurno je jedino da nisu glupi jer ih niste ničim pobili.
Argumente? Neće biti, čak niti mišljenje...naime to je produkt procesa zvanog razmišljanje. Ti samo nabacuješ floskule o konjušarima a i te si čuo od bore čorbe.
Eto možda glede čistog zraka da prebacimo agenciju u slavonski brod.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:53.