Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Ocjena Vlade RH nakon 365 dana
odličan (5) 6 4.35%
Vrlo dobar (4) 4 2.90%
Dobar (3) 5 3.62%
Dovoljan (2) 8 5.80%
Nedovoljan (1) 31 22.46%
Nema tako niske ocjene 84 60.87%
Glasovatelji: 138. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2017., 11:28   #21
Ono kada "uglađeni europejac" smatra da je demokracija kada svi razmišljaju jednako kao on.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Old 27.04.2017., 11:28   #22
Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
Upravo to nikakvi prijevremeni jer bi debakl bio za sve od HDZ-a,SDP-a i MOST-a....Da ne govorim kako HNS ako ne bude išao sa SDP-om ispada iz sabora dok manjinci trenutno sudjeluju u vlasti.Jedino bi možda odgovaralo Živom Zidu tj. Pernaru.Da naravno ispada i Beljak iz sabora također...
Briješ

Matematički je nemoguće da izbori budu "debakl za sve"


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 27.04.2017., 11:30   #23
Sad sam pogledao snimku. Meni je ovo čudno, djeluje kao namještaljka. Plenković je to izrekao vrlo mirno, bez trunke emocija, Mostovi ministri reagirali mirno, bez trunke emocija. Kao da se već znalo.
the edge is offline  
Old 27.04.2017., 11:31   #24
znači hristos će se opet roditi....
dk1 is offline  
Old 27.04.2017., 11:32   #25
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Kak sad brojčano stoje stvari u Saboru bez ruku Mosta...??? Može li Plenki računati na tijesnu većinu za tri nova ministra?
HDZ -61
HNS - 9
HSS - 5
Manjinci - 7
Bandić - 2
HDSSB - 1

Sveukupno 85 ruku. Izbaci par ljudi iz HDZ-a koji neće lako gledati na koaliciju s s HNS-om i imaš dovoljno ruku za vladanje + što bi Vlada bila stabilnija nego ova s MOST-om.

EDIT: zaboravio sam Lovrinovića i Mišića dakle 87 ruku.
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is offline  
Old 27.04.2017., 11:32   #26
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Briješ

Matematički je nemoguće da izbori budu "debakl za sve"


-Stipe
Mislim da će biti izlaznost premala u tom smislu, puno neće glasati desničara za HDZ, puno ljevičara za Bernardićev SDP, a puno neutralnih za za MOST.
Izgleda da ako kojim slučajem dođe dobit će oni koji će biti manje omraženi kod svoje grupe glasača
arizin is offline  
Old 27.04.2017., 11:34   #27
Quote:
ajme33 kaže: Pogledaj post
HDZ -61
HNS - 9
HSS - 5
Manjinci - 7
Bandić - 2
HDSSB - 1

Sveukupno 85 ruku. Izbaci par ljudi iz HDZ-a koji neće lako gledati na koaliciju s s HNS-om i imaš dovoljno ruku za vladanje + što bi Vlada bila stabilnija nego ova s MOST-om.

EDIT: zaboravio sam Lovrinovića i Mišića dakle 87 ruku.
S HNS-om je svaka vlada stabilna
MytByte is online now  
Old 27.04.2017., 11:34   #28
Quote:
ajme33 kaže: Pogledaj post
HDZ -61
HNS - 9
HSS - 5
Manjinci - 7
Bandić - 2
HDSSB - 1

Sveukupno 85 ruku. Izbaci par ljudi iz HDZ-a koji neće lako gledati na koaliciju s s HNS-om i imaš dovoljno ruku za vladanje + što bi Vlada bila stabilnija nego ova s MOST-om.

EDIT: zaboravio sam Lovrinovića i Mišića dakle 87 ruku.
SDP i HNS izlaze na lokalne izbore zajedno sumnjam da će sad ići raditi ovo...
arizin is offline  
Old 27.04.2017., 11:36   #29
Taj HNS je čudo od stranke. Imaju birača manje nego članova a stalno su glavni. Vrlo sposobni uhljebnici.
dawg is offline  
Old 27.04.2017., 11:37   #30
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
S HNS-om je svaka vlada stabilna
Pa da.

Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
SDP i HNS izlaze na lokalne izbore zajedno sumnjam da će sad ići raditi ovo...
Da, HNS-ovci su inače nadaleko poznati po svojoj moralnosti i principijelnosti.
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is offline  
Old 27.04.2017., 11:38   #31
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
ideeeeeš

ok, ovo ni slučajno nisam očekivala
Zašto ne kissy? Ovo je namještaljka sam takva. Vidiš po snimci.
SDP je u rasulu, MOST možda nešto skupi jer su birači ovce (a ovako i onako idu s adezetom), Bandić je na samrti i njegovi glasovi idu adezetu.

Raspisat će izbore i Plenky maltene može sam sastavit vladu.
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is online now  
Old 27.04.2017., 11:38   #32
Za HDZ bi bili dobri novi izbori, vjerojatno bi sami mogli sastaviti vlast (sa svojim prirodnim satelitima).
ZinedineZidane is offline  
Old 27.04.2017., 11:38   #33
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Sad sam pogledao snimku. Meni je ovo čudno, djeluje kao namještaljka. Plenković je to izrekao vrlo mirno, bez trunke emocija, Mostovi ministri reagirali mirno, bez trunke emocija. Kao da se već znalo.
pa normalno da se znalo, nije se Plenković toga sjetio iste sekunde. Razgovaralo se i sve se pripremilo prije sjednice Vlade kao i ostatak dnevnog reda. Tako se i njima MOSTovim ministrima priopćila vijest.
vojvo is offline  
Old 27.04.2017., 11:39   #34
Hmm...bez HNS-a a s HSS-om je točno 76... knap...
MytByte is online now  
Old 27.04.2017., 11:40   #35
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Sad sam pogledao snimku. Meni je ovo čudno, djeluje kao namještaljka. Plenković je to izrekao vrlo mirno, bez trunke emocija, Mostovi ministri reagirali mirno, bez trunke emocija. Kao da se već znalo.
Vrlo čudna priča....

Meni ovo miriši na sljedeći scenarij:
sad su se ko fol javno posvađali, rasprava o Mariću ide na led, bit će "posvađani" do lokalnih - gdje će i jedni i drugi ubirati bodove u ime toga....
...nakon lokalnih će se izljubiti i izmiriti i nastaviti vladati u slozi i ljubavi.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Old 27.04.2017., 11:40   #36
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Sad sam pogledao snimku. Meni je ovo čudno, djeluje kao namještaljka. Plenković je to izrekao vrlo mirno, bez trunke emocija, Mostovi ministri reagirali mirno, bez trunke emocija. Kao da se već znalo.
Pa sigurno se je znalo. Vjerojatno im je rekao što će se dogoditi ako inzistiraju na opozivu Marića, a oni su svjesno sa time nastavili. Ovo je odličan potez Plenkovića jer krivnja za rušenje vlade pada na Most, SDP je u rasulu, Živi zid u padu.

Također ne treba zanemariti što nastaje zasićenje izborima i konstantnim natezanjem što će dovesti do prednosti HDZ-a zbog disciplniranih birača.
TauraDendarii is offline  
Old 27.04.2017., 11:40   #37
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Ono kada "uglađeni europejac" smatra da je demokracija kada svi razmišljaju jednako kao on.
ako tri ministra Vlade smatraju da jedan ministar te ISTE Vlade mora otići onda se mora ili razriješiti ovog jednog ili ova tri ministra. Jasno je da će Plenković stati uz ministra iz HDZ kvote
vojvo is offline  
Old 27.04.2017., 11:41   #38
Quote:
ajme33 kaže: Pogledaj post
HDZ -61
HNS - 9
HSS - 5
Manjinci - 7
Bandić - 2
HDSSB - 1

Sveukupno 85 ruku. Izbaci par ljudi iz HDZ-a koji neće lako gledati na koaliciju s s HNS-om i imaš dovoljno ruku za vladanje + što bi Vlada bila stabilnija nego ova s MOST-om.

EDIT: zaboravio sam Lovrinovića i Mišića dakle 87 ruku.
Lovrinović i Mišić - teško. Isto tako treba uzeti u obzir da bi i HDZ doživio osipanje u vidu Hasnbegovića, Esih, možda Culej koji neće olako gledati na koaliciju sa HNS-om. Ista situacija je i na drugoj strani. Neće svi HNS-ovci htjet podržati restrukturiranje vlade. No opet tu je i dio MOST-a koji bi mogao i formalno preći u HDZ i dati podršku retrukturiranoj vladi - što bi dovršilo konačan raskol MOST-a kao takvog i početak njegovog laganog raspada. HDSSB isto nebi dao ruku u vatru da bi podržao ovakvo restrukturiranje.
Phlegma is offline  
Old 27.04.2017., 11:41   #39
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Sad sam pogledao snimku. Meni je ovo čudno, djeluje kao namještaljka. Plenković je to izrekao vrlo mirno, bez trunke emocija, Mostovi ministri reagirali mirno, bez trunke emocija. Kao da se već znalo.
Naravno. Pa jučer je rekao da će sjednica biti zanimljiva, ali da ne smije otkriti detalje unaprijed.
__________________
Neven Ciganović o sudjelovanju u showu Kuća lutaka: ,,Neću raditi nikakve plastične operacije, ali definitivno hoću zahvate pomlađivanja. Moram osvjetlati hrvatski obraz."
laura lenbach is offline  
Old 27.04.2017., 11:43   #40
Ali sve u svemu lakrdija. Ili su Mostovci ispali budale glasavši za jednog od vodećih ljudi Agrokora jer ''nisu znali'' u kakvom je stanju i što je sve radio Agrokor, ili je budala bio Marić koji navodno ''ništa nije znao''. Nema trećeg.

Što se promijenilo od sastavljanja Vlade? Ništa, samo je puknuo gnojni čir vidljiv s mjeseca.
ZinedineZidane is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:18.