Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2017., 16:20   #201
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Premalo u odnosu na koju brojku Apsolutnu ili relativnu u tome odnosu?

Mislim da bi se u tvojoj matematici mogao pojaviti slučaju da imaju duplo više mjesta nego sada
Razne formule se mogu napraviti, a svakoj bi osnov bio udio dijasporskih glasača od ukupnog broja glasova. Može biti prosjek glasova za mandat u drugim izbornim jedinicama, ili neko drugo rješenje. Svakako bez garantiranih mjesta, a ako im ispadne još više nego sada, neka.
Kexx is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 17:20   #202
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
I najzreliji ljudi su vukovi kad su u vecini i kad treba ugnjetavati manjinu.

Ulazis preduboko u vuka i ovcu. Poanta je da se demokracija od vecine cesto shvaca kao mi smo vecina, vi sutite i trpite. To nije demokracija, zato i kazem da to nije postotni racun. A cesto je takva i onda nije nista bolja od bilo kojeg totalitarizma i ostalog sto je na zlu glasu.
Da ga jebeš, ali imaš samo dvije mogućnosti:

1. Vladavinu većine

2. Vladavinu manjine (elite)

Definitivno sam protiv kvota u saboru, a to NE znači da sam protiv toga da manjinske zajednice njeguju svoj identitet, dakle ja sam ZA da država pomogne i financisjki svim manjinskim zajednicima da njeguju svoj identitet i imaju svoje prostorije, kulturna društva itd itd.

Protiv sam, dakle, da neki preko kvote mogu u Sabor zaboići demokraciju.

Ono, kao bez Pupovca i Radina, Talijani i Srbi bi bio tobože proganjani

Pa ja više štitim Srbe i Talijene nego ta dva zastupnika jerbo sam ja protiv poreza na nekretnine, a ova dva zastupnika podupiru HDZeove poreze!


Srbi u Srbiji su doslovno gaženi porezom na nekretnine, a još nisu ni ušli u Merkelin 4. rajh, dok Srbi u RH imaju puno veća ljudska prava i bolje ekonomske prilike nego u matičnoj državi.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 17:21   #203
Quote:
marko-m kaže: Pogledaj post
Nema tu puno mudrosti cijela Hrvatska jedna izborna jedinica i svaciji glas jednako vrijedi.

Ili se glasa po izbornim jedinicama i ako nisi prijavljen u ni jednoj nemas pravo glasa.
Navodno 80 tisuća glasova HSPeu, dobiš jednog pravaša, a 20 ili 40 tisuća (ovisno čiju verziju imamo) dobiš 8 manjinaca u Saboru, koji trguju sa briseloidima.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 17:33   #204
ljudima treba dati najmanje 3 preferencijalna glasa pa da vidimo kako demokracija funkcionira. ovi u sdp-u i u hdz-u samo se zele uhljebit a odgovaraju jedino sefu. to nije dobro. jos ukinemo garantirana mjesta pa da vas vidimo dragi politicari. pogotovo iz hdz-a i sdp-a.
plavi pas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 18:06   #205
Quote:
plavi pas kaže: Pogledaj post
ljudima treba dati najmanje 3 preferencijalna glasa pa da vidimo kako demokracija funkcionira. ovi u sdp-u i u hdz-u samo se zele uhljebit a odgovaraju jedino sefu. to nije dobro. jos ukinemo garantirana mjesta pa da vas vidimo dragi politicari. pogotovo iz hdz-a i sdp-a.
ponavljam čovjek s 200 glasova je predsjednik sabora a onaj s 40 000 ni ne sjedi u saboru
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 19:03   #206
Izborni zakon treba mijenjati, ali kada je glavni razlog skupljanje poena na Pupovcu i Srbima, što je potvrdio Krešimir Planinić i ono njihovo glasilo narod.hr, onda treba puhati i na hladno.

Ovo je samo jedan korak do konačnog plana, a to je da UIO preraste u ozbiljan pokret, a onda i parlamentarnu snagu koja će promijeniti Hrvatsku. O tome maštaju kada se sastaju i prije ili kasnije će (opet) pokušati.
Oberon1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 19:54   #207
Quote:
marko-m kaže: Pogledaj post
Nema tu puno mudrosti cijela Hrvatska jedna izborna jedinica i svaciji glas jednako vrijedi.

Ili se glasa po izbornim jedinicama i ako nisi prijavljen u ni jednoj nemas pravo glasa.
za drugi bi trebali mijenjati zato ustav vezano uz pravo glasa, jer za njega treba dosada imati samo drzavljanstvo.
I baš ako pogledamo u Hercegovinu, ti ljudi nikada nisu napustili današnju teritoriju RH i s time ne bi ni mogli kao drugi imati bilo koju adresu od nekada u RH.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 22:12   #208
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Da ga jebeš, ali imaš samo dvije mogućnosti:

1. Vladavinu većine

2. Vladavinu manjine (elite)

Definitivno sam protiv kvota u saboru, a to NE znači da sam protiv toga da manjinske zajednice njeguju svoj identitet, dakle ja sam ZA da država pomogne i financisjki svim manjinskim zajednicima da njeguju svoj identitet i imaju svoje prostorije, kulturna društva itd itd.

Protiv sam, dakle, da neki preko kvote mogu u Sabor zaboići demokraciju.

Ono, kao bez Pupovca i Radina, Talijani i Srbi bi bio tobože proganjani

Pa ja više štitim Srbe i Talijene nego ta dva zastupnika jerbo sam ja protiv poreza na nekretnine, a ova dva zastupnika podupiru HDZeove poreze!


Srbi u Srbiji su doslovno gaženi porezom na nekretnine, a još nisu ni ušli u Merkelin 4. rajh, dok Srbi u RH imaju puno veća ljudska prava i bolje ekonomske prilike nego u matičnoj državi.
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 22:50   #209
Učmalu atmosferu treba mjenjati, promjenom vlasti. Sdp ili hdz kao 2 stranke koje se vrte su obe zakurac, vlast svakoj osigurava i vlast svake počiva na nejednakosti i diskriminaciji hrvatskih državljana. Mito i korupcija zvani "manjinski zastupnici" su samo i jedino to. 8 garantiranih koji ti jedu iz ruke i uvijek idu s tobom dok im garantiraš da će bit opet izabrani. A bit će izabrani jer demokracija, glasovi, i ostale pizdarije koje vrijede za svih - ne vrijede za njih.

Mi smo papčnine a oni su elita kojoj potpis i izjava "danas sam bošnjak, sutra sam srbin, a prekosutra german" garantira pravo obnašanja vlasti i mjesto u hrv. saboru temeljem rođenja. Plava krv nosi svoje. Diskriminacija samo takva.

Ujedno i poruka da je hrvatski narod, hrvatski sabor te hrvatska pravna država sve skupa zakurac jer nije u stanju i nije sposobna niti provodit vlastite zakone, niti poštivat ustav a sabor sam po sebi je nesposoban brinut o manjima. Institucije, zakoni, sve skupa zakurac zajedno sa svima nama jer jedini ko može brinut o manjini - je manjinski zastupnik koji rođenjem ima zagarantirano saborsko mjesto i plaću.

Ko još u ovoj sprdačini od sustava može vjerovat u "jednakost i ravopravnost" ako lik sa 200 glasova vodi državu dok lik sa 40 000 glasova nesmije ni prismrdit saboru... Dosta više diskriminacije!
noname23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 07:46   #210
Apsolutno podrzavam inicijativu kao i nekadasnji cijeli prijedlog reforme izbornog sustava UiO koji su unisono odbili i HDZ i SDP.

U prilog raspravi i za razmisljanje o zlouporabi privilegirane parlamentarne manjinske pozicije stavljam dva linka
https://www.google.hr/amp/s/m.24sata...za-srbe-540931

http://www.blic.rs/vesti/politika/pu...atljiv/nezyshq

Vrlo koordinirano...
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 10:28   #211
Veli gubernator Hrvatske kako je dokidanje zagarantiranih mjesta za manjine zapravo uvod u novi totalitarizam...

https://www.vecernji.hr/vijesti/refe...centra-1196055
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 10:31   #212
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
Apsolutno podrzavam inicijativu kao i nekadasnji cijeli prijedlog reforme izbornog sustava UiO koji su unisono odbili i HDZ i SDP.

U prilog raspravi i za razmisljanje o zlouporabi privilegirane parlamentarne manjinske pozicije stavljam dva linka
https://www.google.hr/amp/s/m.24sata...za-srbe-540931

http://www.blic.rs/vesti/politika/pu...atljiv/nezyshq

Vrlo koordinirano...
Kaže gubernator kako su te definicije ("srpska agresija", "oružana pobuna".. ) plod ratne propagande.

http://www.rts.rs/page/stories/sr/st...v-za-srbe.html

Više se niti ne skriva.

A sporan je ovaj dio iz osnovnih odredbi novog zakona...

Quote:
Hrvatski branitelji iz Domovinskog rata su branili i obranili Republiku Hrvatsku unutar
međunarodno priznatih granica od oružane agresije koju je izvršila Srbija, Crna Gora,
Jugoslavenska narodna armija i paravojne postrojbe iz Bosne i Hercegovine uz pomoć
velikog broja pripadnika srpske nacionalne manjine u Republici Hrvatskoj, organizirane i
predvođene velikosrpskom politikom
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 10:35   #213
sad će se oko toga opet lomit koplja nekoliko mjeseci, a u stvari, parlamentarna demokracija je pod velikim upitnikom....postoji li to uopće ...ili je to tako kod nas?

recimo....zgodno http://croative.net/ovo-su-svi-medij...ada-hrvatskom/
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 17:49   #214
Stvar je vrlo jednostavna

Budući da se (neki) predstavnici (nekih) manjina, prilikom svakog odgovora na prozivke upućene na njihov račun, pozivaju na ustavom definiranu sakralnost statusa manjina u hrvatskom društvu - zašto ne uzvisiti taj status na još veći nivo zakonske zaštićenosti?

Tj. lijepo se referendumskim putem u Ustav unese odredba po kojoj se manjinski predstavnici prilikom utvrđivanja saborske većine automatizmom pribrajaju prethodno utvrđenoj vladajućoj većini, tj. čine vlast.
Time praktički dobijaju i zaštitu na rangu ličkih medvjeda, i veća prava od postojećih - i što je najvažnije - kao izravni predstavnici nekoliko stotina glasača ne sudjeluju u nadjebavanjima i muljažama koji se tiču cijele države i svih državljana.

I više nema trgovine i situacija da etnobiznismen Pupovac sa svoja 2 čovjeka, kao i onaj kolega mu s romske strane, ucjenjuje i određuje tko će obnašati vlast u RH. I nitko predlagatelja zakona ne može optužiti za rasizam, šovnizam ili što već...
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 19:58   #215
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
ponavljam čovjek s 200 glasova je predsjednik sabora a onaj s 40 000 ni ne sjedi u saboru
Ajde koka, hvala kur.... da se ja i ti u nečemu složimo.
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 19:59   #216
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
sad će se oko toga opet lomit koplja nekoliko mjeseci, a u stvari, parlamentarna demokracija je pod velikim upitnikom....postoji li to uopće ...ili je to tako kod nas?

recimo....zgodno http://croative.net/ovo-su-svi-medij...ada-hrvatskom/
Postoji, ali trenutno samo u teoriji - ali s par referenduma možeš imat parlamentarnu demokraciju i u praksi (kakvu, takvu)
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 09:15   #217
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
ponavljam čovjek s 200 glasova je predsjednik sabora a onaj s 40 000 ni ne sjedi u saboru
Dakle, osim što jedan glas talijana vrijedi 200 puta više od jednog glasa hrvata, još je uz to talijanski predstavnik uzdignut na višu razinu od hrvatskog zastupnika u Saboru te uz sve to ima još i kritičnu težinu u sastavljanju vlade.
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:59.