Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2013., 12:20   #61
bio sam na vikend kod prijatelja u poreču, tamo kod dvorane nove. grad je jako uređen, centar izgleda jako uglađeno, šetnica, fasade...ali poreč i rovinj imaju jednu specifičnu dijagnozu u svojoj istarskoj turističkoj autentičnosti, a to je da ta dva gradića, kako im mi volimo tepati "venecije na jadranu" imaju sigurno najbolju ponudu dresova, torbica i naočala na jadranu. ne znam tko tamo kroji zakone, ali bome ih mudro kroji. istra je očito namjerila da svoju ekskluzivnu agro-autohtonu starinsku kako-je-nekad-bilo užancu turizma elite, maslinovog ulja i top gastro odredišta pretvori u pazar. naravno ne diskriminiram, samo primjećujem.

turisti, ako idete u poreč i ako ste kojim slučajem zaboravili sunčane očale, ili ako ste strašno brzo smršali pa vam počnu gaće padat, nema frke, ima kajševa i očala na doslovno svakom koraku.

kao nekad u istri, po starinski.
.keskin. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 00:37   #62
Zadnje tri godine ljetujem u Poreču i same pohvale imam za ovaj mali gradić i njegove građane
Ljubazni, gostoljubivi ma

Ljetujemo na Luni, tako da tu i provedemo svako ljeto: http://www.porec-croatia.net/wp-cont...c-Airphoto.jpg
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 08:55   #63
imam jedno pitanje, vidjela sam da se u srpnju održava festival tanga; znate možda da li će profesionalni plesači plesati, održati show na večer ili su to samo neke radionice na koje se mogu prijaviti obični ljudi i učiti tango tj. da li je to prilika da i amateri koji znaju tango plešu?
toby5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 02:38   #64
Meni je Poreč isto malo odbojan zbog tih šipaca i điđa miđa na svakom kantunu, ali ima interesantnu jezgru, šetnicu i par dobrih mjesta za kupanac u blizini grada. Rovinj mi je puno natrpaniji, pa mi ne paše, a i kao da sam u Italiji tamo.
Poreč isto volim jer je dobrom i brzom cestom povezan preko Pazina sa Rijekom.
Ima netko od domaćih Porečana da malo kaže koji plus i minus života u gradu?
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 16:41   #65
Doselila sam se nedavno u okolicu poreča, pa me zanima što tu ima da se čovjek prilagodi
Ono jel se može gdje volontirati? Gdje otići i što vidjeti
evika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 16:04   #66
mi može netko objasniti kako doći do kluba byblos? dolazim iz smjera labin-pazin-motovun. kad idem u poreč parkiram uvijek na jednom velikom parkiralištu koji je 5-10 minuta hoda udaljen od centra, ali više od toga ne znam. google maps nije pomogao.
toby5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 17:01   #67
Quote:
toby5 kaže: Pogledaj post
mi može netko objasniti kako doći do kluba byblos? dolazim iz smjera labin-pazin-motovun. kad idem u poreč parkiram uvijek na jednom velikom parkiralištu koji je 5-10 minuta hoda udaljen od centra, ali više od toga ne znam. google maps nije pomogao.
na ulasku u zelenu lagunu ti je byblos. kad dođeš na kružni kod dvorane žatika skreneš lijevo i ideš samo ravno prema vrsaru. i kad prođeš pored benzinske skreneš desno prema zelenoj
marsovacc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 18:05   #68
Quote:
marsovacc kaže: Pogledaj post
na ulasku u zelenu lagunu ti je byblos. kad dođeš na kružni kod dvorane žatika skreneš lijevo i ideš samo ravno prema vrsaru. i kad prođeš pored benzinske skreneš desno prema zelenoj
hvala.
toby5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 17:46   #69
Biliali ekipa radi reda po Poreču a kade ste vi Porečani ???
Bilali Poreč mafija samo takva a loše su im i one pomije koje poslužuju.

Žele vam ubit dogradonačelnika, mlate goste a vi im dopuštate da im restoran radi ?
Skupite se i zatvorite im ga prosvjedom....il ste i za to preveliki mlakonje ?

http://www.index.hr/vijesti/clanak/a...ca/761440.aspx
__________________
Verba volant, exampla movent
Faun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 15:40   #70
Malo da se oživi tema: tražim hitno stan u Poreču, zbog posla, najam na dulji period, do godine dana, cijena do 200 eura.
perinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 17:00   #71
Imam dva pitanja i nadam se brzom odgovoru

1. Postoji li u Poreču "javna" vaga, npr u nekoj ljekarni, ili nešto takvo, gdje se sezonac može vagati?

2. Može li netko preporučiti plažu gdje se okuplja mlađa ekipa(makar mlađa od prosjeka na picalu, gdje su bili pretežno njemački umirovljenici, a možda je greška i u tajmingu bila, oko 14h)? Bilo bi lijepo napisati i blizu čega se plaža nalazi, jer ovo jedino znam po imenu. Inače, boravim u Vranićima.
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 18:28   #72
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Imam dva pitanja i nadam se brzom odgovoru

1. Postoji li u Poreču "javna" vaga, npr u nekoj ljekarni, ili nešto takvo, gdje se sezonac može vagati?
Ne znam baš jel ima u svakoj, ali vidio sam u onoj kad iz centra kreneš prema autobusnoj.

Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
2. Može li netko preporučiti plažu gdje se okuplja mlađa ekipa(makar mlađa od prosjeka na picalu, gdje su bili pretežno njemački umirovljenici, a možda je greška i u tajmingu bila, oko 14h)? Bilo bi lijepo napisati i blizu čega se plaža nalazi, jer ovo jedino znam po imenu. Inače, boravim u Vranićima.
Pa pričekaj međunarodno natjecanje mažuretkinja. I onda nemoš fulat plažu.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 01:37   #73
Što se tiče plaže, malo sam i vremenski ograničen, ali sutra npr imam veći dio dana na raspolaganju. Tko zna, mažoretkinje možda budem gledao iz druge pozicije.
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 15:16   #74
Quote:
Faun kaže: Pogledaj post
Biliali ekipa radi reda po Poreču a kade ste vi Porečani ???
Bilali Poreč mafija samo takva a loše su im i one pomije koje poslužuju.

Žele vam ubit dogradonačelnika, mlate goste a vi im dopuštate da im restoran radi ?
Skupite se i zatvorite im ga prosvjedom....il ste i za to preveliki mlakonje ?

http://www.index.hr/vijesti/clanak/a...ca/761440.aspx
Ma lokalci(istrijani) su ti u čoporu od 4,5 najviše, a bilali ekipa 15+..
Uostalom, mi domaći smo europsi civilizirani ljudi za razliku od Bilalija
Histri is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 00:11   #75
Fin gradić onako za izlet,periske u moru na rivi uz obalu nisam nikad do sada vidjela.
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 20:36   #76
nije tam tak loše, au contraire papillon..

samo kaj su "hotelijerske kućeriničice" svojim "bajnim sadržajima" malo prejako oskvrnule "divljinu" Sv. Nikole - to blago antičkog Parentiuma.

kak bi naš Bare to elegantno otpjevao: sve za novac, sveti novac...

Zadnje uređivanje atutto_gas : 27.03.2017. at 20:45. Reason: "č" i "ć"
atutto_gas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 23:19   #77
Hej, koji klošarsi posao bih mogao zaraditi na ulici?

A da nemam smilaksrkih i mučzičkihntalenata=P
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 23:24   #78
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Hej, koji klošarsi posao bih mogao zaraditi na ulici?

A da nemam smilaksrkih i mučzičkihntalenata=P
Ti piši riječi a ljudi nek pogađaju što znače. Klošarsi ti neće donijet puno para, predmnijevam, ali smilaksrkih bi ih mogao namučiti
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 01:04   #79
Tražim stan ili sobu u najam na duži rok zbog posla. Postoji li takvo što u Poreču? :-/

Nemam auto pa mi je problem prijevoz do radnog mjesta. Koristilo bi mi i ako netko svakodnevno putuje/prolazi kroz Novigrad do Poreča da podijelimo putne.
SVebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2018., 20:33   #80
Gdje je najcisce more u Porecu i okolici, tj. gdje je najbolje za kupanje?
Poubelle is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:19.