Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2008., 16:51   #61
Ma ne znam,Crikvenica iskorištava svoj potencijal odlično i mogla bi i bolje.Pada mi na pamet da Crikvenica nema neki svoj trg već je trgovina rausta na sve strane.Najgori mi je onaj dio prema Miramaru,one secesijske zgrade ,zakrčene gomilom dučaničića tipa od igle do lokomotive ...
Onda ona sačuvaj me Bože tržnica nsuprot Rivjere,pa zatim zapuštena ulica od frizerskog salona Kralj pa tamo do vatrogasnog doma.
Moram priznati da mi je Crikvenica ljerti najneomiljenije mjesto.Ne zato jer je mrzim ili štz već zato jer je zakrčena ali totalka.
__________________
Kraljevina Hrvatska
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 20:38   #62
Paaa sad se nešto pokušava razglabat oko Frankopanske ulice koja je raskopana da postane pješačka zona(recimo.. Crikvenički korzo ili trg, centar bez automobila. Samo ne kužim od koga dolazi ta incijativa??? dal od građana ili grada.Malo više o tome možete nać na crikvaa forumu pod razvoj grada
Balustrada is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 09:38   #63
Quote:
Balustrada kaže: Pogledaj post
Ja već živin sto tri leta pa još nisan došal ni do kokošinjca a i forum su nan stari ukinuli, ni preživelUff stalno ta crna kronika
nes nikad ni doc do niceg jer se sve mora apartmanizirat. ili barem one atraktivnije lokacije. a za domace......ionako ce se prije ili kasnije mladi odselit u potrazi za kruhom.....onih par ducana,kafica, murvica, par ustanova ....i to je jedino sto ce primat nekakvu radnu snagu.....

a obrtnicku zonu su predvideli "na kraju grada" umjesto da su tamo stavili "plodine" a na mjesto njih obrtnike. ovako imas muku kad,po ljeti.....ma, i sad kad treba sa autom izac sa parkiralista od plodina a po kotorskoj ljudi "voze trke".....
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 09:58   #64
kako citam marin je na novom forumu otvoril temu frankopanske ulice ili bolje prijedlog za temu izvjesne osobe koja ga je to zamolila. taj "izvjesni" tako predlaze da frankopanska bude pjesacka zona a da se park petak prenamjeni u nekakav trg. ne znam kako vi ali ja iz ovih prijedloga iscitavam tj. cini mi se da iza njih stoji ili gosp. darko manestar ili siva eminencija koja ima na pameti samo izgradnju marine pa bi htjela izokola pripremiti teren za svoje "djelo".
ali....sto se tice frankopanske i prijedloga da se prenamjeni u pjesacku zonu - imaju moj glas. vec dugo postoji ta ideja medju stanovnicima, a pogotovo medju zakupcima poslovnih prostora u toj ulici. koliko se sjecam cak se skupljala svojevremeno i peticija po tom pitanju. ne znam od kuda "izvjesnom" podaci da su na petaku samo cetiri kuce pune a sve ostale prazne. to ne stoji. u svakoj ima netko. da.....ona na kraju (ona velika preuredjena) je prazna. za sad.
a sto se tice prijedloga da se park (ili ono sto je ostalo od njega nakon zadnjeg masakra starih, zasticenih drva) prenamjeni u nekakav trg koji crikvenici "jako" fali.....nemam rijeci. u stvari imam - promijenimo grb crikvenice. neka novi budu dvije ukrstene motorne pile i palma. da ljudi odmah vide kamo su dosli. mjesto koje ne voli parkove. sacuvaj boze- drvece.
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 11:56   #65
Nije da podržavam rušenje drveća..ali mislim da se već malo pretjeruje u toj priči.Poslije par jačih bura su popadala mnoga drva, iščupana iz korjena i na mnogo lipšim pozicijama od oveh petačkeh, čak su u par navrata i neki stanovnici teško stradali od pada drva na nasipu i pod murvicun pred par let...i onda kad se dogodi zlo, opet je kriv neki sa motornom pilom ča ni na vrime reagiral i posekal.Ustvari kod nas je uvik neki kriv, bilo ovako ili onako.Ki god ča dela dobit će kritiku po nosu Moremo mi bit sentimentalni kuliko ćemo ali niš ni vječno i uvik se sve mjenja tokom života. A trg je srce svakog primorskog grada..a svi znamo da crikvenički trg je ustvari cesta za aute i asfaltirano raskršće.. a trg kao trg ustvari ne postoji.Zato ideja o prenamjeni Frankopanske ulice u pješačku zonu ili trg mi je sasvim ok, ako se uspije regulirati promet.
Balustrada is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 13:03   #66
Quote:
Balustrada kaže: Pogledaj post
Nije da podržavam rušenje drveća..ali mislim da se već malo pretjeruje u toj priči.Poslije par jačih bura su popadala mnoga drva, iščupana iz korjena i na mnogo lipšim pozicijama od oveh petačkeh, čak su u par navrata i neki stanovnici teško stradali od pada drva na nasipu i pod murvicun pred par let...i onda kad se dogodi zlo, opet je kriv neki sa motornom pilom ča ni na vrime reagiral i posekal.Ustvari kod nas je uvik neki kriv, bilo ovako ili onako.Ki god ča dela dobit će kritiku po nosu Moremo mi bit sentimentalni kuliko ćemo ali niš ni vječno i uvik se sve mjenja tokom života. A trg je srce svakog primorskog grada..a svi znamo da crikvenički trg je ustvari cesta za aute i asfaltirano raskršće.. a trg kao trg ustvari ne postoji.Zato ideja o prenamjeni Frankopanske ulice u pješačku zonu ili trg mi je sasvim ok, ako se uspije regulirati promet.
kakovo pretjerivanje......proseci malo do petaka pa pogljedaj nac slici taj park.to vise ni ni onaj park od pred par let. a ta drva ca su pala.....da in se na vrime potkresalo grane ne bi..... ono ca je va crikvenice lipo su bas ti parki i setnice uz more i ako ih pustimo.....bit cemo samo jos jedan betonizirani,novokomponirani (a ovo je zbog oneh ki nan dolaze),bez dusi grad.
ok nek frankopansku puste bez prometa, ma....trg nan ne treba...pogotovo ca bi (ma,znan ih va dusu) stavili nekakove mramorne ploce na pod...a uz more gre samo kamen.
e, ovo me je sjetilo da jos nisu stavili kamene ploce na paladu kako su rekli da ce.....misle da ce ljudi zaboravet.....
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 19:38   #67
Svaka čast prirodi ..ali koliko zelenila imamo pa ntiko tamo od nas domaćih ne koristi te parkove.Recimo park ispred pošte valjda samo služi za kipove palih boraca, kosturnicu i zgražanje kada se autobusima gosti sliju i roštiljaju na istoj (kosturnici).Izgleda da oni jedini i koriste taj park i to samo par dana u godini, eventualno i koji kućni ljubimac da spusti drek. Parkovi nisu devastirani tek od ove sječe, nego su zapušteni, zanemarivani već dugi niz godina..Petak odavno sa autobusnom stanicom i parkinzima i cestom sa svake strane i nije neko mjesto gdje ćeš sjesti, opustiti se uživati u prirodi i tišini a kamoli šeteti jer ćeš sa dvadesetak koraka prohodat cijeli park i doći opet na cestu...pa o čemu onda pričamo??? Toliko se prašine nije diglo ni kad je cjeli grad potonuo sa Jadranom, koliko se diže buka oko spiljenih drv pred kućom pojedinaca.Ipak ti pojedinci su pobrkali neke stvari, da preko ceste ni njihov privatni vrt nego gradska površina... i ta petačka konpanija sakako ne živi sama u Crikvenici jer postoje i ostalih 10 000 građana koje se isto valjda nešto pita.Znam da ću neke uzrujat ali razmišljajte malo i o razvoju našeg grada a ne samo o hladu ispod drva.TRG je Crikvenici potreban!.. to je srce grada koje nemamo a kako, kada i gdje i dali je trg u planu, volio bi i ja znat
Balustrada is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 20:06   #68
Quote:
Balustrada kaže: Pogledaj post
Paaa sad se nešto pokušava razglabat oko Frankopanske ulice koja je raskopana da postane pješačka zona(recimo.. Crikvenički korzo ili trg, centar bez automobila. Samo ne kužim od koga dolazi ta incijativa??? dal od građana ili grada.Malo više o tome možete nać na crikvaa forumu pod razvoj grada
Malo ispadam blesava, ali može li mi netko reći gdje je Frankopanska ulica?
__________________
Kraljevina Hrvatska
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 20:26   #69
frankopanska ti je ulica u produzetku tomislavove prema crkvi BDM. ili ako ce ti bit lakse od bivse rijecke banke (sada erste) prema starom mostu (do mosta).
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 20:33   #70
mene samo zanima kako će izgledat kada frankopanska bude šetnica, i kada po ljeti bude sav promet išao preko petaka.. i ovako kad su obje ceste bile prometne je bio krkljanac u sred ljeta, mogu mislit šta će bit sad..
i ne daj bože ako jednog dana tamo osvane i marina..
Jezreel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 20:57   #71
Quote:
Balustrada kaže: Pogledaj post
Svaka čast prirodi ..ali koliko zelenila imamo pa ntiko tamo od nas domaćih ne koristi te parkove.Recimo park ispred pošte valjda samo služi za kipove palih boraca, kosturnicu i zgražanje kada se autobusima gosti sliju i roštiljaju na istoj (kosturnici).Izgleda da oni jedini i koriste taj park i to samo par dana u godini, eventualno i koji kućni ljubimac da spusti drek. Parkovi nisu devastirani tek od ove sječe, nego su zapušteni, zanemarivani već dugi niz godina..Petak odavno sa autobusnom stanicom i parkinzima i cestom sa svake strane i nije neko mjesto gdje ćeš sjesti, opustiti se uživati u prirodi i tišini a kamoli šeteti jer ćeš sa dvadesetak koraka prohodat cijeli park i doći opet na cestu...pa o čemu onda pričamo??? Toliko se prašine nije diglo ni kad je cjeli grad potonuo sa Jadranom, koliko se diže buka oko spiljenih drv pred kućom pojedinaca.Ipak ti pojedinci su pobrkali neke stvari, da preko ceste ni njihov privatni vrt nego gradska površina... i ta petačka konpanija sakako ne živi sama u Crikvenici jer postoje i ostalih 10 000 građana koje se isto valjda nešto pita.Znam da ću neke uzrujat ali razmišljajte malo i o razvoju našeg grada a ne samo o hladu ispod drva.TRG je Crikvenici potreban!.. to je srce grada koje nemamo a kako, kada i gdje i dali je trg u planu, volio bi i ja znat
ti mora da si neki kucni tip. pa zar nikad, bas nikad ne proseces parkom.bilo kojim? ne znam dal imas klince, al imat ces jednom i tvoja ce bolja polovica bit sretna da ima kuda prosetat sa kolicima i da moze uzivat u zelenilu.
da, ljudi na petaku i oko njega vole svoj park jer da nema njega bili bi okruzeni smrdljivim asfaltom. vrtove, koje su imali ,bivsa vlast je oduzela i izgradile su se ceste,parkiralista, autobusna stanica, robna kuca i trznica. oni su bili zrtvovani za opce dobro i nemoj to nikad zaboravit. pretpostavljam da imas vrt i radovi u njemu ti vec pomalo idu na zivce. i koliko vidim volio bi da i ovo malo zelenila sto nam je ostalo izbetoniramo. grozno.
a sto se tice trga - imamo ga. i to ne jednog.
ono sto nam treba je dom kulture sa ljetnom pozornicom za razna dogadjanja -kako zimi - tako i ljeti. i bilo bi sjajno kad bi autobusnu stanicu preselili i tamo smjestili sve to , a to i je u planu.
da, zaboravila sam da su parkovi....ili bolje onaj ispred poste namjerno zanemaren, vec godinama, kako bi se na njegovom mjestu mogao izgradit prateci sadrzaj za marinu koju posto-poto zele nakeljit bas tu.
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 21:17   #72
Quote:
Jezreel kaže: Pogledaj post
mene samo zanima kako će izgledat kada frankopanska bude šetnica, i kada po ljeti bude sav promet išao preko petaka.. i ovako kad su obje ceste bile prometne je bio krkljanac u sred ljeta, mogu mislit šta će bit sad..
i ne daj bože ako jednog dana tamo osvane i marina..
ono cega se ja bojim je da ce prosirit onu cestu ispred poste na stetu i jednog i drugog parka tj. da ce parkove unistit (u ime napretka ).
da, ispred misle stavit marinu....i zivjet ce dalje u uvjerenju kako je to napredak,promjena na bolje za grad.........da se radi o nekom drugom gradu zalila bih stanovnike, ovako......sam ljuta......

ps ono parkiraliste na moru bit ce namjenjeno samo vlasnicima plovila u marini tako da cemo osim guzve imat i manje parkiralista.
crikvenica ce tako postati jedan od prvih gradova u nasoj zemlji koji se trudi svojim stanovnicima zgadit zivot u gradu....
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 21:22   #73
što se tiče hlada ispod brijestova, ako se ne varam po ljeti kad prži sunce svi nekako žele svoje aute parkirat baš u hladu tih brijestova, tj željeli su.. ne znam kako će se sad sviđat ljudima nakon plaže sjest na gorući sic.
Jezreel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 22:45   #74
Quote:
gotovanka kaže: Pogledaj post
frankopanska ti je ulica u produzetku tomislavove prema crkvi BDM. ili ako ce ti bit lakse od bivse rijecke banke (sada erste) prema starom mostu (do mosta).
Sada mi je jasno...
A kuda će s prometom?
Bilo bi logičnije da urede "Korzo" ispod Intera uz poštu i onaj park kraj te da se trg oformi na mjestu bivšeg doma.
A što se tiče parkirališta kada grad Crikvenica misli početi graditi garaže?
__________________
Kraljevina Hrvatska
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 00:53   #75
Gotovanka ili si vidovita ili znaš neke podatke koje mi drugi neznamo? Mislim na podatke o budućim parkinzima za marinu, proširenju cesta i planskom rušenju drva radi viših ciljeva i izgradnje.Sorry ali malo mi je smješna izjava o urotama i namjernom zapostavljanju parkova kroz minule godine od strane gradskih vlasti radi izgradnje marine na uštrb građana, ali dobro nek ti bude, Samo onda ako nešto znaš.. reci do kraja a ne počet oko srušenog drva i borbi za zelenilo a onda završimo na marini, domu kulture i planskim devastiranjima parkova i grada.Koliko ja vidim ovo oko frankopanske je samo prijedlog i opće se ne spominje marina a ni trg na mjestu parka na petaku.A iskreno, prije bih se volio prošetat po crikveničkom popločenom korzu ili trgu nego po asfaltu izbjegavat parkirane ili jureće aute da ne govorim o makadamu petačkog parka i prirodnoj idili okružen autobusima.. i još da se tuda šećen sa dječjim kolicima ili ženom u štiklama..haha poslala bi me vjerojatno kvragu
Balustrada is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 01:01   #76
Ča se tiče prometa postoje solucija od postavljanja semafora..a za autobuse i kamione postoji zaobilaznica(vijadukt), pogotovo ako se autobusna preseli van samog kružnog toka u centru.
Balustrada is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 01:04   #77
Pozdrav lipi moji
To@mek is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 10:14   #78
i tebi isto........
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 10:34   #79
Quote:
Balustrada kaže: Pogledaj post
Gotovanka ili si vidovita ili znaš neke podatke koje mi drugi neznamo? Mislim na podatke o budućim parkinzima za marinu, proširenju cesta i planskom rušenju drva radi viših ciljeva i izgradnje.Sorry ali malo mi je smješna izjava o urotama i namjernom zapostavljanju parkova kroz minule godine od strane gradskih vlasti radi izgradnje marine na uštrb građana, ali dobro nek ti bude, Samo onda ako nešto znaš.. reci do kraja a ne počet oko srušenog drva i borbi za zelenilo a onda završimo na marini, domu kulture i planskim devastiranjima parkova i grada.Koliko ja vidim ovo oko frankopanske je samo prijedlog i opće se ne spominje marina a ni trg na mjestu parka na petaku.A iskreno, prije bih se volio prošetat po crikveničkom popločenom korzu ili trgu nego po asfaltu izbjegavat parkirane ili jureće aute da ne govorim o makadamu petačkog parka i prirodnoj idili okružen autobusima.. i još da se tuda šećen sa dječjim kolicima ili ženom u štiklama..haha poslala bi me vjerojatno kvragu
haaa....vidovita....pa, ne bi bilo lose.....ustvari,bi. bolje da neznam sta me ceka. nekako se u zadnje vrijeme ne mogu pohvaliti da imam srece (zadnjih 7-8 godina ha)....ma, dobro.....zanemari.
e, sad da nam je "ziv" stari forum poslala bih te da pogledas tj. procitas prijedlog novog prostornog plana. izgleda da nisi bio na njegovom predstavljanju u vijecnici proslog ljeta. bila je i zestoka rasprava nakon toga, pa su se i neka misljenja pisala u biljeznice u prostorijama grada, a i na forumu je puno,puno toga receno. ako vrate, kao sto su rekli, stari forum mozes lijepo na miru sve procitat. necu ponavljat svoje misljenje.mislim da naslucujes kakvo je. svatko treba donijeti svoj sud.
a ovo za zenu,kolica i stiklice.....paaaa zene sa kolicima su uglavnom sportski obuvene. nisam bas sigurna da bi se neka isla....ali,dobro...sto ljudi - sto cudi.
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 16:31   #80
Ma ja govorin o štiklama u žargonu šminke i elite kojoj valjda težimo u našem turizmu... Znaš ono ko u Zg ili Ri, samo u našoj priči prebačeno kod nas na novi korzo.. I sve mame u štiklama, skockane do bola idu sa svojim klincima na špicu i kavicu.. svi se osjećaju In
A o samoj marini,baš i nisam upoznat sa tim podacima, iako mi je marina prihvatljivija od sadašnje kosturnice i parka palih boraca, koji apsolutno ničemu ne koristi..čak rijetko ljudi šetaju onuda(osobno se ne sjećam kad sam se zadnji put onuda prošetao). Znam da se tu ne slažemo ali sorry, demokracija!
Tomeku pozzz
Balustrada is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:53.