Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2011., 09:50   #1
Promjena polova - Ožujak-Srpanj 2011

Evo pojavile se neke informacije da bi se promjena polova(ne magnetskih nego geografskih) trebala dogodit između ožujka i srpnja ove godine...navodno su tu informaciju plasirali ljudi iz samog vrha...ne znam sve je moguće...svakodnevni masovni pomori životinja,bježanje sjevernog magnetskog pola eksponencijalnom brzinom...jedino o čem bi se dalo razmišljat je gdje bi novi geografski polovi bili?

http://www.youtube.com/watch?v=9pENc_zUVGA
benizg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 18:35   #2
Izmišljotine.
Gledao sam emisiju gdje su znanstvenici tvrdili da je to nemoguće i da se i zadnja promjena polova odvijala barem desecima ili stotinama tisuća godina. Ne treba nasjedat na svaku paranoičnu izmišljotinu s ciljem širenja panike.
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 19:27   #3
Ne bih rekao da su izmišljotine, pa o tome se priča već više od godinu dana, postoje o tome sad već hrpe informacija na internetu.

A znanstvenicima i njihovim "otkrićima" odavno ne vjerujem jer znamo u kakvom svijetu živimo i da se apsolutno sve vrti oko profita, te da su objave tih znanstvenih otkrića uglavnom u nečijem privatnom interesu (razne multi kompanije i slično), a ne u interesu običnog čovjeka i otkrivanja pravog stanja stvari.
Marec is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 23:05   #4
Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
Ne bih rekao da su izmišljotine, pa o tome se priča već više od godinu dana, postoje o tome sad već hrpe informacija na internetu.

A znanstvenicima i njihovim "otkrićima" odavno ne vjerujem jer znamo u kakvom svijetu živimo i da se apsolutno sve vrti oko profita, te da su objave tih znanstvenih otkrića uglavnom u nečijem privatnom interesu (razne multi kompanije i slično), a ne u interesu običnog čovjeka i otkrivanja pravog stanja stvari.

Joj daj molim te javi mi se iza ožujka i srpnja kad se polovi promjene i iza 2012 nakon smaka svijeta.
Vi zbilja pušite svakakve bedastoće.
Dokazano je po presjecima kamenih iskopina da procesi kao što su promjene polova ne nastupaju u roku mjesec dana... to su nebuloze jer to bi bile kataklizme i cijeli bi valjda životinjski svijet pocrko i izumro jer ptice selice se navode magnetskim polovima da putuju i štošta.
A što je u interesu običnog čovjeka? Da si stalno širi paniku vlastitom ograničenošću što povjeruje u svaku bedastoću koju čuje?
Gle, noćas će veliki val potopiti pola Europe, ali oni ne žele da ti to znaš. Jesi mi povjerovao? Eto ti razlog više za jeftino uzbuđenje.
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 14:56   #5
Thumbs down

Quote:
benizg kaže: Pogledaj post
Evo pojavile se neke informacije da bi se promjena polova(ne magnetskih nego geografskih) trebala dogodit između ožujka i srpnja ove godine...navodno su tu informaciju plasirali ljudi iz samog vrha...ne znam sve je moguće...svakodnevni masovni pomori životinja,bježanje sjevernog magnetskog pola eksponencijalnom brzinom...jedino o čem bi se dalo razmišljat je gdje bi novi geografski polovi bili?

http://www.youtube.com/watch?v=9pENc_zUVGA
je li to neka šala?
ako je, nije još 1. april...
KLiK is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 14:58   #6
Quote:
KLiK kaže: Pogledaj post
je li to neka šala?
ako je, nije još 1. april...
jelda? nemrem baš ni zamislit kaj bi trebala bit FIZIČKA zamjena polova O.o
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 15:25   #7
ak je istina da su našli mamute u sibiru očuvanog tijela i s hranom u želucu,onda ova teorija rapidne promjene polova drži vodu.ili?
benizg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 15:37   #8
Promjena polova ne znači automatski da će se polovi 100% promjeniti, već pomaknuti svoje točke. Na žalost, ne mogu pronaći link gdje sam čitao da se sjeverni pol miče prema Rusiji 60 km godišnje, no evo nekih drugih interesantnih linkova na tu temu:

Počela promjena polova? Nakon životinjskog pomora znanstvenici priznali promjene, LINK

Promjena magnetskih polova Zemlje, LINK

Wikipedia, LINK

Ponešto o tome u emisiji Na rubu znanosti

A i bila je već poveća rasprava o tome na ovom forumu prije koju godinu-dvije.
Marec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 17:06   #9
Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
Promjena polova ne znači automatski da će se polovi 100% promjeniti, već pomaknuti svoje točke. Na žalost, ne mogu pronaći link gdje sam čitao da se sjeverni pol miče prema Rusiji 60 km godišnje, no evo nekih drugih interesantnih linkova na tu temu:

Počela promjena polova? Nakon životinjskog pomora znanstvenici priznali promjene, LINK

Promjena magnetskih polova Zemlje, LINK

Wikipedia, LINK

Ponešto o tome u emisiji Na rubu znanosti

A i bila je već poveća rasprava o tome na ovom forumu prije koju godinu-dvije.
ovdje?
http://en.wikipedia.org/wiki/North_Magnetic_Pole


samo očuvani Mamut smrznuti u ledu ne jamče ujedno i kako je to bilo zbog promjene polova...jer kakve veze ima promjena pola sa naglim zahladnjenjem? više ima veze sa naglim zatopljenjem kroz dolazak veće količine sunčeva zračenja...

tako naglo zaleđivanje može se dogoditi zbog kod velikih oluja...možda i većih od one sada u Australiji...
KLiK is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 20:33   #10
Quote:
benizg kaže: Pogledaj post
Evo pojavile se neke informacije da bi se promjena polova(ne magnetskih nego geografskih) trebala dogodit između ožujka i srpnja ove godine...navodno su tu informaciju plasirali ljudi iz samog vrha...ne znam sve je moguće...svakodnevni masovni pomori životinja,bježanje sjevernog magnetskog pola eksponencijalnom brzinom...jedino o čem bi se dalo razmišljat je gdje bi novi geografski polovi bili?

http://www.youtube.com/watch?v=9pENc_zUVGA
Pizdarija .
Geografski polovi su točke koz koje prolazi os rotacije da bi se dogodila promjena geografskih polova mora se dogoditi promjena rotacije Zemlje.

Zadnje uređivanje mau123 : 06.02.2011. at 20:41.
mau123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 20:42   #11
Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
Promjena polova ne znači automatski da će se polovi 100% promjeniti, već pomaknuti svoje točke. Na žalost, ne mogu pronaći link gdje sam čitao da se sjeverni pol miče prema Rusiji 60 km godišnje, no evo nekih drugih interesantnih linkova na tu temu:

Počela promjena polova? Nakon životinjskog pomora znanstvenici priznali promjene, LINK

Promjena magnetskih polova Zemlje, LINK

Wikipedia, LINK

Ponešto o tome u emisiji Na rubu znanosti

A i bila je već poveća rasprava o tome na ovom forumu prije koju godinu-dvije.
Miču se magnetski polovi a ne geografski.
Znanstvenici nisu ništa priznali to su vaše pseudoznanstvene zavjeraške pizdarije.Fenomen da se sjeverni magnetski pol miče je poznat godinama .

Zadnje uređivanje mau123 : 06.02.2011. at 21:01.
mau123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 22:09   #12
Quote:
ja_a kaže: Pogledaj post
Izmišljotine.
Gledao sam emisiju gdje su znanstvenici tvrdili da je to nemoguće i da se i zadnja promjena polova odvijala barem desecima ili stotinama tisuća godina. Ne treba nasjedat na svaku paranoičnu izmišljotinu s ciljem širenja panike.
Naravno da je izmišljotina.
A kakve katastrofe bi se pojavile da se ta promjena odvija u tako kratkom vremenu, to nitko ne kaže.

Mamuti u Sjeverno Americi su naglo nestali od udara asteroida na visini od nekoliko kilometara od tla. Ne samo mamuti, nestale su i druge životinje i biljke. Tvrde neki, mada se još uvijek istražuje.
U isto to vrijeme su u Sibiru mamuti još postojali.
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 19:18   #13
Quote:
mau123 kaže: Pogledaj post
Pizdarija .
Geografski polovi su točke koz koje prolazi os rotacije da bi se dogodila promjena geografskih polova mora se dogoditi promjena rotacije Zemlje.
Pa to će se i dogoditi u skoroj budućnosti.
NewWorldOrder is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 20:03   #14
Dali je čuo itko od vas za Charlesa Hapgoda i njegovu teoriju o promjeni polova?
po njegovoj teoriji, sjeverni pol je nekada netako davno bio u Hudsonovom zaljevu! to bi moglo objasniti Izumiranje i sleđivanje sibirskih mamuta kao i ostalih vrsta.
napominjem da je velik dio sibirskih mamuta pronađen na sibirskim otocima.
pa ako oni nekada nisu bili u nekoj toplijoj klimi gdje je bilo obilje hrane
kako su onda dospjeli tamo gdje sad jedva da ima i mahovine?

Ili mislite d su oni tamo još od prije par miliona godina?
onako smrznuti-zapakirani čekali nas.

Promjena polova ili nagla kretanja zemljine kore su realnost i prihvatite to
ako neželite završit sleđeni kao sibirski mamuti sa još neprobavljenom travom u utrobi.
Pacifista is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 20:13   #15
Quote:
Pacifista kaže: Pogledaj post
Dali je čuo itko od vas za Charlesa Hapgoda i njegovu teoriju o promjeni polova?
po njegovoj teoriji, sjeverni pol je nekada netako davno bio u Hudsonovom zaljevu! to bi moglo objasniti Izumiranje i sleđivanje sibirskih mamuta kao i ostalih vrsta.
napominjem da je velik dio sibirskih mamuta pronađen na sibirskim otocima.
pa ako oni nekada nisu bili u nekoj toplijoj klimi gdje je bilo obilje hrane
kako su onda dospjeli tamo gdje sad jedva da ima i mahovine?

Ili mislite d su oni tamo još od prije par miliona godina?
onako smrznuti-zapakirani čekali nas.

Promjena polova ili nagla kretanja zemljine kore su realnost i prihvatite to
ako neželite završit sleđeni kao sibirski mamuti sa još neprobavljenom travom u utrobi.
ok recimo da si u pravu, a što bi to mi trebali napraviti? Imaš kakvu ideju, savjet ili najbolje neki yubito linkič...
__________________
gimnazije u zagrebu
treehill is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 22:12   #16
Quote:
Pacifista kaže: Pogledaj post
Dali je čuo itko od vas za Charlesa Hapgoda i njegovu teoriju o promjeni polova?
po njegovoj teoriji, sjeverni pol je nekada netako davno bio u Hudsonovom zaljevu! to bi moglo objasniti Izumiranje i sleđivanje sibirskih mamuta kao i ostalih vrsta.
napominjem da je velik dio sibirskih mamuta pronađen na sibirskim otocima.
pa ako oni nekada nisu bili u nekoj toplijoj klimi gdje je bilo obilje hrane
kako su onda dospjeli tamo gdje sad jedva da ima i mahovine?

Ili mislite d su oni tamo još od prije par miliona godina?
onako smrznuti-zapakirani čekali nas.

Promjena polova ili nagla kretanja zemljine kore su realnost i prihvatite to
ako neželite završit sleđeni kao sibirski mamuti sa još neprobavljenom travom u utrobi.
Mislim da je Charles Hapgood govorio o kretanju/klizanju zemljine kore po plaštu, a ne o promjeni kuta nagiba samog planeta. On kaže da je Antarktika prije bila u subtropskom pojasu i da je bila bez leda, zato je i moguće ukoliko dođe do takve nagle promjene da se mamuti odjednom nađu na vrlo niskim temperaturama i smrznu. Možda zato na Piri Reisovoj mapi na Antartici nema leda. Egipćani su govorili da se Nil prije kretao s istoka na zapad što opet ukazuje na to da je nakon toga možda došlo do promjene položaja (ne znam zašto svi misle da se radi o 100% promjeni ) g. polova ili klizanja zemljine kore po plaštu.
nibiru2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 22:44   #17
piše i u proročanstvima da će se zemlja prestat gibat na 3 dana i da će sunce izlazit na zapadu...to bi onda trebalo bit to?
benizg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 23:31   #18
Quote:
benizg kaže: Pogledaj post
piše i u proročanstvima da će se zemlja prestat gibat na 3 dana i da će sunce izlazit na zapadu...to bi onda trebalo bit to?
rotirat. ne samo u proroćanstvima već i u drevnim spisima, ali zašto bi mi njima vjerovali jel tako, pa oni su sigurno to napisali jer su htjeli zastrašivati buduće generacije. i sigurno su pogrješili, di ima dokaza da su izračunali matematičke formule o tome.
nibiru2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 00:44   #19
Zemljina rotacijska os (koju na krajevima, tj. povrsini, nazivamo geografskim polovima) se nemoze bas tako lako mijenjati, osim ako ju ne udari drugo dovoljno masivno tijelo, ali u tom slucaju ce nam biti potpuno nevazno i nezanimljivo kuda prolazi ta os, jer cemo biti zaokupljeni dogadjajem koji mirne duse mozemo nazvati kraj svijeta... ali mozemo mirno spavati, jer takvog tijela nece biti na vidiku jos jako dugo, ako ikada uopce, jer je suncev sustav dovoljno star da bi bio stabilan...

... druga stvar je sto se kontinenti na zemljinoj kori pomicu, pa tako se i udaljuju ili prelaze preko ekvatora ili te osi (tj. u podrucja koja sunce najmanje osvjetljava, pa tamo vlada ono sto zovemo polarna klima)... kako se pomicanje kontinenata odvija brzinama od koji centimetar na godinu, trebaju milijuni godina da se neki dio kopna znacajnije geografski premjesti i klimatoloski promijeni... kao sto je vec netko ovdje napisao, tako je i Antarktika vise puta prelazila iz suptropske u polarnu zonu, i shodno tome mijenjala i klimu (zanimljivi su nalazi antrarktickih fosila)...

... ali reci da se to moze dogoditi za koji mjesec... khm-khm

sto se tice nalaza smrznutih mamuta sa jos poluprobavljenom hranom, to samo govori da je zivotinja uginula uslijed nekog uzroka (koji nemora imati veze sa smrzavanjem), i da na -50C i ne treba dugo da se konzervira (a ne postoji ni obilje mikroorganizama koji bi ubrzali raspadanje)...

Zadnje uređivanje haram : 09.02.2011. at 00:52.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 07:21   #20
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Zemljina rotacijska os (koju na krajevima, tj. povrsini, nazivamo geografskim polovima) se nemoze bas tako lako mijenjati, osim ako ju ne udari drugo dovoljno masivno tijelo, ali u tom slucaju ce nam biti potpuno nevazno i nezanimljivo kuda prolazi ta os, jer cemo biti zaokupljeni dogadjajem koji mirne duse mozemo nazvati kraj svijeta... ali mozemo mirno spavati, jer takvog tijela nece biti na vidiku jos jako dugo, ako ikada uopce, jer je suncev sustav dovoljno star da bi bio stabilan...

... druga stvar je sto se kontinenti na zemljinoj kori pomicu, pa tako se i udaljuju ili prelaze preko ekvatora ili te osi (tj. u podrucja koja sunce najmanje osvjetljava, pa tamo vlada ono sto zovemo polarna klima)... kako se pomicanje kontinenata odvija brzinama od koji centimetar na godinu, trebaju milijuni godina da se neki dio kopna znacajnije geografski premjesti i klimatoloski promijeni... kao sto je vec netko ovdje napisao, tako je i Antarktika vise puta prelazila iz suptropske u polarnu zonu, i shodno tome mijenjala i klimu (zanimljivi su nalazi antrarktickih fosila)...

... ali reci da se to moze dogoditi za koji mjesec... khm-khm

sto se tice nalaza smrznutih mamuta sa jos poluprobavljenom hranom, to samo govori da je zivotinja uginula uslijed nekog uzroka (koji nemora imati veze sa smrzavanjem), i da na -50C i ne treba dugo da se konzervira (a ne postoji ni obilje mikroorganizama koji bi ubrzali raspadanje)...
U knjizi Zemlja u previranju od velikovskog se spominje prilično burna
i geološki veoma ativna, zemljina prošlost.
Što se naglog pomicanja geografskog pola tiče, (ili kontinenata)
I ja osobno vjerujem da je za tako nešto potrebno neko ogromno vanjsko tjelo.
Pitanje smrznutih mamuta me dugo mučilo, kao i pitanje naslaga zemlje sa Aljaske koja se sastoi od smrznute zemlje,kamenja, iskidanih komada
različitih životinja, drveča te raznog raslinja.
Sve dobro izmješano i smrznuto što upučuje na ogromnu katastrofu
svjetskih razmjera, koja je počistila cjele djelove kontinenata.

U želudcima sibirskih mamuta se nalazila još ne probavljena hrana.
što nemora biti neki bauk, međutim bauk je u tome
što je trava nađena u njihovim želucdcima, trava koja baš i ne raste
u sjevernom sibiru i na sibirskim otocima, gdje je tundra i gdje jedva da ima lišaja. A ogroman broj pronađenih mamuta upučuje na to da je taj kraj obilovao ispašom.
Ukratko, držim da je sibirske mamute, kao i one sa aljaske
istrebila neka katastrofa koja je bila nagla i koja je bila svjetskih razmjera.

Dali se pomaknula kora ili se pomaknula os rotacije neznam
ali meni sve govori da je nešto od to dvoje.

Priče kao da je prije klima bila toplija i da je sibir zbog toga imao blažu klimu
mislim da nedrže vodu jer kako bi nešto raslo tamo gdje je pola godine mrak?
A osim toga kako paklena vručina bi morala bit na ekvatoru
a da na sibiru bude kontinentalna, umjerena klima?
Pacifista is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:39.