Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2014., 12:41   #41
Quote:
divacroatia1 kaže: Pogledaj post
Mi smo dobili i DVD koji nas je oduševio! Slike su super, ali DVD je iznad naših očekivanja! Molim moderatoricu da ako je moguće obrise post s nazivom studia, ne bih željela raditi losu reklamu nekome tko to zaista ne zaslužuje

ne razumijem, prvo si napisala da fotke nisu ni obradjene, a sad su super?
__________________
Breath Of Color
6ftunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 12:47   #42
Quote:
divacroatia1 kaže: Pogledaj post
Mi smo dobili i DVD koji nas je oduševio! Slike su super, ali DVD je iznad naših očekivanja! Molim moderatoricu da ako je moguće obrise post s nazivom studia, ne bih željela raditi losu reklamu nekome tko to zaista ne zaslužuje
Divacroatia1, a odnosi se i na sve ostale, postove ne brišemo na zahtjev. Drago mi je da je ova priča dobila sretan kraj i da si u konačnici zadovoljna fotkama, ali ne mogu brisati informacije koje si napisala ranije samo zato što si sad promijenila mišljenje.

Imajte uvijek na umu da su postovi na forumu javno vidljivi i svaki put dobro razmislite o sadržaju posta prije nego što ga objavite.

Ako ima dodatnih pitanja na ovu temu, postavite ih meni u inbox, a temu ostavite daljnjoj raspravi o fotografima i snimateljima.
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 20:20   #43
Quote:
lijepa alma kaže: Pogledaj post
Malo sam slala upite i dobivala neke basnoslovne cijene. Tko daje po 40 i 120 tisuća za fotografaStrašno
Sto li ide u te pakete? Mozda satelitsko snimanje svadbene povorke
Ocito si netko moze i to priustiti, mladenci biraju studio i paket prema svojim mogucnostima.
__________________
Neka sva bića budu sretna,
bez neprijateljstva, bez straha i u miru.
vitaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 20:23   #44
Quote:
vitaka kaže: Pogledaj post
Sto li ide u te pakete? Mozda satelitsko snimanje svadbene povorke
Ocito si netko moze i to priustiti, mladenci biraju studio i paket prema svojim mogucnostima.
pa taj paket postoji upravo zato jer netko ima mogućnosti priušiti si ga. pa zašto ne?
ja ću svoj platiti 15000 kn. znam da ću dobiti vrhunske fotke i video jer mihoci je car
Bili Cvitak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 20:34   #45
Nisam cula za za cijene preko 20 tis
Bas me zanima sta se dobije za 120 tisuca
-donna- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 22:57   #46
Bili Cvitak, Mihoci je baš dobar, udijeli nam fotografije kad prođe vjenčanje
Imam ponudu od jednog fotografa, između ostalih ima i jedna od 100 000 kuna, kao to je dugometražni film s intervjuima, posebnom rasvjetom, šminkom i svim ostalim što ide.
Lace is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 23:18   #47
Đizzz, kaj je ovo istina ? Pa tko to snima ? Spilberg, onak, malo u fušu ? Jel smije javnost znat tko ima takve cijene, čisto ono da popiju ljudi apaurin prije nego pošalju upit za ponudu
pogaciceva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 10:11   #48
Quote:
Lace kaže: Pogledaj post
Bili Cvitak, Mihoci je baš dobar, udijeli nam fotografije kad prođe vjenčanje
Imam ponudu od jednog fotografa, između ostalih ima i jedna od 100 000 kuna, kao to je dugometražni film s intervjuima, posebnom rasvjetom, šminkom i svim ostalim što ide.
Da, da. Upravo to piše u ponudi
__________________
Moje stvari
lijepa alma is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 10:54   #49
Ma koliko moze kostati sminkanje? Ajd recimo da je i 1000kn. Intervju s kim? Angelinom i Bradom? Ne vidim po cemu bi se intervju s gostima trebo posebno naplacivati.... kao sto netko rece gore, svatko izabire i placa prema svojim mogucnostima i zaista nemam nista protiv, ali bas me zanima sta se dobije za te novce u odnosu na ono sto drugi nude. Cak i da voze helikopterom i dalje mi to zvuci puno...
-donna- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 12:18   #50
A mozemo li cuti sto sve ulazi u paket kod Mihocia za 15tis kn?
Ako nije tajna...

Mislim da je njega bivsa kolegica angazirala na svadbi i da je bila zadovoljna.
LaTiTeA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 13:22   #51
Sto tisuća kuna za dugometražni film i nije tako puno

Intervju s gostima treba netko i odraditi, u tu svrhu postoje urednici i novinari na setu kojima treba platiti honorar.
Posebna rasvjeta ipak obuhvaća malo više od balončić-mašine i bojanja zida, a onda i košta.
Šminkanje obuhvaća neprestano popravljanje jer se pod reflektorima više znoji, pa onda šminkerica mora biti prisutna na setu i to joj se treba i platiti.
Najam helikoptera nije baš jeftin, kao ni najam posebnih kranova, šina i sličnih điđa za snimanje što boljih kadrova.
Nakon snimanja netko to sve skupa treba i montirati. Možda snimiti voice-over ako postoji naracija. Otkupiti prava za glazbu koja se koristi kao podloga... Ima toga dosta. Nemojte olako suditi o cijenama nečega ako niste u potpunosti upućene u proces stvaranja (nisam ni ja, znam samo ponešto o tome)
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 19:24   #52
Quote:
pogaciceva kaže: Pogledaj post
Đizzz, kaj je ovo istina ? Pa tko to snima ? Spilberg, onak, malo u fušu ? Jel smije javnost znat tko ima takve cijene, čisto ono da popiju ljudi apaurin prije nego pošalju upit za ponudu
To je samo jedan od paketa, ostali paketi su sasvim normalni i u okvirima koji se tu spominju

I slažem se s Mayo Sigurno tu postoji i više snimatelja i sva ostala oprema. Tko može, plati Ja da mogu, bih
Lace is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 21:56   #53
Quote:
domestic.kat kaže: Pogledaj post
Maja Jokić, Viktor Pravdica, Vlado Cvirn, Vladimir Mudrovčić, Marko Marinković... Mislim da nisu svi iz Zagreba ali vidim da fotkaju svugdje.

Realna cijena wedding booka koliko ja znam je oko 1500kn

Ovisi koje su dimenzije/kvaliteta papira/kvaliteta printa tog booka. I lay flat uvez diže cijenu.
__________________
Breath Of Color
6ftunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 17:06   #54
Quote:
-donna- kaže: Pogledaj post
Ma koliko moze kostati sminkanje? Ajd recimo da je i 1000kn. Intervju s kim? Angelinom i Bradom? Ne vidim po cemu bi se intervju s gostima trebo posebno naplacivati.... kao sto netko rece gore, svatko izabire i placa prema svojim mogucnostima i zaista nemam nista protiv, ali bas me zanima sta se dobije za te novce u odnosu na ono sto drugi nude. Cak i da voze helikopterom i dalje mi to zvuci puno...
Mayo je manje više sve odgovorila...

Da samo znate koliko je oprema skupa, da ne pričam iskustvo ( jer ljudi naplaćuju svoje znanje ).

Problem je danas što svatko tko ima pametni telefon sa mogućnosti snimanja misli da je to eto, dječja igra i da to svatko može.

Ali neka, nema veze, ionako se sve stvari iskristaliziraju s vremenom.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 17:58   #55
Ma to s opremom su priče za malu djecu. Ne kažem da ne košta, ali naplati se to višestruko, koliko se kuka za tu nesretnu opremu ispadne da je fotograf ako slika ičim kvalitetnijim od mobitela u minusu, a to je jako daleko od istine
-donna- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 18:54   #56
Quote:
-donna- kaže: Pogledaj post
Ma to s opremom su priče za malu djecu. Ne kažem da ne košta, ali naplati se to višestruko, koliko se kuka za tu nesretnu opremu ispadne da je fotograf ako slika ičim kvalitetnijim od mobitela u minusu, a to je jako daleko od istine
Eto, donna nam je sada detaljno sve objasnila i ne vidim više potrebu da se o tome dalje raspravlja.
babullaballa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 19:12   #57
Quote:
-donna- kaže: Pogledaj post
Ma to s opremom su priče za malu djecu. Ne kažem da ne košta, ali naplati se to višestruko, koliko se kuka za tu nesretnu opremu ispadne da je fotograf ako slika ičim kvalitetnijim od mobitela u minusu, a to je jako daleko od istine
Jel znas koliko kosta ?
Jel znas troskove poslovanja?
Jel znas troskove marketinga ?
Itd...

Onda znas kaj drzi vodu a kaj ne, ko je fuser a ko nije, ko radi legalno a ko ne, ko ulaze u svoj brand a ko ne, ko ulaze u znanje a ko ne,ko ulaze u customer service a ko ne itd :-)
Naravno ima vise vrsta trzista ali oni skuplji ulazu i u neke stvari u koji jeftiniji ne ulazu i to je ok jer svako ima svoje trziste, ali to ne znaci da cijene nemaju svoju osnovu.
Ima izuzetaka ali pricamo u prosjeku.
fotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 19:50   #58
Slažem se s fotkom. Evo tu kod nas je jedan studio jako popularan, baš sam se raspitala za cijenu i izgleda da za 8 000 kuna oni snimaju i fotografiraju cijelo vjenčanje. Onda sam pogledala te fotografije i video. Fotografije su uslikane na automatskim postavkama, to čak i ja neupućena u taj posao vidim, a domet obrade im je da ostave buket u boji, a ostalo crno-bijelo (vjerujem da svi znate na što mislim). Video isto tako bezveze, nezanimljivi kadrovi, dok snimaju prvi ples drugi snimatelj je cijelo vrijeme u kadru, tako neke osnovne stvari su jako loše.
Shvaćam da neki ljudi to ne primjećuju, ali tko želi kvalitetu, platit će je. Oprema se troši, mijenja se i u nju se ulaže da rezultat bude što bolji. Na kraju krajeva i izrađivanje fotografija, kao i kvalitetniji album ili book ima svoju cijenu
Evo moj dečko je jedan od onih koji ne vidi razliku, njemu je to sve isto i na kraju krajeva nebitno. Zato i ovakvi, gore opisani imaju svoje mušterije i zapravo, što je najžalosnije, najviše rade. Kad već taj dan plaćam, platit ću i malo više, ali neka bude savršeno! Meni osobno je ta uspomena najvažnija I jedino što opipljivo ostaje od tog dana!
Lace is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 00:03   #59
Quote:
-donna- kaže: Pogledaj post
Ma to s opremom su priče za malu djecu. Ne kažem da ne košta, ali naplati se to višestruko, koliko se kuka za tu nesretnu opremu ispadne da je fotograf ako slika ičim kvalitetnijim od mobitela u minusu, a to je jako daleko od istine
Je, naplati se višestruko.

Koliko svatova moraš odraditi da bi otplatio 50 000 kn vrijednosti opreme? S time da se oprema troši, tako da tokom otplaćivanja, vjerojatno ćeš morati uzeti i nešto nove opreme.

A iskustvo? Koliko to dođe?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 02:22   #60
ne ulažu svi u tijela i objektive, velika većina će uzeti jedan 60D ili 40D, 24-105 f/4 i gore s flashom odraditi godine i godine. ljudi koji ne znaju koliko prava oprema košta najčešće ni ne vide razliku u fotkama.
__________________
Breath Of Color
6ftunder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:19.