Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2017., 17:37   #21
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Od balkanskih zemalja ne treba zaboraviti Albaniju gdje se osjecaju kao kod kuce i Bugarsku (donekle Crnu Goru i Srbiju). Hrvatska im sluzi kao logisticka baza.

Vec sam pisao da su bitni isilovci jos proljetos izvuceni u Albaniju.
Interesanta je ta galopirajuća islamizacija na Balkanu. Miroljub Jevtić, islamolog, tvrdi da je islamizam u vreme komunizma u SFRJ, bio najizraženiji kod Albanaca u Zapadnoj Makedoniji. Onda na Kosovu, pa tek onda kod muslimana u BiH i Raškoj oblasti.
Albanija u vreme Enver Hodže je progonila islam, pa je društvo Albaniji dosta deislamizovano. I samo tako je moguće da Edi Rama, poreklom pravoslavac, ali sam kršten u katoličkoj crkvi, bude glavni u zemlji. Inače, tako nešto se ne bi moglo desiti ukoliko bi se Kosovo priključilo Albaniji, islam bi prevladao nadmoćno. Zbog toga Albanci, nemuslimani, nisu baš raspoloženi za ujedinjavanje. Mada i ovako se situacija za njih menja (Tirana, glavni bulevar):
http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2015/...7150005928.jpg
aleksije radicevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 03:36   #22
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Subjektivno rečeno tvoj dojam.
Ništa posebno za objasniti već se prikloniti teorijama zavjere ili pokušati reći da su svjetske sile i griješile u svojim geopolitičkim potezima.
Griješili su iz neznanja ili nemoći ili bahatosti.
Ne znam koliko imas godina, ali zvucis kao veoma mlad covjek i to zbog vjerovanja u te nekakve "greske". Nema tu nikakve ni greske niti "zavjere". Zavjera je termin za diskreditaciju svega onoga sto dovodi u pitanje izaziva skepsu u nadasve tupave price i konstrukcije koje serviraju korporativni mediji.
Dobar primjer je Sirija iz koje korporativni mediji serviraju "vijesti" iz iskljucivo jednog izvora, a to je sirijska opservatorija za ljudska prava sa sjedistem u londonu i nju cini jedan covjek.
Drugi primjer je da je dobar dio informacija o 9-11 klasificiran kao tajna.
Bahatost tj. glupost mozes ocekivati od nekih kvazidrzava i diktaturica, ali ne i od ozbiljnih i mocnih sistema koji svaki svoj potez vise puta testiraju pa tek onda idu u akciju.
Npr danas vecina teroristickih akata na zapadu ima potpis njihovih tajnih sluzbi i samo mali dio se moze pripisati zaista nekim "lone wolfs". Cilj je odrzavanje atmosfere straha radi opravdanja nastavka rata protiv terorizma koji to uopce nije.
Radi se o preuzimanju resursa, puteva i opkoljavanju rusije.
Da nije tako, zacepljavanjem prodaje nafte isisa preko turske, zacepljavanjem puteva kojima su isilovci dolazili iz turske i onemogucavanjem SA da financijski pomaze isilovce, ISIS ne bi trajao niti 1 godinu.
Morten is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 21:34   #23
Quote:
Morten kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko imas godina, ali zvucis kao veoma mlad covjek i to zbog vjerovanja u te nekakve "greske". Nema tu nikakve ni greske niti "zavjere". Zavjera je termin za diskreditaciju svega onoga sto dovodi u pitanje izaziva skepsu u nadasve tupave price i konstrukcije koje serviraju korporativni mediji.
Dobar primjer je Sirija iz koje korporativni mediji serviraju "vijesti" iz iskljucivo jednog izvora, a to je sirijska opservatorija za ljudska prava sa sjedistem u londonu i nju cini jedan covjek.
Drugi primjer je da je dobar dio informacija o 9-11 klasificiran kao tajna.
Bahatost tj. glupost mozes ocekivati od nekih kvazidrzava i diktaturica, ali ne i od ozbiljnih i mocnih sistema koji svaki svoj potez vise puta testiraju pa tek onda idu u akciju.
Npr danas vecina teroristickih akata na zapadu ima potpis njihovih tajnih sluzbi i samo mali dio se moze pripisati zaista nekim "lone wolfs". Cilj je odrzavanje atmosfere straha radi opravdanja nastavka rata protiv terorizma koji to uopce nije.
Radi se o preuzimanju resursa, puteva i opkoljavanju rusije.
Da nije tako, zacepljavanjem prodaje nafte isisa preko turske, zacepljavanjem puteva kojima su isilovci dolazili iz turske i onemogucavanjem SA da financijski pomaze isilovce, ISIS ne bi trajao niti 1 godinu.
Čekaj, Vi se teoretičar zavjere ili niste ?

Sa forom Ništa nije slučajno shvaćam da je sve osmišljeno davno prije, zar ne ?

A, mene ste prozvali da kujem i slutim zajvere ?
Sve je to posljedica loših politika, dobrih politika i natezanja oko toga kako se tko ujutro probudio.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 08:07   #24
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Čekaj, Vi se teoretičar zavjere ili niste ?

Sa forom Ništa nije slučajno shvaćam da je sve osmišljeno davno prije, zar ne ?

A, mene ste prozvali da kujem i slutim zajvere ?
Sve je to posljedica loših politika, dobrih politika i natezanja oko toga kako se tko ujutro probudio.
Kao sto rekoh, termin "zavjera" je dobra formulacija za diskreditaciju cak i izrazavanja sumnje u verzije dogadjaja koje se serviraju iz korporativnih medijskih kuca i svih ostalih organizacija koje rade direktno ili indirektno za interes multinacionalki, a da ne govorim o jasno postavljenim alternativama, kako iz proslosti tako i onima vezanim za dogadjaje iz sadasnjosti. Kvalifikacija "teorija zavjere" sve manje pije vode jer danas svaka baba na sam pomen izraza "zabrinutost za stanje ljudskih prava..." zna izbiflati sta slijedi poslije toga.
Na internetu postoji mnogo svjedocanstava ljudi koji su radili u obavjestajnim sluzbama, radili u raznim visoko specijaliziranim agencijama za obradu prikupljenih podataka u kojima su se susretali sa nevidjenim gnjusobama i zakulisnim radnjama od kojih se zeludac okrece. Tog materijala ima toliko da je dovoljno da je samo trecina toga istinito, covjek se mora bar zapitati: "Cekaj, kome je za vjerovati?" Bar to, a ne gutati prazne floskule, poluistine i ciste lazi sa PR agentura iliti popularno zvanih MSM.
Imas par postova ranije si linkao nekakav nemust text iz gardijana o islamskim fundamentalistima u kazahstanu. E pa vidis, legla tog nadolazeceg fundamentalizma, terorizma je izgradio i jos uvijek gradi neki turcin koji zivi u pensilvaniji i raspolaze sa 20ak milijardi dolara. Vec sam ga bio spomenuo. On financira izgradnju dzamija i medresa i on bira imame.
Mozda on stvarno djeluje samostalno, ali cisto sumnjam.
Nedavno je umro rodonacelnik dobrog dijela ovoga sto danas zivimo u geopolitici....kurvin sin Zbignjev.
Dosta informacija je javno dostupno i dovoljno je malo procitati da ti se poljulja citav pogled na svijet i dogadjaje oko tebe.
Nema nikakvih zavjera, vec jasno zacrtan plan koji se dosljedno provodi uz sitne korekcije, ali bez promjene kursa. Nikakve tu misterije nema. Stoci sitnog zuba se laze kao i uvijek da bi predano i bez pogovora izvrsavala svoje zadatke i igrala zadane im uloge. To je tesko za prihvatiti, ali je nazlost tako.
Nije mi namjera pretvarati se da sve razumijem i znam (daleko od toga) i mozda zvucim nadmeno, ali ti preporucujem da sam za sebe jednu po jednu stvar iskristaliziras. Na prvom mjestu probaj sebi razjasniti sta su to interesi neke drzave, ko ih osmisljava i formulira i kako i zasto se krece u rat da bi se zastitili isti.
Morten is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:57.