Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Podržavate li TE na Peruči
Da 20 41.67%
Ne 28 58.33%
Glasovatelji: 48. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2017., 14:42   #221
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Ova država nema apsolutno nikakve šanse, sa ovakvim stavovima, ne samo privuči nikakve velike strane proizvođače ili investicije, nego ni sagraditi svoje kapacitete (recimo da ima novaca i znanja).

Pa koja budala će ovdje nešto raditi kada se apsolutno svi svudgje dižu na zadnje noge kada treba nešto sagraditi, a posebno infrastrukturu koja uopće može pratiti velike investicije.

Ja se nekad pitam da li su ovi koji rogobore naveliko protiv zapravo bilo kakvih investicija takve vrste, ikada barem vozili automobilom pored nekih većih ili manjih europskih gradova i vidjeli što je sve tamo od industrije i energetike sagrađeno ne samo izvan, nego i u samim gradovima.
Ne nemoj se pitati to ti je jednostavno tako

Vlaho Orepić, član MOST-a, javnosti je poznat po višegodišnjoj borbi protiv gradnje termoelektrane u Pločama. Pločanin i građanski aktivist, predsjednik je Udruge građana "Škanj", koja se godinama bori protiv izgradnje termoelektrane i iznimno je cijenjen u lokalnoj sredini na jugu Hrvatske

Gle to im je jedina pltforma, mi smo uvjek protiv a zašto, smislili bumo usput....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 14:47   #222
Quote:
bata konj harmonikas kaže: Pogledaj post
svabe, recimo minhen, imaju svoje farme solarnih ploca i ovih vjetrenjaca, u spanjolskoj. znaci grad minhen dobar dio svoje struje dobavlja iz spanjolske, di su postavili svoje kolektore itd. nije losa ideja ali generalno s jedne strane nemos gradit elektranu, nemos ni solarnu plocu negdje stavit bezveze ni vjetrenjacu dignut samo tako a s druge strane ne moze pcelarstvo i 70 opg-ova bit razlog da ostatak hrvatske placa skuplju struju jednog dana, znaci i jedni i drugi seru i nemaju plana. ali mogu se prepucavat.

https://www.tz.de/muenchen/stadt/sta...t-5665089.html
Ja držim pčele u sred Zagreba...Njemački pčelari su radili analize medova dobivenih u gradskim središtima (kod njih je dozvoljeno držati pčele u gradu kod nas ne) i onih smještenih u ruralnim krajevima. Med iz grada je manje zagađen od onog iz ruralnih krajeva. Naraočito nakon uvođenja bezolovnih benzina...
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 14:57   #223
Wink

A zašto smo toliko ovisni od stranih investitora? Jer smo potrošili unaprijed, svojoj djeci i unucima, zahvaljujući lošim vlastima (državi). Kada bi na pr. za neki projekat trebalo izdvojiti neku lovu (tunel Učka tako je napravljen), vjerujem da bi svatko od par milijuna građana odvojio par kuna mjesečno za neki most, neku tvornicu parketa u Vukovaru i drugo. Ne bismo ni osjetili. Je, ali to bi u ovoj današnjo prilici popapali bezbrojni, ma reći ću! uhljebi kojih ima ko miševa. malo je van teme, ali kužite?
handiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 15:13   #224
Quote:
handiman kaže: Pogledaj post
A zašto smo toliko ovisni od stranih investitora? Jer smo potrošili unaprijed, svojoj djeci i unucima, zahvaljujući lošim vlastima (državi). Kada bi na pr. za neki projekat trebalo izdvojiti neku lovu (tunel Učka tako je napravljen), vjerujem da bi svatko od par milijuna građana odvojio par kuna mjesečno za neki most, neku tvornicu parketa u Vukovaru i drugo. Ne bismo ni osjetili. Je, ali to bi u ovoj današnjo prilici popapali bezbrojni, ma reći ću! uhljebi kojih ima ko miševa. malo je van teme, ali kužite?
A da se vi napokon odlućite jel bi vi kapitalizam ili socijalizam jer ovaj tvoj prijedlog je upravo to ...
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 15:20   #225
cijena koštanja kwH iz elektrane bi bila 60, oni su već dogovorili prodaju hepu za 80, a uvozna u najskupljoj tarifi je trenutno 40.
alexandraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 15:28   #226
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Ne nemoj se pitati to ti je jednostavno tako

Vlaho Orepić, član MOST-a, javnosti je poznat po višegodišnjoj borbi protiv gradnje termoelektrane u Pločama. Pločanin i građanski aktivist, predsjednik je Udruge građana "Škanj", koja se godinama bori protiv izgradnje termoelektrane i iznimno je cijenjen u lokalnoj sredini na jugu Hrvatske

Gle to im je jedina pltforma, mi smo uvjek protiv a zašto, smislili bumo usput....
Bio je lokalni ref o TE u Plocama i izglasali su da su protiv, srecom
Taj TE bi bio koristan samo odredjenim privatnim mufljuzima (PPD i Rusi).
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 15:37   #227
Koka36- ako je doprinos za tunel Učku (imali smo nekakve dionice) ili za učešće za spomenutu tvornicu parketa, socijalizam, onda je i dioničarstvo ili neki danas kapitalistički financijski doprinos to isto. Nije stvar u nazivu, već u načinu trošenja doprinosa. To se ovdje na forumu na raznim temama beskonačno raspravlja. Stvarno ne znam kako bih to nazvao. Nisam financijaš, ali Marić se u to bolje kuži, a da Dalićku i ne spominjem. Samo vidim da Vlast radi po onom :"Ideje naše, a novac vaš" i vužgi ga Blaž!
handiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 15:38   #228
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Bio je lokalni ref o TE u Plocama i izglasali su da su protiv, srecom
Taj TE bi bio koristan samo odredjenim privatnim mufljuzima (PPD i Rusi).
Vidim da znaš to jest nemaš poima jer je ta TE trebala biti na ugljen...

Bitna je šema nastupanja. mi smo protiv nebitno zakaj a ovce puše našu spiku...
Sačuvali smo kamen a narod nek pase travu jer se ionako ponašaju ko ovce...

Ono vi stvarno mislite da ova država može živjeti od konobarenja u turistićkoj sezoni...
Samo vi uživajte u konobarenju...
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 15:41   #229
Quote:
handiman kaže: Pogledaj post
Koka36- ako je doprinos za tunel Učku (imali smo nekakve dionice) ili za učešće za spomenutu tvornicu parketa, socijalizam, onda je i dioničarstvo ili neki danas kapitalistički financijski doprinos to isto. Nije stvar u nazivu, već u načinu trošenja doprinosa. To se ovdje na forumu na raznim temama beskonačno raspravlja. Stvarno ne znam kako bih to nazvao. Nisam financijaš, ali Marić se u to bolje kuži, a da Dalićku i ne spominjem. Samo vidim da Vlast radi po onom :"Ideje naše, a novac vaš" i vužgi ga Blaž!
Ne nije ni slično, sagradio si tunel učka samodoprinosom a sad na njemu zarađuje neki tamo francuz koji nije uložio ni kune....
Da je uložio francuz a ti kupio dionicu onda je njegova zarada i tvoja zarada...
Jel kužiš razliku ili je to malo prevelika matematika za tebe
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 16:23   #230
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Vidim da znaš to jest nemaš poima jer je ta TE trebala biti na ugljen...

Bitna je šema nastupanja. mi smo protiv nebitno zakaj a ovce puše našu spiku...
Sačuvali smo kamen a narod nek pase travu jer se ionako ponašaju ko ovce...

Ono vi stvarno mislite da ova država može živjeti od konobarenja u turistićkoj sezoni...
Samo vi uživajte u konobarenju..
.
NE, Koka - može se živjet dugoročno samo od proizvodnje i to po mogućnosti što raznolikije, brojnije i sitne i srednje. Ovo boldano što si rekao je točno, ali nije prava analogija za problem koji ovdje imamo niti za probleme proizvodnje koji su naglašeni u HR. S tom logikom kako si sada to upakirao znači da treba puknut samo još 5 TE - i eto ga, proizvodnja kreće sve u šesnaest i Hr cvjeta. kao prvo to je očito neistina i to je dokazano kroz svo ovo vrijeme, a kao drugo proizvodnja kao pojam u sebi krije cijeli spektar stvari od kojih neki uopće ne trebaju energiju ili zapravo točnije trebaju minimalnu energiju da bi se proizvodnja gurala, a produkti te proizvodnje mogu imati visoku dodanu vrijednost.

Koka, nemoj sofistički koristiti argumente oko kojih se većina nas slaže za nešto što u praksi često nema nikakvu dodirnu točku.
hilderik is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 16:37   #231
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
NE, Koka - može se živjet dugoročno samo od proizvodnje i to po mogućnosti što raznolikije, brojnije i sitne i srednje. Ovo boldano što si rekao je točno, ali nije prava analogija za problem koji ovdje imamo niti za probleme proizvodnje koji su naglašeni u HR. S tom logikom kako si sada to upakirao znači da treba puknut samo još 5 TE - i eto ga, proizvodnja kreće sve u šesnaest i Hr cvjeta. kao prvo to je očito neistina i to je dokazano kroz svo ovo vrijeme, a kao drugo proizvodnja kao pojam u sebi krije cijeli spektar stvari od kojih neki uopće ne trebaju energiju ili zapravo točnije trebaju minimalnu energiju da bi se proizvodnja gurala, a produkti te proizvodnje mogu imati visoku dodanu vrijednost.

Koka, nemoj sofistički koristiti argumente oko kojih se većina nas slaže za nešto što u praksi često nema nikakvu dodirnu točku.
pa ,kaj ne pokrenete tu proizvodnju...
Ono samo pričate mi bi ovo mi bio ono ali neke mračne sile nam nedaj...
Elektrana u dalmaciji je nužnost kolko god vi tu drvili da netreba...
Pazi nebi vi dimljak a to kaj ja sad ljeti umjesto u Velebit buljim u stupove vjetroelektrana to je baš on kul i napredno. To nikome ne smeta ...
Kad se več razbacujete kolko je magawat iz plinske centrale stavite koliko je megawat iz vjetroelektrane ili solara pa da onda vidimo šta je isplativije...

Evo umjesto da gradimo termoelektranu nek napokon naprave Zagreb na Savi pa da vidiš kad počme Bulj i kompanija cviliti kako se samo u Zagrebu gradi a kod njih ništa...

Ponavljav vi ste apriori protiv a argumente zašto ste protiv bute več izmislili po potrebi....
Inače što se vode tiće ja se kladim da na tom području ni 1 posto stanovništva nema vodovod...
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 16:42   #232
Dok mi shvatimo o čemu se ovdje zapravo radi,ode sve u 3Pm!
https://www.politikaplus.com/novost/...dni-preko-vode
HR je po vodenim zalihama treca u europi a vrlo izgledno da ćemo vodu uskoro plaćati skuplje nego benzin jer kriminalci koji vode ovu državu daju koncesije strancima po lošim uvjetima,a kad zatruju ono što je još čisto povećava se prodaja i njihov profit! Negdje prije sam pročitala da će mir u svijetu ovisiti o hidropolitici,a već sad se ratuje zbog najvažnijeg resursa na planeti pa tako lijepo ispada da ovaj projekt ima samo za cilj zagadit,uprljati, otrovati pitku vodu.
marrai is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 16:47   #233
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
pa ,kaj ne pokrenete tu proizvodnju...
Ono samo pričate mi bi ovo mi bio ono ali neke mračne sile nam nedaj...
Elektrana u dalmaciji je nužnost kolko god vi tu drvili da netreba...
Pazi nebi vi dimljak a to kaj ja sad ljeti umjesto u Velebit buljim u stupove vjetroelektrana to je baš on kul i napredno. To nikome ne smeta ...
Kad se več razbacujete kolko je magawat iz plinske centrale stavite koliko je megawat iz vjetroelektrane ili solara pa da onda vidimo šta je isplativije...

Evo umjesto da gradimo termoelektranu nek napokon naprave Zagreb na Savi pa da vidiš kad počme Bulj i kompanija cviliti kako se samo u Zagrebu gradi a kod njih ništa...

Ponavljav vi ste apriori protiv a argumente zašto ste protiv bute več izmislili po potrebi....
Inače što se vode tiće ja se kladim da na tom području ni 1 posto stanovništva nema vodovod...
E pa jebi ga nije jer u slivu Cetine u proizvodnji su hidroelektrane Peruča (60 MW instalirane snage), Orlovac (240 MW), Đale (40 MW), Zakučac (480 MW izvorno, uskoro završetak revitalizacije na 538 MW) i Kraljevac (50 MW).

Ovih pet HE godini proizvede oko 4,64 milijardi kWh električne energije a NE Krško proizvede godišnje 5,5 milijardi kWhi.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 16:47   #234
Quote:
marrai kaže: Pogledaj post
Dok mi shvatimo o čemu se ovdje zapravo radi,ode sve u 3Pm!
https://www.politikaplus.com/novost/...dni-preko-vode
HR je po vodenim zalihama treca u europi a vrlo izgledno da ćemo vodu uskoro plaćati skuplje nego benzin jer kriminalci koji vode ovu državu daju koncesije strancima po lošim uvjetima,a kad zatruju ono što je još čisto povećava se prodaja i njihov profit! Negdje prije sam pročitala da će mir u svijetu ovisiti o hidropolitici,a već sad se ratuje zbog najvažnijeg resursa na planeti pa tako lijepo ispada da ovaj projekt ima samo za cilj zagadit,uprljati, otrovati pitku vodu.
eto kad nema niš pametnije ajmo teorije o vodi
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 16:49   #235
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
E pa jebi ga nije jer u slivu Cetine u proizvodnji su hidroelektrane Peruča (60 MW instalirane snage), Orlovac (240 MW), Đale (40 MW), Zakučac (480 MW izvorno, uskoro završetak revitalizacije na 538 MW) i Kraljevac (50 MW).

Ovih pet HE godini proizvede oko 4,64 milijardi i 640 kWh električne energije a NE Krško proizvede godišnje 5,5 milijardi kWhi.
Ako ima vode ......to si zaboravio
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 16:59   #236
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
To je druga stvar. Ako se stvari postave naopako nece nista funkcionirati. Nema potrebe planirati kako cemo stvari postavljati naopako.
a što ćeš tu sve uzeti u obzir ako želiš izračunati rentabilnost mosta?

Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Ako ima vode ......to si zaboravio
ima. zato je tu Peruča i tunelski sustavi
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 17:17   #237
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
eto kad nema niš pametnije ajmo teorije o vodi
Sprdaj se ti samo,ide ti odlično!
marrai is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 17:27   #238
Quote:
alexandraz kaže: Pogledaj post
cijena koštanja kwH iz elektrane bi bila 60, oni su već dogovorili prodaju hepu za 80, a uvozna u najskupljoj tarifi je trenutno 40.
Ovo uglavnom pojašnjava glavni razlog zašto se gradi (da lijepo porezni obveznici to plate), ko bi trebao zaraditi a ko bi trebao platiti.
Načuo sam da je drugi da se na neki način iskoristi iskoristi izgrađeni plinovod do Splita koji ne služi trenutno ničemu a na tome bi i opet netko zaradio, čik pogodi tko.

btw, novoizgrađeni blok na plin TE Sisak pušten u pogon prije 2 godine proizveo je koliko kWh do danas i zašto?
sick.am is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 18:50   #239
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Ako ima vode ......to si zaboravio
Nikad suša godina a radili su normalno.

Ali da izbjegnemo nesporazume nisam protiv izgradnje nekih drugih izvora el. energije ali sam mišljenja da smo prvo dužni ""potrošit" hidropotencijal pa se bavit nešto nečistijim izvorima. Ova na Peruči mi ne izgleda baš baš nužno potrebna. Usput ne znam koliko je nužna privatna inicijativa oko toga kad nam se kako stvari stoje HEP doslovce guši u parama a bit će ih i više nakon poskupljenja.

HEP je taj koji treba skrbit o el. energiji i neka se bave tim poslom.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 19:54   #240
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
.....
HEP je taj koji treba skrbit o el. energiji i neka se bave tim poslom.
Naravno to bi tako trebalo, ali namjeravaju ga privatizirati.

Negdje koncesije su pozitivne kao pokretač gospodarskih aktivnosti (npr. turizam ali ne svud, što od toga ima lokalna sredina itd.), a negdje nemaju smisla, oko strateških resursa (to stoji u ustavu) nemožemo govoriti o rasprodaji jer je to suprotno interesima naroda, kako lokalno tako na razini države.
Sve te igre sa obnovljivim izvorima su siguran izvor love za ulagače, plaća država. Neka Dalićka dofura prave ulagače (firme koje bi zaposlile stanovništvo) u te pasivne krajeve pa nek se onda povede rasprava oko toga jel to korisno ili nije.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:49.