Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2003., 01:32   #1
Kršćanstvo i islam - pogledi

Brijem Islam. Jer je jednostavniji i dosljedniji samom sebi. Krscanstvo je kombinirajuci Stari zavjet i rijeci Isusove gadno zapao u nedosljednost. I kao takvo, nema neku buducnost. Dakako, odmah cu naglasiti da je po meni Islam slabiji od rijeci Isusovih, no to je mozda neka druga tema.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 04:22   #2
U svakom slucaju, obje religije (ko i sve ostale) su zapravo pozitivne ak izuzmemo pojedince kojima prdec smrdi samo ak je na stranom jeziku
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 05:11   #3
Isusa ne smatram niti manje, a niti više bitnim, od ostalih vjerovjesnika, poput Noe, Abrahama, Mojsija, Muhammeda... Svi oni su ljudima navješćivali ideju monoteizma, koju je čovjek, od svojeg nastanka kroz sva stoljeća, neprestano bio sklon izvitoperiti, i ljude su pozivali da se vrate Bogu.

Islam je, prema muslimanskom vjerovanju, ideja kristalnog monoteizma, koja se objavljivala sukscesivno, preko niza proroka, od kojih je jedan i sam Isus, sin Marijin, kojega muslimanski vjernici takodjer smatjaju muslimanom, u smislu značenja te riječi (biti musliman, znači biti podložan Bogu).

"Ja okrećem lice svoje, kao pravi vjernik, prema Onome koji je nebesa i zemlju stvorio, ja nisam od onih koji Njemu druge ravnim smatraju!"

- to su riječi Abrahama, kojega muslimani smatraju ocem monoteizma. Te su njegove riječi ovekovječene u Qur'anu časnom.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 08:02   #4
Quote:
Isusa ne smatram niti manje, a niti više bitnim, od ostalih vjerovjesnika, poput Noe, Abrahama, Mojsija, Muhammeda...
Da, ali samo o Isusu, ako se ne varam, Kuran govori kao o Mesiji, pomazaniku Božjem koji je navješten i u Starom Zavjetu, a to se ne kaže za ni jednog drugog vjerovjesnika. Ali mnogi Muslimani tu činjenicu jednostavno zanemare.

Savjet: nemojte im počet objašnjavat što je Mesija ili Krist ako nemate dobre živce Je l' tako Shady ?
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 10:49   #5
mislim da je topic malo nespretan!
pa ne radi se ovdje o nekom boks meču ili šta ja znam!
ali kad je već tu...
neka ga!

Nešto malo literature o krćanstvu sam čitao.
Zapanjilo me je koliko kontediktornosti ima u verzijama četiri Evanđelja. Čak se o nekim istim dogadjajima ne govori isto.
Znači da bi se moglo reći da je NZ nedosljedan samome sebi.
Ono što me konkretno zanima jete da li je neko od Evanđelja "jače" od drugih.
Ako jeste zar vam se ne čini malo licemjernim dio Knjige prihvatati a dio obacivati.
Sada se ne mogu sjetiti konkretnih detalja ali znam da postoje neki događaji koji čak nisu opisani kod svih pisaca Evanđelja.

S druge strane Kuran ne pati od tih nedosljednosti.
S jedne strane U NZ je to,opet kažem po mom, velika slabost, dok je, s druge strane, dosljednost Kurana velika prednost nad ostalim knjigama.

Molio bih na se ne javljaju sad sa onim tvrdnjama da je Kuran promijenjen ili da spominju prijevode.
ono što je bitno je da Kuran ne posjeduje te nedosljednosti ili kontradiktornosti.

Ovom prilikom spomenuo bih Muhammeda Alija koje je jednom prilikom izjavio da se preko 20 godina bavi proučavanjem Zavjeta i Kurana i da je za to vrijeme u SZ I NZ našao preko 50000(!?) nedosljednosti i kontradikcija dok u Kuranu nije našao niti jednu.
Možda i on petlja jer je musliman.
__________________
poiskah štit dobri da štiti me

odbacih ga potom dobrog jer
tišti me
gorcin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 11:15   #6
ono sto je u religiji bitno i jasno svakome (ili bi bar trebalo biti ) je poruka koju ta religija nosi
uputstva koja daje ljudima kako bi zivjeli kvalitetnije i u miru i opcenito postajali bolji ljudi

kako god ga zvali , bog nam je svima nedostupan
proroci su davno otisli/umrli i jednako takko su nam nedostupni

ljudi oko nas su nam dostupni
i kako onda mi zivimo svoje religije medu ljudima ??
kako ih zivimo prema sebi?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 11:35   #7
gorcin

Quote:
Zapanjilo me je koliko kontediktornosti ima u verzijama četiri Evanđelja. Čak se o nekim istim dogadjajima ne govori isto.
Kakve kontradiktornosti? Koliko ja znam iz sva četiri Evandjelja izlazi jedna te ista poruka. Pojasni malo na što točno misliš? Što te je toliko zapanjilo, koje to razlike?
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 13:02   #8
Talking

ah, ah, gorcin,
kad smo kod boks meca i Muhammeda Alija zar ne mislis da je covjeku nakon svih tih udaraca u glavu i Parkinsa sve pomalo kontradiktorno? neznam bas da je on neki autroritet koji bi se trebao baviti nedosljednostima u svetim tekstovima.

no zanimljivo je tvoje pitanje dali je neko evandjelje "jace" od drugih. matej, marko i luka bave se izvjestajima o Isusu, njegovom zivotu, rijecima i djelu i ne upustaju se u opisivanje svojeg osobnog, unutarnjeg iskustva Krista.
za razliku od njih Ivan se, bas kao i Pavle u svojim poslanicama bavi dozivljajem Krista, a manje Isusom.

stoga se moze reci da je ivanovo evandjelje pisano na jednom sasvim drugom nivou. ono je vise ezoterijsko, jer se bavi unutarnjim dozivljajem.

i ne mislim da bi evadljelja u bilo cemu trebala biti kontradiktorna.
sva cetiri se slazu u jednome, a to je sama bit svega:

da je bio jedan, da se u njemu otjelovio Bog, da je u njemu zivio, naucavao, bio raspet, te da je na treci dan uskrnuo, nadvladavsi tako ovu prirodu, ustanovisi tako jedan put posvecenja kao zalog naseg osobnog spasenja.

na nedosljednostima i kontradikcijama inzistiraju upravo oni kojima niti njihova vlastita objava i nacin spasenja nije jasna, nego ih buni, pa je ne vide niti u objavi koja prethodi njihovoj.
nedosljednost i kontradikcija njihova vlastita zivota u Bogu i iz Boga nagoni ih da u svemu vide upravo nedosljednost i kontradikciju. to je samo jasan znak, kako veli kaskader, njihove vlastite dusevne nezrelosti.

ako si postojan u zivotu u Bogu, dragi gorcin, vidjet ces njegov jasan i snazan rukopis u svemu, bas kako te uci i Kur'an casni.
Porto is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 13:04   #9
Quote:
Shady kaže:
Isusa ne smatram niti manje, a niti više bitnim, od ostalih vjerovjesnika, poput Noe, Abrahama, Mojsija, Muhammeda...
Oni koji ovako misle će stradati. Oni koji ne priznaju Hrista za Pomazanog Spasitelja i koji ne priznaju Hristovu žrtvu će stradati, po proročanstvima.


Uranus,

Quote:
ali samo o Isusu, ako se ne varam, Kuran govori kao o Mesiji, pomazaniku Božjem koji je navješten i u Starom Zavjetu, a to se ne kaže za ni jednog drugog vjerovjesnika
Niti se za nekog drugog kaže da je utvrđen (podržan) Džibrilom (Gabrijelom).
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 18:46   #10
Quote:
Uranus kaže: Samo o Isusu, ako se ne varam, Kuran govori kao o Mesiji, pomazaniku Božjem koji je navješten i u Starom Zavjetu, a to se ne kaže za ni jednog drugog vjerovjesnika. Ali mnogi Muslimani tu činjenicu jednostavno zanemare.
Uranus,
na takve odgovore vjerskim cjepidlačenjem bi svaki musliman mogao tebi dati ovakav protuodgovor: "A zašto je onda Muhammed a.s. poslan nakon Isusa a.s., ako je Isus dovoljan i ako je Qur'an nepotreban..." i slično. No, to nisu moje metode. Svako je za sebe odgovoran koliko razlučuje istinu od nestine... U islamu je poštivanje svih poslanika imperativ, i ja nemam ništa sa tim što bi Isusa povlašćujete iznad drugih poslanika. Nama je drugačije rečeno:

"Mi ne izdvajamo nijednog od poslanika Njegovih." (Qur-an časni, 2:285)

Mi muslimani, dakle, Isusa posmatramo kao vjerovjesnika, jer prema našoj Knjizi se smatra djelom nevjerstva, vjerovati da je Isus Bog, ili da je jedan od trojice (jedno sa Bogom, i slično), ili da je dijete od Boga. U našem Pismu ima toliko mnogo stavaka o tome, da je jednostavno uzaludno da nama muslimanima objašnjavate kako je "i po časnom Qur'anu Isus iznad drugih poslanika..." i slično, jer mi po tom pitanju slijedimo Qur'an koji je sasvim jasan. A on veli:

5:17. Nevjernici su oni koji govore: "Bog je – Mesija, sin Marijin!" Reci: "Ko može spriječiti Boga da, ako hoće, uništi Mesiju, sina Marijina, i majku njegovu, i sve one koji su na Zemlji? Božija je vlast na nebesima i na Zemlji i na onome što je između njih; On stvara što hoće, i Bog sve može.

Ili druge stavake:

5:72. Nevjernici su oni koji govore: "Bog je – Mesija, sin Marijin!’ A Mesija je govorio: "O sinovi Izraela, klanjajte se Bogu, i mome i vašem Gospodaru! Ko drugoga smatra Bogu ravnim, Bog će mu ulazak u raj zabraniti i boravište njegovo će pakao biti; i nevjernicima neće niko pomoći.

5:73. Nevjernici su oni koji govore: "Bog je jedan od trojice!" A samo je jedan Bog! I ako se ne okane onoga što govore, nesnosna patnja će, zaista, stići svakog od njih koji nevjernik ostane.


Dakle, draga Uranus, uzalud je! Samo možeš biti ili ne biti muslimanka (sve u skladu sa tvojim slobodnim izborom) i to je sve... Ako si muslimanka onda slijediš Qur'an časni, i ono što je on rekao o svemu, pa i o Isusu:

5:75. Mesija, sin Marijin, samo je poslanik – i prije njega su dolazili i odlazili poslanici -, a majka njegova je uvijek istinu govorila; i oboje su hranu jeli. Pogledaj kako Mi iznosimo jasne dokaze, i pogledaj, zatim, njih kako se odmeću.

Muslimanka ne može vjerovati Kršćansko učenje o Isusu kao Božijem sinu, ili o Isusu kao Bogu, ili o Isusu, kao jednome od trojice, i slično, jer to je sve plod skretanja sa puta istine prvih kršćana:

5:77. Reci: "O sljedbenici Knjige, ne zastranjujte u vjerovanju svome, suprotno istini, i ne povodite se za prohtjevima ljudi koji su još davno zalutali, i mnoge u zabludu odveli, i sami s pravog puta skrenuli!"

Qur'an časni poziva sljedbenike Biblije da napuste takve zablude i da napuste svoju oholost, i da vjeruju u jednog Boga..

5:171. O sljedbenici Biblije, ne zastranjujte u svome vjerovanju i o Bogu govorite samo istinu! Mesija, Isus, sin Marijin, samo je Božiji poslanik, i Riječ Njegova koju je Mariji dostavio, i Duh od Njega; zato vjerujte u Boga i Njegove poslalnike, i ne govorite: "Trojica su!" Prestanite, bolje vam je! Bog je - samo jedan Bog, - hvaljen neka je On! – zar On da ima dijete?! Njegovo je ono što je na nebesima i ono što je na Zemlji, i Bog je dovoljan kao zaštitnik.

I samom Isusu neće biti teško priznati da je Božiji sluga:

5:172. Mesiji neće biti zazorno da prizna da je Božiji sluga, pa ni andjelima, Njemu najbližim. A one kojima bude zazorno da se Njemu klanjaju, i koji se budu oholili, Bog će ih sve pred Sebe sakupiti.

Eto, ovo je sve jako jasno a ti reci ima li ovdje neka laž, i je li ovo što sam citirao iz Qur'ana "umanjivanje Isusa". Ako prihvataš onda prihvataš, ako ne, onda ok, ali reci šta ovdje ima teško za vjerovati.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 18:53   #11
Re: Krscanstvo vs. Islam

Quote:
illegale kaže:
Krscanstvo je kombinirajuci Stari zavjet i rijeci Isusove gadno zapao u nedosljednost. I kao takvo, nema neku buducnost.

Objasni malo, kakve nedosljednosti?

Kršćanstvo je vjera od Adama pa kroz svu vječnost. Biti kršćanin znači slijediti Krista a i Adam ga je u vjeri slijedio.
 
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 19:12   #12
zašto bi sve moralo biti vs., x vs. y, a vs. b.......?

Zašto vs. ?

Zašto ne bi moglo biti +?
 
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 19:23   #13
Quote:
Vader kaže: Oni koji ne priznaju Hrista za Pomazanog Spasitelja i koji ne priznaju Hristovu žrtvu će stradati, po proročanstvima
Možda ćemo mi muslimani stradati, ali nama u našoj Knjizi piše da Isus nije raspet, i ne piše da je svojim grijesima otkupio naše grijehe i sl.
Quote:
Vader kaže:
Niti se za nekog drugog (osim za Isusa) kaže da je utvrđen (podržan) Džibrilom (Gabrijelom).
Kako se ne kaže?!? Pa Džibrilom su podržani svi poslanici, a ne samo Isus a.s. Ima stavaka koliko hoćeš. Evo npr. u vezi Muhammeda a.s.

2:97. Reci im: "Ko je neprijatelj Džibrilu? On, Božijom voljom, tebi stavlja na srce Kur’an...


Ili ove stavake.

26:192. "I Kur’an je sigurno objava Gospodara svjetova;
26:193. donosi ga povjerljivi Džibril
26:194. na srce tvoje, da opominješ
26:195. na jasnom arapskom jeziku;
26:196. on je spomenut u knjigama poslanika prijašnjih..."
itd, itd...
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 19:43   #14
Re: Re: Krscanstvo vs. Islam

Quote:
krshcanin kaže: "Kršćanstvo je vjera od Adama pa kroz svu vječnost."
Ne, ne! To je islam, a ne kršćanstvo. Islam je univerzalno ime, dok se kršćanstvo, budizam, zoroastrijanizam, i druge religije zovu po njihovim osnivačima.
Prava vjera je put istinske podložnosti Bogu, a ne nekome drugome. I sam Isus je bio podložan Bogu...
Quote:
krshcanin kaže: "Biti kršćanin znači slijediti Krista a i Adam ga je u vjeri slijedio."
Adam?!?!? Hajde ovo objasni pliz. Možda su, po toj logici, i Mojsije i Abraham takodjer slijedili Isusa? Naprotiv, Adam je vjerovao u Boga, i nije obožavao nekoga drugog osim Tvorca. Kao što rekoh, Isus je bio Bogu podložan, pa Adam nije imao šta biti kršćanin, to je samo crkvena dogma. I on i Isus su bili vjernici!
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 21:00   #15
Re: Re: Re: Krscanstvo vs. Islam

Quote:
Shady kaže:
Ne, ne! To je islam, a ne kršćanstvo. Islam je univerzalno ime, dok se kršćanstvo, budizam, zoroastrijanizam, i druge religije zovu po njihovim osnivačima.
Prava vjera je put istinske podložnosti Bogu, a ne nekome drugome. I sam Isus je bio podložan Bogu...

Adam?!?!? Hajde ovo objasni pliz. Možda su, po toj logici, i Mojsije i Abraham takodjer slijedili Isusa? Naprotiv, Adam je vjerovao u Boga, i nije obožavao nekoga drugog osim Tvorca. Kao što rekoh, Isus je bio Bogu podložan, pa Adam nije imao šta biti kršćanin, to je samo crkvena dogma. I on i Isus su bili vjernici!
Pa kršćane su prozvali posle Kristovog uskrsnuća, međutim u Krista su vjerovali (kao Sina Bozjeg) svi od Adama pa do naših dana, i to je najstarija religija na ovoj zemlji.

Islam današnji je nastao od Muhameda i on nema ništa s onim što su vjerovali patrijasi i proroci, pa i sam Izrael kao Bozji narod. Vi uopće ne vjerujete u Isusa i ne poštujete Deset Zapovijedi. A to je osnova prave vjere.

Pa Adamu je sam Krist u Edenskom vrtu saopćio da će doći i umrijeti za čovjeka, i Adam je vjerovao u Mesijino rođenje, prema tome On je u svom životu slijedio Kristovu objavu i može se nazvati i kršćaninom a ako baš hoćeš i Izraelcem jer je 'pobjednik' a Izrael znači 'pobjednik' on je pobijedio u velikoj igri svog života. A ako baš hoćeš možeš ga nazvati i muslimanom jer je bio istinski pokoran pravom Bogu.
 
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 21:53   #16
[QUOTE]gorcin kaže:
[B]mislim da je topic malo nespretan!
pa ne radi se ovdje o nekom boks meču ili šta ja znam!
ali kad je već tu...
neka ga!

Nešto malo literature o krćanstvu sam čitao.
Zapanjilo me je koliko kontediktornosti ima u verzijama četiri Evanđelja. Čak se o nekim istim dogadjajima ne govori isto.
Znači da bi se moglo reći da je NZ nedosljedan samome sebi.
Ono što me konkretno zanima jete da li je neko od Evanđelja "jače" od drugih.
Ako jeste zar vam se ne čini malo licemjernim dio Knjige prihvatati a dio obacivati.
Sada se ne mogu sjetiti konkretnih detalja ali znam da postoje neki događaji koji čak nisu opisani kod svih pisaca Evanđelja.

S druge strane Kuran ne pati od tih nedosljednosti.
S jedne strane U NZ je to,opet kažem po mom, velika slabost, dok je, s druge strane, dosljednost Kurana velika prednost nad ostalim knjigama.

Molio bih na se ne javljaju sad sa onim tvrdnjama da je Kuran promijenjen ili da spominju prijevode.
ono što je bitno je da Kuran ne posjeduje te nedosljednosti ili kontradiktornosti.

Ovom prilikom spomenuo bih Muhammeda Alija koje je jednom prilikom izjavio da se preko 20 godina bavi proučavanjem Zavjeta i Kurana i da je za to vrijeme u SZ I NZ našao preko 50000(!?) nedosljednosti i kontradikcija dok u Kuranu nije našao niti jednu.
Možda i on petlja jer je musliman.
__________________________________________________ __

Qu'ran je cista kontradikcija u sebi. Za njega se tvrdi da je rijec Bozija.
Mohamed je bio psihicki bolestan covjek, pa zato moderna psihijatrija i psihologija smatraju Qu'ran akustickim halucinacijama tzv. proroka i pervertiranom Biblijom i Gnozom, u jednom nebuloznom satanistickom Mixu.
A to je kontradikcija u sustini!
Ergo; sto je Qu'ran?
Odgovor: Qu'ran je kontradikcija sama u sebi!
Vrlo jednostavno kada se zna!
__________________

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2003., 00:37   #17
Re: Re: Krscanstvo vs. Islam

Quote:
krshcanin kaže:
Objasni malo, kakve nedosljednosti?

Kršćanstvo je vjera od Adama pa kroz svu vječnost. Biti kršćanin znači slijediti Krista a i Adam ga je u vjeri slijedio.
Ovako. Ja nemam pojma o tim stvarima. Ali mi se cini da sam dosta jasno skuzio lik i djelo Isusa Krista. I postujem njegovo djelo i divim mu se. I trudim se slijediti taj put.

No Stari zavjet apsolutno nema nikakve veze sa rijecima Isusa Krista. Stari zavjet je prica znana pod oko za oko, zub za zub. to su dvije prilicno oprecne filozofije koje su velik problem i baza za citav spekter licemjerja i krivog puta...jer tko ce biti takav kapacitet i izvrsiti sinergeziju tih dviju filozofija. jako tesko, rekao bih i nemoguce.

Islam je pak puno kvalitetniji jer se uspio rijesiti gomile tih nedosljednosti. No u tim nedosljednostima, morao se odreci ucenja Isusa Krista. I prebaciti sve na mantru zvanu allah. Dosta mocno.

Samo takav princip ne moze pobjediti cistog Isusa.

No, taj kontradiktornii princip krscanstva je usitinu slabiji od Islama. I stoga me ne cudi toliko strepljenje od istog.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2003., 01:17   #18
illegale::

I stoga me ne cudi toliko strepljenje od istog.


livadic::

ne strepimo mi od islamske *dubine misli*

nego od

ricina

world trade centra

i

h/b/n oruzja

koje bi ludjacima

moglo pasti u ruke !!!

livadi© is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2003., 10:36   #19
Quote:
krscanin:

Kršćanstvo je vjera od Adama pa kroz svu vječnost.
I islam je religija od Adama pa kroz svu vječnost.

I svaka druga religija je isto.

Ali da bi čovjek to spoznao, mora sa svake ukloniti debele naslage ljudskih izmišljotina, interpolacija, prilagođavanja i iskrivljenih tumačenja.
Oni koji nasjednu tim slojevima smrtne prašine nisu ni kršćani ni muslimani, nego njihova degeneracija.
Oni koji se danas smatraju kršćanima i muslimanima zapravo su moćno oružje u rukama Lucifera.
Zahvaljujući njima krv već mnogo stoljeća teče potocima.
Navajo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2003., 14:38   #20
ilegale

Quote:
illegale kaže:
Ovako. Ja nemam pojma o tim stvarima. Ali mi se cini da sam dosta jasno skuzio lik i djelo Isusa Krista. I postujem njegovo djelo i divim mu se. I trudim se slijediti taj put.

No Stari zavjet apsolutno nema nikakve veze sa rijecima Isusa Krista. Stari zavjet je prica znana pod oko za oko, zub za zub. to su dvije prilicno oprecne filozofije koje su velik problem i baza za citav spekter licemjerja i krivog puta...jer tko ce biti takav kapacitet i izvrsiti sinergeziju tih dviju filozofija. jako tesko, rekao bih i nemoguce.

Islam je pak puno kvalitetniji jer se uspio rijesiti gomile tih nedosljednosti. No u tim nedosljednostima, morao se odreci ucenja Isusa Krista. I prebaciti sve na mantru zvanu allah. Dosta mocno.

Samo takav princip ne moze pobjediti cistog Isusa.

No, taj kontradiktornii princip krscanstva je usitinu slabiji od Islama. I stoga me ne cudi toliko strepljenje od istog.
Vidim da nemaš puno pojma, Isus je bio taj koji je nadahnjivao starozavjetne proroke i kad su pisali starozavjetne knjige i Stari Zavjet nije uopće suprotan Novom. Nije Stari Zavjet samo ono što ljudi smatraju kao 'oko za oko' itd. Ta pravila i zakoni koji su bili potrebni u ono vrijeme i koji su zahtijevali da se kazni zločin i dalje osuđuju svako zlo i Isus nije rekao da se zločin ne treba kažnjavati. To naravno i dalje treba ali ljudi često idu iz krajnosti u krajnost i pogrešno tumače Zakone. Tako je bilo i u Kristovo vrijeme, Židovi su išli u krajnost smatrajući da se mogu spasiti samo držanjem slova Zakona što je apsurdno pa im je Isus stoga i rekao da su otišli u krajnost i da su zaboravili milost. Danas ljudi idu u drugu krajnost i krivo tumače Kristove riječi smatrajući da eto Bog bezgranično sve oprašta.

Islam nije ništa kvaliteniji, naprotiv, islam je čista kopija Židovski starozavjetni spisa i njihovog društveno-političkog uređenja, naravno krivo protumačen u mnogim stvarima.

Nema potreba da se uopće strepi od islama, osim naravno onih ekstremnih dijelova koji zagovaraju nasilje, muslimanima treba pomoći da uvide svoje zablude.
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:20.