Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2017., 19:55   #5741
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
A čekanje da stigne dostava nije bacanje vremena Nijedna dostava ne može biti brže od moje kupovine i ostane mi vrijeme koje mogu iskoristiti kako mi paše.
Ne cekas dostavu. Odaberes termin kad si doma.

Tih 5 min zaprimas robu i platis. Ostatak vremena radis kaj vec imas za delat doma.

Koncept je odlican. Pridruzujem se kolegici koja zali sto ga vec netko drugi nije preuzeo.

Takodjer narucujem vecu kolicinu robe, da to sam obavljam trebalo bi mi dvoja kolica, obilazenje cijelog ducana, trpanje na blagajnu, pa s blagajne opet u kolica ,pa s kolica opet u auto pa iz auta u stan.....

Jedina mana je sto je to konzum pa trenutno nema artikala nekih koje bih htio.
lostcase is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 20:55   #5742
Ja sam isto svojedobno obavljala svo trajno-suho-tesko-nebitno online kupnjom. Sol ulje brasno secer tjestenine rize, wc papir, sredstva za ciscenje, pranje. Dodje ti doma bez da moras za takve basic proizvode gubiti po 2h na odlazak u sc.
A svjeze meso voce i povrce, sirevi, riba na placu (vikend ritual).

Najbolje; imas sejvanu listu i nemas se sta mislit.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 22:28   #5743
Pa da, tako i ja, imam spremljene favorite i samo dodajem. Eventualno bacim pogled za neke stvari koje su slične što je na akciji... Tipa mlijeko 2,8% briga me je li dukat, zbregov ili megle, uzmem ono što je trenutno najjeftinije u nekom pakovanju od 6/8 kom i te fore. Stvarno što se tiče vremena nema jednostavnijeg načina. I načini plaćanja su isti kao i na blagajni.
Vozači imaju mini blagajne, provuku karticu i to je to. Može se i online, ali nema potrebe kad se može i na licu mjesta.
Prvi put kad sam naručila još nisam imala svoje auto, pa ne samo što mi je velika kupnja bila trošenje vremena, nego je značila ili kombiniranje i nagovaranje mm da odemo u neki od većih trgovina ili tegljenje. Sila me natjerala da testiram i otad nikad više nisam fizički kupila više od dvije vrećice hrane, a i mm cijeni što ne mora hodat po dućanima. Nešto u rangu dostave plina doma. Mislim da sam bila im jedna od prvih mušterija... Čim se pojavilo mm mi je gurnuo letak s brojem u ruku i rekao evo pa zovi, ja na Inu po boce više ne idem 🙈
Ili plaćanje računa online... Nema tih para više zbog kojih bi hodala od Fine, preko pošte do banke s računima zbog štednje na provizijama ili platila sve na jednom mjestu pa pustila da me deru i po 10kn po uplatnici... Skeniram, platim, sve skupa traje par minuta i idemo dalje... Sve su to sitnice koje pojedinačno djeluju, pa što, mogu to i osobno/ručno... Ali kad zbrojim svoje ušteđeno vrijeme, gorivo, pametnije odrađene stvari zadovoljna sam dobivenim.
Vidjeti ćemo što će se događati naredno vrijeme.
Baš me zanima kako će se odvijati dalje cijela priča s Agrokorom, hoće li ga stranci izvući ili će ga se pustiti da ipak potone.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 17:08   #5744
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
ovo mi nije jasno on se sam uvalio u probleme i sad bi ga mi koji nemamo veze sa njegovim biznisom trebali spašavati?!?
nisam ni prije nešto žestoko kupovao tamo, a nemam namjeru ni sada... osim ako ne snizi cijene onoga što inače kupujem ili poboljša kvalitetu proizvoda (što je u ovom trenutku nerealno za očekivati)
Joj da ti ga budeš sigurno spasio ... daj ne tepaj si.

Šta se vežeš na post onda. Rekao sam za one koji su kupovali stalno tamo. Sad su kao progledali ...
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Definitivno je falilo dosta toga zadnjih mjesec ipo dva, ne toliko u smislu asortimana koliko ponudi različitih marki. S obzirom da sad opet daju popuste možda se ipak nešto pokrenulo. Očito je da banke nisu protiv dogovora i pregovora. Ipak da bi isplivali sad trebaju veliki priljev. Malo nade imaju u turistima preko ljeta pošto oni niti znaju niti ih je briga tko je tamo neki Gazda. Pretpostavljam da ćemo do jeseni ili dobiti novog Boss-a ili ćemo se pozdravit s koncernom. Za Konzum u smislu samoposluga više manje, ali žao mi Klika. Koliko mi je taj koncept uštedio vremena, živaca i novca otkad postoji... A i Abrakadabra je par puta napravila dobar posao. Za Abd više manje jer ima sličnih stranica, ali ne mogu virovat da se Tommy, Interspar ili netko treći nisu odvažili na konkurentni potez nečim sličnim. Makar Drive in đirom, da ti lijepo slože, dođeš, pokupiš i gotovo... ništa mi nije veće bacanje vremena od lutanja dućanom s košarom kolicima dok tražiš nešto, pa još kad preslože dućan, pa kad si sve završio čekaj na blagajni... Ovako ili dostava na vrata ili skupim autom već složene kutije. Milina...
Ajmo vi koji ste bili protiv Konzuma, tko se baca u biznis i preuzima ��

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Ja u koji sam god išao bilo je robe koliko oš. To kaj ljudi sada gledaju i povećalom traže svaku rupu na polici kako bi mogli pričat takve priče ... i kad nešto ne može odmah nać pretpostavi da toga nemaju radi priča.
Ljudskoj gluposti nikad kraja.

Čak ima robe koje nije bilo prije same objave propasti. Tipa Pepsi
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 19:02   #5745
Zadnja narudžba od 60ak artikala svega 4 nije došlo, tako da... očito je roba stigla. Koliko će trajati prije nego dobavljači ponovno blokiraju i hoće li se to uopće dogoditi, vidit ćemo. Danas iskoristila 20% na jedan proizvod i izašlo 10% na ukupnu iduću kupnju.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 21:16   #5746
Britanac pun. A poslovnica u prolazu kraj cibone ajme majko, niceg nema.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 08:04   #5747
Veliki Konzum u Novalji prazan.
A vec pocela sezona tamo (Spring party danas pocinje, jako velika posjecenost).
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 08:43   #5748
Da li se još uvijek mogu vratiti njihove kutije za 1 kn? I da li se mogu vraćati i one četvrtaste ili samo one novije?

Mene su totalno odbili s podizanjem cijene minimalne dostave jer u Konzumu ionako nema svih proizvoda (npr. Choco Jelly praline) pa bih morala ići i u druge trgovine, a onda mi je glupo duplo više plaćati neke stvari. Npr:

Dash deterdžent: 4,225 kg 65 kn Plodine, 2,86 kg 85 kn Konzum
pileći file: 30 kn/kg Metro, 70 kn/kg Konzum
125g borovnica: 6 kn Plodine, 13 kn Konzum
125g matovilac 6 kn Kaufland, 100g 10 kn Konzum
250g Illy kave 40 kn Kaufland, 80 kn Konzum
Bonne Maman džem 15 kn Kaufland, 30-44 kn Konzum
Azteca Wraps 11,50 kn Interspar, 18 kn Konzum
Griesson keks chocolate 150 g 6 kn Interspar, 12 kn Konzum
Sladoled Grandissimo stracciatella šumsko voće 900 ml 22 kn Interspar, 32 kn Konzum
Milka cake&choc biskvit 175 g 10 kn Interspar, 14 kn Konzum (prije su bili 20 kn)

Sve to sam ovaj tjedan kupila po više komada i ušteda mi je bila puno veća od tih par kuna. A u Plodine sam ionako morala ići zbog pilećih krila Pikant Cekin (koja su bila na akciji pa sam odmah uzela 7 paketa) i po velike očišćene repove kozica koje kupujem smrznute u Plodinama (nigdje drugdje nisam našla tu veličinu, a one Ledove se ne razlikuju od riže koliko se smanje od kuhanja). Interspar nam je bio usput jer smo išli u kino u Arenu, a meni je smrznuti pileći file iz Metroa ok (bio nam je usput jer je pokraj CCOW) jer ionako smrznem sve što kupim da cijeli tjedan imam pilećih prsa (a da ne moram svaki dan do placa gdje prodaju "svježa" prsa vrlo sumnjive žute boje). Kaufland zna imati super akcije na voće i povrće pa uvijek navratimo ako nam je usput oko 20h. A nije da inače malo zarađujemo pa da obilazimo trgovine iz potrebe.

Za te novce koje uštedim na namirnicama si svaki mjesec mogu kupiti jedne cipele (ili torbicu) za 3-4000 kn.
Anastasia15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 08:46   #5749
Quote:
Anastasia15 kaže: Pogledaj post
Za te novce koje uštedim na namirnicama si svaki mjesec mogu kupiti jedne cipele (ili torbicu) za 3-4000 kn.
Mjesečno uštediš 3-4000 kn? Pa koliko to trošiš na hranu?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 08:55   #5750
Puno.
Ma kupujemo dosta gluposti poput Zigante poklon Boxa (i to sam npr. uvijek kupovala u Kauflandu jer su jedino tamo na akciji bili po 70 kn) i slično jer smo fine guze.
Anastasia15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 12:28   #5751
Quote:
Anastasia15 kaže: Pogledaj post
Da li se još uvijek mogu vratiti njihove kutije za 1 kn? I da li se mogu vraćati i one četvrtaste ili samo one novije?

Mene su totalno odbili s podizanjem cijene minimalne dostave jer u Konzumu ionako nema svih proizvoda (npr. Choco Jelly praline) pa bih morala ići i u druge trgovine, a onda mi je glupo duplo više plaćati neke stvari. Npr:

Dash deterdžent: 4,225 kg 65 kn Plodine, 2,86 kg 85 kn Konzum
pileći file: 30 kn/kg Metro, 70 kn/kg Konzum
125g borovnica: 6 kn Plodine, 13 kn Konzum
125g matovilac 6 kn Kaufland, 100g 10 kn Konzum
250g Illy kave 40 kn Kaufland, 80 kn Konzum
Bonne Maman džem 15 kn Kaufland, 30-44 kn Konzum
Azteca Wraps 11,50 kn Interspar, 18 kn Konzum
Griesson keks chocolate 150 g 6 kn Interspar, 12 kn Konzum
Sladoled Grandissimo stracciatella šumsko voće 900 ml 22 kn Interspar, 32 kn Konzum
Milka cake&choc biskvit 175 g 10 kn Interspar, 14 kn Konzum (prije su bili 20 kn)

Sve to sam ovaj tjedan kupila po više komada i ušteda mi je bila puno veća od tih par kuna. A u Plodine sam ionako morala ići zbog pilećih krila Pikant Cekin (koja su bila na akciji pa sam odmah uzela 7 paketa) i po velike očišćene repove kozica koje kupujem smrznute u Plodinama (nigdje drugdje nisam našla tu veličinu, a one Ledove se ne razlikuju od riže koliko se smanje od kuhanja). Interspar nam je bio usput jer smo išli u kino u Arenu, a meni je smrznuti pileći file iz Metroa ok (bio nam je usput jer je pokraj CCOW) jer ionako smrznem sve što kupim da cijeli tjedan imam pilećih prsa (a da ne moram svaki dan do placa gdje prodaju "svježa" prsa vrlo sumnjive žute boje). Kaufland zna imati super akcije na voće i povrće pa uvijek navratimo ako nam je usput oko 20h. A nije da inače malo zarađujemo pa da obilazimo trgovine iz potrebe.

Za te novce koje uštedim na namirnicama si svaki mjesec mogu kupiti jedne cipele (ili torbicu) za 3-4000 kn.
Kad bi tako svatko kupovao po akcijama i čekao iste, hodao u 10 dućana za svaku stvar vjeojatno bi uštedio. Samo nitko ne gleda koliko goriva i vremena potrošiš. Da ih pretvoriš u novac pitanje je jel bi što uštedio. Tako je za sve dućane ne samo za Konzum.

Koliko sam shvatio Konzum ti doveze doma ... a po ostalo ideš u dućan?

Budući da danas ljudi svoje slobodno vrijeme troše za hodanje po dućanima i trgovačkim centrima ne čudim se da "uštede".
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 12:37   #5752
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Čak ima robe koje nije bilo prije same objave propasti. Tipa Pepsi
Je, počeli su s Pepsi jer više nemaju Coca Colu.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 12:39   #5753
Imaju
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 12:41   #5754
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Imaju
U mom kvartovskom nemaju već tjednima. Cola, Sprite, Fanta...ništa.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 12:48   #5755
prije koji dan sam išao u veliki Konzum po sirup od limuna Lero, nije ga bilo pa sam otišao u drugi i tamo isto tako,
samo su proširili one koji su ostali tako da izgleda da "nema što nema"
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 14:02   #5756
Quote:
Anastasia15 kaže: Pogledaj post
Da li se još uvijek mogu vratiti njihove kutije za 1 kn? I da li se mogu vraćati i one četvrtaste ili samo one novije?

Dash deterdžent: 4,225 kg 65 kn Plodine, 2,86 kg 85 kn Konzum
pileći file: 30 kn/kg Metro, 70 kn/kg Konzum
125g borovnica: 6 kn Plodine, 13 kn Konzum
125g matovilac 6 kn Kaufland, 100g 10 kn Konzum
250g Illy kave 40 kn Kaufland, 80 kn Konzum
Bonne Maman džem 15 kn Kaufland, 30-44 kn Konzum
Azteca Wraps 11,50 kn Interspar, 18 kn Konzum
Griesson keks chocolate 150 g 6 kn Interspar, 12 kn Konzum
Sladoled Grandissimo stracciatella šumsko voće 900 ml 22 kn Interspar, 32 kn Konzum
Milka cake&choc biskvit 175 g 10 kn Interspar, 14 kn Konzum (prije su bili 20 kn)
Mogu se vratiti kutije, sve njihove, ne znam na koje novije misliš... oni donose one smeđe, a možda misliš na one bijele u dućanu, mislim da bi i te ponijeli, iste su, samo drugi dezen.
Ovo drugo opet ovisi o tome što kupuješ i koristiš... S tvoje liste ja ne kupujem ništa, osim Dasha kad je najjeftiniji u izboru. Meni je ok i Ariel, Faks... koristim tekući pa bilo koji da nije no name i s preizraženim mirisom mi je ok... I nikad to ne kupujem kad mi je na kraju skroz tako da ako je sad cijena previsoka ostavim za neki drugi put ili ako naletim u DM isl. Slatkiši su nam Moto keksi, kraševe čokoladne napolitanke, pokoja čoksa, nešto slano za krizu, što se opet uzima po potrebi i ako je cijena nerazumna lako preskoči ili uzme ono što je na akciji. Čak i ako je nešto kunu, dvije, 5 skuplje nego negdje gdje je trenutna akcija, kad oduzmem 50-70 kn popusta koje uvijek imam, gorivo i par sati vremena, jednostavno mi nema smisla vozat se od dućana do dućana u potrazi za jeftinijom cijenom... Da ne spominjem kako bi poludila kad bi došla u treći ili četvrti dućan i ne bi bilo nečega po što sam došla zbog akcije...
Da bi išla po zalihe piletine u Kaštela u Metro nema šanse. To je mučno i onima koji zbog življenja/posla moraju. Ako su fileti preskupi uzmem cijelu kokoš ili prsa pa filete izvadim sama... U Plodinama sam bila možda dva puta otkad postoje i to ciljano kad su bacili onaj letak sve u pola cijene po sušilo za robu i kante za smeće. Pokazalo se da vrijedi koliko para toliko muzike i da to nije vidjelo akcije nego više i ne vrijedi, kvaliteta na razini euromixa tako da to zaobilazim i radije otiđem u Kineza pa bar znam da kupujem jeftinjak kad se radi o toj potrošnoj robi...
Interspar je u St samo u sklopu CCO i Malla od kojih imam fobiju i idem samo kad moram, tj. ako moram po cipele, odjeću isl., pošto u gradu više ne možeš kupiti ni najobičniju majicu, pa onda naletim. Znaju imati ok akcija, ali opet, ne dovoljno da bi vozila do tamo radi spize...

Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Kad bi tako svatko kupovao po akcijama i čekao iste, hodao u 10 dućana za svaku stvar vjeojatno bi uštedio. Samo nitko ne gleda koliko goriva i vremena potrošiš. Da ih pretvoriš u novac pitanje je jel bi što uštedio. Tako je za sve dućane ne samo za Konzum.

Koliko sam shvatio Konzum ti doveze doma ... a po ostalo ideš u dućan?

Budući da danas ljudi svoje slobodno vrijeme troše za hodanje po dućanima i trgovačkim centrima ne čudim se da "uštede".
Potpisujem. Poanta i je u tome da mi drugi doveze doma, dok ja radim nešto drugo daleko korisnije. Dnevno kruh i sitnice kupujem u pekari i malom pazariću koji su mi doslovno ispred kuće. Sad bi neko rekao pa što tu ne kupuješ i ostalo, ali mislim da je svima jasno da se velika spiza ne isplati kupovati u kvartovskim dućanima.
Slobodno vrijeme radije provedem u vrtu, na Marjanu, u Solinu, na plaži, na selu, na jahanju... bilo gdje osim u trgovini ili trgovačkom centru.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 18:18   #5757
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Interspar je u St samo u sklopu CCO i Malla od kojih imam fobiju i idem samo kad moram, tj. ako moram po cipele, odjeću isl., pošto u gradu više ne možeš kupiti ni najobičniju majicu, pa onda naletim. Znaju imati ok akcija, ali opet, ne dovoljno da bi vozila do tamo radi spize...
Ima i jedan u Ličkoj
be.redy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 18:29   #5758
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
prije koji dan sam išao u veliki Konzum po sirup od limuna Lero, nije ga bilo pa sam otišao u drugi i tamo isto tako,
samo su proširili one koji su ostali tako da izgleda da "nema što nema"
Znači tako je bilo živjeti tijekom hiperinflacije 80-ih
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 20:47   #5759
Danas sam krenuo u Špar a na parkingu gužva ko da se badava dijeli. Produžio u Konzum tamo ima svega osim ljudi.

Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
prije koji dan sam išao u veliki Konzum po sirup od limuna Lero, nije ga bilo pa sam otišao u drugi i tamo isto tako,
samo su proširili one koji su ostali tako da izgleda da "nema što nema"
Kaj nije Lero ugašen već neko vrijeme.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 23:01   #5760
Podravka od Lera odustala još tamo početkom 2014... Kao i od para koje su spiskali na to ime... Svaka čast ako si ga dosad pio i nalazio zalihe...
U ličkoj je samo Spar jel tako? To smo zvali ukleti prostor 😂 niti jedan dućan se tamo nije proslavio... Ako sam tamo oko policije radije svratim u Tomija s druge strane solinske...


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:04.