Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2017., 06:59   #5841
2/12 nisi skužio razliku u iznosu...
Očito ti nije novac problem pa nema ni veze... Pokrio si ženi malo gubitaka...
Svašta. Pa primijetim ako mi ne štima nešto u 10kn, kamo li 80, makar i veća kupnja bila u pitanju.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 11:19   #5842
Čini mi se da onih 10% popusta u Konzumu više neće vrijediti na ništa sniženo. Oni kao da ne razumiju da npr. ja kad imam taj popust od 10% potrošim cca 1000 kn više, a da ne prolazi na snižene stvari, ne bi mi činilo nikakvu razliku da li imam 10% popusta ili ne. Lakše i jeftinije mi je onda sve kupiti u Kauflandu.
Anastasia15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 12:51   #5843
suluda ideja nekoga iz menadžmenta, davati popust samo na ono što nije sniženo... a cijene su im 10-15% više nego u Kauflandu
nego, prije koji dan sam u Konzumu kupio ananas koji je za 2 dana počeo truliti pa sam ga brzo sredio, odrezao trule dijelove
ali mi nije jasno kako ne izdrži ni par dana a u trgovini je bio u redu
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 13:09   #5844
Onih 10/15/20% na jedan proizvod vrijedi samo na punu cijenu, ali 10% na ukupan iznos mi nije jasno baš kako će obračunat samo na nesniženo, šta će radit jedan račun za akcijsko pa drugi za ono što nije na popustu?? Glupost...

Ananas vjerojatno bio u ledu pa čim se skroz odledio počeo truliti...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 17:45   #5845
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
2/12 nisi skužio razliku u iznosu...
Očito ti nije novac problem pa nema ni veze... Pokrio si ženi malo gubitaka...
Svašta. Pa primijetim ako mi ne štima nešto u 10kn, kamo li 80, makar i veća kupnja bila u pitanju.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
koji kreten,,

uglavnom zvao sam prodavaonicu i rekli da bez problema dođem sa računom i vratit će mi novce...

nemogu vjerovat koji kreten, ili si baba sa štapom u guzici koja gleda na svaku kunu. mogu mislit šta bi bilo da je tebi to prodavačica napravila, vjerovatno dernjava po trgovini i optuživanje kako te htjela namjerno prevarit...

šta se uopče javljaš kad nemaš ništa produktivno da kažeš? mrš
__________________
Onoga dana kada nauka počne proučavati nefizikalne (duhovne) pojave, u deset godina napredovat će više nego u ranijim stoljećima svoje povijesti.
Belliall is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 17:51   #5846
čekček kupio si 2 kruha koja si platio 80 kuna i nije ti ništa bilo sumnjivo ?!?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 18:01   #5847
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
čekček kupio si 2 kruha koja si platio 80 kuna i nije ti ništa bilo sumnjivo ?!?
čuj ovu budalu, jebo ja vama ovaj forum, misliš da če ti netko pomoć a ono ... a šta mi je i očekivat, vidim da se ovdje skupljaju babe tračare kojima radnice u konzumu su obično smeće jer nisu čule prvi put koliko deka treba odvagat, bože nadaj da ponoviš koliko ti treba. što je još gore iz naruđbe od 5 deka sira ili salame vidim da svaki dan visiš po tom konzumu i onda dođeš ovdje tračat kako ti nije rekla "izvolte" i kako za taj minimalac što radi mora tebi ljubit pod po kojem hodaš. krele
__________________
Onoga dana kada nauka počne proučavati nefizikalne (duhovne) pojave, u deset godina napredovat će više nego u ranijim stoljećima svoje povijesti.
Belliall is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 18:06   #5848
Quote:
Belliall kaže: Pogledaj post
čuj ovu budalu, jebo ja vama ovaj forum, misliš da če ti netko pomoć a ono ... .... krele
Komunikacija ti je stvarno na nivou.

Ja ću ti isto ponoviti pitanje:
Kupio si 2 kruha i platio 80kn i to ti nije bilo sumnjivo?

A ljude ovdje nazivaš krelcima i kretenima...?

__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 18:14   #5849
Quote:
Belliall kaže: Pogledaj post
radnice u konzumu su obično smeće jer nisu čule prvi put koliko deka treba odvagat, bože nadaj da ponoviš koliko ti treba. što je još gore iz naruđbe od 5 deka sira ili salame vidim da svaki dan visiš po tom konzumu
pa ono, dođem na red i pita me što hoću /ne navikujem se sa njom dok mi je okrenuta sa leđima/
ja joj pokažem na sir i razumljivo kažem "5 deka" a ona me pita "15?" ono, možda imaju naredbe da tako povećaju količinu robe da Konzum više zaradi, ali ako sam rekao da hoću 5 deka onda ne želim 3x više jer bi inače rekao da hoću toliko
a 5 deka je taman dovoljno za jedan sendvič ili za dva tosta, inače nemam običaj gomilati hranu koju nemam namjeru uskoro pojesti a Konzum mi je blizu
i ovo sa nagluhim prodavačicama na siru i salami sam doživio samo u Konzumima, nigdje drugdje
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 18:17   #5850
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Komunikacija ti je stvarno na nivou.

Ja ću ti isto ponoviti pitanje:
Kupio si 2 kruha i platio 80kn i to ti nije bilo sumnjivo?

A ljude ovdje nazivaš krelcima i kretenima...?

da kupuješ samo dva kruha i naplate ti 96kuna se može desit samo tebi plavušo, kao i ponovno postavljanje ovog pitanja
__________________
Onoga dana kada nauka počne proučavati nefizikalne (duhovne) pojave, u deset godina napredovat će više nego u ranijim stoljećima svoje povijesti.
Belliall is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 18:25   #5851
morate me razumjet ljudi, pito sam savjet a dobio ... kurac ... visim stalno na par foruma koje pratim i nitko nikad se nije ponio tako usrano ko sad ovdje. ljudi koji su moderatori ili vise na forumu kao ja pa več i razumiju materiju budu na usluzi i rado pomognu sa mišljenjem ili iskustvom. a kako ste me ovdje dočekali na nož, to još nigdje.
__________________
Onoga dana kada nauka počne proučavati nefizikalne (duhovne) pojave, u deset godina napredovat će više nego u ranijim stoljećima svoje povijesti.
Belliall is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 18:39   #5852
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
a da odeš natrAG do dućana?
Ovo je post odmah nakon tvog.
Što ti se još moglo osim toga "savjetovat"?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 18:55   #5853
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Ovo je post odmah nakon tvog.
Što ti se još moglo osim toga "savjetovat"?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
ma da, jedino što je preostalo je počet srat o tome kako moram bit glup da mi se nešto takvo desi, a ono ispadne da sam zapravo još gluplji jer sam kupio 2 artikla po 8 kuna a ono na računu 96. svako normalan bi se vratio u trgovinu al ja nisam normalan jer mi se nije dalo vozit 30 kilometara nazad, a opet ako ne prijaviš reklamaciju može bit kakva zastara ili nešto pa sam čisto htio pitat dal konzum prati svoj email i dal ima tko iskustva sa sličnim. baš mi nije ovo trebalo, idem ja u svoje forume gdje se bar vodi normalan i produktivan razgovor.
__________________
Onoga dana kada nauka počne proučavati nefizikalne (duhovne) pojave, u deset godina napredovat će više nego u ranijim stoljećima svoje povijesti.
Belliall is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 19:17   #5854
Quote:
Belliall kaže: Pogledaj post
da kupuješ samo dva kruha i naplate ti 96kuna se može desit samo tebi plavušo, kao i ponovno postavljanje ovog pitanja
Quote:
Belliall kaže: Pogledaj post
...svako normalan bi se vratio u trgovinu al ja nisam normalan jer mi se nije dalo vozit 30 kilometara nazad, ....
Čekaj malo... ajmo polako... dođeš na blagajnu s 2 kruha i ona ti naplati 96kn i ti to platiš.
Pa istog trenutka MORAŠ reći da je nemoguće da to toliko košta, prije nego što izađeš iz dućana.... ma, prije nego daš novce, uostalom...

I dođeš ovdje s TAKVIM pitanjem i ne znam što zapravo očekuješ...

S time da je tvoj nivo komunikacije ispod svake razine, a i pismenosti, mene vrijeđaš ovdje potpuno nepotrebno, pa nisam JA platila 96kn za 2 kruha...
A nisam niti plavuša...

Quote:
Belliall kaže: Pogledaj post
..... a opet ako ne prijaviš reklamaciju može bit kakva zastara ili nešto pa sam čisto htio pitat dal konzum prati svoj email i dal ima tko iskustva sa sličnim. baš mi nije ovo trebalo, idem ja u svoje forume gdje se bar vodi normalan i produktivan razgovor.
Isuse...


A iskreno ovo mi je zapravo uljepšalo usrani dan...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 19:33   #5855
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Čekaj malo... ajmo polako... dođeš na blagajnu s 2 kruha i ona ti naplati 96kn i ti to platiš.
Pa istog trenutka MORAŠ reći da je nemoguće da to toliko košta, prije nego što izađeš iz dućana.... ma, prije nego daš novce, uostalom...

I dođeš ovdje s TAKVIM pitanjem i ne znam što zapravo očekuješ...

S time da je tvoj nivo komunikacije ispod svake razine, a i pismenosti, mene vrijeđaš ovdje potpuno nepotrebno, pa nisam JA platila 96kn za 2 kruha...
A nisam niti plavuša...



Isuse...


A iskreno ovo mi je zapravo uljepšalo usrani dan...
bože, pa ja mislim da su svi skužili osim tebe da je račun bio poveči, al ajde nek te nešto veseli pa makar bila tvoja glupost u pitanju
__________________
Onoga dana kada nauka počne proučavati nefizikalne (duhovne) pojave, u deset godina napredovat će više nego u ranijim stoljećima svoje povijesti.
Belliall is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 19:37   #5856
Quote:
Belliall kaže: Pogledaj post
bože, pa ja mislim da su svi skužili osim tebe da je račun bio poveči, al ajde nek te nešto veseli pa makar bila tvoja glupost u pitanju
Ajde sad lijepo pročitaj moj (prvi) post s razumijevanjem pa mi reci točno gdje piše da ja "nisam skužila da je račun bio poveČi".??Odnosno, da preformuliram: u kojem se točno dijelu mog posta očituje moja glupost??


c/p mog prvog posta:

Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Komunikacija ti je stvarno na nivou.

Ja ću ti isto ponoviti pitanje:
Kupio si 2 kruha i platio 80kn i to ti nije bilo sumnjivo?

A ljude ovdje nazivaš krelcima i kretenima...?

Edit: sad već zbilja postajem glupa jer se dam navući na ovakvu konverzaciju...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 19:45   #5857
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Ajde sad lijepo pročitaj moj (prvi) post s razumijevanjem pa mi reci točno gdje piše da ja "nisam skužila da je račun bio poveČi". Odnosno, da preformuliram: u kojem se točno dijelu mog posta očituje moja glupost.


c/p mog prvog posta:



Edit: sad već zbilja postajem glupa jer se dam navući na ovakvu konverzaciju...
Pa sad, tvoje pitanje ima smisla jedino ako je kupio samo dva kruha i platio ih 96 kuna, ajde eventualno još nešto sitno uz to.

Da si shvatila da je račun bio oko npr. 1000 kuna, pitanje "Kupio si 2 kruha i platio 80kn i to ti nije bilo sumnjivo?" baš i ne bi imalo nekog smisla.

Uz tvoje
Quote:
dođeš na blagajnu s 2 kruha i ona ti naplati 96kn i ti to platiš.
Pa istog trenutka MORAŠ reći da je nemoguće da to toliko košta, prije nego što izađeš iz dućana....
i ja bih rekla da si zabrijala da je kupio samo dva kruha.

BTW, ne mislim da si zbog toga glupa.
__________________
Nemam vremena za duge upise.
brodačka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 20:00   #5858
A gdje je on napisao da je račun bio 200....300...500... kn?

Napisao je "kupio sam 2 kruha, a prodavačica mi je ukucala 12..."

Da je svojem objašnjenju dodao da je račun bio toliko visok da nije ODMAH shvatio razliku od 80kn, možda bih i ja ("plavuša") shvatila... osim toga, lijepo su ga pitali poslije u 2 posta "da li je kupio samo ta 2 kruha" (otprilike tako, tim riječima), a on umjesto da napiše nešto tipa: "naravno da ne, račun je bio (bubam napamet) 568kn pa nisam odmah shvatio") - on je krenuo s vrijeđanjem.

I koliki je to "poveči" račun da se ne vidi razlika od 80kn? 300....400... 1000kn?
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.

Zadnje uređivanje Lillyrosee : 13.11.2017. at 20:11.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 20:12   #5859
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
A gdje je on napisao da je račun bio 200....300...500... kn?

Napisao je "kupio sam 2 kruha, a prodavačica mi je ukucala 12..."

Da je svojem objašnjenju dodao da je račun bio toliko visok da nije ODMAH shvatio razliku od 80kn, možda bih i ja ("plavuša") shvatila... osim toga, lijepo su ga pitali poslije u 2 posta "da li je kupio samo ta 2 kruha" (otprilike tako, tim riječima), a on umjesto da napiše nešto tipa: "naravno da ne, račun je bio (bubam napamet) 568kn pa nisam odmah shvatio") - on je krenuo s vrijeđanjem.

I koliki je to "poveči" račun da ne vidi razlika od 80kn? 300....400... 1000kn?
Baš tako. Nigdje nije napisao da je kupio samo to.

Evo, ja kad to pročitam podrazumijevam da nije kupio samo to. Pozitivno razmišljam.
Poveći račun, a ne znam, to je vrlo subjektivno... Meni bi se to moglo dogoditi već na 500-600 kuna. U pravilu, brzinski pogledam velike račune i velike iznose na njima pa bih vjerojatno skužila. Iako, ima dana kad ništa ne gledam, pružim karticu i da, moglo bi mi se dogoditi da mi zaračunaju više.

P.S. Mogla si ti ti reći: sorry, ja mislila da si kupio samo dva kruha, umjesto
Quote:
Ajde sad lijepo pročitaj moj (prvi) post s razumijevanjem pa mi reci točno gdje piše da ja "nisam skužila da je račun bio poveČi".
__________________
Nemam vremena za duge upise.
brodačka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 20:18   #5860
Quote:
brodačka kaže: Pogledaj post
Baš tako. Nigdje nije nije napisao da je kupio samo to.

Evo, ja kad to pročitam podrazumijevam da nije kupio samo to. Pozitivno razmišljam.
...
Ma da.. razumijem...
Samo mene su učili da ništa "ne podrazumijevam", nego da objasnim...

Ali on umjesto da napiše "naravno da ne " ---- krene vrijeđati... kao eto mi smo glupi ako mislimo da je kupio samo 2 kruha... pa možda i jesmo, ,ali nismo mi platili 80kn veći račun.... ..

Svejedno....

U svakom slučaju - nepotrebno je vrijeđao forumaše.... (naglašavam boldano...)

-... Jer eto, ima i onih koji bi na računu odmah shvatili da ne štima... ja prva, vjerojatno, jer:
1. rijetko kupujem (u Konzumu) toliko puno da mi račun prelazi par stotina kuna
2. 80kn (mi) je veliki iznos...
3. dok čekam na kasi, u glavi zbrajam iznose koliko otprilike košta... iz čiste dosade (uglavnom) + ako plaćam gotovinom (rijetko, ali ipak) da znam koliko novaca pripremiti....
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:35.