Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2008., 21:02   #101
A što je npr. sa natpisima da robu kupljenu na sniženju ne mijenjaju?
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 21:59   #102
...mijenjaju, samo mislim da ne vraćaju pare...
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 00:40   #103
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
A što je npr. sa natpisima da robu kupljenu na sniženju ne mijenjaju?
ako ima gresku/nedostatak moraju ju zamijeniti.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 03:44   #104
...ja sam nekidan zamijenila cipke koje mi je mama kupila za čizme...oboje je bilo na sniženju...
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 01:56   #105
Quote:
katrin kaže:
u praksi se i to podrazumijeva po ovih 8 dana. ne mora roba imati nedostatak u smislu da je nesto puklo, poderalo se i sl. moze ti biti i malo, veliko...
to nije nedostatak.


Kada je u pitanju vraćanje ispravnoga proizvoda koji Vam, primjerice ne
odgovara, ne sviđa Vam se, ne treba Vam ili ste negdje našli povoljnije
uvjete kupnje, za sada je kao načelo i praksa zaživjelo na trežištima SAD-a,
Kanade i starih država članica EU-a a temelji se na načelu

"KUPAC PONEKADA MOŽE PROMIJENITI MIŠLJENJE"

Ovakvu praksu i primjenu ovoga načela koje je kao mogućnost definirana u
srpnju 2004. godine, možemo očekivati na našem tržištu kada postanemo
članica EU-a.
Informacije radi, dio trgovaca u RH već primjenjue ovo načelo
MADA IH NIJEDAN ZAKON NA TO OBVEZUJE, već to smatraju dobrim poslovnim
običajem i dobrom reklamom.
Stoga, iako trgovac nije obveza primiti natrag ispravan proizvod koji ste
kod njega kupili, pokušajte se dogovoriti pozivajući se na ovo pojašnjenje.



dakle, nitko nije dužan vraćat pare jer se kupac predomislio.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 11:17   #106
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post

dakle, nitko nije dužan vraćat pare jer se kupac predomislio.
pa nije. oni koji su dovoljno pametni da znaju da je to dobro za njih ce vratiti/zamijeniti.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 18:09   #107
prije 2 dana kupila sam čizme na sniženju. visoke, krasne, ali su mi poprilično velike oko listova, prodavačica me uvjeravala da je to bez problema moguće suziti. kupim, odem do postolara, neki zaj..an model čizama koje se baš i ne mogu suziti. odem danas natrag u trgovinu, tražim zamjenu čizama za nešto drugo, prodavačica (neka druga) odbija, da im je šef baš jučer rekao da nema zamjena. tražim je nekoliko puta da zove šefa, ali odbija jer ona zna što će on reći. čizme mi stvarno plešu oko listova, rekla sam joj da ih kao takve mogu samo baciti u smeće.

kakva su moja prava s obzirom da su čizme kupljene na sniženju?
Maisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 18:10   #108
ista kao i da nisu kupljena na snizenju.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 15:02   #109
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
Frendica u EU nista ne probava u ducanima nego uzme stvari odokativno, doma proba pa vrati sta ne valja bez problema. Ja se to ne bi usudila u cro nikad, mozda grijesim... Znam da imamo Zakon o potrosacima po kojem imamo pravo i zamjenit stvari (za veci/manji broj ili za neki drugi artikal i to sam par puta i napravila, uglavnom bez vecih problema) i pravo vratit i trazit natrag novac (to nisam nikad probala).
Jel vi vracate ili ne? Kako vam reagiraju prodavaci? I mozda da izmjenimo iskustva u kojim ducanima su korektni i ne rade probleme a di kompliciraju?

Evo ja sam dobra iskustva ima sa shoe-be-do-om u kom sam jos pred par godina kupila cipele broj 39, drugi dan ih zamjenila za 40 i onda treci dan opet za 39 ( )

U EU to je tako i to je super ako gledamo na to da sa razlogom vracas ili menjas robu, ali sam ogorcena na to da uzmes stvar pronosas je dve tri veceri i onda da je menjas ili vracas
Sta cu kad sam veciti uterivac pravde

Prostor Hrvatske, Srbije i BiH je za mene opet totalno katastrofalan u odnosu na to pitanje.

Ja stvari vecinom kupujem necu reci odokativno jer usmerena sam na velicine koje me nikad nisu izneverile.
Cosmopolita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 17:10   #110
ja sam se bas pozitivno iznenadila otkako zivim "vani" ,uopce ne trebas nista objasnjavati,samo doneses robu koju zelis zamijeniti+racun...nitko te krivo ne gleda,to je normalna stvar....a kod nas-unaprijed ti je neugodno i ides s grcom u zeludcu kao da si ne znam sto skrivio..
Athina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 12:53   #111
Nedavno sam pokušala zamijeniti jaknu kupljenu na sniženju u roku 7 dana urednu sa etiketom (naravno nenošenu i u potpuno ispravnom stanju) ali nisu mi dali jer je kupljena na sniženju (napominjem da je to dućan u kojem često kupujem...) .
Nedavno sam kupila majicu iz nove kolekcije koju sam hjtela vratiti i uzeti drugu. Prošlo je tjedan dana, majica ima etiketu, jedini problem je bio taj što je bila malo zgužvana jer sam je nosila u vrećici, a materijal je takav da se lako zgužva. Nije mi ju htjela zamijeniti (odmah je rekla da smrdi i da mi je ne može zamijeniti). Naravno da nije smrdila i bila je potpuno čista i nenošena i imala je etiketu...Prepucavanje je trajalo malo duže, ne da mi se sada to sve pisati, uglavnom šokirala sam se neljubaznošću i odnosu prema kupcima...Nisam mogla vjerovati da se tako prodavačice mogu ponašati...Račun me nije niti pitala nego sam joj ga sama pokazala i tek kad je vidjela na računu da sam kupila još jednu stvar koja košta skoro 1000 kn onda je samo rekla da će zamijeniti....Još uvijek sam bijesna kad se toga sjetim, a sigurno je da u tom dućanu više neću ništa kupiti...
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 14:28   #112
Quote:
Cosmopolita kaže: Pogledaj post
U EU to je tako i to je super ako gledamo na to da sa razlogom vracas ili menjas robu, ali sam ogorcena na to da uzmes stvar pronosas je dve tri veceri i onda da je menjas ili
pa sta ces ju s etiketom nosit?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 15:23   #113
Quote:
anya kaže: Pogledaj post
Nedavno sam pokušala zamijeniti jaknu kupljenu na sniženju u roku 7 dana urednu sa etiketom (naravno nenošenu i u potpuno ispravnom stanju) ali nisu mi dali jer je kupljena na sniženju (napominjem da je to dućan u kojem često kupujem...) .
vec sam rekla, ali ponovit cu da ako roba ima nedostatak, prava kupca su ista bila roba kupljena po punoj cijeni ili na snizenju. znaci, povrat, zamjena, snizenje cijene...
hoce li mijenjati ispravnu robu ovisi o trgovcu, odnosno o tome koliko im je vazno da imaju zadovoljne musterije
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 08:24   #114
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
vec sam rekla, ali ponovit cu da ako roba ima nedostatak, prava kupca su ista bila roba kupljena po punoj cijeni ili na snizenju. znaci, povrat, zamjena, snizenje cijene...
hoce li mijenjati ispravnu robu ovisi o trgovcu, odnosno o tome koliko im je vazno da imaju zadovoljne musterije
Roba koju sam htjela zamijeniti ili vratiti NIJE IMALA NEDOSTATAK i došla sam u roku 7 dana. Da sam zvala šeficu dućana vjerojatno bi mi zamijenila jer zna da sam stalan kupac, ali nije mi se dalo natezati s prodavačicom (koja je tu bila nova) niti bilo kome zamjerati jer znam da ću tu opet kupovati...
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 23:46   #115
ja radim u dućkasu i takvih poput vas ovdje mi je puna kapa....

ako nešto ima grešku, to mora biti istaknuto i trgovac ti mora objasniti što je greška i ti kad si upućen u to, kupuješ na svoju odgovornost i NEMA VRAĆANJA I ZAMJENE - to si pročitajte u bilo kojem zakonu piše

a ove spike '' kupit' ću pa ću poslije vratiti jer mi se ne sviđa i nek mi vrate novce' - zakon ne obvezuje trgovca da vraća novce u takvim slučajevima nego ostavlja samoj firmi da učini po svome
letitia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 23:52   #116
Quote:
letitia kaže: Pogledaj post
ja radim u dućkasu i takvih poput vas ovdje mi je puna kapa.................
takvi poput tebe definitivno ne rade u duckasima in my hood
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 00:12   #117
Quote:
letitia kaže: Pogledaj post
ako nešto ima grešku, to mora biti istaknuto i trgovac ti mora objasniti što je greška i ti kad si upućen u to, kupuješ na svoju odgovornost i NEMA VRAĆANJA I ZAMJENE - to si pročitajte u bilo kojem zakonu piše
A koliko trgovaca ističe robu s greškom?
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 00:27   #118
Quote:
moonlightequila kaže: Pogledaj post
takvi poput tebe definitivno ne rade u duckasima in my hood
da jer si ti na kozari boku di i nema dućkasa
letitia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 00:31   #119
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
A koliko trgovaca ističe robu s greškom?
u svim ducanima kaj nekaj vrijede imaju štender di piše roba s greškom...
a i oni koji nemaju označene takve stvari, imat' će skoro, jer inspekcije haraju sve češće i masno kažnjavaju one koji ne posluju u skladu sa zakonom
letitia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 01:04   #120
u ducanima kaj nekaj vrijede nema robe s greskom draga
__________________
...nevolja nevolju privlaci...
sarchi... is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:24.