Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2013., 15:33   #1041
Quote:
luftic kaže: Pogledaj post
Evo da javim da smo jučer uspijeli "deložirat" krvopiju van.
Super da ste se riješili ludače!!!
__________________
Samo tvoja ljubav moze uciniti da sve procvjeta samo tvoja ljubav moze upaliti nova svjetla samo tvoja ljubav, Boze...
MaryAnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 16:21   #1042
Quote:
Carla Marx kaže: Pogledaj post
Ova luftickina je taman par za slavnog Tetka, ako se netko sjeća te teme.

Luftic, drago mi je da ste se uspjeli riješiti rospije.

Moram priznati da sam se uplašila da će nešto "nanjušiti", pa da ni neće otići u shopping.
koji je taj teka? da se malo smijem

Luftickinu akciju treba staviti kao prvi post; kako djelovati u slucaju da vam se parazit uselio u stan (ponekad se i krivo procijeni ljude, a ponekad njezniji clanovi obitelji nasjednu).

Izdvojila bi par djelova akcije:
1. naci trenutak kad je parazit najslabiji

2.maknuti slabije clanove familije

3. organizirati svjedoke

4. promijeniti bravu

5. ne posustati

Bravo luftic
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 16:37   #1043
Quote:
tomorrow2 kaže: Pogledaj post
koji je taj teka? da se malo smijem

Luftickinu akciju treba staviti kao prvi post; kako djelovati u slucaju da vam se parazit uselio u stan (ponekad se i krivo procijeni ljude, a ponekad njezniji clanovi obitelji nasjednu).

Evo tetka.

Mislim da bi i link na tu temu trebao ići u prvi post ove teme. Možda bi neki naučili na tom primjeru kako se riješiti parazita.
Carla Marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 18:12   #1044
Quote:
tomorrow2 kaže: Pogledaj post
koji je taj teka? da se malo smijem

Luftickinu akciju treba staviti kao prvi post; kako djelovati u slucaju da vam se parazit uselio u stan (ponekad se i krivo procijeni ljude, a ponekad njezniji clanovi obitelji nasjednu).

Izdvojila bi par djelova akcije:
1. naci trenutak kad je parazit najslabiji

2.maknuti slabije clanove familije

3. organizirati svjedoke

4. promijeniti bravu

5. ne posustati

Bravo luftic


Tragična situacija, al' ruku na srce smiješna.
Moraš raditi plan kako da se nekoga riješiš, užas.

Inače, ja mislim da su takve osobe općenito nestabilne, jer ne može normalna osoba useliti maltene kod nekoga i odlučiti ne izlaziti više nikada. Koma živa.

Tetak je isto prejak.
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 18:24   #1045
Quote:
Carla Marx kaže: Pogledaj post
Evo tetka.

Mislim da bi i link na tu temu trebao ići u prvi post ove teme. Možda bi neki naučili na tom primjeru kako se riješiti parazita.
Super je kako je zbog searcha Tetak zacrvenjen
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 20:40   #1046
Par dana nisam bio na temi i vidim vec se zahuktalo. Morati cu pripaziti, skoro sam propustio ovu situaciju koju je luftic imala

Bas mi je drago da ste je se efikasno rijesili, svaka cast
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 23:12   #1047
Quote:
luftic kaže: Pogledaj post
Evo da javim da smo jučer uspijeli "deložirat" krvopiju van.
Hvala Bogu da je gotovo!


Nu, vish da je išlo. Bogami, ja se pribojala kak' se nisi javljala, da je bilo žestokog fajta. Dobro da je sve OK prošlo.
perilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 23:24   #1048
Je li tko imao situaciju da su nakon vjenčanja, roditelji bračnog druga se žalili da ih nitko ne zove u nekretninu koja je od roditelja s druge strane?
Naravno to sve ide kćeri ( a ne zetu), pa da ih nagovori, pa ovo pa ono. Mislim, ako te hoće zvati, imaju broj pa bi vas pozvali
Meni to nije čudno, ni inače se ne druže sa "svojtom", ta kuća se ni ne iznajmljuje, kad nisu oni ili sin sa svojom obitelji tamo (cca ukupno mjesec i pol dana) stoji zaključana.
I mislim da se tu ni ne radi o parazitiranju (nije se ni dospjelo do pitanja plaćanja) već jednostavno o poštivanju tuđe imovine tj. odluka vezanih uz to. Ono, ako netko želi svoj mir, ne mora se nikome opravdavati
mačkonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 23:45   #1049
glupost,zbog čega bi bili obavezni zvati?Priju i prijana,jel?.Ako nekad sami požele,ok-ali smatrati da se podrazumijeva,to nikako.Svako sam raspolaže svojim vlasništvom,sve je drugo nedopustivo.
__________________
Ja sam dijete zemlje i zvjezdanog neba...
lordy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 08:38   #1050
Quote:
mačkonja kaže: Pogledaj post
Je li tko imao situaciju da su nakon vjenčanja, roditelji bračnog druga se žalili da ih nitko ne zove u nekretninu koja je od roditelja s druge strane?
Naravno to sve ide kćeri ( a ne zetu), pa da ih nagovori, pa ovo pa ono. Mislim, ako te hoće zvati, imaju broj pa bi vas pozvali
Meni to nije čudno, ni inače se ne druže sa "svojtom", ta kuća se ni ne iznajmljuje, kad nisu oni ili sin sa svojom obitelji tamo (cca ukupno mjesec i pol dana) stoji zaključana.
I mislim da se tu ni ne radi o parazitiranju (nije se ni dospjelo do pitanja plaćanja) već jednostavno o poštivanju tuđe imovine tj. odluka vezanih uz to. Ono, ako netko želi svoj mir, ne mora se nikome opravdavati
Nije to ništa, mama od mog dečka (znači nismo vjenčani) se godinama pokušavala uguziti na ljetovanje u vikendicu koja je pola od moje stare a pola od ujaka. Kuća je u jako derutnom stanju, isključeni su i voda i struja zbog ujakovog ne plaćanja računa i nitko tamo ne ljetuje (i ja plaćam svoje ljetovanje) ali ona hoće i gotovo. Dvije godine joj kažeš: ne može, ona pita i treću godinu.
A imaju ona i muž para za platit, ali ona kaže: Svi idu negdje besplatno, samo
mi moramo plaćati...
I u tome vam je stvar, većina ljudi koji se đibere imaju za platit, ali bi besplatno. To vam je naš mentalitet, ljudi su ponosni kad uspiju nekoga zajebati.
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 09:39   #1051
Quote:
peggy-nely kaže: Pogledaj post
Nije to ništa, mama od mog dečka (znači nismo vjenčani) se godinama pokušavala uguziti na ljetovanje u vikendicu koja je pola od moje stare a pola od ujaka. Kuća je u jako derutnom stanju, isključeni su i voda i struja zbog ujakovog ne plaćanja računa i nitko tamo ne ljetuje (i ja plaćam svoje ljetovanje) ali ona hoće i gotovo. Dvije godine joj kažeš: ne može, ona pita i treću godinu.
A imaju ona i muž para za platit, ali ona kaže: Svi idu negdje besplatno, samo
mi moramo plaćati...
I u tome vam je stvar, većina ljudi koji se đibere imaju za platit, ali bi besplatno. To vam je naš mentalitet, ljudi su ponosni kad uspiju nekoga zajebati.
I ima jos nesto (sto je tragicno za ove koji imaju novaca): vole se i pohvaliti da je netko njih zvao na more. Osjecaj manje vrijednosti. Umjesto da je obratno (ponos jer si sami mogu priustiti ljetovanje). Cudna smo nacija.
Ima jos jedan aspekt: stranci uglavnom u svojim kucama imaju "sobu za goste".
Pretpostavka bi bila, da oni rado primaju goste.
Ja primam prijatelje, rijetko. Uglavnom onda idemo i na izlete, a i rucamo-veceramo malo raskosnije (nista pretjerano, ali inace veceram jogurt i ne jedem desertre). Dijelimo troskove. Medutim i tako je atak na moj budet. Nije mi zao druzenja, ali stvarno dodje mi ko mali izlet bez jos 100 kn po noci za spavanje. Stisnem remen, nadjem, jer volim te prijatelje, ali je tragicno kakva je ekonomska situacija u ovoj drzavi
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 14:08   #1052
Quote:
tomorrow2 kaže: Pogledaj post
I ima jos nesto (sto je tragicno za ove koji imaju novaca): vole se i pohvaliti da je netko njih zvao na more. Osjecaj manje vrijednosti. Umjesto da je obratno (ponos jer si sami mogu priustiti ljetovanje). Cudna smo nacija.
Ima jos jedan aspekt: stranci uglavnom u svojim kucama imaju "sobu za goste".
Pretpostavka bi bila, da oni rado primaju goste.
Ja primam prijatelje, rijetko. Uglavnom onda idemo i na izlete, a i rucamo-veceramo malo raskosnije (nista pretjerano, ali inace veceram jogurt i ne jedem desertre). Dijelimo troskove. Medutim i tako je atak na moj budet. Nije mi zao druzenja, ali stvarno dodje mi ko mali izlet bez jos 100 kn po noci za spavanje. Stisnem remen, nadjem, jer volim te prijatelje, ali je tragicno kakva je ekonomska situacija u ovoj drzavi
Ovo je dobro primjeceno. Ovdje se voli taj osjecaj 'da imas kod koga'.
Jer ako nemas, prakticki smrdis, i poneko ce se mozda pitati sto s tobom nije u redu da te nitko nece nikamo pozvati.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 14:14   #1053
Quote:
mačkonja kaže: Pogledaj post
Je li tko imao situaciju da su nakon vjenčanja, roditelji bračnog druga se žalili da ih nitko ne zove u nekretninu koja je od roditelja s druge strane?
Naravno to sve ide kćeri ( a ne zetu), pa da ih nagovori, pa ovo pa ono. Mislim, ako te hoće zvati, imaju broj pa bi vas pozvali
Meni to nije čudno, ni inače se ne druže sa "svojtom", ta kuća se ni ne iznajmljuje, kad nisu oni ili sin sa svojom obitelji tamo (cca ukupno mjesec i pol dana) stoji zaključana.
I mislim da se tu ni ne radi o parazitiranju (nije se ni dospjelo do pitanja plaćanja) već jednostavno o poštivanju tuđe imovine tj. odluka vezanih uz to. Ono, ako netko želi svoj mir, ne mora se nikome opravdavati
Ovo je izgleda nekakvo očekivanje temeljem rodbinskih odnosa.

Samo... ne razumijem zašto ti roditelji otvoreno ne pitaju ove druge, već se nečemu nadaju i iščuđavaju

Glede očekivanja generalno.. ona su problem tih dotičnih.
Moja obitelj recimo nikada ne razmišlja o drugima na način 's kime smo si bliski, i imaju li oni kamo na more'. Nema šanse da ćemo razmišljati u tuđe ime. Imaju jezike i nek pitaju, pa ćemo reći NE ili DA.

Inače, slažem se da nitko nema pravo očekivati da ga se negdje zove samo temeljem rodbinske veze. Ja imam brata u inozemstvu, povezani smo kao prst i nokat, pa mi ne pada napamet pozvati mu se kada mi se sprdne, već čekam da mi on sam ponudi termin (ako uopće). I uvijek poštujem njegove planove.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 14:15   #1054
Quote:
peggy-nely kaže: Pogledaj post
Nije to ništa, mama od mog dečka (znači nismo vjenčani) se godinama pokušavala uguziti na ljetovanje u vikendicu koja je pola od moje stare a pola od ujaka. Kuća je u jako derutnom stanju, isključeni su i voda i struja zbog ujakovog ne plaćanja računa i nitko tamo ne ljetuje (i ja plaćam svoje ljetovanje) ali ona hoće i gotovo. Dvije godine joj kažeš: ne može, ona pita i treću godinu.
A imaju ona i muž para za platit, ali ona kaže: Svi idu negdje besplatno, samo
mi moramo plaćati...
I u tome vam je stvar, većina ljudi koji se đibere imaju za platit, ali bi besplatno. To vam je naš mentalitet, ljudi su ponosni kad uspiju nekoga zajebati.
Ja bi joj dala ključ. I rekla da uživa.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 14:25   #1055
Kada nekoga pitam cigaretu na ulici i kada mi kaže da je zadnja, ja mucim i odem ca.

Kada bi ga morao zamoliti i tu zadnju cigaru kao "aj molim te kralju, kriza mi je"
Ubio bi se od srama.

da se moram nekome nepozvano uvaliti na ljetovanje ili vikendicu pa makar svom ujcu, stricu ili rođaku.
Ubio bi se cim bi mi u glavi iti nastala mogucnost da se usudim napraviti nešto takvo.


Ima ljudi koji ravnodušno se namecu i uzimaju si svašta za pravo.

Takve ljude sam od malena naucio ignorirati i odnositi se prema njima kao prema izmetu na sred ulice.


Ali jadni mi ako nam takvi nastave voditi državu.
ShadowBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 15:40   #1056
Quote:
Dumber kaže: Pogledaj post
Ja bi joj dala ključ. I rekla da uživa.
To je i moj dečko rekao. Daj joj ključ, pa nek se rasplače od muke kad vidi gdje je došla.
Ali ja neću jer mi ne treba njeno preseravanje (picajzla i pol, ni jedan joj apartman nije bio po volji) i tračanje.
Nek si plati i amen, nitko ne brine gdje ću ja na more- ne zanima ni mene gdje će svi ostali...
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 16:05   #1057
Quote:
peggy-nely kaže: Pogledaj post
To je i moj dečko rekao. Daj joj ključ, pa nek se rasplače od muke kad vidi gdje je došla.
Ali ja neću jer mi ne treba njeno preseravanje (picajzla i pol, ni jedan joj apartman nije bio po volji) i tračanje.
Nek si plati i amen, nitko ne brine gdje ću ja na more- ne zanima ni mene gdje će svi ostali...
Onda je slušaj svake godine kako te moli.

Reci joj, jeste li svjesni da je kuća u raspadanju, da nema ni vode ni struje i nitko ni od nas više ne ide tamo. Ako i dalje bude htjela, daj joj, a poslije može pričati što hoće.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 18:30   #1058
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ja imam brata u inozemstvu, povezani smo kao prst i nokat, pa mi ne pada napamet pozvati mu se kada mi se sprdne, već čekam da mi on sam ponudi termin (ako uopće). I uvijek poštujem njegove planove.
ja bih se kod sestre mogla pozvati bilo kad. i bome bih se pozvala (budući da živimo u istom gradu, pozivam se samo na ručkove )
kad joj paše da dođem(o) - kaže da može, kad joj ne paše, kaže 'ne mogu, imam posla/planove/ne da mi se kuhati'. i sve pet.
isto vrijedi i obrnuto naravno.

to vrijedi sa svim ljudima s kojima sam bliska - mogu bez beda pitati jel bi imali nešto protiv da koristim nešto njihovo, oni bez beda mogu iskreno odgovoriti.

ne očekujem da me se poziva niti smo se ikad uvaljivali ikome niti bismo, ali brata/sestru, najbolju prijateljicu, kumove bih uvijek pitala za uslugu (jer to ustupanje prostora za ljetovanje jest). pritom mislim na stvarno bliske ljudr, doslovno, ljude koje mogu zamoliti za uslugu.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 21:33   #1059
Quote:
Dumber kaže: Pogledaj post
Onda je slušaj svake godine kako te moli.

Reci joj, jeste li svjesni da je kuća u raspadanju, da nema ni vode ni struje i nitko ni od nas više ne ide tamo. Ako i dalje bude htjela, daj joj, a poslije može pričati što hoće.
Ma sve je to rečeno, ali on bi rekla : Nema veze, meni je bitno samo da je besplatno.
I onda je zaključila da nema smisla ići preko mene i pitala je direkt moju staru i stara je rekla da nikome ne daje ključ zbog poznatih razloga i odustala je. Znači to je sve završilo prošle godine. Ove godine se još nije oglasila, možda i neće.
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 10:33   #1060
Ja sam imala frendicu koja je bila došla na ideju da će rentati svoj stan turistima koji dolaze, preko agencije, na nekoliko dana. To je bila super kombinacija jer bi za tjedan dana dobio love skoro kao za mjesec od podstanara. Ono što je zanimljivo u toj priči je bilo to da je ona bila planirala taj tjedan živjeti kod mene u stanu Ali joj nije bilo palo na pamet da recimo mi tu lovu koju će ona dobiti za rentanje podijelimo po pola ili silčno, nego ona će zaradjivati od rentanja svog stana a živjet će kod mene

Moram priznati da je to bio jedan od rijetkih trenutaka kada sam stvarno imala muda i rekla sam joj da ja živim solo jer želim živjeti solo i da taj svoj komfor jako skupo plaćam baš zato da bih imala komfor. Bila se naljutila i uvalila se drugoj frendici, ali samo jedanput, jer nije šljakalo. Baš se pitam zašto.
chaterica40 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:25.