Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2014., 20:43   #1
Biblija-Papa-Darwin

Ljudi moji ja san mora otvorit temu jer me nesto muci!Ka prvo sigurno ima podtema gdje se moze od ovome raspravljati....ali zelin ne preopsirnu temu!Ka drugo katolik san,i drzin i do obicaja i tradicija i svega...(da sad ne iden daleko)..

Mene zanima vase misljenje od ovoj izjavi ,jucer, naseg Pape!
http://danas.net.hr/svijet/papa-fran...sokirao-svijet...

E sad mene zanima........U Bibliji se spominje da je Bog napravija covjeka na svoju sliku i priliku.....a sad ispada darwin,darwin znaci mi ljudi nastali majmuna.......ovome me najvise zanima!!.......pa mozemo sad ic i malo dalje i da je po Bibliji nastalo sve u 7 dana.....sad da Bog nije "madjionicar"..........itd...znaci ima tu jos pitanja ali sve vodi na jedno po meni ispada ......Biblija i Crkva ......nemaju isti stav!Evo ukratko,da sad ne pisen romane ,mislin da ste svatili bit!
trogir31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 21:39   #2
Quote:
trogir31 kaže: Pogledaj post
Ljudi moji ja san mora otvorit temu jer me nesto muci!Ka prvo sigurno ima podtema gdje se moze od ovome raspravljati....ali zelin ne preopsirnu temu!Ka drugo katolik san,i drzin i do obicaja i tradicija i svega...(da sad ne iden daleko)..

Mene zanima vase misljenje od ovoj izjavi ,jucer, naseg Pape!
http://danas.net.hr/svijet/papa-fran...sokirao-svijet...

E sad mene zanima........U Bibliji se spominje da je Bog napravija covjeka na svoju sliku i priliku.....a sad ispada darwin,darwin znaci mi ljudi nastali majmuna.......ovome me najvise zanima!!.......pa mozemo sad ic i malo dalje i da je po Bibliji nastalo sve u 7 dana.....sad da Bog nije "madjionicar"..........itd...znaci ima tu jos pitanja ali sve vodi na jedno po meni ispada ......Biblija i Crkva ......nemaju isti stav!Evo ukratko,da sad ne pisen romane ,mislin da ste svatili bit!
Pa nije Papa niš novo izjavio isto to je izjavio i Papa Pio XII 1951 godine http://www.ucatholic.com/blog/pius-xii-1951/
userxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 22:01   #3
Quote:
trogir31 kaže: Pogledaj post
......Biblija i Crkva ......nemaju isti stav!
Ovisi koji je papa što rekao,kao što i Pio nije ništa posebnoga rekao,osim da ostavlja mogućnosti i sl.Današnje izjave pape su obični populizam i dodvoravanje masama.

Quote:
"U konačnici se dolazi do alternative: Što stoji na početku: stvoriteljski razum, Duh Stvoritelj, koji sve čini i daje da nastaje sve što nastaje, ili nešto ne-razumsko, nešto što bez-umno na neki poseban način proizvodi matematički uređen kozmos, a isto tako i čovjeka, njegov razum? Ali taj bi razum tada bio samo slučajnost evolucije, pa stoga u konačnici i nešto ne-razumsko. Mi kršćani kažemo: Vjerujem u Boga, Stvoritelja neba i zemlje - u Duha Stvoritelja. Mi vjerujemo da na početku stoji vječna Riječ, Razum, a ne da stoji ne-razum."

Benedikt XVI.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 22:17   #4
Ja osobno tu nevidin nikakvi problem, pa sićan se jasno da su i tako objašnjavali na vjeronauku

Quote:
Prve nam stranice Biblije u Knjizi Postanka jednostavnim pjesničkim jezikom, punim slika, govore o tim veličanstvenim počecima svemira i čovjeka, kojima je sam Bog autor ili začetnik. Stvoriti znači pozvati na bivstvovanje i dati svemu razvoj i rast te omogućiti punu zrelost i savršenstvo. U Bibliji se ništa potanje ne govori kako je sve nastalo. Ističe se samo da sve u Bogu ima svoj početak i da je Bog sve stvorio dobro
Ako poznaš povijest i pripovijest, onda češ znati da je Biblija(SZ) zapisana u Babilonu u robstvu na osnovu usmene predaje.

Između ostalog Pio je reka da je biblija pisana tako da je "primitivan" narod može razumiti.
Zazum is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 22:26   #5
Quote:
Zazum kaže: Pogledaj post
Ja osobno tu nevidin nikakvi problem, pa sićan se jasno da su i tako objašnjavali na vjeronauku
Po istom tom tekstu,gdje se tu spominje evolucija ili Darwin?

Quote:
Po Bibliji, vrhunac Božjega stvaranja na Zemlji jest čovjek. Biblija izražava neizrecivo čovjekovo dostojanstvo kad ističe da je stvoren “na sliku Božju” (Post 1,26-27). Čovjek je sličan Bogu, “bogolik”, jer može, slično kao i Bog, spoznavati; stvarati, ljubiti i živjeti. Čovjek nadvisuje sva ostala zemaljska stvorenja mnogim darovima, a osobito razumom i slobodnom voljom. Sposoban je da ljubi, da se udružuje, da bude stvaralac i da tako usavršava i sebe i svijet. A po Bibliji, uzdignut je nad sve stvorove osobito time što je određen da bude “dijete Božje”. Već smo rekli da se to čovjekovo dostojanstvo u kršćanskom jeziku zove “Božje posinjenje” ili “bogosinstvo” ili, drugim riječima, “milost posvetna”.

Bog nije stvorio čovjeka kao osamljeno biće. Od početka “muško i žensko stvori ih” (Post 1,27). Njihovo združenje tvori prvi oblik zajednice ljudskih osoba: brak i obitelj. Čovjek je tako po svojoj naravi društveno biće i bez povezanosti i suradnje s drugima ne može ni živjeti ni razviti svoje sposobnosti.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 22:54   #6
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
Po istom tom tekstu,gdje se tu spominje evolucija ili Darwin?
Nigdi, ali to nije ni bitno jer je pojednostavljeni pjesnički jezik, dakle znanstveno gledano ekvivalentna je i ostaloj beletristici, jednostavno ona nemože imati znanstveno prihvatljivo izvorište, kao niti neke druge pjesnički izrečene i ispričane povjesne događaje ili mitološke priće.

Quote:
Po Bibliji, vrhunac Prirodnog stvaranja na Zemlji jest čovjek...
Dakle ako zaminimo riči Bog sa Priroda, dobar dio akademske zajednice bi se složija s tobon.

Prema svemu tome Papina izjava je korektna i realna, i ono najbitnije, pa i ako baš svaka rič u Bibliji nije 100% točna, to nikako ne umanjuje niti obespravljuje tu dotičnu religiju, upravo suprotno postavljanjem stvari na svoje misto bi ta religija u modernom svitu i imala svoje realno i jako uporište, a ovakvim shvaćanjem je samo jedna u nizu drevnih religija nemočnih da se odupre bespotrebnim dogmama i nemočna da nastavi svoju egzistenciju u realnom modernom svitu.
Zazum is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 06:05   #7
Koliko se sicam nikad mi na vjeronauku nisu spominjali darwina kako kaze Zazum,a jos jedna stvar kazes pisana da je mogu "primitivni ljudi" razumijeti?Po tebi ispada onda da je cijela Biblija pisana u nekom prenesom znacenju mozda kao bajka i basna?Onda mozemo Bibliju tumaciti na 1000 nacina i vaditi smisao iz knjige kako kome pase!

Ja razumin da se Crkva mora mijenjati s vremenom i modernizacijom,ali po meni ovom izjavom Pape dolazi do u nepoklapanjanju samih temelja Biblije.

Vratimo se na bit teme.......posto Papa kaze da smo stvoreni kao produkt evolucije.....dolazi mi pitanje a od kada smo postali ljudi ili covjek??Gdje je ta granica izmedju majmuna i covjeka?

Mislim da je priznavanjen ove teorije crkva "nesluzbeno" priznala postojanje inteligentnog zivota u cijelom svemiru(iako ja virujem da nismo sami)!!iako ovo nije sad toliki bit teme ali otvara mnoga pitanja,ipak je ovo sluzbeni stav Crkve odnosno Pape!
trogir31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 07:38   #8
Najbolji primjer evolucije je sama Bozja Rijec . Biblija covjeku otktva istinu po Bozjem planu, to jest onda kada Bog izabere da smo spremni, iako mnogi posezu za tim znanjem van prirodnih sposobnosti covjekovog rezona sluzeci se demonštinama i zlim duhovima obmane i ljudskog pada


jedno je biti na tragu istine znanstvenim radom, a drugo je sluziti poluistinama to jest lazima
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 08:06   #9
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
Najbolji primjer evolucije je sama Bozja Rijec . Biblija covjeku otktva istinu po Bozjem planu, to jest onda kada Bog izabere da smo spremni, iako mnogi posezu za tim znanjem van prirodnih sposobnosti covjekovog rezona sluzeci se demonštinama i zlim duhovima obmane i ljudskog pada


jedno je biti na tragu istine znanstvenim radom, a drugo je sluziti poluistinama to jest lazima
mozda si ovim postom pogodija srz teme,recenicom- to jest onda kada Bog izabere da smo spremni..........odnosno jedinoprihvativo sa stajalista svih Biblije-Crkve-Znanosti........da mozemo ic onda ovim redosljedom......

1...Teoriju velikog praska prihvacamo kao cinjenicu....odnosno sa strane Crkve ...Bozjom voljom se dogodia buuummmm

2.Sirenjem svemira i radjanjem planeta, zvjezda, galaksija, dolazimo do prvih oblika zivota,stvara se planeta zemlja,zivot dolazi na planeti zemlji u obliku asteroida,meteora nebitno.... da skratin pricu dalje.....ameba pa do majmuna......

3.Majmun evolucijom dolazi do savrsenstva odnosno covijeka.......gdje Bog kaze....evo savrsenstvo gdje cu sada udahnuti u ljudsko bice.....duh,ljubav,razum,slobodu itd............

Po meni bi tribalo ovako ic,ako cemo uzest u obzir i znanost i vjeru i crkvu i bibliju..........

Ali.....Ako je Bog tako tija napravit.......onda Bog i je madjionicar

Jer da prihvatimo sve znanstvene cinjenice koje znanost i tumaci da su ispravne i dalje postoji jedno neobjasnjeno pitanje...... kako je od materije nastalo zivo bice?ok,postoji teorija aminokiseline po vamo pa namo da ne pisen romane.....ali uvik ima ali......
trogir31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 08:19   #10
Quote:
trogir31 kaže: Pogledaj post
Koliko se sicam nikad mi na vjeronauku nisu spominjali darwina kako kaze Zazum,a jos jedna stvar kazes pisana da je mogu "primitivni ljudi" razumijeti?Po tebi ispada onda da je cijela Biblija pisana u nekom prenesom znacenju mozda kao bajka i basna?Onda mozemo Bibliju tumaciti na 1000 nacina i vaditi smisao iz knjige kako kome pase!

Ja razumin da se Crkva mora mijenjati s vremenom i modernizacijom,ali po meni ovom izjavom Pape dolazi do u nepoklapanjanju samih temelja Biblije.

Vratimo se na bit teme.......posto Papa kaze da smo stvoreni kao produkt evolucije.....dolazi mi pitanje a od kada smo postali ljudi ili covjek??Gdje je ta granica izmedju majmuna i covjeka?

Mislim da je priznavanjen ove teorije crkva "nesluzbeno" priznala postojanje inteligentnog zivota u cijelom svemiru(iako ja virujem da nismo sami)!!iako ovo nije sad toliki bit teme ali otvara mnoga pitanja,ipak je ovo sluzbeni stav Crkve odnosno Pape!

Gdje je granica između odraslog čovjeka i djeteta? Nema je, zar ne?

Osoba sa 18 godina postane punoljetna, ali to ne znači da je dan prije bila dijete a nakon rođendana odjednom postaje odrasla osoba.
__________________
Ni jedan organizam ne može stajati sam za sebe. Evolucija prvih živih organizama odvijala se zajedno s pretvorbom planetarne površine iz neorganskog okruženja u samoregulirajuću biosferu. Život je značajka planeta a ne pojedinih organizama.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 08:25   #11
Quote:
trogir31 kaže: Pogledaj post
mozda si ovim postom pogodija srz teme,recenicom- to jest onda kada Bog izabere da smo spremni..........odnosno jedinoprihvativo sa stajalista svih Biblije-Crkve-Znanosti........da mozemo ic onda ovim redosljedom......
.
Neki su spremni odavno a drugi neće biti spremni za svog života. U SAD-u 40 posto ljudi ne vjeruje da da je evolucija moguća, 60 posto vjeruje.

Ne vjeruju unatoč svim dostupnim dokazima i unatoč tome što im je netko te dokaze pokazivao i objašnjavao. Drugima je, opet sve jasno.

Prema tome račenica *kada smo spremni* je potpuno pogrešna.
__________________
Ni jedan organizam ne može stajati sam za sebe. Evolucija prvih živih organizama odvijala se zajedno s pretvorbom planetarne površine iz neorganskog okruženja u samoregulirajuću biosferu. Život je značajka planeta a ne pojedinih organizama.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 08:43   #12
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
Najbolji primjer evolucije je sama Bozja Rijec . Biblija covjeku otktva istinu po Bozjem planu, to jest onda kada Bog izabere da smo spremni, iako mnogi posezu za tim znanjem van prirodnih sposobnosti covjekovog rezona sluzeci se demonštinama i zlim duhovima obmane i ljudskog pada


jedno je biti na tragu istine znanstvenim radom, a drugo je sluziti poluistinama to jest lazima
Bog otkriva istinu knjigom koju su pisali brojni autori, koja je tko zna koliko put prepravljena, izgubljena u prijevodu i koju ne poznaju ostale religije odnosno koja je parcijalna u svojoj istini jer je za neke a ne za sve.

Bravo Bože Božo!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 08:47   #13
Quote:
trogir31 kaže: Pogledaj post
Koliko se sicam nikad mi na vjeronauku nisu spominjali darwina kako kaze Zazum,a jos jedna stvar kazes pisana da je mogu "primitivni ljudi" razumijeti?Po tebi ispada onda da je cijela Biblija pisana u nekom prenesom znacenju mozda kao bajka i basna?Onda mozemo Bibliju tumaciti na 1000 nacina i vaditi smisao iz knjige kako kome pase!
Ja opet ponavljan, spominjem "pojednostavljeni pjesnički jezik", to sa Darwinom mi je kolega Markanm stavija u usta, ali indirektno to može i to značiti, ali naglašavan ja u tom kontekstu nisan govorija (da na vjeronauku spominju direktno darwinizam, nego su i ta vrata indirektno otvorena).

Dakle u Humani generis kaže imeđu ostalog...

Quote:
Humani generis kaže:
U tom se pismu naime navodi kako prvih jedanaest poglavlja Knjige Postanka, premda se pravo govoreći ne slažu s povijesnom metodom koju koriste najbolji grčki i latinski pisci ili stručnjaci našega doba, ipak pripada povijesnom rodu u pravom smislu, te je na egzegetima da to bolje prouče i odrede. Ista poglavlja - primjećuje se u istom pismu - jednostavnim i metaforičkim kazivanjem, prilagođenim mentalitetu naroda koji nije daleko odmaknuo u civilizacijskom pogledu, donose kako glavne istine koje su temeljne za naše spasenje, tako i pučki opis nastanka ljudskog roda i izabranog naroda. Ako su drevni hagiografi ponešto i preuzeli iz pučkih pripovijesti - što nije nedopustivo - ne smije se nikada zaboraviti da su to činili po božanskom nadahnuću, koji ih je u izboru i vrednovanju tih dokumenata očuvao od svake zablude.
Slažem se stobom, da se Biblija može tumačiti na razne načine, i tumači se na razne načine, pa ipak katolik nebi baš triba razbijati glavu, već je obaveza katolika da sljedi petrovog nasljednika na zemlji, dakle šta papa kaže to je tako i gotovo.

Quote:
Ja razumin da se Crkva mora mijenjati s vremenom i modernizacijom,ali po meni ovom izjavom Pape dolazi do u nepoklapanjanju samih temelja Biblije.

Vratimo se na bit teme.......posto Papa kaze da smo stvoreni kao produkt evolucije.....dolazi mi pitanje a od kada smo postali ljudi ili covjek??Gdje je ta granica izmedju majmuna i covjeka?
Po meni dolazi do nepoklapanja između Biblije i najverojatnije opcije nastanka svemira, npr. očito je da čovik nije stvoren 5dana od nastanka svemira, dakle govorimo o očitim "slikovitim" prikazivanjima Biblije.

Granica? Ono nešto ka crno-bilo, mislin da nešto tako striktno nepostoji, to bi više bila cila paleta boja, koja više nije vidljiva jer je "oblak prekrija sunce i duga se više nevidi"

Quote:
Mislim da je priznavanjen ove teorije crkva "nesluzbeno" priznala postojanje inteligentnog zivota u cijelom svemiru(iako ja virujem da nismo sami)!!iako ovo nije sad toliki bit teme ali otvara mnoga pitanja,ipak je ovo sluzbeni stav Crkve odnosno Pape!
Mislin da Crkva već dugo razmatra i postojanje života izvan ovog planeta ...

Što Crkva kaže o izvanzemaljcima?

Katolički pogled na izvanzemaljce

Quote:
Guy Consolmag kaže:
Vatikanski astronom u tom razgovoru kaže: ‘Mnogi misle kako Katolička crkva niječe postojanje inteligentnih oblika života u svemiru, ali to nije istina. Vjerovanje u izvanzemaljske inteligencije nikada nije bilo proturječno nauku Crkve’. Na pitanja - Dopuštate li mogućnost postojanja inteligentnih oblika života drugdje u svemiru?, te Koji je stav Crkve o tom pitanju - Guy Consolmagno odgovara - Na tom se području Crkva uvelike pouzdaje u znanost i znanstvena istraživanja. Želio bih istaknuti i kako u Bibliji nema ničega što bi potvrđivalo ili osporavalo postojanje inteligentnih oblika života na drugim planetima.’ Kasnije, na kraju razgovora zaključuje - Zasad ne znamo baš ništa o naravi i povijesti tih stanovnika iz dalekoga svemira; štoviše, ne znamo čak niti postoje li uopće. Jedino što je izvjesno jest to da je središte naše vjere kako je Isus Sin Božji, koji je postao čovjekom te je po njemu i za njega sve stvoreno. Stoga svaka stvorena stvar i svako stvoreno biće; svako slobodno i inteligentno biće u svemiru, posjeduje izravnu i temeljnu povezanost sa stvaranjem kao Božjim činom, kao i s događajem spasenja koji se zbio u Kristu.’
Zazum is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 09:26   #14
Quote:
Zazum kaže: Pogledaj post
Po meni dolazi do nepoklapanja između Biblije i najverojatnije opcije nastanka svemira, npr. očito je da čovik nije stvoren 5dana od nastanka svemira, dakle govorimo o očitim "slikovitim" prikazivanjima Biblije.
Kad je čovjek stvoren,ako je stvoren?Koga je Bog onda stvorio na svoju sliku i prilku,amebu,glistu,majmuna..?

Ako Bog stvara savršeno,da li je ameba savršena,glista,majmun...?
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 10:00   #15
Biblija je pisana za sve, isto kao sto se istina otkriva svima koji ju svojom voljom prihvacaju ako su spremni znati, ili pak odbijaju znati


isto tako u znanosti uvijek postoje early birds i znamo da jedna lasta ne cini proljece


nacelno i ne iduci u postotke, covjek je slican majmunu isto koliko sto je slican i ostaloj zivoj prirodi ove planete, a i sire. isti Bozji duh obitava u svoj zivoj i nezivoj prirodi, jednako u cvijetu, ptici, kao i u majmunu. razumom je obdarena jedino Bozja dusa, covjek. i covjek nikada nije bio majmunom, niti ce od majmuna ikada izrasti covjek
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 10:06   #16
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
Kad je čovjek stvoren,ako je stvoren?Koga je Bog onda stvorio na svoju sliku i prilku,amebu,glistu,majmuna..?

Ako Bog stvara savršeno,da li je ameba savršena,glista,majmun...?
Mislin da je sve živo dovoljno savršeno, odnosno život koji može preživiti i razmnožavati se u prirodnim uvjetima je dovoljno savršen život.

Iman neki osjećaj da se vrtimo u krug.

Ako kaže Humani generis da ... (ponavljan)...

Quote:
U tom se pismu naime navodi kako prvih jedanaest poglavlja Knjige Postanka, premda se pravo govoreći ne slažu s povijesnom metodom koju koriste najbolji grčki i latinski pisci ili stručnjaci našega doba, ipak pripada povijesnom rodu u pravom smislu, te je na egzegetima da to bolje prouče i odrede. Ista poglavlja - primjećuje se u istom pismu - jednostavnim i metaforičkim kazivanjem, prilagođenim mentalitetu naroda koji nije daleko odmaknuo u civilizacijskom pogledu, donose kako glavne istine koje su temeljne za naše spasenje, tako i pučki opis nastanka ljudskog roda i izabranog naroda. Ako su drevni hagiografi ponešto i preuzeli iz pučkih pripovijesti - što nije nedopustivo - ne smije se nikada zaboraviti da su to činili po božanskom nadahnuću, koji ih je u izboru i vrednovanju tih dokumenata očuvao od svake zablude.
Kaži mi : Kako sad ja da shvatim(kao katolik) "Bog stvori čovika na svoju sliku", gdje je navedeni zapis u dijelu Knjige koja je "pojednostavljena" i "slikovita", pa slikovito i kaže da smo slika i prilika jednog Boga?

Osim toga kako "donose glavne istine koje su temeljne za naše spasenje, tako i pučki opis nastanka ljudskog roda" jasno je da su glavne istine temeljne za naše spasenje vezane uz način života i završetak života, a nikako nema veze naše spasenje s načinom našeg nastanka i postanka pa je i sasvim u redu u tim djelovima koristiti (kako kaže Humani generis) pučki opis nastanka ljudskog roda.
Zazum is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 10:12   #17
Quote:
trogir31 kaže: Pogledaj post
...

Ali.....Ako je Bog tako tija napravit.......onda Bog i je madjionicar

...
Takvo je ljudsko viđenje, kao i viđenje mađioničarskih trikova za neupućene, pa tako i promatranje posljedica Božjih(prirodnih) mehanizama.
Zazum is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 10:14   #18
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
Biblija je pisana za sve, isto kao sto se istina otkriva svima koji ju svojom voljom prihvacaju ako su spremni znati, ili pak odbijaju znati

Istina se otkriva mikroskopom i teleskopom.
__________________
Ni jedan organizam ne može stajati sam za sebe. Evolucija prvih živih organizama odvijala se zajedno s pretvorbom planetarne površine iz neorganskog okruženja u samoregulirajuću biosferu. Život je značajka planeta a ne pojedinih organizama.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 10:16   #19
katolička crkva ne priznaje prvih 11 poglavlja biblije i
zato nije ni čudo da smatra da smo nastali od majmuna.
Sramota je to i pomisliti jer tako vrijedamo direktno
Boga koji nas stvori na svoju sliku.
batela is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 10:34   #20
Quote:
batela kaže: Pogledaj post
katolička crkva ne priznaje prvih 11 poglavlja biblije i
zato nije ni čudo da smatra da smo nastali od majmuna.
Sramota je to i pomisliti jer tako vrijedamo direktno
Boga koji nas stvori na svoju sliku.
gdje pise da crkva ne priznaje 11 poglavlja biblije?
Da,bit je ovome teme........Bog nas je napravija na svoju sliku i priliku........ali sada nasa ,moja,tvoja,Crkva ne viruje u to,izjavom pape!!nego da smo bili.bakterije,amebe, majmuni,andrealci,neadrtalci itd.......
trogir31 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:26.