Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2017., 12:06   #3321
Quote:
dmw kaže: Pogledaj post
Max ce biti sampion samo da dobije konkurentan auto a dobice ga kad-tad. On je jos mlad.
Nema njemu više pomoći, bacio si kletvu na njega.


Molim te nikad nemoj navijati za Carlosa, niti pomisliti nemoj!!!
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 12:11   #3322
Quote:
maminho kaže: Pogledaj post
Molim te nikad nemoj navijati za Carlosa, niti pomisliti nemoj!!!
Pridružujem se apelu. Dmw, nemoj navijati za Sainza, Ocona i Grosjeana, za ostale kako želiš.

Quote:
Mirko_M kaže: Pogledaj post
Max je iduće godine u Ferrariju, to je skoro pa izvjesno.
Misliš da Vettel odlazi, ili da će Ferrari odustat od dugogodišnje tradicije održavanja mira u momčadi? Jer ako bi Vettelu bilo ponuđeno da rangira vozače s kojim nikako ne želi dijeliti boks, mislim da bi Verstappen bio pri vrhu, čak vjerojatno i na vrhu popisa.
__________________
vladimir: "onda, idemo?"
estragon: "idemo!"
(ostaju na mjestu)
Dorian.Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 15:39   #3323
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Jako teško da će Max u skorije vrijeme dobit zbilja konkurentan bolid...
Dečec ima ugovor sa RB-om i to Maminnjo style ugovor iz kojeg se jako teško iščupat, a još k tome ima za šefove ona dva debila Hornera i Marka koji ga neće pustit ni pod razno...
I to mislim da su njih dva tolike budale da ga nebi pustili čak ni da im na startu svake utrke bolid zabije od zid...
na kraju krajeva Marko je već počel izjavljivat da mu vozači imaju takve ugovore da nema šanse da odu iz RB-a u skorije vrijeme, a da Max ima vrlo dugi ugovor...
Eventualno ga mogu iskoristit i onda odbacit ko staru krpu van iz ekipe, drugog načina da ode nema...a nakon toga je pitanje hoće li onda uopće moć dobit mjesto u nekoj top ekipi.

A to da bu RB zbilja konkurentan za naslov u skorije vrijeme je jako-jako teško...
Em Newey očito više baš i nije zainteresiran za F1 jer po svemu skupa izgleda da ili je on totalno izgubio svoju magiju ili uopće ni nije imao velike veze sa ovogodišnjim bolidom...
A to da će RB uspjet ulovit neki zbilja konkurentan motor još teže, jer su si sa svojim ponašanjem praktički pa zatvorili sva vrata (osim možda Honde koja i nije neka super opcija) po tom pitanju iako je pitanje bi li dobili neku pravu PU i prije toga...

Bojim se da bu Max samo još jedna vječna nada i potencijal koji nikad nebu ispunjen...


Max je vrlo mlad, i ima pred sobom ihahaha sezona...
Red Bull ce nadoci na svoje, sad je ionako Ferrarijev red...
Koliko god ga ne volim, prognoziram mu WDC u narednih nekoliko godina... sa RBR..
Roodonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 16:23   #3324
Quote:
Mirko_M kaže: Pogledaj post
Max je iduće godine u Ferrariju, to je skoro pa izvjesno.
Nema šanse...
Da je tak već bi ga se RB potpuno odrekel na sve moguće i nemoguće načine...
Da Max odlazi iz RB-a buš znal one sekunde kad ga Ricc počne žestoko šamarat, pa kad usljed toga možda čak i usred sezone završi u STR-u...
Prije bi povjeroval lani da Kvijat odlazi u Ferrari nego u ovo

Osim toga sumnjam da čak i Ferrari ima dovoljno love da isplati te krvopije i otkupi taj njegov ugovor...a Marko je neki dan bacil hint da Maxov ugovor traje duže od 2020...
Jedino ako su spremni dat svoje motore RB-u u zamjenu za Maxa, a to ziher nisu...

I osim toga to je sve samo ne Ferrariev stil uzimanja vozača...
ako će Ferrari uopće mijenjat Kimia to bu tek kad budu mogli dobit Rosberga ili nekog njegovog kalibra...

I nebi me ni najmanje začudilo da Bottas osvane u Ferrariu iduće sezone, jer nisam baš ziher da bu on ostal u Mečki.
Po onome kaj je Ocon počel pokazivat prije da bu on vozil Mercedes iduće sezone nego Bottas koji ionak nije planiran kao dugoročno riješenje, za to je planiran Ocon ili eventualno Pascal...

Osim toga ako je Kubica fakat fit i sposoban za F1 prije da će on u Ferrari nego bilo tko drugi...
Kubica je vozačina i Rosberg, Bottas, Ricc, Max i ekipica mu ionak nisu ni do koljena...

Zadnje uređivanje The Best F1 Driver : 18.06.2017. at 16:43.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 16:33   #3325
Quote:
Roodonja kaže: Pogledaj post
Max je vrlo mlad, i ima pred sobom ihahaha sezona...
Red Bull ce nadoci na svoje, sad je ionako Ferrarijev red...
Koliko god ga ne volim, prognoziram mu WDC u narednih nekoliko godina... sa RBR..
Teško...

Ne vidim uopće kak bu to RB ikad dobio motor koji zadovoljava njihove ambicije...

Od sadašnjih proizvođača im ga nitko ne želi isporučit osim možda Honde koja je ionak u goroj banani od Renaulta...a teško da bi se i oni usudili ić u kombinaciju sa RB-om, kaj da im nije dosta ovog sramoćenja samo im još fale Marko, Horner i vozači kak pljuju po njima svakih 5 minuta u medijima...

A to da se pojavi neki novi proivođač dovoljno lud da se dođe sramotit u F1 poput Honde i to ni manje ni više u RB koji je sveopće poznat po žestokom medijskom pljuvanju po svojim partnerima specijalno partnerima koji im isporučuju motore mi zvuči potpuno nemoguće...

Osim toga veliko je pitanje i kaj bu sa šasijom u budućnosti, čini mi se da se Newey potpuno distancirao od F1 ekipe i da je on tam zadovoljan otprilike ko i Alonso u McHondi...
Ok izvodili su neke fore sa Astonom i tak nebi li ga zadržali, no očito je da je i ta ljubav pukla...

Čak mi se čini da su veće šanse da Newey ode u neku drugu ekipu nego da složi pobjednički RB...

Tak da mislim da je jedina moguća opcija da Max uzme naslov ta da se na neki način uspije iskopat iz RB-a, u RB-u mislim da nema nikakve šanse...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 17:43   #3326
"Moj" vozač ima većeg pišu od "tvog" vozača

Koliko se da naslutiti iz nekakvih traceva po internetu, sljedeca promjena pravila ici ce na ruku proozvodjacima motora, mozda cak dobijemo i kojeg nezavisnog...
Twin turbo, nema mgu-h, i vjerovatno jos dosta toga... ovo bi trebalo malo pojednostaviti PU, i smanjiti cijenu...
Drugi trac, da Mercedes mozda izlazi iz F1 kao tvotnicka ekipa a ostaju kao supplier PU...
Mislim, sve su ovo tracevi, ali puno je mogucnosti, a zarada je glavni motivator, svima pa i Liberty...
Vec ovosezonske promjene su donijele malo bolje utrkivanje, nadam se istom trendu..
RBR jos nije prdnuo u fenjer
Roodonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 17:55   #3327
Jednostavniji motori nisu trač, to je netko iz Libertyja rekao pred koji mjesec. MGU-H bi svakako trebala nestati, a vratiti se jednostavniji (i jeftiniji) sustav poput nekadašnjeg kersa. Već to bi otvorilo vrata još kojem roizvođaču motora jer je sad svakom interesentu slabo kad vidi da ni jedna Honda ne uspijeva izać na kraj s ovim paketom. Uostalom, guranje cijele eko priče u F1 je vjerojatno nanijelo više štete sportu, nego što je donijelo koristi u buđenju svijesti i razvijanju tehnologije, pretostavljam da i u FIAi to kuže.
__________________
vladimir: "onda, idemo?"
estragon: "idemo!"
(ostaju na mjestu)
Dorian.Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 17:55   #3328
Jednostavniji motori nisu trač, to je netko iz Libertyja rekao pred koji mjesec. MGU-H bi svakako trebala nestati, a vratiti se jednostavniji (i jeftiniji) sustav poput nekadašnjeg kersa. Već to bi otvorilo vrata još kojem roizvođaču motora jer je sad svakom interesentu slabo kad vidi da ni jedna Honda ne uspijeva izać na kraj s ovim paketom. Uostalom, guranje cijele eko priče u F1 je vjerojatno nanijelo više štete sportu, nego što je donijelo koristi u buđenju svijesti i razvijanju tehnologije, pretostavljam da i u FIAi to kuže.
__________________
vladimir: "onda, idemo?"
estragon: "idemo!"
(ostaju na mjestu)
Dorian.Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 18:33   #3329
Quote:
Mirko_M kaže: Pogledaj post
Max je iduće godine u Ferrariju, to je skoro pa izvjesno.
Link?
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 18:35   #3330
Quote:
Dorian.Gray kaže: Pogledaj post
Misliš da Vettel odlazi, ili da će Ferrari odustat od dugogodišnje tradicije održavanja mira u momčadi? Jer ako bi Vettelu bilo ponuđeno da rangira vozače s kojim nikako ne želi dijeliti boks, mislim da bi Verstappen bio pri vrhu, čak vjerojatno i na vrhu popisa.
Imat će dva top vozača koji će ganjati prvenstva. Dok imaju konkurenciju na ovom nivou, više si ne mogu priuštiti Massu, Baričela ili Rajkonena.
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 22:04   #3331
Quote:
Mirko_M kaže: Pogledaj post
Imat će dva top vozača koji će ganjati prvenstva. Dok imaju konkurenciju na ovom nivou, više si ne mogu priuštiti Massu, Baričela ili Rajkonena.
A mogu si priuštit Maxa

Po kojoj logici će to Max bit bolji od navedenih, specijalno Kimia
Max bi ziher uzel manje bodova od Kimia, jest da bi tu i tam pokupil pokoju pobjedu no kad uračunaš koliko puta bi se spčkal i koliko bodova bi rasipal krajnji učinak bi bio lošiji a to nikak nije dobra opcija za Ferrari...

Debelo i to debelo više smisla ima Rosberg, a Wolf sigurno ne trkelja bez veze...
Rosberga vrlo vjerojatno i dalje veže ugovor sa Mercedesom po kojem ako ne vozi nema problema, no nemre preč u drugu ekipu bez debele odštete...
No isti vjerojatno ističe prije početka sezone 2018 ili 2019 i realno je za očekivat da će Ferrari ganjat Rosberga, i to baš ganjat jer on već itekako ima smisla...
Rosberg jest itekako solidan vozač, usput je i svjetski prvak, nije konfliktan lik i ne dela pizdarije niti se krevelji, a nije ni na odmet ni to da Rosberg i Vettel nemaju nikakvih međusobnih trzavica i čak se i prilično dobro slažu bar koliko znamo...
A bogme nije za bacit ni znanje koje Rosberg ima o tajnama Mercedesa

Kak god okrenul da sam ja šef Ferraria debelo prije bi uzel Rosberga nego da za istu lovu mogu dobit Maxa sa Riccom, Sainzom i Kvijatom u paketu...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 22:18   #3332
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
A mogu si priuštit Maxa

Po kojoj logici će to Max bit bolji od navedenih, specijalno Kimia
Max bi ziher uzel manje bodova od Kimia, jest da bi tu i tam pokupil pokoju pobjedu no kad uračunaš koliko puta bi se spčkal i koliko bodova bi rasipal krajnji učinak bi bio lošiji a to nikak nije dobra opcija za Ferrari...

Debelo i to debelo više smisla ima Rosberg, a Wolf sigurno ne trkelja bez veze...
Rosberga vrlo vjerojatno i dalje veže ugovor sa Mercedesom po kojem ako ne vozi nema problema, no nemre preč u drugu ekipu bez debele odštete...
No isti vjerojatno ističe prije početka sezone 2018 ili 2019 i realno je za očekivat da će Ferrari ganjat Rosberga, i to baš ganjat jer on već itekako ima smisla...
Rosberg jest itekako solidan vozač, usput je i svjetski prvak, nije konfliktan lik i ne dela pizdarije niti se krevelji, a nije ni na odmet ni to da Rosberg i Vettel nemaju nikakvih međusobnih trzavica i čak se i prilično dobro slažu bar koliko znamo...
A bogme nije za bacit ni znanje koje Rosberg ima o tajnama Mercedesa

Kak god okrenul da sam ja šef Ferraria debelo prije bi uzel Rosberga nego da za istu lovu mogu dobit Maxa sa Riccom, Sainzom i Kvijatom u paketu...
Postoji jedan problem a taj je da bi Roseberg mogao biti tj bio bi zasigurno konkurentan Vettelu i radio bi pritisak na njega kao sto je pritiskao Hamiltona.

Imao je i Roseberg svojim black out situacija, ali ako bi dosao Roseberg u Ferrari mislim da bi se on i Vettel ljepo slagali, hm mozda!!.

Iako bi situacija bila ponesto drugacija nego sa Hamilton, Roseberg je u Mercedesu bio starosjedioc kod dolaska Hamiltona u Ferrariju bi bio newcomer pogotovo poslije 1g pauze, i upravo ta pauza bi ga mogla distancirati od Ferrarija, da bi ga Ferrari uzeo mora biti siguran da je ovaj spreman i u formi.

Tako da sumnjam u mogucu reinkarnaciju Roseberga, iako kad pogledam malo unazad nesto mi tu smrdi, mozda Roseberg vec ima ugovor sa Ferrarijem i zato je lani otisao iz Mercedesa a Mercedes mu nije dao prelazak jer su jos ista pravila u f1 da nebi odao tajne Ferrariju, vjerojatno je godina pauze uvjetovana ako me razumijes o cem laprdamo, uglavnom samo spekulacije, nadalje slazem se da Wolf nije spominjao Roseberga bezveze u crvenom kontekstu i ocito se tu dimi nesto.

Osim toga Roseberg se ljepo zadrzava u boksu Ferrarija kao da je doma, hm sumnjivo
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 09:44   #3333
Rosberg je dovoljno konstantan vozač da uredno skuplja puno bodova svaku utrku, što je u konačnici najbitnije...
I ono kaj je bitno je da znaju da je on to u stanju, ne misle nego znaju
kod Maxa mogu samo mislit da bi bio u stanju no potvrde toga nema, jer Max zna bljesnut no konstantu nema...
Rosberg u svoje dvije zadnje sezone ima manje odustajanja nego Max u ovoj, a baš da se bu neko u Ferrariu išel kockat s tim na pameti to baš i nisam siguran...

Osim toga bitna stvar je da njih doslovce boli kita može li on prijetit Vettelu ili nemre, njima je samo bitno da on uz Vettela može konstantno osvajat 1-2 kad je bolid sposoban za to...ko bu na kojem mjestu njima je totalno nebitno...
Ekipa se ne vodi po sistemu vlažnih snova pojedinih navijača, nego se gleda interes ekipe da se osvoji što više mogućih bodova i cilj je naslov, dakle nebitno je čak i koliko je vozač atraktivan ili nije, nego je bitno da je konstantan...
A po tom pitanju je Rosberg za Maxa još uvijek profesor...

Osim toga Rosberg bi sigurno donio hrpu tajni iz Mečke što bi itekako odgovaralo Ferrariu, dok s druge strane baš i ne vidim kaj bi to Max mogel donest u Ferrari po tom pitanju.
Rosberg još k tome nije konfliktan i egoističan tip pa da se dešavaju drame unutar ekipe, samim tim s njim nebi trebalo bit problema ni po tom pitanju...

E sad bi li radio probleme Vettelu ili nebi, totalno nebitno sa stajališta Ferraria...
Ono kaj je bitno je da Rosberg konstantan i uz to još i sluša naredbe ekipe...
Čuli smo da ne samo da će uredno poslušat i bit iza Hamiltona ako to ekipa traži, nego je i eto čak i pitao na team radio smije li prestič ili nesmije...
sjetimo se samo kak je prosil i molil Brawna da ga pusti da prestigne Hamiltona, Brawn je hladno odgovarao "Ne", a Nico eto nije rekel ko te jebe ja želim bit ispred (što je itekak za očekivat od Maxa), nije napadao nego je samo molio na team radio da mu dozvole da proba...dakle prvo interes ekipe, pa tek onda ja...po tom pitanju je Rosberg sa stajališta ekipe bolji i od Vettela...

I to je ono kaj je bitno ekipi...
da sluša, da ne sere po ekipi, da je radnik, da je dovoljno brz da bude barem iza Vettela i da je konstantan, a Rosberg ima baš sve to + još nosi sa sobom i Mečkine tajne...

Po svemu skupa ne vidim nikakvu prednost Maxa u odnosu na Rosberga, ali baš nikakvu...
U biti čak ne vidim nikog na gridu ko bi za Ferrari bio bolji od njega uz Vettela, fakat nikog boljeg...
Sve u svemu Wolf je samo rekel ono kaj je potpuno očito, jebi ga on je ovakav i onakav al kao šef ekipe je sve samo ne loš...
I jako dobro zna da bi svaki dobar šef Ferraria itekako vrbovao Rosberga i da bi mu kad je u pitanju zamjena za Kimia Rosberg morao bit neprikosnoveni No1 na listi.

I da nebi ni najmanje čudilo da je taj transfer dogovoren još lani...
Jer baš sve se slaže u skladu s tim, od zadržavanja Kimia ove sezone do Rosbergove pauze, pa sad i Wolfovih izjava po tom pitanju...

Zadnje uređivanje The Best F1 Driver : 19.06.2017. at 09:56.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 11:51   #3334
Osim "svaki vozač želi vozit za Ferrari", koji bi bio motiv Rosbergovog povratka da bude faktični no.2 Vettelu?
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 12:45   #3335
Quote:
Mirko_M kaže: Pogledaj post
Osim "svaki vozač želi vozit za Ferrari", koji bi bio motiv Rosbergovog povratka da bude faktični no.2 Vettelu?
Sumnjam da bi bio no2, sumnjam da bi na to pristao i sumnjam da bi Ferrari od njega to trazio, nemres ocekivati od aktualnog prvaka da bude no2.

Neznam odakle ti to?
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 14:02   #3336
Quote:
Mirko_M kaže: Pogledaj post
Osim "svaki vozač želi vozit za Ferrari", koji bi bio motiv Rosbergovog povratka da bude faktični no.2 Vettelu?
Pa čisto sumnjam da bi mu u ugovoru pisalo da je No2...to kaj bumo mi mislili da to defacto jest je druga stvar.
A zakaj mu nebi bilo fora zaradit nekoliko desetaka milja eura, bit u Ferrariu i dobit priliku da uz Schumacherov i Hamiltonov sklap proba skinut i Vettelov ?

Koliko god razmišljal o tome uopće ne vidim nikakvu prepreku da se to desi i to s niti jedne strane...
Čak i Vettel bu ak već zna da Kimi mora otič rađe garažu delil sa Rosbergom nego sa hrpom drugih...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 16:49   #3337
Odakle vama ideja da ce se Rozberg vratiti u F1? Zadnje sto sam procito od njega je da je za njega F1 poglavlje zavrseno.
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 18:31   #3338
Quote:
dmw kaže: Pogledaj post
Odakle vama ideja da ce se Rozberg vratiti u F1? Zadnje sto sam procito od njega je da je za njega F1 poglavlje zavrseno.
A nisi možda pročitao nešto slično od strane Schumachera 2006 ili Kimia 2009
ili u to doba još nisi znal čitat

A gle čuda Rosberg je osjetno mlađi od njih dva u trenu njihovog povratka...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 18:51   #3339
Ima razlike Sumi i Kimi su bili prisiljeni otici Rozberg nije, Rozberg je sam odlucio prestati jer je ispunio svoj san.
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 18:55   #3340
Quote:
dmw kaže: Pogledaj post
Ima razlike Sumi i Kimi su bili prisiljeni otici Rozberg nije, Rozberg je sam odlucio prestati jer je ispunio svoj san.

Ti to pio kafu sa Rosbergom, pa ti se on povjerio?
Ne znamo ni mi hoce li se vratiti, ali ima osnova za spekulaciju.
Ti trebas malo manje biti bukvalan a malo vise skeptik...
Roodonja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:59.