Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest i povijesne teme > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2017., 12:47   #201
Pretpostavka je majka svih za..ba. Honda point disaster.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Honda_Point_disaster
tadeusk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 16:09   #202
http://www.popularmechanics.com/mili...lass-frigates/

Quote:
The Perry frigates were retired throughout the 2000s and 2010s as the Navy sought to shed less-capable ships while retaining more capable vessels such as the Arleigh Burke-class destroyers. While the Navy was able to keep these high-end platforms, its move led to ridiculous displays such as $1.3 billion Burke-class destroyers chasing Somali pirates in $1,000 skiffs.

The Perrys were originally supposed to be replaced by the Littoral Combat Ship, but delays in the program meant the Perrys were retired before LCS hit the fleet in any meaningful numbers. A lack of useful armament for the LCS ships and agonizingly slow progress on so-called "mission modules" for the new ships has resulted in the Perrys being replaced by fewer, lesser ships.
Stvarno su pretjerivali proteklih godina u vizijama nekih novih brodova koji će zamijeniti stare.
Proradila im pamet naknadno. Nema razloga nabijati tempo nekim futurističkim brodovima kad konkurencija kaska poprilično u svemu.
Pojedini brodovi i nisu bili tako stari.
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 18:07   #203
Quote:
HasoMujo kaže: Pogledaj post
Netko nije pazio... kao i obično uvijek je u pitanju ljudski faktor...
...
I to gadno zbrljano. Pa taj razarač sa svim radarima u krugu 100 km detektira kad netko prdne u gumenjaku od 3 metra, a da nisu vidjeli kontejeneraša od 220 m koji je na radaru vidljiv poput šumskog požara noću.
Old 19.06.2017., 19:36   #204
Quote:
HasoMujo kaže: Pogledaj post
Bok svima,

Stvari se kompliciraju... čudna ruta teretnjaka...

BTW, ovdje je cijeli veliki članak (treba gledati slike - tekst sa tog "izvora" je uglavnom za "zaboraviti odmah"):
Japanci pokreću istragu. Nedostaje 55 minuta. U 2:30 je teretnjak prijavio nesreću. Nesreća se dogodila skoro sat vremena prije. Prema napisima na RT, nakon sudara, teretnjak se vratio na mjesto nesreće i tada prijavio japanskoj obalnoj straži.
Old 22.06.2017., 08:23   #205
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Japanci pokreću istragu. Nedostaje 55 minuta. U 2:30 je teretnjak prijavio nesreću. Nesreća se dogodila skoro sat vremena prije.
Gomilaju se spekulacije da se ipak ne radi o nesreći nego o namjernom napadu. Teretnjak je nekih pola sata prije izvodio čudne manevre, okrenuo kurs za 180 stupnjeva i vraćao se, da bi kad je bio u ravnini iznenada skrenuo prema razaraču.
Uopće nije nevjerojatna opcija da osoba /osobe koje su u tom trenutku upravljale teretnjakom to izvele namjerno. Čak i sama činjenica da teretnjak , koji nije bio teško oštećen, nije odmah izvjestio o nesreći je gotovo nevjerojatna. U vrlo prometnom području u japanskim vodama da brod naleti na drugi brod i o tome odmah ne izvjesti pomorske vlasti ?!
Neki izvori čak tvrde da je teretnjak prije udara isključio navigacijska svjetla.

A o tome kako su mulci na najmodernijem razaraču dozvolili da se u njih zaleti kontejnerska mrcina je priča za sebe.
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 09:36   #206
Izreka: Ne pripisuj zloću onome što se može objasniti gluposcu.
Shpiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 12:19   #207
Quote:
Shpiro kaže: Pogledaj post
Izreka: Ne pripisuj zloću onome što se može objasniti gluposcu.
Old 22.06.2017., 13:49   #208
Koja bolesnoća, zamisli udar broda poput takvog, ali u grad na obali, kao sto su svi naši. Ima ponegdje mjesta gdje je gaz dovoljan, ušća, i td. Zamisli tanker. Bolesno. Eto i za takve ti stavri treba mornarica. Pitanje da li se stigne reagirati i kako bi se moglo reagirati.
tadeusk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 14:28   #209
Hrabra američka gvožđurija ima problema u borbi s teretnim brodovima u kojoj obično izvuče deblji kraj
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 23:48   #210
Kontejneraš gabarita i mase kolike, provon pogađa bok manjeg broda. Od čega mislite da su rađeni vojni/ratni brodovi? Nije uključija odbijajući štit? To je uzvjezdanim stazama. Bog da pokoj mrtvima.
Poštovana gospodo,malo više obzira,ako imate imalo mora u sebi.
Kontejnrski brod mase i gabarita xy udara brzinom v čv,prednjom (sudarnom)komorom, u bok broda, ... možete li vizualizirat uopće,brzine,vrime , vrime događaja i mase.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 14:01   #211
Ne daj bože da su naletili na remorker
Američanski vojnici teroriziraju cijeli svijet i još da ih žalim. Možeš si mislit.
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 16:59   #212
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Gomilaju se spekulacije da se ipak ne radi o nesreći nego o namjernom napadu. Teretnjak je nekih pola sata prije izvodio čudne manevre, okrenuo kurs za 180 stupnjeva i vraćao se, da bi kad je bio u ravnini iznenada skrenuo prema razaraču.
Uopće nije nevjerojatna opcija da osoba /osobe koje su u tom trenutku upravljale teretnjakom to izvele namjerno. Čak i sama činjenica da teretnjak , koji nije bio teško oštećen, nije odmah izvjestio o nesreći je gotovo nevjerojatna. U vrlo prometnom području u japanskim vodama da brod naleti na drugi brod i o tome odmah ne izvjesti pomorske vlasti ?!
Neki izvori čak tvrde da je teretnjak prije udara isključio navigacijska svjetla.

A o tome kako su mulci na najmodernijem razaraču dozvolili da se u njih zaleti kontejnerska mrcina je priča za sebe.
Čitao sam jučer da je teretnjak bio na autopilotu.
Imam prijatelje mornara koji mi veli da takvi bojni brodovi imaju zone isključenja oko sebe. I kad mi se neki brod približava unutar te zone, da ga zovu, nakon toga ide upozoravajući pucanj, a nakon toga ga mogu skršit.

Da je itko normalan bio na američkom razaraču, valjda je trebao zamijetiti čudno kretanje broda (ako je stvarno bilo s namjerom). Ako je brod stajao na mjestu, mislim da je više nego normalno da bi stigao se izmaknuti. Čitam da je najveća brzina koju razarač te klase može postići je 30 čvorova,dok je teretnjaka kratkotrajno 15 čv.

Čitao sam i komentare američkih mornara. Vele da su u situacijama u kojoj je bio američki brod obično duple osmatračke smjene, a ako brod prilazi velikoj luci da je kapetan obavezno na mostu.
Old 25.06.2017., 08:06   #213
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Čitao sam jučer da je teretnjak bio na autopilotu.
Vidi kako je taj brod manevrirao, to ne može biti autopilot:
https://www.youtube.com/watch?v=M5ls2SS4ezw

Vidi detaljne podatke o kursu i brzini:
https://www.youtube.com/watch?v=m1b58yelh_c

Quote:
Imam prijatelje mornara koji mi veli da takvi bojni brodovi imaju zone isključenja oko sebe. I kad mi se neki brod približava unutar te zone, da ga zovu, nakon toga ide upozoravajući pucanj, a nakon toga ga mogu skršit.
A kako točno bi skršio mrcinu od 40000 tona u trenutku kada je iznenada skrenula prema tvom brodu i nalazi se na 500 metara?

Quote:
Da je itko normalan bio na američkom razaraču, valjda je trebao zamijetiti čudno kretanje broda (ako je stvarno bilo s namjerom). Ako je brod stajao na mjestu, mislim da je više nego normalno da bi stigao se izmaknuti.
Razarač je plovio relativno polagano, većina posade je odmarala, bio je u vodama pod kontrolom bliskog saveznika, tek za 4-5 sati trebao je pristati.
U tim vodama je gust promet, nisu očekivali da bi neki brod koji prolazi u blizini mogao naglo skrenuti prema njima....

Quote:
Čitam da je najveća brzina koju razarač te klase može postići je 30 čvorova,dok je teretnjaka kratkotrajno 15 čv.
Kontejnerski brodovi su zapravo konstruirani za brzine od 23 - 27 čvorova, kao i brodovi za prijevoz voća. Ostali teretnjaci i tankeri su u rasponu 12 -17 čvorova.
Ovaj može razviti max brzinu od preko 25 čvorova.

Quote:
Čitao sam i komentare američkih mornara. Vele da su u situacijama u kojoj je bio američki brod obično duple osmatračke smjene, a ako brod prilazi velikoj luci da je kapetan obavezno na mostu.
Da su bili u Perzijskom zaljevu, sigurno.
A i bili su nekih 60 milja od luke. To je 5 sati lagane vožnje.
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 13:02   #214
Gvardija nije svoj posal odradila kako triba. Najebat će barba i ćif kuverte. Na kontejnerašu će isto nekome isprat uši,a govnobi moga izist isto barba i ofićal iz gvardije. Ratni brod za razliku od trgovačkih ima malo drukčije straže,posebice u vodama intezivnijeg prometa. Zašto je kontejneraš ovako plovija objasniće oni sa kuverte.

@ferda

Američka administracija i životi ovih jadnika? Dobar si sokole, ...
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 16:55   #215
Quote:

.
Kad se pogleda kretanje tog kontejneraša, to je zbilja neobično. Ko da je pijan kormilar ili ko da traže nešto. I to još brzine od 3-4-5 čvorova u kritično vrijeme...

Apsolutna krivnja američke posade tj. dežurne ekipe na mostu...
Old 25.06.2017., 19:01   #216
Quote:

A kako točno bi skršio mrcinu od 40000 tona u trenutku kada je iznenada skrenula prema tvom brodu i nalazi se na 500 metara?

Razarač je plovio relativno polagano, većina posade je odmarala, bio je u vodama pod kontrolom bliskog saveznika, tek za 4-5 sati trebao je pristati.
U tim vodama je gust promet, nisu očekivali da bi neki brod koji prolazi u blizini mogao naglo skrenuti prema njima....

Kontejnerski brodovi su zapravo konstruirani za brzine od 23 - 27 čvorova, kao i brodovi za prijevoz voća. Ostali teretnjaci i tankeri su u rasponu 12 -17 čvorova.
Ovaj može razviti max brzinu od preko 25 čvorova.

Da su bili u Perzijskom zaljevu, sigurno.
A i bili su nekih 60 milja od luke. To je 5 sati lagane vožnje.
Svi imaju pretpostavku da je brod nako zaokreta udario razarač. Već prvog dana je bilo naznačeno da je brod udario razarač, te se naknadno vratio na mjesto nesreće. Ovaj članak govori kako je dokaz da je brod bio na autopilotu upravo činjenica da nako sudara, brod je izbačen iz kursa (trenutak kada brod skreće na jugo istok), te se nakon toga ponovo vraća na kurs. Nesreću prijavljuje posada tek nakon povratka na mjesto nesreće (skoro sat vremena nakon udarca). http://freebeacon.com/national-secur...-us-destroyer/
Old 27.06.2017., 16:23   #217
Ameri testirali Lasersko oružje na Apache AH-64, helikopter je gađao metu udaljenu 1,4km.

Proizvođač naprednog laserskog naoružanja Raytheon objavio je kako su uspješno testirali ciljanje i pogodak u metu visokoenergetskim laserskim sustavom smještenim na helikopter Apache AH-64. U Pentagonu vjeruju kako ovakvo naoružanje donosi niz prednosti u odnosu na klasične projektile

Sustav kojim se služio helikopter je uspješno pratio i usmjerio laserski snop na metu udaljenu 1,4 kilometra, a Raytheon smatra kako će podaci prikupljeni testom omogućiti oblikovanje budućih sustava naoružanja.

link
Old 02.07.2017., 00:56   #218
http://www.independent.co.uk/news/wo...-a7818001.html

go figure
usercas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 12:13   #219
Amerika je jučer uspješno testirala THAAD sustav, meta je bio dalekometni projektil (IRBM) dometa sličnog kakvog ima i posljednji ispaljeni S.Korejski, jučerašnji test je zadržao i 100% uspjeh obaranja meta 14/14.

IRBM (intermediate-range ballistic missile) je lansiran sa C-17 iz Aljaske a THAAD ga je presreo i uništio zapadno od Havaja.

link
Old 12.07.2017., 12:36   #220
Inače, zanimljivost, sličan način lansiranja su ameri testirali 70ih sa minuteman ICBMom, izbacili ga iz C-5, stabilizirali ga padobranom i nakon kojih kilometar padanja upalili motor rakete i "lansirali" ICBM u zraku.
Shpiro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:50.