Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Turizam

Turizam Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Putopisi

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2017., 10:12   #81
Quote:
File kaže: Pogledaj post
Ja sam bio i na Sejselima i na Maldivima, i meni su bili bolji Sejseli (Mahe, Praslin, La digue)...na ovim otocima i zivi lokalno stanovništvo, dok na Maldivima, u pravilo je na otoku samo jedan veliki resort, i osim zaposlenika, tamo se lokalce ni nemože srest.

Ovi otoci na Sejšelima su i puno veći nego maldivski, jer na maldivima uglavnom cijeli otok možeš pješke obić za max sat vremena...Na Sejšelima je to nemoguće pješice...čak treba koristit neki prijevoz(motor il sl.)

A meni je osobno i priroda i plaže bile puno prirodnije, divlije i ljepše nego na Maldivima...
Hvala puno na informaciji. Mi smo bili krajem 12. na Maldivima i opet bi negdje krajem ove god. Ja bi opet na Maldive, a supruga bi na Sejsele pa smo malo u nedoumici.
putnikzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 07:00   #82
Quote:
Easy123 kaže: Pogledaj post
Ja idem po drugi puta na Seychelle, bio sam u Ozujku 2016g.14 dana.
Letimo sad u Veljaci 10. isto 14 dana.
Bio sam u Tajlandu, Mexico, Mauritius ali sta se Plaza tice to je stvarno nesto extra. Fascinira me neteknuta priroda oko Plaza. i same plaze.
Ostajem na MAHE otoku, rezervirali smo preko Bookinga privatnu kucu, iznajmili Auto za 13 dana.
Hrana u Restoranima je skupa.
Koliko bi trebalo novaca za dvoje sa djetetom od 10 godina (dakle troje), za 10 dana ukupnog boravka?
Nikakve perverzije...hrana (može sa ulice, dapače), švrljanje okolo, poneki izlet...
Old 23.03.2017., 11:17   #83
Koji otok?
Katamaran za Praslin i La Digue je uzasno skup.
Po meni je najbolja opcija rentati apartman i sam kuhati hranu koju si donio od doma.
Tamo je izbor nikakav, a cijene visoke.
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 11:57   #84
Mislio sam općenito, bez konkretnog otoka
I mislio sam da rentamo neki apartman i sami kuhamo, u principu...ali baš ne mislim nosit hranu od doma na Sejšele pogotovo ako tamo imaju street food na dosta mjesta

10./11. mjesec da je ok klima, da se možemo kupat i uživat. I ne platit cifru da se smrznemo na toj plaži
Old 23.03.2017., 13:10   #85
Ja sam bio na La Digue i da opet idem sigurno bi nosio pun kofer svoje hrane.
Ako ti imas volje jesti salamu i sir po cijeni od 5€/100g, jaja i mlijeka cesto ni nema u ducanima osim ako ne dodjes jako rano, samo daj.
Ostali izbor mesa je minimalan i jako skup, od povrca se moze kupiti samo blitva.

Meni su Sejseli (La Digue) ili ponijeti hrpu love pa jesti u restaurantima ili ponijeti svoju hranu od doma.
Street food na La Digue ne postoji.
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 13:21   #86
Ok fala za info
onda bumo nosili, ak je tak i ak bumo odabrali sejšele, naravno...
Nego mi je bila dvojba Maldivi ili Sejšeli...i čitam prvo da su Sey skuplji dosta bla bla..onda neki dan čitam da su Maldivi skuplji...mislim si ko je tu lud sad gledao razlike i mislim da su Sey ipak izbor prije Mal
Ako sam dobro povezao, ispada da su Sey malo skuplji, ali da imaju ljepše plaže...

Mislim da za početak moje/naše SE Asia avanture neće biti niti jedan od ta 2 izbora ali m,oram se dobro raspitat prije nego odlučimo kuda

Old 24.03.2017., 19:17   #87
Nema bas street food na Sejselima, ni na Maheu, a kamoli na manjim otocima.
Izbor u ducanima je minimalan i jako skup, tako da ovo nositi nesto hrane od doma ni loša ideja...
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 20:30   #88
Ok hvala
Mislim da budem Sejšele ostavio za drugu priliku
Old 19.06.2017., 13:49   #89
Pozdrav,

lutam od topica do topica, odnosno od destinacije do destinacije i iako su nam prvotni pik bili Maldivi, nekako sve više smo za Sejšele.

Pa bih imao par pitanja za znalce:

odlazak tamo u 8. mjesecu? Je li vrijeme pogodno?

Našao sam let iz Zagreba za Mahe u 8. mjesecu, dvije osobe oko 1000 €, je li to prihvatljiva cijena?

Vidim da je glavni problem Sejšela izoliranost, tj. skupa hrana pa tu spominjete da bi najpametnije bilo nositi sa sobom hranu. Do sad sam avionima letio jedino u poslovne svrhe pa o hrani nisam razmišljao, ali kako to uopće ide sa nošenjem hrane u avionu? Što se smije nositi, a što ne?
Dakle to bi bila ona klasična priča sa Česima na našoj obali i konzervama ili? To prolazi u avionima, odnosno kontrolama u zračnim lukama?
Brick Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 15:43   #90
500€ po osobi je odlicna cijena, mislim da nize ne ide.

Na koji otok bi isli? Ako bi isli na La Digue onda ne bi preporucio 8. mjesec. Puse juzni vjetar, a plaze na jugu su najljepse.

To sa nosenjem hrane je sve vec napisano i odnosi se vecinom na La Digue gdje sam ja bio, iako ni na Praslinu nije puno bolja situacija, ali ne mogu nista tvrditi.

Cesi ili ne, izbor je nikakav i bolesno skup. Moze se dogoditi da ako zakasnis u ducan ostanes bez kruha, jaja ili mlijeka, pa cak jednom i vode za taj dan.
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 16:10   #91
Evo dok sam čekao odgovor, maloprije kupio dvije karte. Qatar airlines iz Zagreba preko Dohe za Mahe. Prva polovica 8. mjeseca. Sve skupa 1000€. Sad si me malo svojim odgovorom obradovao jer već sam bio nekako skeptičan da sam prebrzoplet bio. Ali stvarno mi je već pukao film. Mjesec dana tražimo gdje ćemo na medeni mjesec.

Sad se bacam u traženje smještaja.

Što se tiče otoka, nemamo nešto specijalno, osim što si ti tu nahvalio taj La Digue koji stvarno izgleda prebrutalno. Moram malo po youtubeu vidjeti kako izgleda taj glavni otok Mahe i taj Praslin.

Po do sada viđenom, nekako mi je želja da svakako vidimo La Digue na par dana, možda pola on, pola Mahe, ali ako kažeš da se ne isplati zbog vjetra, onda možda da ga ipak zaobiđemo...

Što se pak smještaja tiče, gledam malo airbnb i booking.com. Znači do 100€ po noćenju se može solidan smještaj naći?
Brick Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 17:58   #92
Najbolje ti je pogledat na YT malo plaze pa odlucit, a bio je ovdje putopis od forumasa japjap (ili tako nesto).

La Digue je lijep i uvijek mozete na onu najpoznatiju plazu, juzne su bolje za kupanje, ali ljeti to izgleda ovako:
https://youtu.be/ryxH7kIisO0

Struje su jake i kad se val povuce nazad jednostavno te cupa u dubinu. Odrastao sam na moru, ali tek sam na Sejselima vidio da ne znam plivat.
Ne izgleda strasno, ali vjeruj mi da je jer smo isto ovo mi dozivjeli na sjeveru Praslina (tada je puhao sjeverni vjetar).

Za 100€ se nadje lijepi smjestaj.
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 11:29   #93
A početak 9. mjeseca? Dvoje smo i dvoumimo se Mauricijus ili Sejšeli. Čekam još neke ponude agencije pa ćemo odlučiti. Što se tiče termina putovanja, tu nismo fleksibilni, 9. mj mora biti. Mislim da ćemo odlučiti za Sejšele.
purgerica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:45.