Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2017., 14:40   #4461
eneida, trbuh ti je divan ♡

libra, bok draga

leptir, kako te zeza.. nemas hematom, zar ne

ja sam prehladjena i vrtoglava, ali su mi mucnine danas manje. kako sam samo procvjetala odmah
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 14:42   #4462
Libra dobrodosla

Eneida ja racunom po zadnjoj M koja je bila 12.12.2016. Inace app koju imam je ista ona koja racuna mengu samo kaj se prebaci na trudnocu , a termin mi doktor izracunal tak, 19.9. a dok sam privat bila na anomaly u 20.tt su mi metnuli 18.9. pa ko ce ga znat
Cak su mi i kalkulatori na netu izracunali da mi je termin 18.9. a dan dva razlike, simo tamo ionako rijetko koja rodi na sami termin!
Divan trbuscic, prava si manekenka
Ja pak ko da sam lubenicu ogromnu pojela a i nesto mi se povecao apetit u zadnjih tjedan dana i to posebno kaj se tice sladoleda i pizze bas onog kaj ne valja papati zbog kilica

Zadnje uređivanje tynaa : 19.06.2017. at 14:56.
tynaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 14:45   #4463
Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post
bok cure. jeste imale vrtoglavice u ranoj trudnoci? meni je ovaj ringispil u glavi koma
imala, ispočetka dosta često, sad malo manje, inače imam niski tlak, a i vrućine ne podnosim baš najbolje, nekak mi je draža zima
Old 19.06.2017., 15:02   #4464
Leptiricu nadam se da je stalo, i da nije obilno. Sve je u redu. Nemoj se bojati.
Inače pitala si - 170cm sam i krenila sam sa 65kg 😁 sta je za moj tip građe ok, ali bit će posla nakon poroda.

nemam_pojma - veeeelike čestitke 😍 bit će Palčica super, sigurna sam! Samo hrabro!!
Nove mame kako vam ide?

Javite se kad stignete.
Ja na pregled za uru. Baš me zanima sta se događa.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Old 19.06.2017., 15:06   #4465
kleo, sretno!
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 15:26   #4466
Pozdrav žene,
nisam čitala sve što ste pisale od kad sam se iskopčala, ali htjela bih vas svih puno pozdraviti i zahvaliti vam na druženju i podršci

Bebić sad ima dva dana i baš uživamo, mazimo se i njuškamo, cikimo i spavamo.. pupak je skoro otpao.. sve je prošlo najbolje što je moglo: iako je vodenjak puknuo ranije, sam porod (dakle faza bolnih trudova) trajao je manje od sat vremena. Iako je izgon bio bolniji i dulji nego prvi put (zbog vrlo, vrlo, vrlo nezgodnog položaja bebe), trajao je samo 15-ak minuta i završila sam bez ijednog šava. Tako da sam jako zahvalna što se sve posložilo i ispalo super.

Svakako svima preporučujem da si složite par padsickle-a i blaznica s aloe verom - ne mogu opisati koliko je ugodno među noge staviti hladan uložak iz frižidera, a aloa i hamamelis fino mirišu i smiruju. Od srca preporuka svakoj novoj mami, popucala ili ne <3 ( i hamamelis u sprejalici za nakon piškenja je a must )

Svima želim dosadne i ugodne trudnoće, brze i bezbolne porode, te babinje pune maženja, cikenja, šnjofanja i dubokih pogleda
Old 19.06.2017., 15:30   #4467
eneida, slatki mali trbuščić
nemam pojma, čestitam, nadam se da je malena ok i da ćete što prije doma, javi nam se kad budeš u prilici.
Iscjedak imam od početka, nekad gušći, nekad rijeđi, uvijek prozira/bijelkast bez mirisa. Nisam nikad ovoliko uložaka promijenila kao u trudnoći, sad kako su se hemoroidi pojavili nosim klasične uloške, ne dnevne i toliko me to živcira i smeta po ovim vrućinama, a opet ne mogu bez njih.
Noćas sam opet vampirisala, buđenje u tri pa sjedenje na terasi i gledanje u prazno. Pred jutro, kad sam konačno zaspala, probudila me psina jer, eto, njoj je dosadno, valjda čim muž pređe preko praga, ona mene mora probuditi.
Danas u Lidlu stojim u redu i vidim nešto blagajnik pokazuje prema meni, svi se okreću, gledaju, smijulje i odjednom zove mene, gospođo, dođite naprijed. Ja se zahvalila svima, svi se smješkaju, kaže on, korititite predonost, trudni ste. Spakirao mi stvari i još razmijenio sve sitniše iz novčanika i nitko se nije bunio nego svi komentirali kako ima još dobrih ljudi i da si trebamo svi međusobno pomagati. Lijep osjećaj
Old 19.06.2017., 15:38   #4468
@nemam pojma- čestitke tebi i malenoj palčici i sretan i brz oporavak vam želim

@lea13- nisam ubrala jel' ti netko već odgovorio, al nama su na trudničkom tečaju rekli da ako si prvorotka i bebica je na zadak da je to bez iznimke carski (neovisno o bolnici)...no, stigne se beba još okrenuti...i moja je u to vrijeme bila na zadak.

Meni danas 36 TT i po prvi put mi bilo malo teže odraditi jutarnju rutinu od 6,5 km po Jarunu, malo su mi se kao grčili mišići u hodu ali se nedam...no kad čitam kroz kakve bolove i muke vi prolazite neugodno mi se uopće žaliti.
Sutra zadnji pregled kod ginekologa prije TA. Veselim se!
desert rose 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 16:12   #4469
desert rose, bravo za aktivnost! meni to uzasno fali ovih par tjedana. naocigled mi misici postaju celulit i psihicki sam nezadovoljna. cim popuste mucnine, krecem i ja na pohod.
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 16:16   #4470
Ja dišem na škrge zadnjih par dana .teško mi je pješke do posla i vrtića a trebalo bi orbitrek. ..kojo mi stoji već par tjedana jer sam preumorna

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Old 19.06.2017., 16:22   #4471
Eneida bas si zgodna 😍😍
Libra dobrodosla 😊

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
Old 19.06.2017., 16:42   #4472
Bok cure,citam vas par dana i nikak da vam se pridruzim
Sutra punim 7tt,prva trudnoca i jako sam sretna i uzbudjena al energije nemam uopce,ovaj tjedan sam na go i taman mi se potrefilo,jer me od jucer hvata takav umor...
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 16:51   #4473
Quote:
desert rose 13 kaže: Pogledaj post
@nemam pojma- čestitke tebi i malenoj palčici i sretan i brz oporavak vam želim

@lea13- nisam ubrala jel' ti netko već odgovorio, al nama su na trudničkom tečaju rekli da ako si prvorotka i bebica je na zadak da je to bez iznimke carski (neovisno o bolnici)...no, stigne se beba još okrenuti...i moja je u to vrijeme bila na zadak.

Meni danas 36 TT i po prvi put mi bilo malo teže odraditi jutarnju rutinu od 6,5 km po Jarunu, malo su mi se kao grčili mišići u hodu ali se nedam...no kad čitam kroz kakve bolove i muke vi prolazite neugodno mi se uopće žaliti.
Sutra zadnji pregled kod ginekologa prije TA. Veselim se!
Nije mi nitko odgovorio dosad. Hvala ti . Sad mi je lakše. Nadam se da neće riskirati, ipak mi je ovo mpo trudnoća, i kad se svega sjetim pušem i na hladno. A možda se moj mali akrobat i okrene. Znat ćemo za koji tjedan. Još jednom hvala!
lea13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 17:01   #4474
Eneida
Libra i papigo dobrodosle

Ja sam ko krpa danas
Lovim hp ekspres od srijede i danas mi je tek stigao paket nakon sto poziva. Ekspres my ass
verdena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 17:30   #4475
Eneida super si!!! 👌👌

Nove cure dobrodosle!
Wardancer divno je čut da si imala tako dobar porod - uživaj u svakom trenutku!

Ja došla s pregleda - zacementirana, bebo je super, ctg uredan, protoci uredni, plodna i posteljica super. Kaže doktorica da neće to skoro.
Mogla bi ja opet na otok 😁

Debela sam ali kajsad 😁

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Old 19.06.2017., 17:58   #4476
Novi zakon

Da li netko zna da li ove promjene za drugih šest mjeseci idu za sve isto ili opet ima neka caka?
Što je sa onima koji su na minimalnoj plaći, da li onda opet ostaje minimala ?
Mely007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 18:23   #4477
Quote:
Mely007 kaže: Pogledaj post
Da li netko zna da li ove promjene za drugih šest mjeseci idu za sve isto ili opet ima neka caka?
Ako misliš na porodiljnu naknadu, ograničenej za drugih 6 mjeseci je maksimalno 3991 kunu.Po starom zakonu je bilo oko 2600 kuna. Dakle, ako ti je prosjek plaće manji od tog iznosa dobivaš svoj prosjek plaće svih 12 mjeseci, a ako je veći onda prvih 6 mjeseci dobiješ prosjek plaće , a drugih 6 mjeseci dobješ maksimalno 3991 kunu.
lea13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 18:24   #4478
Quote:
nemam_pojma20 kaže: Pogledaj post
Evo da se javim...
Preskocile smo dosta ekipe na listi...
Palcica je rodjena 16.6 u 23:20 u 32 tjednu
čestitam wardancer i ailani a posebno nemam pojma i nadam se da je svima sve dobro prošlo (nemam pojma vidim da si dan prije mene trebala rodit tako da me sad već lagano hvata panika )

Quote:
Mely007 kaže: Pogledaj post
mene isto zanima dali opet imaju razrede plaća pa po tome računaju kolko ćeš dobit? ali taj zakon još nije donesen, kolko sam upućena

cure hvala za preporuku decahtlona, našla badić, usput uzela japanke za bolnicu i super
Old 19.06.2017., 19:05   #4479
Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post
desert rose, bravo za aktivnost! meni to uzasno fali ovih par tjedana. naocigled mi misici postaju celulit i psihicki sam nezadovoljna. cim popuste mucnine, krecem i ja na pohod.
Draga, ne znam koliko ti je utješno, al ja sam se aktivirala tek kad sam prestala radit...oko 30 tt
Za vrijeme dok sam radila nisam imala energije nizašto...samo bih došla s posla doma i srušila se na krevet.
Ali razumijem ovaj dio da ti fali aktivnost i da si nezadovoljna bez vježbanja, posebno ako si navikla na aktivniji život.

@PlavušaZg- mislim da je zakon usvojen...nešto dobro od ove Vlade
desert rose 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 19:19   #4480
Quote:
desert rose 13 kaže: Pogledaj post
Draga, ne znam koliko ti je utješno, al ja sam se aktivirala tek kad sam prestala radit...oko 30 tt
Za vrijeme dok sam radila nisam imala energije nizašto...samo bih došla s posla doma i srušila se na krevet.
Ali razumijem ovaj dio da ti fali aktivnost i da si nezadovoljna bez vježbanja, posebno ako si navikla na aktivniji život.

@PlavušaZg- mislim da je zakon usvojen...nešto dobro od ove Vlade
opaaa pozlatile ti se riječi mislila sam da će se prije raspast vlada nego kaj će izglasat zakon

btw bila danas na hzzo-u u klovićevoj, iza pola 4, nije bilo žive duše, bila gotova za 5 min, pa ako neko ide rješavat papire za porodiljni možda bolje doć pred kraj radnog vremena

Zadnje uređivanje Plavusa_ZG : 19.06.2017. at 19:38.
Plavusa_ZG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:34.