Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2017., 11:32   #381
I koje su to fore uopće ja sam jači pa ne trebam peglat?
Pa jesu zato ljudi valjda izmislili strojeve/uređaje da im pomažu.
Ne znam uopće di u kućanstvu treba neka posebna snaga?Sve kaj je tu nabrojano su neka zanimanja.
Jer nije ni svaki muškarac vodoinstalater,automehaničar,ni zidar bauštelac.
I nemaj svi ljudi auto.Nit je mjenjanje gume posao u kućanstvu.
Zna se koji su to poslovi.
A žena koja ne zna zamijenit žarulju,osigurač ili otvorit staklenku krastavaca je za mene isto nesposobna ko i muškarac koji si ne zna gaće oprat.
Al to su i žene pomalo krive.Mamice koje sve obavljaju za svoje prinčeve sinčiće i žene kojima je prljavac (da prljavac koji niš ne čisti i baca smrdljive čarape po svuda) super mačo,a normalni uredan muškarac-papak i papučar.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 11:37   #382
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
A možda da bravo evo konačno jedne koja se ne pravi nespretna i nesposobna i izmišlja da je problem u nekom drugom - a ne u njezinoj komociji i nesklonosti radu.
Ozbiljno? Ono - stvarno ozbiljno?

Ma znala sam ja da se u tebi krije jedna krasna, nježna, osjećaja dušica puna topline i razumijevanja za žene i njihove sposobnosti...
Old 19.06.2017., 11:49   #383
Quote:
Star-Lord kaže: Pogledaj post
Sve muskih su danas domacice u kuci da bi zene mogle drkat po fejsu i soping centrima, nemaju zene vremena za rucak, to je pre konzervativno za njih.
Ajoj tebe... Ti bi garant i juhicu i kuhano s umakom, pa neko fino pečenje i prilog, a onda poslije još i kakav desertić, onako kako se po tradiciji priliči... Nije ti ženica lijena svom čovjeku sve to napraviti, nego se brine za njega... Da se ne udeblja, ulijeni... A onda joj ništa drugo jadnoj ne bi ni preostalo osim drkanja po fejsu.
Old 19.06.2017., 13:40   #384
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Dobro i kaj ak si jači?
Kaj imaš od tog?
Kolko ja vidim na planeti Zemlji vladaju ljudi,ali ne zbog svoje snage.Jer da je zbog snage,već bi te odavno zgazio slon ili pojeo lav.Ili si i od njih jači?

A sad ću vam ja odgovorit da li postoje muško ženski poslovi u kućanstvu-da,postoje.
Kad moj muž riba wc,onda je to muški posao,a kad ja ribam,onda je ženski.
A gdje sam ja rekao ovo sto ti tvrdis?
Stefi je tvrdila da joj je muka kad se o muskarcima prica da su jaci spol jer nisu pa sam reagirao na tu tesku glupost jer je cinjenica da jesu.

Meni ne trebas nista objasnjavati oko poslova jer je moj stav vise puta iznesen na temi.
Old 19.06.2017., 13:56   #385
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
A gdje sam ja rekao ovo sto ti tvrdis?
Stefi je tvrdila da joj je muka kad se o muskarcima prica da su jaci spol jer nisu pa sam reagirao na tu tesku glupost jer je cinjenica da jesu.

Meni ne trebas nista objasnjavati oko poslova jer je moj stav vise puta iznesen na temi.
Hajde odi pa rodi, mužjačino... 😀

Može i dvojke...
Old 19.06.2017., 14:02   #386
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post

Može i dvojke...
slažem sa da flat ne može roditi, ali isto tako ne možeš ni ti bez muškog doprinosa..tako da..
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 14:13   #387
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post

Može i dvojke...

ne komentira mi se ovaj cirkus.

Old 19.06.2017., 14:16   #388
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
slažem sa da flat ne može roditi, ali isto tako ne možeš ni ti bez muškog doprinosa..tako da..
Na FB grupi I ja sam majka ne bi se složili s tobom.
Danas sam na to nabasala i toliko mi je bilo muka što sam žensko da sam odmah otišla šefu kuhat kavu, ribat wc i dovršit posao što prije da odjurim doma nešto kuhat i glancat
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 14:20   #389
Quote:
niti to ima ikakve veze sa time tko je fizicki snazniji, a ona na to aludira.

meni je smijesno da netko vodi spolne ratove ili da se tako ponasa.
Old 19.06.2017., 14:27   #390
meni osobno je ta sposobnost rađanja malo preuveličana..ajde još da se možeš sama i oplodit i rodit, pa bi rekli ok muški nam fakat ne trebaju, ali ovako...

ja bi se odmah mijenjala, nek muški rađaju
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 14:39   #391
Quote:
I koje su to fore uopće ja sam jači pa ne trebam peglat?
Pa jesu zato ljudi valjda izmislili strojeve/uređaje da im pomažu.
Ne znam uopće di u kućanstvu treba neka posebna snaga?Sve kaj je tu nabrojano su neka zanimanja.
Jer nije ni svaki muškarac vodoinstalater,automehaničar,ni zidar bauštelac.
I nemaj svi ljudi auto.Nit je mjenjanje gume posao u kućanstvu.
Zna se koji su to poslovi.
Pa ne treba baš za svaki kvar biti osposobljen za određeno zanimanje. Nama se nedavno začepilo sito na pipi. Ja sam znala u čemu je problem i kako se popravlja. Imala sam i alat. Pokušala sam sama popraviti, ali nisam imala snage i morala sam čekati muža. Sa prekidačima, utičnicama i slično nemam problema.
Quote:
A žena koja ne zna zamijenit žarulju,osigurač ili otvorit staklenku krastavaca je za mene isto nesposobna ko i muškarac koji si ne zna gaće oprat.
Al to su i žene pomalo krive.Mamice koje sve obavljaju za svoje prinčeve sinčiće i žene kojima je prljavac (da prljavac koji niš ne čisti i baca smrdljive čarape po svuda) super mačo,a normalni uredan muškarac-papak i papučar.
Ja kupovne staklenke mogu otvoriti bez problema, ali one s domćaom marmeladom ne mogu otvoriti bez da guram nož pod poklopac. Kad tako savijem poklopac uvijek se pitam hoće li biti iskoristiv za sljedeću zimnicu. Meni je logičnije takvu staklenu dati mužu, ako mi je već pri ruci, nego izigravat samostalnost. Ako on nije tu, nož je u akciji.

Nije mi jasno čemu inzistiranje da svi moraju sve znati. Pa svaki kućanski posao se može naučiti za 10 minuta i ako ga godinama ne radiš lako zaboraviš. Moj muž je peglao u svom životu, ali mislim da je od zadnjeg puta prošlo 2-3 godine. Da sad uzme peglu u ruke, sigurno bi pitao na koju jačinu će je upaliti. Ne vidim neki problem u tome. Nije prljavac, nije mačo muškarac koji ne radi kućanske poslove već smo mi došli do neke raspodjele posla gdje je njega mimoišlo peglanje. Kao što i mene mimoilaze pipe, staklenke...
kofilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 14:48   #392
od kad to maco muskarci ne rade kucanske poslove?
Old 19.06.2017., 14:50   #393
Quote:
meni osobno je ta sposobnost rađanja malo preuveličana..ajde još da se možeš sama i oplodit i rodit, pa bi rekli ok muški nam fakat ne trebaju, ali ovako...

ja bi se odmah mijenjala, nek muški rađaju
meni je to teska sprdacina i nije argument za nista ako se prica o ovoj temi.

samo vi radjajte, meni to isto nije bas privlacno.
Old 19.06.2017., 14:56   #394
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Danas sam na to nabasala i toliko mi je bilo muka što sam žensko da sam odmah otišla šefu kuhat kavu, ribat wc i dovršit posao što prije da odjurim doma nešto kuhat i glancat
oko pola svjetske populacije su majke ili ce biti majke.
nije bas neko dostignuce iako smatram da su djeca i roditeljstvo divna stvar.

ako netko misli da zasluzuje priznanja zato jer je majka ili roditelj, onda jako krivo shvaca roditeljstvo.
Old 19.06.2017., 14:57   #395
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post

Ono je zapravo naša stvarnost harpy. ŽMK na okupu
Old 19.06.2017., 14:59   #396
Quote:
od kad to maco muskarci ne rade kucanske poslove?
Ako je pitanje za mene, onda se nismo dobro shvatili. Kad sam napisla "mačo muškarac koji ne radi kućanske poslove" mislila sam na "podvrstu" mačo muškaraca koji ne rade po kući, a ne općenito da niti jedan mačo muškarac ne radi po kući.
kofilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 15:02   #397
Quote:
oko pola svjetske populacije su majke ili ce biti majke.
nije bas neko dostignuce iako smatram da su djeca i roditeljstvo divna stvar.

ako netko misli da zasluzuje priznanja zato jer je majka ili roditelj, onda jako krivo shvaca roditeljstvo.
Najmanje za to što to misli neka lijeva kokoš ili više njih, iako mi je čudno da se netko u jebenom 21. stoljeću busa u prsa jer čubi doma godinama i drelji da nije SAMO mama, nego i kuharica, čistačica, medicinska sestra i učiteljica bla truć ili ove kaj i rade ali su majke, pa samo zato što su bile trudne i rodile imaju automatski veća prava, ali kad ti to podržavaju i zakoni i institucije, onda imaš sranje i nepravdu.
Živcira me to prejebavanje oko muških i ženskih poslova i veličanje jednih ili drugih. Bila sam u nekim vezama, pa 14 godina u braku, sad sam opet u vezi i ama baš nikad se nisam našla u situaciji da se kefam zbog poslova u kućanstvu.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 16:04   #398
Meni je ovo sve skupa preglupo. Jer ispada da muškarci ne trebaju kuhat,prat ni čistit zato kaj su jači i jednom godišnje prišerafe nekakvu pipu i povremeno otvaraju staklenke.
Znala sam da ću se naživcirat na ovoj temi zato ju prije nisam htjela ni otvarat.

Kućanski poslovi su kućanski poslovi,a ne muški i ženski.
Svi trebaju bit uključeni u to.I djeca također.Za sobom pospremit igračke,složit sobu,krevet i druge zadatke kaj su primjereni djeci.

A ne da žena trči doma s posla kuhat ručak,dok se gospodin odmara.
Onda sve to i oprat dok se on sad opet odmara poslije jela.
Još malo čistit.Oprat prljave gaće i popeglat da kralj ima kaj obuć za posao (jer on se tooolkooo naradi na poslu i otvarajuć staklenke, a ona ne daj bože da prigovori ta rospija).
I nakon tog sveg skočit na mužića jer on je sad odmoran i spreman.
Idila
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 16:09   #399
Quote:
Meni je ovo sve skupa preglupo. Jer ispada da muškarci ne trebaju kuhat,prat ni čistit zato kaj su jači i jednom godišnje prišerafe nekakvu pipu i povremeno otvaraju staklenke.
Znala sam da ću se naživcirat na ovoj temi zato ju prije nisam htjela ni otvarat.

Kućanski poslovi su kućanski poslovi,a ne muški i ženski.
Svi trebaju bit uključeni u to.I djeca također.Za sobom pospremit igračke,složit sobu,krevet i druge zadatke kaj su primjereni djeci.

A ne da žena trči doma s posla kuhat ručak,dok se gospodin odmara.
Onda sve to i oprat dok se on sad opet odmara poslije jela.
Još malo čistit.Oprat prljave gaće i popeglat da kralj ima kaj obuć za posao (jer on se tooolkooo naradi na poslu i otvarajuć staklenke, a ona ne daj bože da prigovori ta rospija).
I nakon tog sveg skočit na mužića jer on je sad odmoran i spreman.
Idila
gdje to pise?
Old 19.06.2017., 16:13   #400
Koliko drame oko ničega
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:16.