Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Mali literarni kutić

Mali literarni kutić Vaše pjesme, priče, romani...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2003., 05:57   #1
Compadre stedi na slovima

Pozeljela sam te. Vec danima spavam u tvojoj pizdami. Uvijek kada te nema spavam u tvojoj pidzami. A nema te sve vise. Tvoja putovanja sve su duza. Pidzame su se izlizale. Koljena, laktovi......ni dugmadi na gacama vise nema. Da imam pisu, sad bi mi ispao. Treba se krpiti.
Ali vidi, nije ovo sada ovdje za tebe. Ovo je sada ovdje za mene. Nema tebe u ovoj pjesmi. Nebi te bilo ni da je ovo pjesma.
Ovdje cu malo danas prodati par uspomena, malo opet sanjati. Bjezi sada.

Znas, opravdano te krstih sa Mr Mozda. Kao i svako moderno dijete svoga rezima, i ti si trebao kolekcionara svojih iluzija. Tu sam najbolje nastupala. Kraljica tvoje drame. Ah, koliko je samo reflektora bilo upereno prema nama. A ja, lazno podatna i podatno lazna. U ruzicastom svilenom shifonu i sa plavom boom oko vrata. Kucka extraordinaire.
Sjecas li se kada si pozelio da bio si prvi koji pio je sa mojih bradavica? Bio si, mamlaze.

Jebem tebe, tvoje skupe parfeme i tvoje dijamante. Slova mamlaze, od tebe na poklon hocu slova. Dvije jagode, jedan osmijeh i osamsto pedeset i pet slova. Hocu da mi ponedjeljak zbog tebe bude petak, da mi uzmes plavo iz mojih dana i zakopas ga pod plocnike geta naseg privremenog grada.

Ooo, evo ga i telefon, zvoni. To si ti, znam. Sad cu ti slomiti trepavicu.
<<Halo. Ko je to? Ti? Koji ti? Aa, joj izvini mili, nisam ti uopce glas prepoznala. Sta radim? Joj, ubijam se od posla, nemam bas puno vremena za spiku, ne ljutis se, dolaze mi neki gosti. Aaaa? Halo!!Da, da, spremam neki soare veceras. Ma pusti, njih jedva dvadesetak. Da, doci ce i Shane, ma neeeeeee, ne svidjam mu se vise, ima neku novu curu. Majke mi. Uzasno sam busy. Busy, busy, busy! Sta kazes, vracas se za sedmicu? Ma ne brini mili, uopce mi nije ruzno bez tebe. Ma daj, koji ti je, posla preko glave, ne stignem te se ni sjetiti. Da, da, u pravu si, za cas ce to proci.
Aa? Halo! Da, da, volim i ja tebe.>> Klik.

Mamlaze. (navlaceci poderanu pidzamu).

Znas, bice ovdje opet radosti. Odlucila sam da sam ti nedostajala. Kada se vratis, igracemo se doktora i medicinske sestre. A onda ces otvoriti prozor i pogledati udesno. Vidjeces ono sto se vani zeleni. E, to je zivot, i u njemu, moji ljudi vise nece nositi tuzna lica.
Samo ti polako. A onda cu te obuci, umjesto tvoje pidzame.
Od svih mojih krpica, opet ces mi najbolje stajati ti.
Samo ti polako, mili.
 
Odgovori s citatom
Old 08.09.2003., 19:22   #2
Eh, zaboravio sam na ovo...a ne mrem vjerovat da niko drugi niti da bekne...

Ovo je jako dobro. Jebes Milanu Vukovic Runjic

Ocemo jos!
TzU is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2003., 16:22   #3
nisam primjetila prije topic. da, svidja mi se ovo o mamlazu
sumski duh is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:07.