Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2015., 00:04   #2401
Quote:
enedielle kaže: Pogledaj post
opet ja

kupila za 20.10. karte za črnju do venecije, odande idem vlakom do bolonje, dečko me tamo skupi pa idem do rima s njim autom. e sad.

1. črnja - nisam ništa dobila na mail, samo sam sejvala u pdf potvrdu narudžbe koja se pojavi kad online kupiš karte. to moram isprintati i pokazati vozaču i to je to, ili nekako drugačije ide?
2. kad se iskrcam s busa imam sat i pol do vlaka, gdje je moguće tamo nešto pojesti/popiti, a da mi je blizu? bila sam davno autom u veneciji pa smo se parkirali kod nekog trgovačkog centra u mestreu, koliko se sjećam i kolodvor venezia mestre je tamo?
drugi problem - što s kartom? kupila preko trenitalia, neka super economy (što god to značilo, ne znam što uključuje ) za frecciargento, jel dosta isto samo pdf isprintati ili ima neka procedura na kolodvoru? što s prtljagom, vučem sa sobom samo tamo gdje sjedim ili ima neka procedura prijave? teglim poveći kofer i malu ručnu torbicu.
1. Ne sjećam se jesam li ja dobio nešto na email od Črnje, nekako je logično da nešto pošalju ali valjda je dosta i to što imaš. Piše li tvoje ime i datum na tome?

2. Imaš oko Mestre stanice nekoliko fast foodova, kebab i slično. Unutar stanice ti je Mc Donalds i kafić. Čuvaj račun, trebat će ti ako ćeš u wc. Za sat i pol i nemaš vremena ići dalje od stanice tako da to je to.
Super Economy je najjeftinja karta, tu nemaš promjena a datum i vrijeme polaska je fiksno. Moraš biti u tom vlaku ili ti karta propada. Isprintaj pdf i samo uđi u vlak, nije potrebna validacija kao za redovne karte jer ionako vrijedi samo za taj vlak, na pdf-u imaš QR kod koji će kondukter očitati ako naiđe. Stvari nosiš sa sobom gdje sjediš, imaš iznad glave police i na sredini vagona dio za veće torbe.
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 07:43   #2402
na črnji piše ime, order number, i datum kupnje. nigdje ne piše da mi je polazak 20.10, ali valjda po ovom broju to mogu skužiti.

ta validacija karte za vlak me bunila jer sam čitala da za neke treba, za neke ne, a moj talijanski nije toliko dobar da skužim koju kad treba nekako mi je MCD najsigurnija opcija od ovog navedenog, na povratku ću se možda malo više zadržati pa odem lutati okolo.

hvala puno na pomoći
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 17:30   #2403
Ne znam pišem li na pravom mjestu, al eto da probam...
Znači planiram putovati od Mostara (ili Čapljine ako je moguće) vlakom do Sarajeva. E sad, stvar je u tome da sam ja u invalidskim kolicima, i ne znam jesu li njihovi vlakovi i kolodvori uopće prilagođeni. Ako je negdje jedna stepenica isl, to nije problem, ali ako uopće ne mogu u valk s kolicima, to već jest
eto, ako netko ima iskustva s BiH željeznicom, nek ih slobodno podijeli.
AlpaChino is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 04:56   #2404
Mmm... Mislim da je to najpametnije pitati BiH željeznice, bus ne dolazi u obzir?
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 17:25   #2405
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Mmm... Mislim da je to najpametnije pitati BiH željeznice, bus ne dolazi u obzir?
Poslao sam im mail...Ali isto bi htio čuti ako netko zna iz iskustva
ne, bus nikako ne dolazi u obzir
AlpaChino is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 16:35   #2406
Jedno taktičko pitanje, lijepo molim odgovore iz vlastitog iskustva (iz prve ruke), a ako to nisu, da se napomene.

Koliko vidim, Thalysom se, izgleda, može samo iz jedne države u drugu. Dakle, kako vidim na službenoj stranici, iz Pariza mogu kupit kartu samo za bilo koji grad u BEL ili NED, dok kartu za Lille ne mogu kupiti.

Postoji li bilo kakva prepreka da ja kupim kartu Pariz - Brouxelless i jednostavno - izađem u Lillu?

Jer vlak, naime, u Lillu stoji kako bi pokupio putnike.

Je li moguće da baš za moj vlak ne prodaju ni jednu kartu iz Lilla pa da vlak kroz taj grad samo projuri bez zaustavljanja?

Je li moguće da postoje posebni vagoni iz Pariza i posebni iz Lilla, pa da su oni prvi prilikom stajanja u Lillu jednostavno zaključani (tako da se ne može izaći)?

Je li možda obvezatna neka vrsta "čekina" krupnijih komada prtljage na Thalysu pa da ju onda u Lilllu ne mogu dobiti?

Postoji li možda nekakav četvrti blesav način da mi sjebu genijalan plan kojim ja pokušavam sjebati njih?
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 17:51   #2407
postoji vrlo jednostavno objašnjenje
znači, Thalys iz Pariza prema Belgiji i/ili dalje Nizozemskoj ili Njemačkoj ne prolazi kroz Lille
iz Lilla imaš samo 2 para Thalysa dnevno koji voze na relaciji Lille - Bruxelles - Amsterdam.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 18:43   #2408
Tako je - mora presjesti.

Ništa se neće dogoditi jer kondukter nema, ne znam kak da to nazovem, check in karticu na kojoj "provjerava" jesu li se svi kupci ukrcali.
To je i dalje vlak (ne avion) samo ne staje na svakoj stanici i gradu pa - ide brže

Ista priča za TGV npr. prema jugu - tamo je TGV stanica u Avignonu izvan Avignona i ne stiže na kolidvor u mjestu. Možeš misliti mog iznenađenja a ja moram presjesti na drugi krak, prema Mintpellieru a ne prema Lyonu.

Išla osobno 2x u oba smjera - dokaz svjedoka da može pristupiti svjedočenju ;P
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 09:29   #2409
Aaaaaa,.....

OK, sad to vidim na Route Map:

https://en.wikipedia.org/wiki/Thalys

No, svejedno, niti iz jedne druge zemlje ne može se kupiti karta do stanice u toj istoj zemlji.

Npr, sasvim sigurno kad ide iz Amsterdama za Brux, prolazi i kroz Schiphol i kroz Rotterdam, ali te se karte ne mogu kupiti.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 12:43   #2410
Ne kužim te - kako se ne mogu kupiti?
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 13:12   #2411
Evo, pa probaj u padajućem izborniku "Arrival station" pronaći bilo koju stanicu iz zemlje iz koje si već odabrala "Departure station":

https://www.thalys.com/be/en/
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 23:30   #2412
Jel netko možda (a) vidio da postoji i (b) koristio pogodnost London Spezial po kojoj se jednosmjerne karte od Zagreba do Londona prodaju za već od 79€?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 21:22   #2413
Upravo sam probao kupiti karte na stranicama Thalys-a...

prilikom izbora plaćanja probao sam prvo opciju maestro kartice i transakcija mi je odbijena nakon nekoliko minuta obrađivanja...to me nije nimalo iznenadilo s obzirom da se radi o maestro kartici ,a kasnije sam i pročitao da prihvaćaju samo maestra određenih zemalja....

no međutim,ono što me zateklo je da mi je transakcija odbijena 5 puta zaredom
nakon što sam pokušao platiti visom...prije nego što provjerim sa svojom bankom u čemu je kvaka,jel možda netko imao sličnih problema i postoje li možda neke restrikcije prilikom kupavanja karata sa Brusselskih odredišta za određene zemlje kao što je BIH(terorizam ovo ono...nebi me nimalo čudilo )
__________________
svi hrvatine a svaki skace ka klokan cim cuje cecu il' neki hit turbo folka
ultras-harlem is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 22:56   #2414
Ja sam kupovala, ali zato koristim iskljuÄŤivo MasterCard.
Maestro nisam nigdje i nikada prakticirala - Visa bi jos i mogla proci.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 09:08   #2415
Ako ti je kartica bosanska, još i nekog "starijeg" datuma (možda 2-3 ili više godina otkad je izdana), onda je moguće da se ne radi ni o kakvim "antiterorističkim" restrikacijama, nego je kartica jednostavno tehnološki neusklađena s relativno novijim standardima (koji se odnose na sigurnost online poslovanja). Npr. 3-D security je za online kupovinu sada već toliko uobičajen standard da te često više neće na nju niti upozoravat prije kupnje (ko što su činili prija par godina), samo će te bez objašnjenja otkantat.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 19:22   #2416
Probao sam sa dvije VISA kartice...jedna je izdana u 6/2013,a druga u 6/2015...nijednu ne prihvaća..prvi put u životu se surećem da se Visom nemoze platiti..Master Card nemam..jedino izvaditi poklon karticu(master card),ali opet tko mi garantira da ću moći platiti s njom ako nemogu s visom..

evo što se pojavi prilikom odbijenice..prilično šturo objašnjenje
http://postimg.org/image/rii81p60x/


od ostalih opcija poznajem samo ove gore navedene i american express..jeli mi možda mogu pomoći ove neke druge?
http://postimg.org/image/mra4ih8sh/

možda da ne idem preko Thalys-a rezevirat vec preko b-europe?

edit: probao sam i to ali isti je sistem u koji se upadne..
__________________
svi hrvatine a svaki skace ka klokan cim cuje cecu il' neki hit turbo folka

Zadnje uređivanje ultras-harlem : 06.05.2016. at 19:33.
ultras-harlem is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 20:15   #2417
Da - oni te samo bacaju nazad.
Jedina ti je nada prepaid MC. Njime bi trebao moci jer je predvidjen za elektronsku upotrebu.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 20:18   #2418
Imas li nekoga da ti kupi sa svojim Masterom?
Prilikom pokazivanja karte kondukteru neces trebati i karticu pokazivati tako da ti to ziher prolazi.

Ne mogu se sjetiti jesam li svoju kartu za "pravim" ili ptepaid MC placala.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 23:09   #2419
Probaj ovdje:

https://www.captaintrain.com/en
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 19:37   #2420
Ma poslao sam im mail u kojem su mi odgovorili da probam preko www.raileurope.com pa sam probao preko njih...ali sam od raileurope dobio mail da ću potvrdu o statusu kupovine karte dobiti u roku 3 radna dana..pa još čekam jel uspješno bilo ili nije..uglavnom loše
__________________
svi hrvatine a svaki skace ka klokan cim cuje cecu il' neki hit turbo folka
ultras-harlem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:16.