Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2010., 20:19   #201
da bi uopce i dobio atest/certifikat, bez obzira sto su ti zavari prosli vizualno i na rengenu, moras poloziti test od cca 30 pitanja, to je TÜV-ov standard, a hr je od '07 presla na TÜV, u nekim skolama za obuku zavarivaca uz taj ispit dobijes i rjesenja (hrvatska posla), inace radi se o bitnim stvarima kao npr: cime oprati rezervar u kojem se skladistilo zapaljivo gorivo, cime gasti pozar na el. instalacijama, kojim dodanim materijalom zavarivati CrNi materijale... cist sumnjam da je kako ac-dc3 kaze, ili su imali pomoc kako sam naveo ili su svi bili jako dobro upoznati sa radom u hali, na otvorenomu, sa pozarima i raznim zavarivanjem.

test nije tezak, ali npr. gimnazijalac ga nebi znao rjesiti sto znaci da nebi preko schengena isao raditi
cohkka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 00:17   #202
Quote:
Lincoln kaže: Pogledaj post
Ajd molim te napiši par pitanja koja su bila, živo me zanima...
Prvo smo pisali neke testove u zavodu za zaposljavanje neke IQ recimo,nakon toga psihijatar i ljecnicki.
Ostalo smo pisali u zit-u,nakon predavanja.
Pisali smo strucne ispite i zastitu na radu.
evo jednih od pitanja:
Kako djeluju elektrodinamicke sile na prijenos metalne kapi u elektricnom luku?
Koje su karakteristike zavarivanja u "lijevo"?
Koje su najcesce greske kod TIG zavarivanja?
I nije istina da ih gimnazijalac nemoze to proc jer sam ja jedan
ac-dc3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 12:48   #203
Jel se dobije na tom tečaju za zavarivača literatura-neka knjiga iz čega se uči to što bude na tim ispitima, taj teoretski dio?
Lincoln is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 16:05   #204
Quote:
Lincoln kaže: Pogledaj post
Jel se dobije na tom tečaju za zavarivača literatura-neka knjiga iz čega se uči to što bude na tim ispitima, taj teoretski dio?
Dobije se sve na cd-u i u knjigama ko kak zeli.
Pisao sam pet cjelina 1)rel
2)plinsko
3)tig
4)mig-mag
5)zastita na radu
Nadam se da sam pomogo oko nedoumica,--hint-ja jos uvijek trazim posao!
ac-dc3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 20:19   #205
Quote:
ac-dc3 kaže: Pogledaj post
I nije istina da ih gimnazijalac nemoze to proc jer sam ja jedan

misli se na postavljena pitanja bez ikakve literature, jer zavarivac kod polaganja atesta ne dobija nikakvu literatutru vec rukavice i plocevine, nakon zavarivanja pise test, test koji jedan npr. gimnazijalac ne moze proci,

zar je tu nesto nejasno?
cohkka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 21:49   #206
Quote:
cohkka kaže: Pogledaj post
misli se na postavljena pitanja bez ikakve literature, jer zavarivac kod polaganja atesta ne dobija nikakvu literatutru vec rukavice i plocevine, nakon zavarivanja pise test, test koji jedan npr. gimnazijalac ne moze proci,

zar je tu nesto nejasno?
Sve OK nisam dobro citao bez ljutnje molim bio sam van sebe kada sam citao postove od EX-1 ...
ac-dc3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 22:17   #207
Question

Dali ima ovdje pravih zavarivača,ili su samo oni koji čitaju o zavarivanju pa tu piskaraju gluposti i prave se da su izmislili zavarivanje
speedglas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 21:10   #208
Quote:
speedglas kaže: Pogledaj post
Dali ima ovdje pravih zavarivača,ili su samo oni koji čitaju o zavarivanju pa tu piskaraju gluposti i prave se da su izmislili zavarivanje

a sta je to 'pravi zavarivac'? mozda i ima koji, ali recimo ja ne znam razliku izmedu 'pravog' i 'krivog', osim ovoga sto si naveo

nekako mi se cini da si ti 'pravi zavarivac' i da cemo svjedociti necemu 'pravome', jesam u 'pravu'?
cohkka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 21:56   #209
Evo veliki pozdrav svima na ovoj stranici. Mi smo firma koja trazi ambiciozne argonske varioce za rad u njemackoj. posao je obezbjedjen do 2020 g. Ako ima zainteresiranih neka se jave na broj 091 169 66 94 . Moze i na mail [email protected] . Nakon sto nam se javite uputit cemo vas o svemu ostalom. Pozdrav
vidnikdoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 21:34   #210
Quote:
vidnikdoo kaže: Pogledaj post
Evo veliki pozdrav svima na ovoj stranici. Mi smo firma koja trazi ambiciozne argonske varioce za rad u njemackoj. posao je obezbjedjen do 2020 g. Ako ima zainteresiranih neka se jave na broj 091 169 66 94 . Moze i na mail [email protected] . Nakon sto nam se javite uputit cemo vas o svemu ostalom. Pozdrav
Delivery to the following recipient has been delayed:

[email protected]

Message will be retried for 2 more day(s)
cohkka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 12:33   #211
Quote:
cohkka kaže: Pogledaj post
a sta je to 'pravi zavarivac'? mozda i ima koji, ali recimo ja ne znam razliku izmedu 'pravog' i 'krivog', osim ovoga sto si naveo

nekako mi se cini da si ti 'pravi zavarivac' i da cemo svjedociti necemu 'pravome', jesam u 'pravu'?
Pod pravi sam mislio na kolege koji se svakodnevno bave ovim poslom,da se vidi ko šta radi ,di radi,kakvi su uvjeti,neka razmjena iskustava i slično, sad malo jasnije
speedglas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 10:56   #212
Quote:
speedglas kaže: Pogledaj post
Pod pravi sam mislio na kolege koji se svakodnevno bave ovim poslom,da se vidi ko šta radi ,di radi,kakvi su uvjeti,neka razmjena iskustava i slično, sad malo jasnije

onda bi ja bio pravi, valjda!?

radim cca 9god, ono, profesionalno, ali prva elektroda je potrosene jos prije kretanja u skolu (uvijek sam volio zavarivanje), hehe, kakva ljubav prema profesiji ha!?

gdje trenutno radim, hm, nebi nista pretjerano detaljno, nisam u hrvatskoj, kao i unazad 6 godina, ako te sta vise zanima pitaj preko pp-a.
cohkka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 12:52   #213
Staž nam je isti prije 9,5 godina sam počeo u 3.maj-u,klasika tečaj 3 mjeseca elektroda pa rad na navozu 2 godine pa tečaj za CO2,nakon 6 godina u brodogradnji promijenio sam firmu i sad već 3 godine i kusur radim kao reparaturni zavarivač,znači zavarivanje svega što se može zavariti nebitno na postupak i tehnologiju,a pošto se firma bavi prodajom uređaja za zavarivanje i rezanje ondda sam po potrebi i demonstrator
speedglas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 15:36   #214
Quote:
speedglas kaže: Pogledaj post
Staž nam je isti prije 9,5 godina sam počeo u 3.maj-u,klasika tečaj 3 mjeseca elektroda pa rad na navozu 2 godine pa tečaj za CO2,nakon 6 godina u brodogradnji promijenio sam firmu i sad već 3 godine i kusur radim kao reparaturni zavarivač,znači zavarivanje svega što se može zavariti nebitno na postupak i tehnologiju,a pošto se firma bavi prodajom uređaja za zavarivanje i rezanje ondda sam po potrebi i demonstrator
pepi jesi li to ti ?

daj malo na pm se javi
MesS_-) is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 17:08   #215
Quote:
MesS_-) kaže: Pogledaj post
pepi jesi li to ti ?

daj malo na pm se javi
javit ću se kad nazoveš
speedglas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 17:15   #216
Quote:
speedglas kaže: Pogledaj post
Staž nam je isti prije 9,5 godina sam počeo u 3.maj-u,klasika tečaj 3 mjeseca elektroda pa rad na navozu 2 godine pa tečaj za CO2,nakon 6 godina u brodogradnji promijenio sam firmu i sad već 3 godine i kusur radim kao reparaturni zavarivač,znači zavarivanje svega što se može zavariti nebitno na postupak i tehnologiju,a pošto se firma bavi prodajom uređaja za zavarivanje i rezanje ondda sam po potrebi i demonstrator
hm, moram priznati da mi se tvoj put cini nekako boljim, ono, 2 firme, mirnije, ide...

ja nisam naucio na nicijim obukama zavarivati, imao sam pri ruci nekakvu literaturu za rel i mag, kasnije i za wig (u kombinaciji sa esab-ovim aparatom), to je kao neki vodic za svaki pojedinacno jos iz yu, a poceo sam na jednostavnim poslovima na kojima sam vjezbao primjere iz literature (na pauzi, kad je poslovodja dobre volje...), a onda sam se 'otisnuo' na teren, prvo u rh, mislim da sam prvi puta izasao na atest negdje '04-e, a do sada sam atestirao oko 20 puta i duplo vise puta 'davao' radnu probu, radim sva 3 postupka, no sa rel-om najmanje pa se ni u kojem slucaju ne usudjujem nazivati kombinatorcem (za sada naravno).
obisao sam za sada 4 zemlje eu, i evo ucim cetvrti jezik, poslovi su sve tezi i ljudi su sve veca gamad.
rado bih se zaposlio u mjestu gdje zivim, no to nije moguce, i dugo jos nece biti cini se.
nakon ovog terena, vec je bezeciran neki drugi, jos ne znam niti gdje, znam samo da cu najvjerojatnije na tom nekom novom terenu morati se sporazumjevati rukama i pantomimom, jer sto vise jezika pokusavam savladati i nauciti, pa makar i u osnovi, to me manje ljudi razumije.

sto se zavarivanja tice, ja bih to volio raditi do kraja zivota, ja to apsolutno obozavam, samo ucim i vjezbam, nema prepreka za mene, nema u zavarivanju ali eto ima u ekonomskom svijetu pa je doslo da ne mogu birati, tamo sam gdje se nesto popravlja, nadogradjuje, modernizira...
cohkka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 19:28   #217
Quote:
speedglas kaže: Pogledaj post
Staž nam je isti prije 9,5 godina sam počeo u 3.maj-u,klasika tečaj 3 mjeseca elektroda pa rad na navozu 2 godine pa tečaj za CO2,nakon 6 godina u brodogradnji promijenio sam firmu i sad već 3 godine i kusur radim kao reparaturni zavarivač,znači zavarivanje svega što se može zavariti nebitno na postupak i tehnologiju,a pošto se firma bavi prodajom uređaja za zavarivanje i rezanje ondda sam po potrebi i demonstrator

poštovani
možete li mi preporučiti aparate MIG-MAG od 300-tinjak Ampera koje prodajete i zastupate ,u fazi sam nabavke novog aparata pa me zanima što da uzmem.
majdo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 20:08   #218
Quote:
cohkka kaže: Pogledaj post
hm, moram priznati da mi se tvoj put cini nekako boljim, ono, 2 firme, mirnije, ide...

ja nisam naucio na nicijim obukama zavarivati, imao sam pri ruci nekakvu literaturu za rel i mag, kasnije i za wig (u kombinaciji sa esab-ovim aparatom), to je kao neki vodic za svaki pojedinacno jos iz yu, a poceo sam na jednostavnim poslovima na kojima sam vjezbao primjere iz literature (na pauzi, kad je poslovodja dobre volje...), a onda sam se 'otisnuo' na teren, prvo u rh, mislim da sam prvi puta izasao na atest negdje '04-e, a do sada sam atestirao oko 20 puta i duplo vise puta 'davao' radnu probu, radim sva 3 postupka, no sa rel-om najmanje pa se ni u kojem slucaju ne usudjujem nazivati kombinatorcem (za sada naravno).
obisao sam za sada 4 zemlje eu, i evo ucim cetvrti jezik, poslovi su sve tezi i ljudi su sve veca gamad.
rado bih se zaposlio u mjestu gdje zivim, no to nije moguce, i dugo jos nece biti cini se.
nakon ovog terena, vec je bezeciran neki drugi, jos ne znam niti gdje, znam samo da cu najvjerojatnije na tom nekom novom terenu morati se sporazumjevati rukama i pantomimom, jer sto vise jezika pokusavam savladati i nauciti, pa makar i u osnovi, to me manje ljudi razumije.

sto se zavarivanja tice, ja bih to volio raditi do kraja zivota, ja to apsolutno obozavam, samo ucim i vjezbam, nema prepreka za mene, nema u zavarivanju ali eto ima u ekonomskom svijetu pa je doslo da ne mogu birati, tamo sam gdje se nesto popravlja, nadogradjuje, modernizira...
Dobro je kad radiš posao koji voliš,a to sa terenom znam da nije bajno,neznam iz kojeg si dijela RH ali i sam znaš da kad bi našao posao kod nas da nebi imao primanja ni blizu koja sada imaš vani.Ja recimo kada sam došao u ovu firmu nisam znao ništa osim bazične elektrode i praškom punjene žice ali sa vremenom sam naučio i punu žicu ,žicu bez plina specijalne žice i elektrode za tvrda navarivanja ,za sivi ljev,tig inox,aluminij,rezat,žljebit sa brenerom,EPP na gredi i još dosta toga
speedglas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 20:15   #219
Quote:
majdo10 kaže: Pogledaj post
poštovani
možete li mi preporučiti aparate MIG-MAG od 300-tinjak Ampera koje prodajete i zastupate ,u fazi sam nabavke novog aparata pa me zanima što da uzmem.
www.treatrade.hr
MesS_-) is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 20:15   #220
Pitanje...kada se položi atest za zavarivača, jel on vrijedi za stalno ili se to mora nakon nekog vremena obnavljati?
Lincoln is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:14.