Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2015., 00:37   #241
Quote:
Laa Laa kaže: Pogledaj post
( petak je, 23:16 , ja radim, a ti meni staviš sliku njihovih kolača)
"domacica i kurva" velis?
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 00:44   #242
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
"domacica i kurva" velis?
= idealna žena.
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 18:09   #243
Ima li tko kakvu preporuku za Barcelonu? Manje smo u potrazi za high-end mjestima, a više za relativno povoljnim, a finim stvarima, ali oboje dolazi u obzir
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 21:18   #244
Quote:
xavierkat kaže: Pogledaj post
Ima li tko kakvu preporuku za Barcelonu? Manje smo u potrazi za high-end mjestima, a više za relativno povoljnim, a finim stvarima, ali oboje dolazi u obzir
Definitivno Cerveceria catalana. I domaći čekaju u redu za njihove tapase. Gužva je ali isplati se.


Onofre nam je isto bio jako dobar.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 13:10   #245
hvala coffee, ova cerveceria nam je već upala u oko, svratimo svakako :*
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 12:36   #246
Quote:
Levistej kaže: Pogledaj post
nije iz prve ruke, al frend s polanistike koji je tamo proveo prek godinu dana ko iz topa odgovara:
http://www.tripadvisor.com/Restauran...rn_Poland.html

http://www.tripadvisor.com/Restauran...rn_Poland.html

pošto je na studentskom(al ipak malo boljem) budgetu, vjerujem da su cijene korektne
Hvala hvala hvala
evo recenzije:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=2138
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 22:31   #247
Trebam preporuku za neko mjesto za nešto na brzinu pojest u Ljubljani pri čemu su bitne 3 stavke - da je, jelte, brzo gotovo; da nije iznad nekih 100kn po glavi i da je čim bliže metelkovoj
Levistej is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 22:54   #248
Das ist Valter, Njegoševa, do Metelkove 2 min pješke. Sarajevski grill. Fino i jeftino.

Ima i neki kineski u blizini ali nemam iskustva.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 23:45   #249
Quote:
Levistej kaže: Pogledaj post
Trebam preporuku za neko mjesto za nešto na brzinu pojest u Ljubljani pri čemu su bitne 3 stavke - da je, jelte, brzo gotovo; da nije iznad nekih 100kn po glavi i da je čim bliže metelkovoj
rostilj šmroštilj

http://www.falafel.si/
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2015., 19:02   #250
U petak smo bili u Vodnikovom hramu. Solidno, kao i uvijek. Ja jako volim slovensku domaću kuhinju i tamo ju zbilja možeš naći. Restoran je pandan, recimo, našem Vinodolu.

Jeli smo juhu u kruhu od gljiva sa svježe naribanim bijelim tartufom, janjeće kotlete u umaku od kestena i gljiva i još par stvari i sve je bilo odlično. Cijenovno ok. Možeš proći i za mnje od 100 kn, npr. gulaš od divljači sa "semmelknoedlima" ti je 10, 90 eur.

Za kraj, najbolje od svega, nekakav vinjak od Refoška, oni ga sami rade. Čista fantazija. I još je "on the house".

Ne možeš ga fulati, odmah je ispod uspinjače za stari grad, na uglu. U sezoni je pun turista, ali sad je prava gablecarnica.
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 11:39   #251
Jučer sam u Beogradu otkrila odličnu gostionicu - "Pod lipom" kafana dobre hrane. Točno preko puta sajma, u Bulevaru vojvode Misica negdje kod broja 33-35. Mala, neugledna, bez turista... Puna domaće ekipe na gablecu, čorbice, roštilj, pečenje... JeVtino!

Izvrsna gurmanska pljeskavica (540 din), 350 g zauzela pola tanjura. I sve ostalo je bilo sjajno, svježe, home made...
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 14:23   #252
Maribor

Ancora i Leon

Prvi baziran na ribljem meniju (plus ostalo, plus pizze), povoljan, ukusan, svježa hrana, uvijek pun - bliže klasičnim jelima - fino

Drugi s nešto 'profinjenijom' ponudom - fino
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 15:29   #253
Može preporuka za London?
Novaca za restorane sa zvjezdicama nažalost nemamo Možda neki zanimljiv restoran s kuhinjom koje nema kod nas? Također, molim preporuku za dobru slastičarnicu i tržnicu (imam preporuku za Bricklane i Camden). Tržnica mi ne treba za špeceraj nego više za doživljaj i isprobavanje hrane koje kod nas nema.
erin78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 19:49   #254
meni je najbolja hrana u londonu bila na borough market-u, tamo sam se najela bolje nego u bilo kojem restoranu u kojem smo bili... vrijedi isprobati!

tamo bih ti svakako preporučila pieminister, oni su me oduševili!
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 20:46   #255
Mene je London prilično razočarao u ponudi autentične hrane tako da ispada da UK zapravo niti nema svoju autentičnu "britansku" kuhinju. S druge strane, grad je prepun raznoraznih indijskih, kineskih, thai, kebab-doner, steakhouse isl. restorana. Jedan restoran koji bih izdvojio je Island, koji ima odličnu hranu i super je uređen, npr. za neku finu večericu, ali preporučujem da rezerviraš unaprijed, ako se odlučiš.
BigDaddy is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2016., 11:41   #256
Quote:
ma.nx kaže: Pogledaj post
meni je najbolja hrana u londonu bila na borough market-u, tamo sam se najela bolje nego u bilo kojem restoranu u kojem smo bili... vrijedi isprobati!

tamo bih ti svakako preporučila pieminister, oni su me oduševili!
Hvala ti! Zapisujem!

Quote:
BigDaddy kaže: Pogledaj post
Mene je London prilično razočarao u ponudi autentične hrane tako da ispada da UK zapravo niti nema svoju autentičnu "britansku" kuhinju. S druge strane, grad je prepun raznoraznih indijskih, kineskih, thai, kebab-doner, steakhouse isl. restorana. Jedan restoran koji bih izdvojio je Island, koji ima odličnu hranu i super je uređen, npr. za neku finu večericu, ali preporučujem da rezerviraš unaprijed, ako se odlučiš.
Beskonačne su debate o tome imaju li Englezi/Škoti/Velšani svoju autentičnu kuhinju i ne bih o tome. To ni ne tražim, više me zanimaju ove kuhinje koje si naveo, a pogotovo one kojih nema kod nas. Prvi dan ćemo u tajlandski blizu smještaja (osim ako ne dobijem neku bolju preporuku), već smo bili pa ćemo ponoviti jer nam je bilo dobro, a i blizu je. Trebamo bar još jednu ideju za drugi i/ili treći dan.
erin78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2016., 12:07   #257
Quote:
erin78 kaže: Pogledaj post
Beskonačne su debate o tome imaju li Englezi/Škoti/Velšani svoju autentičnu kuhinju i ne bih o tome. To ni ne tražim, više me zanimaju ove kuhinje koje si naveo, a pogotovo one kojih nema kod nas. Prvi dan ćemo u tajlandski blizu smještaja (osim ako ne dobijem neku bolju preporuku), već smo bili pa ćemo ponoviti jer nam je bilo dobro, a i blizu je. Trebamo bar još jednu ideju za drugi i/ili treći dan.
Imaju englezi svoju kuhinju, kako ne, brojne Shepherds pie, bangers and mash...

U svakom slucaju, za preporuku restorana kao sto si rekla sve ovisi sto zelis npr,
za odlican spanjolski restoran ti svakako preporucam Centro Galego de Londres
za dobru pizzu napoletanu: Franco Manca,
Pho(vijetnamska hrana)
vecina restorana u China Townu imaju povoljne menue
pub Churchill's arms u South Kenu izgleda prekrasno, imaju nesto domace hrane i kuhinju koja kuha odlicnu Thai hranu
...

Bolje specificiraj gdje si i sto bi zeljela probat pa cu ti moci specificirati
Adunjanik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2016., 13:29   #258
Quote:
Adunjanik kaže: Pogledaj post
Imaju englezi svoju kuhinju, kako ne, brojne Shepherds pie, bangers and mash...

U svakom slucaju, za preporuku restorana kao sto si rekla sve ovisi sto zelis npr,
za odlican spanjolski restoran ti svakako preporucam Centro Galego de Londres
za dobru pizzu napoletanu: Franco Manca,
Pho(vijetnamska hrana)
vecina restorana u China Townu imaju povoljne menue
pub Churchill's arms u South Kenu izgleda prekrasno, imaju nesto domace hrane i kuhinju koja kuha odlicnu Thai hranu
...

Bolje specificiraj gdje si i sto bi zeljela probat pa cu ti moci specificirati
Ovo je super, hvala ti puno! Mislim da će pasti Churchill's Arms i Pho. Smještaj nam je kod Towera, ali planiramo muzeje jedan dan pa nam Kensington jako paše.
erin78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2016., 14:22   #259
Quote:
erin78 kaže: Pogledaj post
Ovo je super, hvala ti puno! Mislim da će pasti Churchill's Arms i Pho. Smještaj nam je kod Towera, ali planiramo muzeje jedan dan pa nam Kensington jako paše.
u blizini je i Ramseyev Bread Street Kitchen. Odite i nećete požaliti.
Sjajna hrana i pristojne cijene.


https://www.gordonramsayrestaurants....treet-kitchen/
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2016., 15:01   #260
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
u blizini je i Ramseyev Bread Street Kitchen. Odite i nećete požaliti.
Sjajna hrana i pristojne cijene.


https://www.gordonramsayrestaurants....treet-kitchen/
Hvala, to je tamo kod St. Paul's Cathedral? Vidjela sam zadnji put kad smo bili, ali u neko doba tipa nedjelja rano ujutro, zatvoreno je bilo. Stavljam i to na popis. Sad nećemo imati dosta dana za sve

Jesi ti prije nekoliko godina pisala osvrt na taj restoran? Ostalo mi je nešto kao u sjećanju, ali ne mogu naći.
erin78 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:27.