Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Linux, UNIX i ostali unixoidi

Linux, UNIX i ostali unixoidi Open source OS-ovi i sve o njima

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2010., 21:36   #1
error no such partition grub rescue ?!

Dakle potpuno novi korisnik...niš baš ne znam o linuxu al eto odlučih naučit i odmah pošlo krivo
Imao sam nekih problema s kompom, stavio novi hard i danas prvo instalirah xp i nakon toga Ubuntu...da konačno vidim kako to funkcionira.
Kao totalni početnik sjebah šefa i stanicu i 100 metara pruge....



Uglavnom odabrao sam onaj dio kod instalacije da imam dual boot....al sad trenutno nemam ništa osim poruke

error no such partition grub rescue

Moram pokrenut xp da napravim opet backup na ladicu pa da se poigram s linuxom...ali bez straha da zaje....sve podatke
Tj...moram napravit bilo šta da ne izgubim podatke
Hvala

Da...da.....sramim se šta nisam bekapirao sve prije
alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 22:07   #2
ok....nije više jako napeto
pokrenuo sam ubuntu s cd-a i radim bekap natrag na ladicu (vrti se s cd-a, kao ona ''isprobaj'' verzija)...ali kako mi se svejedno ne radi format diska nanovo i kompletna instalacija i volio bi isprobat xp i ovo u dual bootu....

savjeti i dalje dobro došli :-)
alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 01:47   #3
Quote:
alfred stokes kaže: Pogledaj post
Dakle potpuno novi korisnik...niš baš ne znam o linuxu al eto odlučih naučit i odmah pošlo krivo
Stavi Linux kao virtualnu masinu pod windowsima pa se iz poznate okoline igraj s Linuxom.

Za GRUB ne znam, moze bit vise toga, probaj ga (re)instalirat u MBR prvog/primarnog diska.
__________________
Ovih dana ja sam bolestan od ljudi
Nemoj me dirat, sutra me probudi
Peticija za flash za FreeBSD
centar137 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 09:29   #4
vidi tu : forum
Hermenegildo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:30.