Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2003., 16:06   #1
Berber

Iako mi nije omiljeni slikar, nekako dodjoh u vlasnistvo 2 Berberove slike (ne pitati kako ). Covjeku je 99% slika konji i njegova zena
Tu i tamo neki anticki element, ali opet vecinom u kombinaciji sa zenom ili konjem. No, covjek je zaista zaljubljen do boli. Suvisno je napominjati da mu je zena na slikama daleko ljepsa nego u realnosti, dok su konji vrlo slicni pravima
Fascinantna mi je opcinjenost crveno-narancastom bojom koja mu je na vecini supruginih portreta.
Kakav je vas stav prema ovom, vjerovatno, najslavnijem slikaru s, hmmmmm, ovih prostora?
Tonni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2003., 16:10   #2
Re: Berber

Quote:
Tonni kaže:
Kakav je vas stav prema ovom, vjerovatno, najslavnijem slikaru s, hmmmmm, ovih prostora?

Dosadan mi je do bola, jednom Murticu kvalitativno nije ni do koljena.
__________________
Tango Javorka
Mikilegendo!care! is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2003., 18:19   #3
Ne mozes ta 2 usporedjivati, totalno drukciji stilovi. Naravno da je dosadan kad slika samo konje i svoju zenu
Ali, to radi dobro.
Tonni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2003., 18:27   #4
Quote:
Tonni kaže:
Ne mozes ta 2 usporedjivati, totalno drukciji stilovi.

Mozes ako pricamo o kvalitativnim razinama. Murticeve slike (nemam pojma zasto sam bas njega bubno ) su inteligentnije, intrigantnije i zanimljivije (nemoj opet konje ) od Berberovih bez da smo ista i rekli o razlicitosti stilova.
__________________
Tango Javorka
Mikilegendo!care! is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2003., 21:41   #5
Vidis meni je Murtić daleko dosadniji od Berbera, iako se Berber motivski vrti u istom krugu,ali opet to rade svi -manje više!!!

Motivski mi u sebi nosi tu neku Andrićevsku nostalgiju za prošlosti,bar se to tako odražava na moju percepciju njegova slikarstva.....U svakom slučaju sviđa mi se..
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2003., 00:46   #6
totalni kič!
__________________
Ω
saku helle is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2003., 02:34   #7
Quote:
kisha kaže:
Motivski mi u sebi nosi tu neku Andrićevsku nostalgiju


Sad bi ja tu ubacio Djoku Balasevica....ali necu.
__________________
Tango Javorka
Mikilegendo!care! is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2003., 11:52   #8
Quote:
kisha kaže:
Motivski mi u sebi nosi tu neku Andrićevsku nostalgiju za prošlosti,bar se to tako odražava na moju percepciju njegova slikarstva.....
E, bas tako
Miki, ajd nemoj sad Djoku, Berber je vani ipak cijenjen za razliku od Panonskog kvazimornara.
Tonni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2003., 11:55   #9
Quote:
Mikilegendocare kaže:
Mozes ako pricamo o kvalitativnim razinama. Murticeve slike (nemam pojma zasto sam bas njega bubno ) su inteligentnije, intrigantnije i zanimljivije (nemoj opet konje ) od Berberovih bez da smo ista i rekli o razlicitosti stilova.
E, tu se nikako ne slazemo. Istina je da Berber ima dosadne motive, ali da ima kvalitetu - to se ipak ne moze osporiti.
Tonni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2003., 12:13   #10
Quote:
Tonni kaže:
E, tu se nikako ne slazemo. Istina je da Berber ima dosadne motive, ali da ima kvalitetu - to se ipak ne moze osporiti.


Ma ugodan je on oku, daleko od toga...ali ugodan je i D.Popovic (jos jedna internacionalna "velicina" ) i to je sve. Dosadno i nezanimljivo
__________________
Tango Javorka
Mikilegendo!care! is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2003., 02:18   #11
Meni je Berber uzasno zabavan, bas nesto kao sto je kisha napisala...podsjeca me iz nekog razloga na prerafaelite koje o-bo-za-vam!!! i totalno je ceznjiv...

Nasla sam neki dan dva prekrasna Berbera u jednoj ludoj maloj galerijici u Tkalci...Vrbnik se zove...mali su, ali divni...

...bas kao neke savrsene male kutijice iz djetinjstva...ili ukrasni papir za zamatanje darova koji si sanjao...

...e jesam ga sad...
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2003., 11:30   #12
Za moj ukus su stvarno malo previše kič..ali imaju u sebi neku melankoniju koja mi se sviđa.Nevjerovatno koliko je čovjek tražen,obožavan i kopiran..već duže vremena..a postao je tako dosadan!
Tiffany is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2003., 11:34   #13
Ja ne volim kič...al kod Berbera ga recimo niti ne primjećujem...Takav kakav je taman je...sanjiv i maglen A ponavljanje motiva je česta pojava u slikarstvu,tako da mi tu nema ništa čudno...

primjerice....kod Bengeza, koji mi je živošću boja predivan,ali uvijek crta isto....Ma meni to ne smeta ....
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2003., 20:28   #14
Berber, Jordan, Pulitika i Murtic su toliko nastancali slika da su izgubili svaku vrijednost...gori su od naive.
Liberatore is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2003., 20:30   #15
Quote:
Mikilegendocare kaže:
Ma ugodan je on oku, daleko od toga...ali ugodan je i D.Popovic (jos jedna internacionalna "velicina" ) i to je sve. Dosadno i nezanimljivo
Hmmm...ne volim nashe mejnstrim molere, ali su mi skulpture Dimitrija Popovica fantasticne...
Liberatore is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2003., 20:31   #16
Jos jedan prilog nasim slikarima, koji nisu losi ali furaju isti stil i tematiku do iznemoglosti..
Nives K.K.
Liberatore is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2003., 20:50   #17
Quote:
Liberatore kaže:
Jos jedan prilog nasim slikarima, koji nisu losi ali furaju isti stil i tematiku do iznemoglosti..
Nives K.K.

Da, ma uvijek mi je to bilo čudno...zašto to rade... recimo Masle i Romana, isto tako...uvijek isti motivi i isti stil.....
Rijetko koji slikar ide u eksperimentiranje...u razradu vlastitih mogućnosti, i vlastite kreativnosti.. zar sami sebi ne dosade....???
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2003., 10:59   #18
[QUOTE]Liberatore kaže:
Berber, Jordan, Pulitika i Murtic su toliko nastancali slika da su izgubili svaku vrijednost...gori su od naive. [/QUOTE

I agree
Tiffany is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2003., 01:27   #19
Kad države nedostaje love u opticaju probude se strojevi u Savskoj.
Murtić radi na istom principu.
Njemu su slike sredstvo plaćanja.
Na noć iz izbaci desetak komada.

Berber mi je drag.
kiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2003., 16:13   #20
Dobila sam neke (sitne) novce pa bih si kupila neku sliku za uspomenu, ali ovaj čas ne znam koju, pa ako mi netko može preporučiti neku galeriju

Bengez mi je, recimo, super ali mi je preskup.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:01.