Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2008., 20:17   #1
Užasno suha koža

Dakle,kao što piše u naslovu... cure trebam vašu pomoć!! Više ne znam šta da radim... probala sam sve žive i mrtve body losione, ali koža na nogama i rukama, da ne spominjem laktovima je i dalje užasno suha. Ne bi to bilo toliko koma da me se svrbi ponekad i ne izgleda baš najbolje. Kad ju namažem losionom bude ok, ali samo par sati i onda ponovo izgleda isto... imate kakvo "prirodno riješenje" ??? Plizzzzzzzz
__________________
Ništa nije sveto, sve je bruto i neto, sve je zabava!
Tiny dancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 11:41   #2
Ista stvar samnom...
Samo mene jop uz tu suhu i perutavu kožu zna toliko svrbiti nakon tuširanja da bi se mogla izgrepsti s drot kefom do krvi...
Pokušala sam s uljima,kremama,losionima al ništa ne pomaže...
-Maja- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 13:53   #3
meni pomaže bademovo ulje, koža mi se više ne peruta
chimavizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 14:14   #4
Quote:
chimavizza kaže: Pogledaj post
meni pomaže bademovo ulje, koža mi se više ne peruta
i meni, mislim da je najbolje za extra suvu kozu
__________________
manje je vise
elenni is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 13:14   #5
Vama to bademovo ulje upije koža odmah ili? Kak se vi obućete ak ste tako masne? To mi se čini nekak vrlo nezgodno i nespretno...
-Maja- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 00:11   #6
Quote:
-Maja- kaže: Pogledaj post
Ista stvar samnom...
Samo mene jop uz tu suhu i perutavu kožu zna toliko svrbiti nakon tuširanja da bi se mogla izgrepsti s drot kefom do krvi...
Pokušala sam s uljima,kremama,losionima al ništa ne pomaže...
Naravno, kad si si kožu isušila sa svim tim preparatima. U tuš kupku dodaj žlicu maslinovog (hladno prešanog) ili sezamovog ulja, a tijelo navečer nakon tuširnja (dok je koža još mokra) namaži sezamovim ili bademovim uljem. Vidim da si pokušala s uljima, kojim? Mineralnim, baby? To ti isušuje kožu.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 13:35   #7
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Naravno, kad si si kožu isušila sa svim tim preparatima. U tuš kupku dodaj žlicu maslinovog (hladno prešanog) ili sezamovog ulja, a tijelo navečer nakon tuširnja (dok je koža još mokra) namaži sezamovim ili bademovim uljem. Vidim da si pokušala s uljima, kojim? Mineralnim, baby? To ti isušuje kožu.
Hvala ti na odgovoru.

Koristila sam Buebchen calendulae oil. U tom ulju nema parafina, pa mi se činilo da je OK.

Čak sam si zamješala jedno ulje po recepturi koju mi je Stribor preporučio, sa Agipalovima (Kemig) i Pranaromovim uljima i to mi je bilo koma...em šta sam bila abnormalno masna jer koža mi nikako nije upijala i onda sam se tek počela perutati u abnormalnim količinama...strašno...

I sad više nisam pametna šta da radim...

I od tog Buebchen ulja su mi sve ostale uljne fleke po kućnom ogrtaču i piđami i ne mogu se više oprati...

Znači da opet pokušam s uljima..budem si kupila sezamovo za probu..
-Maja- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 22:46   #8
Quote:
-Maja- kaže: Pogledaj post
Hvala ti na odgovoru.

Koristila sam Buebchen calendulae oil. U tom ulju nema parafina, pa mi se činilo da je OK.

Čak sam si zamješala jedno ulje po recepturi koju mi je Stribor preporučio, sa Agipalovima (Kemig) i Pranaromovim uljima i to mi je bilo koma...em šta sam bila abnormalno masna jer koža mi nikako nije upijala i onda sam se tek počela perutati u abnormalnim količinama...strašno...

I sad više nisam pametna šta da radim...

I od tog Buebchen ulja su mi sve ostale uljne fleke po kućnom ogrtaču i piđami i ne mogu se više oprati...

Znači da opet pokušam s uljima..budem si kupila sezamovo za probu..
Pa ako ulja ne pašu,što sad?Nećeš se time maltretirati.
A što ne napraviš neku kremu tipa voda u ulju.Lanolinska podloga?Ili s lecitinom?To mi se čini kao dobro rješenje,a bar je tebi sve to dostupno (ako me nos ne vara).
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 23:40   #9
Quote:
-Maja- kaže: Pogledaj post
Hvala ti na odgovoru.

Koristila sam Buebchen calendulae oil. U tom ulju nema parafina, pa mi se činilo da je OK.

Čak sam si zamješala jedno ulje po recepturi koju mi je Stribor preporučio, sa Agipalovima (Kemig) i Pranaromovim uljima i to mi je bilo koma...em šta sam bila abnormalno masna jer koža mi nikako nije upijala i onda sam se tek počela perutati u abnormalnim količinama...strašno...

I sad više nisam pametna šta da radim...

I od tog Buebchen ulja su mi sve ostale uljne fleke po kućnom ogrtaču i piđami i ne mogu se više oprati...

Znači da opet pokušam s uljima..budem si kupila sezamovo za probu..
E, sad si me tek zainteresirala, da li možeš napisati od koje si se to mješavine ulja perutala? Ne obećavam da od sezamovog i bademovog nećeš biti masna, ali ćeš biti manje ako to utrljaš u mokru kožu i pustiš da se osuši. Ali bih se mogla kladiti da će ti koža biti u boljem stanju i da se neće perutati. Naravno, pod tim mislim da na takav način njeguješ kožu barem mjesec dana.

Zadnje uređivanje Merlina : 22.04.2008. at 23:41. Reason: greška
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 09:41   #10
Question jako suha koza tijela

Imam jako suhu kozu nogu i ruku koja se peruta i koja svrbi da se ponekad cesem do krvi.
Pokusala sam slijediti savjete i koristiti prirodna bazna ulja - primavera- mjesavina macadamija, kostica breskve sa malo jojobe i malo glicerina i vitamina E i par kapi etericnog ulje bergamont i termalnu vodu za hidrataciju svaki dan na vlaznu kozu .
Pokusala sam sa eucerin kremom sa 10% urea. I... I....I...
Sve se to lijepo i brzo upije i koza vise nije suha ali cim se otusiram sve je isto .

[B]Dobivam utisak da svim tim bilo kozmetickim preparatima, bilo prirodnim postize tek izvanjsko oblaganje suhe koze.
[B]Najslikovije, asocira me kao da raspucanu boju drvenih vrata premazemo novim slojem boje koja raspucalu boju tek fiksira i to je to.
A kako za kozu naci nesto kao sto su lazure za drvo koje se upijaju i istinski je zastite i obnavljaju.
Znam, treba piti puno vode sto ne cinim, ne treba pustiti a ja jesam pusac ali ipak da od svih tih silnih sto prirodnih sto kemijskih sredstava ne postoji ono koje ce zaista kozu obnoviti i iznutra nahraniti i slikovito receno djelovati kao bilo koji lijek koji dovodi do uklanjanja simptoma i izljecenja. Ako itko ima savjet rado cu ga prihvatiti.
bolero06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 21:45   #11
a da pokušaš hraniti i vlažiti kožu iznutra? kapsule noćurka, vitamini za kožu, omega 3? izbalansirana prehrana?
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 22:17   #12
8 čaša - isključivo vode- na dan, uz ovo što je napisala simple mind, te (ja ipak ostajem pri svojoj tvrdnji) kvalitetnih baznih ulja i problem će dugoročno sigurno proći. Za koji ne namjeravaju duže vrijeme i polagano koristiti prirodnu kozmetiku nego očekuju rezultate preko noći ili za par dana moj savjet je da niti ne počinju. Ne bacajte novce radije ih potrošite na nešto drugo i to ozbiljno mislim.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 23:44   #13
Ja sam dugo svoju kožu smatrala suhom i kupovala proizvode adekvatne takvoj koži i imala slične simptome,da bi mi rekli da imam dehidriranu kožu i od kad koristim proizvode iz tih linija koža mi se preporodila.Konkretno Avene me spasio.
Estee Lauder is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 20:12   #14
Ja sam imala suhu kožu dok nisam sama počela raditi svoje losione i ulja za tijelo. Sve na bazi biljnih ulja mi je bolje od kupovnih losiona i krema.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 12:41   #15
ja sam isto pokusavala mazat se sa uljima na mokru kozu, i tražila neki omjer da ne budem masna nakon toga. i sad zadnje što mi je najbolje je da si u jednoj bočici (50 ml) sa raspršivačem smućkam malo 10 ml suncokretovog, 10 ml bademovog i 10 ml koštica marelice, po kap širokolisne lavande i palmarose - to imam doma pa mi se čini ok kombinacija, to fino sve dobro promućkam i dodam obične vode skoro do vrha, i onda svaki put kad se istuširam, obrišem se i tek onda pošpricam taj mix po sebi i lagano umasiram, ali bočicu treba često protresti pošto se ulje odvaja od vode. uglavnom, tako mi ne bude premasna koža, nema masnih fleka, ali to prakticiram jedino navečer jer ujutro nemam vremena za to.
__________________
IN SPE
anell is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 17:18   #16
Quote:
anell kaže: Pogledaj post
ja sam isto pokusavala mazat se sa uljima na mokru kozu, i tražila neki omjer da ne budem masna nakon toga. i sad zadnje što mi je najbolje je da si u jednoj bočici (50 ml) sa raspršivačem smućkam malo 10 ml suncokretovog, 10 ml bademovog i 10 ml koštica marelice, po kap širokolisne lavande i palmarose - to imam doma pa mi se čini ok kombinacija, to fino sve dobro promućkam i dodam obične vode skoro do vrha, i onda svaki put kad se istuširam, obrišem se i tek onda pošpricam taj mix po sebi i lagano umasiram, ali bočicu treba često protresti pošto se ulje odvaja od vode. uglavnom, tako mi ne bude premasna koža, nema masnih fleka, ali to prakticiram jedino navečer jer ujutro nemam vremena za to.
Ova ideja sa mješanjem ulja i vode u jednoj boci mi se čini super! Kad potrošim ove preparate koje imam isprobati ću ovaj recept, nadam se da i ja neću više biti toliko masna kao kad sam se mazala samo sa uljima.
philemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 11:47   #17
Postoje dječja ulja koja se nanose na mokru kožu. Upiju se u kožu dosta brzo, a ostatak upije ručnik, tak da super, posebno navečer prije spavanja.
__________________
Moda Ljepota Horoskop Ljubav
An@1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 22:44   #18
Quote:
An@1 kaže: Pogledaj post
Postoje dječja ulja koja se nanose na mokru kožu. Upiju se u kožu dosta brzo, a ostatak upije ručnik, tak da super, posebno navečer prije spavanja.
Dječja ulja (mineralna) ovdje ne smatramo prirodnom kozmetikom
spidergirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 18:59   #19
Hebemu jel moguće da mi je noćurak i glicerin komedogen?

Ma imala sam za jako suhu kožu mješavinu ulje marelice, makadamija i divlja ruža, no to mi je bilo toliko premalo masno da bi se upilo u sekundi i mogla sm još 5 put mazat,
pa sam si nabavila noćurak, ali sam valjda pretjerala sa postotkom (valjda oko 40 %) i dosta mi se čepe pore.
u mješavini je još i eu palmarose

prije toga si našpricam tonik od destilirane i glicerina (stavila sam 10%) na facu.

već neko vrijeme isprobavam sa postotcma ulja u mješavini. mislim da mi noćurak ubuduće neće preći 15%.

mislim da ću si složiti kremu sa phytocremom i ovim uljima, a kupit ću i alantoin i pantenol za vodenu fazu.
razmišljala sam o tome da si uzmem vitamin e ali mi je to skupo, pa neću.
inače mi za lice najbolje paše Avene-ova Trixera, masna je al i hidratantna, emulzija malo jača, i Uriage Emoliente je super.
Jedno vrijeme mi je koža bila tolio suha da sam Aveneovu cold kremu koristila stalno, ali sad se popravila (voda, trčanje, redovito vježbanje, kvalitetne masti u hrani)
zelena sara is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 00:20   #20
Glicerin nije komedogen,al bome si ga pretjerala. Ne znam kakav ti je osjećaj na licu nakon tog tonika?Glicerin u tom postotku zasigurno djeluje jako masno i "keljavo", lijepi se te ostavlja lice vrlo sjajnim, no ako ti to ne smeta samo nastavi s upotrebom...
Ja za suhu kožu stavljam 5%, a za masnu 2-3% glicerola.

Noćurak stavljam do 20% u mješavine i nisam imao pritužbi na komedogenost. Možda je doista stvar u koncentraciji s obzirom da je to dosta teško ulje.
Ako je noćurak oksidirao (a to nije rijetkost) onda sigurno može djelovati komedogeno.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:20.