Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2014., 16:14   #641
Meni se to rijetko događa, mora baš biti vrlo vlažan korov... U većini slučajeva dok kosim donekle normalnu travu to se ne događa.. Ovog proljeća samo jednom, korov u šumi..
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 23:57   #642
ja sam znao kositi poslije kiše i nikada nisam imao takav slučaj,znalo mi se desiti ko champu,protreseš kućište,pričekaš da ispljuje travu i piči dalje.
viking 22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 13:55   #643
Viking MT 420

Pozdrav svima na forumu,
uskoro bi mi trebao u ruke doći jedan rabljeni Viking MT 420
S obzirom da na WEBu ne mogu nači skoro ništa podataka o navedenom traktorčiću, molio bih ako netko ima kakvih iskustava, user manuala, servisnih manuala itd.. da mi se javi
Naravno i iskustva u radu s dotičnim su dobrodošla
Brkaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 21:58   #644
Dobar dan. Evo i ja se pridruzujem ovoj komuni sa Blisar GG 175 iz Peveca. Vidim da neki članovi imaju taj isti traktor pa se pitam da li netko zna da li za taj traktor postoji sakupljač trave? Nešto poput ovog:http://motorama.hr/proizvod-detalji/...ac-200-lit-135

Ili mozda tocno to?
Hvala unaprijed.
havaic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 23:29   #645
To ti je to,samo cijena....
viking 22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 15:52   #646
po meni to moze radit samo ako kosis igraliste i rezes travu za centimetar... ovako za vocnjake i ostalo nema sanse da on baca gore travu samo "vjetrom"
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 13:01   #647
Talking Savjet molim...

Društvo,

Namjeravam kupiti ovu traktorsku kosilicu - MTD OPTIMA LE 130:

https://www.youtube.com/watch?v=41_Z...swuNnKM6bG1LCP

Ima li tko možda kakvih iskustava s istom? Ima li ista nekih skrivenih mana?

Cijena joj je 14.699,00 kn. Mislite li da ima neka bolja na tržištu za tu cijenu?

Snaga joj je 6,3 kw; jel to dosta za normalni rad?

Puno hvala na savjetima,
makape is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 11:51   #648
Quote:
makape kaže: Pogledaj post
Društvo,

Namjeravam kupiti ovu traktorsku kosilicu - MTD OPTIMA LE 130:

https://www.youtube.com/watch?v=41_Z...swuNnKM6bG1LCP

Ima li tko možda kakvih iskustava s istom? Ima li ista nekih skrivenih mana?

Cijena joj je 14.699,00 kn. Mislite li da ima neka bolja na tržištu za tu cijenu?

Snaga joj je 6,3 kw; jel to dosta za normalni rad?

Puno hvala na savjetima,
Cijena je po meni pre visoka za traktoric od 6.3 kW ali to je vjerojatno zbog straznjeg izbacivanja odnosno kosare. Na ovom forumu se dosta pisalo o traktoricima, njihovim prednostima i manama, pa da sad ne ponavljamo bilo bi dobro da malo preletis po forumu i educiras se jer tako ces najlakse doci do zakljucka da li je ovaj traktoric za tebe ili nije i koji je. Ali da ne budemo bezobrazni budem ti napisao par smjernica na koje trebas paziti, a to su: Koja je povrsina koju kosis, koja je konfiguracija terena (da li je ravno ili brdoviti kraj) koliko cesto kosis (snaga motora je bitna ako kosis visoku travu) da li ti je kosara zaista bitna (modeli bez kosare su puno jeftiniji a i sa kosarom znaju postojati odredjeni tehnicki problemi poput zastopavanja odvodnog kanala) Da li mislis kositi i susjedima ? eto to ti je par vaznijih pitanja koja bi si svaki buduci vlasnik traktorica prije kupovine trebao postaviti i na forumu potraziti zasto je to toliko bitno, ako ima jos koje pitanje a da ga nisam naveo budu kolege traktoristi napisali
SwEz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 12:44   #649
SWeZ puno hvala na odgovorima;

pročitao sam već sve postove bez brige. Imam oko 2000 m2, jedna dio je malo uspon, ne mislim kositi baš visoku travu; tako do 15 cm...

Sad sam naknadno vidio i ovoga

http://www.tpp.hr/artikl/traktor-mtd...n145-1551.html

skuplji je tu kod nas 1000 kn; ali ima veću snagu (8,9 kw; 500 cm3), veći promjer košnje (105 cm)...

međutim zaniljivo je da je taj traktročiću službenom katalogu mtd.de jeftiniji od optime LE 130 nekih 100 EUR...

možda zbog toga što Optima lijepše izgleda :-); ima MTD-ov motor (ovaj Smart ima motor B&S PB) i Optima ima više okretaja 2800

nekak sam bliže Optimi; a opet snaga i promjer vuku na stranu Smarta...

pomoć

p.s. e da, i možda bi jednog dana kupio malu ralicu da malo snijeg poguram s njom i jednu malu prikolicu

Zadnje uređivanje makape : 29.07.2014. at 13:13.
makape is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 14:22   #650
A sta je sa kosarom ? ako ti ona nije potrebna imas super traktorice po pristupacnim cijenama od kojih bi izdvojio Blisar GG 175 kojeg sam ja kupio proljetos i mogu ti reci da sam pre zadovoljan i znalo ga je bit u Pevecu za nekih 12 000
SwEz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 14:54   #651
To je poklon za tatu, a znam da on uvijek grabi tu travu. Voli kad je pograbljeno.

Stoga, košara mu je bitna.

Vidim na mtd.de da je Optima skuplja od Smarta, a Smart ima veću snagu i šire kosište pa mi nije jasno. Kod nas je pak Smart skuplji 1000 kn.

Jel moguće da je MTD-ov motor koji je kod Optime toliko više na cijeni od B&S koji je kod Smarta ili je možda Optima kvalitenije karoserije ili modernijeg dizajna pa...?

Mislim meni je isto ljepša Optima, ali se bojim da ne bude bila preslaba s tih 6,3 kw...

Postoji li mogućnost da je radi kvalitete motora tih 6,3 kw kod Optime "iste snage" kao 8,9 kw kod Smarta?

Kaj bi vi kupili?
makape is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 17:24   #652
Obadva imaju B&S motor tako da sto se toga tice ralzike nema osim u snazi. S obzirom na povrsinu smatram da bi minimum trebao biti traktoric od 12KS iako i oni mrvicu slabiji ce dobro obaviti posao ali ako moze vise konja to je bolje i nece se stroj muciti ukoliko dodje do malo zahtjevnijih radnji. Sto se kosare tice, na 2000 kvadrata kosara ce se preko nekoliko puta napuniti i onda ju treba prazniti dakle treba postojati i mjesto za istovar te trave i svako malo prekidati kosnju zbog praznjenja, pa ako se zacepi kanal onda treba sve skidat dolje i to odstopavati... itd. dok kod kosilice sa bocnim izbacivanjem ako se podigne (ili demontira) plasticni deflektor trava bude usitnjena i razbacana okolo tako da se nece ni vidjeti na povrsini (osim u slucaju kod vise i gusce trave ali to ne predstavlja problem) moze se nabaviti i mulch kit koji travu samelje i nabije u zemlju a da ne govorimo o manevriranju ako postoje kakve vocke, drvece ili prepreke na livadi gdje kosara stvara dodatni problem. Naravno, ima ona svoje prednosti (jesensko skupljanje lisca, ljepsi travnjak oko kuce itd.) ali kad se sve zbroji i oduzme po meni neide nista u korist traktoru sa kosarom dapace mislim da je to samo dodatni posao koji komfor i uzitak kosnje sa traktoricem kvari dodatnim radnjama
SwEz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 15:51   #653
Kaj kupiti

Pozdrav ekipi

Namjeravam kupiti polovni traktorcic kosilicu pa bih se obratio vama za pomoć.
Citao sam dosta po forumu o tome pa bih pitao za savjet na sto obratit paznju kod kupnje.
Imam 2000 m2 za kositi, ravnog terena, jedino kaje trava kod mene cesto vlazna, rijetko suha, zemlja je ilovaca il glina pa se tesko susi.
E sad, vecinom se za nekih 5-7 tisucica na oglasniku nude 10g stare kosilice. Da li to valja?
Sta kazete na MTD ove koje koriste Tecumseh motore? Ima po 15 ks za pristojne novce al sam skeptican oko tih motora.
Kakve je izdrljivosti njihov transmatic u odnosu na hydro?
Evo recimo:
http://www.njuskalo.hr/komunalna-opr...oglas-12635162
To je stara dosta kosilica sa Tecumseh motorom. Jel to valja, oce me sluziti jos 5 godina recimo?
Recimo ova mi se svidja:
http://www.njuskalo.hr/komunalna-opr...oglas-12256394
Ali to je model cca 2001. To je fakat staro il to nije tak bitno obzirom da se ne koriste svaki dan. Ipak ova ima dva cilindra i hydro.
Pa ova:
http://www.njuskalo.hr/komunalna-opr...oglas-13123035
Bitno pitanje gdje cu naci dijelove za te kosilice? Torom, Castelgarden.
Remenje i tak neke potrosne stvari?
E da, i da li da uzmem sa bocnim ili kosarom? Ja bi preferirao kosaru s obzirom da ne pustam travu prek 30-40 cm. Oce se stopati?

Eto molio bih vas za savjete jer fakat neznam kaj da uzmem a da ne fulam.
hrvac100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 17:09   #654
Ja koristim MTD s Tecumseh motorom već skoro 10 godina. Motor je u besprijekornom stanju, ne traži puno održavanja. Izmjena ulja bar jednom godišnje, zračni filter još je tvornički, samo sam ga očistio. Odličan motor koji će nadživjeti kosilicu...

Nemam model s košarom, kosim donekle redovito, i pokošena trava ostaje na travnjaku. Više bih vremena inače potrošio na vozikanje do mjesta pražnjenja, nego što potrošim na košenje....
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 18:46   #655
Znaci ima za nabavit dijelova za tak stari motor ak nekaj rikne?
hrvac100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 19:26   #656
Vani se sve može nabaviti, a kod nas su tak paprene cijene pa ti se opet isplati naručiti izvana... Ja sam dosad zamijenio dva akumulatora, jedan par noževa (kupio kod nas) i remen kosišta (kupio kod vulkanizera za 20 kn)... Troškovi održavanja praktički su mi nikakvi, a traktorić se odavno otplatil.

Jedini način za uništiti ga je da ga totalno zapustiš, da korozija pojede kosište, i da ga voziš bez ulja.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 08:58   #657
Quote:
hrvac100 kaže: Pogledaj post
Recimo ova mi se svidja:
http://www.njuskalo.hr/komunalna-opr...oglas-12256394
Ali to je model cca 2001. To je fakat staro il to nije tak bitno obzirom da se ne koriste svaki dan. Ipak ova ima dva cilindra i hydro....
Od ove tri ja bih odabrao ovu! Pretpostavljam da zbog veče snage broj okretaja motora je nešto niži pri radu. Znači ima manju "kilometražu" broja okretaja. A i dva su dva pa i za popravak!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 15:37   #658
i meni je ta nekak zapela za oko jer je jaka, dva cilindra i hydro.
Jedino zbog vlazme trave da li bi trebao ciljati na bocno izbacivanje?
hrvac100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 23:22   #659
Prerada bočne kose za IMT 560

pozdrav ekipa

Imam par pitanja oko bočne kosilice za imt 560.

Kupio je stari bočnu kosilicu od IMT-a 539 da li je netko mozda radio preradu ili zna šta bi trebalo mijenjat da se može prikpčat na IMT 560?

Unaprijed zahvaljujem
Zile1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 09:40   #660
Quote:
Zile1 kaže: Pogledaj post
pozdrav ekipa
Imam par pitanja oko bočne kosilice za imt 560.
Kupio je stari bočnu kosilicu od IMT-a 539 da li je netko mozda radio preradu ili zna šta bi trebalo mijenjat da se može prikpčat na IMT 560?
Unaprijed zahvaljujem
Strižna (pred kotačem ili iza) ili rotaciona (sa koliko diskova)?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:39.