Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2006., 07:50   #81
Quote:
pribadača kaže:
bok,
kaj se parketa i vrata tiče - to im je boljka! imaju fakat koma parketare, meni su četiri puta popravljali i ni sad baš nije najbolje napravljen, ali sam odustala jer imam osjećaj da bi napravili više štete nego koristi; nekad mislim da namjerno zaje..., jer mi je nezamislivo da je netko tako loš majstor!

navodno se dosta ljudi žali da su se rasušili parketi, a oni to objašnjavaju takvim jadnim spikama da ti naprosto pozli!!! kao ljudi ne otvaraju prozore preko zime (pa tko bi normalan imao širom otvoren prozor na -15!), ili ljudi dišu pa se stvara vlaga u stanu! ma hajde!?!
ne trebas sirom,nego samo provjetriti,samo njima su se rasusivali parketi vec nakon postave narocito na zadnjem katu,osobno mislim da su im inace uvaljali los parket i nekak sumnjam da su mu mjerili vlagu te probaj se raspitati u kojim mjesecima su postavljani parketi i na kakvim temp.,pa kad je pusteno grijanje sumnjam da je neko iznenadjenje to sto su se rasusili...

Quote:
Malo je onih koji znaju da je drvo, sastavni dio prirode, unatoč termičkoj i mehaničkoj obradi, uvijek živa stvar, bez obzira na njegovu starost i godine uporabe. To naravno vrijedi i za parket.

Stoga parket zahtjeva posebne "stambene uvjete". Pojedine vrste parketa različito reagiraju na različite klimatske uvjete. Neki među njima su osjetljiviji od drugih. Kriteriji za osjetljivost je uobičajeno vlaga. Idealni uvjeti za parket su konstantna vlažnost između 50 i 70 posto vlage u zraku.

Znate li?
Vjerojatno niste znali da je većina parketa koji je položen duž jadranske obale (Istra, Kvarner, Dalmacija) parena bukva. Nemoguće? Bukov parket je jedan od onih koji slabo podnosi toplinu radijatora i snažno osušeno ozračje u prostorima koji su u zimsko vrijeme grijani centralnim grijanjem. Na obali, gdje je vlažnost konstantna, bukov je parket idealan i jedan od boljih, jer je nakon 50 godina još uvijek takav kakav je bio pri polaganju.

Može se tvrditi da nema slabog parketa, bez obzira je li bukov, akacija ili hrast. Svaka vrsta parketa zahtjeva "svoje" uvjete, stoga bi kupci prije kupovine morali poštivati specifične klimatske uvjete u kojima će njihov parket "stanovati". Najmanje što bi morali imati u svakom stanu, gdje je centralno grijanje, automatski je ovlaživač zraka, koji održava konstantnu vlagu u zraku i istodobno brine da parket ne bude "preživahan".
sto se tice lakiranja te opcenito ponovnih brusenja,pretpostavljam kako ti je ispalo,jos ak je jedan stariji tikvan radil brrrrrrrrr,ali primjetila sam da nitko se ne zali na malariju,par stanova koje sam gledala su fakat bili dobro napravljeni...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 08:39   #82
Quote:
pribadača kaže:
ja sam čula istu stvar; po gup-u je trebao biti nekakav shopping centar na dva kata, ali sada idu na 4 kata i vjerojatno bude im prošlo! dva kata podzemnih garaža i konzum, dva kata shopping centra i dva kata za kina (blitz cinestar)! možeš mislit grdosije, a vjerojatno će se razvući do rubova parcele!
ode mir i pogled k vragu!
sranje
po planu vrbana 3 trebala je biti trznica i nesto ducana (nisko, naravno)
doduse, ni kod gradnje zagrebgradnjinih zgrada se ne drze plana pa me nis ne cudi
na tom mjestu (horvacanska - rudeska) u par kucica jos zive ljudi tak da taj monstrum-shopping-centar valjda nece niknuti sutra....
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 08:51   #83
Quote:
na tom mjestu (horvacanska - rudeska) u par kucica jos zive ljudi tak da taj monstrum-shopping-centar valjda nece niknuti sutra....
znam da je onaj salon za sisanje pasa vec prije par mjeseci preselil na drugu lokaciju radi tog shopping centra tak da vjerujem da budu uskoro poceli radit na tome...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 08:56   #84
Quote:
chani kaže:
znam da je onaj salon za sisanje pasa vec prije par mjeseci preselil na drugu lokaciju radi tog shopping centra tak da vjerujem da budu uskoro poceli radit na tome...
ljudi jos zive u kucicama lijevo i desno od sisaca pasa (2-3 familije)
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 09:10   #85
znam da zive, skoro svaki dan se secem tam
moguce da je otezanje jer su jos u procesu nagodbi???
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 11:24   #86
Quote:
momcina kaže:
Bok,
Još jedno pitanje. Da li ima netko tko ima stan na zadnjoj etaži? Zanima me kvaliteta krova? Hvala.

Pozdrav!
Evo, ja na zadnjem katu - tik ispod krova. Za sad sve ok. Malo je prekratak period da bi nešto loše rekli. No, ni od drugih nismo culi nikakve žalbe po pitanju krovova. Možda je ipak mala prednost zadnjeg kata (u slucaju vrbana 3) u tome sto ipak mozes malo "disati" - mislim na to što su zgrade tako blizu. Ovak te ipak ne mogu baš svi vidjeti (a ti vidiš sve
Tinea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 11:29   #87
E, a da li je netko cuo sta planirju napraviti na livadi prema okretistu tramvaja (ona tik do horvacanske)? Mi smo naculi da bi se tu trebala raditi mormonska crkva i park. Ima tko kakvih informacija?
Tinea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 11:32   #88
Nego jeste li gledali reportažuz s Vrbana (straije zgrade, preko Horvaćanske), o ulici u kojoj ima OSAM kladionica

scary!!!

I da sta kaze Hrvoje, bilo bi cool da taj dio grada oplemene sa malo više knjižnica, finih restorana s normalnim cjenama (a ne samo pizzerie...), ja bi stavila i cvjećarne, onda voćarne, da to sve izgleda onako slatko i toplo...
-demetra- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 11:34   #89
Quote:
-demetra- kaže:
Nego jeste li gledali reportažuz s Vrbana (straije zgrade, preko Horvaćanske), o ulici u kojoj ima OSAM kladionica

scary!!!

I da sta kaze Hrvoje, bilo bi cool da taj dio grada oplemene sa malo više knjižnica, finih restorana s normalnim cjenama (a ne samo pizzerie...), ja bi stavila i cvjećarne, onda voćarne, da to sve izgleda onako slatko i toplo...

Eh, da se nas pita ....
Tinea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 11:52   #90
Quote:
Tinea kaže:
E, a da li je netko cuo sta planirju napraviti na livadi prema okretistu tramvaja (ona tik do horvacanske)? Mi smo naculi da bi se tu trebala raditi mormonska crkva i park. Ima tko kakvih informacija?
Joj zabogamiloga kakve laprdarije,mormonska crkva ima takvog uspjeha u ovim krajevima da se cudim kak ne zatvore i ono na Svacicevom gdje im je sad baza. Ne bih se brinula oko toga na tvom mjestu.
Ivson is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 11:58   #91
Quote:
Ivson kaže:
Joj zabogamiloga kakve laprdarije,mormonska crkva ima takvog uspjeha u ovim krajevima da se cudim kak ne zatvore i ono na Svacicevom gdje im je sad baza. Ne bih se brinula oko toga na tvom mjestu.
Pa nije da se brinem. Nemam ništa osobno protiv njih ... U principu mi je bolja ta opcija, nego još načrčkanih zgrada. A i malo parka u kvartu ne bi škodilo. Ta informacija je navdno izašla prošle godine u nekim od novina?!
Tinea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 12:52   #92
Nego ... U kojoj od koliba (tako zovem zgrade zbog onih zagrebgradnjinih "K" oznaka) se nalazite?
Tinea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 15:07   #93
Quote:
Tinea kaže:
E, a da li je netko cuo sta planirju napraviti na livadi prema okretistu tramvaja (ona tik do horvacanske)? Mi smo naculi da bi se tu trebala raditi mormonska crkva i park. Ima tko kakvih informacija?
frend koji je uselil u onu marelica zgradu koja se prva digla kod okretista je prical o nekakvom bazenu da su im "prodali" spiku


Quote:
(a ne samo pizzerie...),
ima tam solidna pizzeria vec godinama,samo kaj su prije 2-3 mjeseca digli cijene, vidli valjda da se nove zgrade popunjavaju
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 21:03   #94
Hej momcino!!Evo,ja sam ti uzela stan na zadnjoj etaži,al kako ga imam možda 2mj.,to sigurno nije dovoljno vremena za procijenu dal krov pušta i sl.Al.iskreno,meni je bilo dosta bitno da budem na zadnjem katu(oduvijek patim na pogled i visinu ),tak da ću riskirat.A neznam,vidjela sam i pitala te zaključila da ti krovovi čisto solidno izgledaju,tak da sumnjam da bu problema,al ak i bu,za popravak krova se daje iz pričuve zgrade pa ono..

A inače glede Vrbana 3,definitivno bi radije novi stan u novom naselju za gotovo istu cijenu,bezbroj više prednosti
Dadli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 21:09   #95
Quote:
zlocestoca kaže:
sranje
po planu vrbana 3 trebala je biti trznica i nesto ducana (nisko, naravno)
doduse, ni kod gradnje zagrebgradnjinih zgrada se ne drze plana pa me nis ne cudi
na tom mjestu (horvacanska - rudeska) u par kucica jos zive ljudi tak da taj monstrum-shopping-centar valjda nece niknuti sutra....
Mene to isto opako nervira!!Još će nam nabit neki polu neboder,a meni stanček baš gleda tamo Ja bi,ako ništa drugo da ona livada uz Horvaćansku(velika,kod bivšeg okretišta tramvaja)ostane livada il park il tako nešto...znam da je to zemlja od grada,pa ak se dovoljno rano angažiramo ,možda bi u tome i uspjeli...ajme,kak bi to bilo savršeno..
Dadli is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2006., 16:20   #96
kad sam ja kupovala stan (prije 2.5 godine) zemljiste gdje sad nicu vrbani3 uopce nije bilo gradjevinsko - po tadasnjim planovima tamo se trebao prosiriti SRC Jarun
medjutim, gradjevinski "lobi" je ocito prejak pa sad umjesto zelenila na koje sam imala pogled, gledam u zgrade koje leze jedna na drugoj
tako da Dadli, cisto sumnjam, da bi angaznam stoke sitnog zuba mogao ista promijeniti....
kad se (prije cca godinu i pol) radio plan vrbana 3 bila je javna rasprava, susjed je isao ne bi li sprijecili gradnju 17-katne poslovne zgrade (treba niknuti na podrucju izmedju kuzminecke i lopatinecke na relativno maloj parceli na kojoj je sad kuruza), naravno da on, kao ni stanari okolnih kucica, nista nije mogao promijeniti
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2006., 16:25   #97
Quote:
Dadli kaže:
Hej momcino!!Evo,ja sam ti uzela stan na zadnjoj etaži,al kako ga imam možda 2mj.,to sigurno nije dovoljno vremena za procijenu dal krov pušta i sl.Al.iskreno,meni je bilo dosta bitno da budem na zadnjem katu(oduvijek patim na pogled i visinu ),tak da ću riskirat.A neznam,vidjela sam i pitala te zaključila da ti krovovi čisto solidno izgledaju,tak da sumnjam da bu problema,al ak i bu,za popravak krova se daje iz pričuve zgrade pa ono..
ja sam vidla jedan na zadnjoj etazi bajcan u crveno
mislim da tad nije bil polakiran,ali crveno
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2006., 20:43   #98
Quote:
zlocestoca kaže:
kad sam ja kupovala stan (prije 2.5 godine) zemljiste gdje sad nicu vrbani3 uopce nije bilo gradjevinsko - po tadasnjim planovima tamo se trebao prosiriti SRC Jarun
medjutim, gradjevinski "lobi" je ocito prejak pa sad umjesto zelenila na koje sam imala pogled, gledam u zgrade koje leze jedna na drugoj
tako da Dadli, cisto sumnjam, da bi angaznam stoke sitnog zuba mogao ista promijeniti....
kad se (prije cca godinu i pol) radio plan vrbana 3 bila je javna rasprava, susjed je isao ne bi li sprijecili gradnju 17-katne poslovne zgrade (treba niknuti na podrucju izmedju kuzminecke i lopatinecke na relativno maloj parceli na kojoj je sad kuruza), naravno da on, kao ni stanari okolnih kucica, nista nije mogao promijeniti
Bok,
Sad mi je dalo misliti, ja bi trebao potpisati predugovor u zgradi K6B koja bi izgleda baš gledala na taj neboder ufff..već mi nije drago.....
momcina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2006., 20:48   #99
Quote:
momcina kaže:
Bok,
Sad mi je dalo misliti, ja bi trebao potpisati predugovor u zgradi K6B koja bi izgleda baš gledala na taj neboder ufff..već mi nije drago.....
na stranici drustva arhitekata zagreb je bio prostorni plan vrbana3 - pokusaj pronaci pa ces vidjeti gdje je tocno planiran neboder (ili proseci po kvartu - neboder je na polju koje je nasuprot ulazu u dvoriste zgrada u kuzmineckoj-lopatineckoj, ne mozes fulati)
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2006., 20:56   #100
@momcina

sad sam pogledala i site od zagrebgradnje - ako ti je stan u K6B i gleda na zapad, onda ces bas gledati u neboder
na slici je paralelno s tvojom zgradom dugacki dio te zgrade visine nekoliko katova, a dio koji je manji (prema sjeveru iste gradjevine) je neboder
pa sad zamisli sranje s parkingom kad u tu poslovnjacu navale klijenti (ili kad ujutro stignu zaposlenici svih tih silnih ureda)
ne znam koji je debil dozvolio gradnju takvog poslovnog monstruma u stambenoj zoni
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:09.