Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2016., 13:50   #521
katastrofa glavno da ministri pravosuđa laprdaju da će to uskoro biti izvedivo, napisati jedan algoritam je očito preveliki problem
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 16:23   #522
Steta ne da mi ih se gledati tamo onako neljubazne.. A i ne vidim problem u tome da nam i to bude dostupno online. Nadam se da ce uskoro to promijeniti
__________________
~~ <3 I wanna know what love is... and I want you to show me... <3 ~~
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 12:17   #523
Quote:
agathos kaže: Pogledaj post
Steta ne da mi ih se gledati tamo onako neljubazne.. A i ne vidim problem u tome da nam i to bude dostupno online. Nadam se da ce uskoro to promijeniti
Ako bi se radilo u svrhu zaposlenja onda bi trebalo biti dostupno putem e-građani, no za druge potrebe će se i dalje morati ići fizički radi biljega - za zaposlenje se ne plaća... A kad će bit, to se ne zna... Trebalo je biti od jeseni 2015..
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 10:28   #524
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
da ali je suludo to odbiti kad sa dva klika mišem možeš provjeriti da se stvarno radi o tome tipu... a što je uopće sa e-izvatkom, pričalo se o tome prije ljeta pa još ništa od toga
ne znam zašto toliko puno vremena treba za napisati algoritam
Quote:
agathos kaže: Pogledaj post
Je li ikako moguće ovu potvrdu dobiti elektroničkim putem? (e-građani)
i ja iz istog razloga, s istim pitanjem na ovom topicu, kako god, trebalo je to još prije skoro godinu dana, poslao sam mail na pomoc@e-gradani, čekamo odgovor
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 14:54   #525
Bilo bi extra da to uvedu,treba to ljudima

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
xTheLuka1998x is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 12:43   #526
gdje uvjerenje o nekažnjavanju dobiti u Zagrebu? Općinski sud ili policijska uprava? vidim da se na temi spominje oboje.
hvala.
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 13:08   #527
Policija ne izdaje potvrde.
http://sudovi.pravosudje.hr/oksz/index.php?linkID=49
https://gov.hr/moja-uprava/pravna-dr...-postupak/1625
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 10:45   #528
i dalje nema na e-gradjani?
niko nije napravio algoritam?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 12:54   #529
radno vrijeme ilica 207

A mislim stvarno....radno vrijeme je divno...kak da ja svom šefu kažem E čuj mogu izać po potvrdu jer se želim prijavit na drugi posao? Pustit će me ziher...

Općinski kazneni sud u Zagrebu. Ilica 207. 10000 Zagreb. Tel: (385) 01 3477 222. Radno vrijeme za stranke: 9-14 h
plava90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 12:57   #530
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
i dalje nema na e-gradjani?
niko nije napravio algoritam?
da a ovo je isto divota, kao napredni smo, složili smo e-građani, ali očito nije još vrijeme da SVI koji su viška odu iz javnih službi, nego eto, za ovaj ''specijalni'' papir neka se ide okolo tražiti....
plava90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 13:45   #531
A bit će da kompjuter može sam provjerit evidencije,napisat potvrdu i poslat ti je doma?

Koje radno vrijeme bi trebali imat?05-20?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 13:58   #532
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
A bit će da kompjuter može sam provjerit evidencije,napisat potvrdu i poslat ti je doma?

Koje radno vrijeme bi trebali imat?05-20?
A zašto se nebi moglo provijerit preko neta jesam kažnjavana ili ne? Na identičan način kao što funkcioniraju sve ostale stavke e-Građana. Možda?

Mislim da bi razumno vrijeme bilo ipak od 8-16, pa onda lakše opravdaš ako na posao zakasniš pola sata, nego ako zakasniš sat i pol...
plava90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 14:12   #533
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
A bit će da kompjuter može sam provjerit evidencije,napisat potvrdu i poslat ti je doma?
Upravo tako. Može sve navedeno. Uneseš ime i prezime, izabereš što ti konkretno treba, potvrda se generira sa digitalnim potpisom i sam si ju isprintaš kući npr.

U biti ista stvar kao i sa rodnim listom, za kojeg si prije morao ići u matični ured, čekati u redu u retardiranom radnom vremenu istoga, plaćati takse 20 kn i svakih 6 mjeseci tražiti novi. Danas ga dobiješ postupkom napisanim u prvoj rečenici mog odgovora tebi.

Vidiš kako je jednostavno?

Quote:
Koje radno vrijeme bi trebali imat?05-20?
Recimo od 12-20? Ili dvokratno, od 07 do 11, pa od 15 do 19. Šta kažeš na to, ha?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 14:24   #534
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post

Vidiš kako je jednostavno?
E pa nije baš tako.

"(1) Ako Ministarstvo ne donese rješenje o rehabilitaciji, osoba čiji se podaci nalaze u kaznenoj evidenciji može tražiti da se utvrdi da je rehabilitacija nastupila po zakonu."

što znači da ti neki komp može napisat svašta tj.da nisi rehabilitiran odnosno da se vidi da si kažnjavan.

Znači poslat zahtjev za potvrdom je jedno a provjeru i pisanje opet radi osoba.

A i da ti se pošalje rodni list treba osoba.


Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Recimo od 12-20? Ili dvokratno, od 07 do 11, pa od 15 do 19. Šta kažeš na to, ha?
Ma može i 00-24
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 14:31   #535
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
E pa nije baš tako.


A i da ti se pošalje rodni list treba osoba.

Ne treba. Podaci se generiraju iz sustava i u roku dvije minute rodni list dolazi na mail. Nemam ništa protiv javnih službenika, ali čisto sumnjam da su baš tak brzi...
plava90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 15:00   #536
Sorry nisam baš upućen jer vadim po starinskom sistemu.

A opet treba neko sve i ubacit u sistem.
Quote:
plava90 kaže: Pogledaj post
A zašto se nebi moglo provijerit preko neta jesam kažnjavana ili ne? Na identičan način kao što funkcioniraju sve ostale stavke e-Građana. Možda?

Mislim da bi razumno vrijeme bilo ipak od 8-16, pa onda lakše opravdaš ako na posao zakasniš pola sata, nego ako zakasniš sat i pol...
Očito još nije sve posloženo do kraja a više faktora je u igri.

Njihovo radno vrijeme i je 8-16 ali ne i za stranke.I mup ima tako vrijeme ali jedan dan tjedno radi duže da narod stigne doći.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 18:17   #537
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
E pa nije baš tako.

"(1) Ako Ministarstvo ne donese rješenje o rehabilitaciji, osoba čiji se podaci nalaze u kaznenoj evidenciji može tražiti da se utvrdi da je rehabilitacija nastupila po zakonu."

što znači da ti neki komp može napisat svašta tj.da nisi rehabilitiran odnosno da se vidi da si kažnjavan.
Nema meni neki komp šta svašta pisati. Imaš OIB, sve je umreženo i sve je vidljivo iz toga. Ne izmišljaj.

Quote:
Znači poslat zahtjev za potvrdom je jedno a provjeru i pisanje opet radi osoba.

A i da ti se pošalje rodni list treba osoba.
O čemu ti trabunjaš? Mogu si sada isprintati 50 rodnih listova preko e-građanin sustava, bez ikakve osobe.

Quote:
Ma može i 00-24
Izuzetno loš sarkazam ti neće pomoći u obrani birokratskog aparata na kojoj tako marljivo radiš dugi niz godina na forumu, pa ću ti kao odgovor na ovu tvoju retardiranu repliku samo reći da u mom gradu MUP radi svaki utorak popodnevnu smjenu.
Dakle, može se ako se hoće. Isto tako svaki od ureda državne službe bi mogao raditi popodnevnu smjenu, ako ne cijeli tjedan onda barem jedan ili nekoliko dana u tjednu.
Nema apsolutno nikakve prepreke niti valjanog razloga zašto ne bi bilo tako.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 00:17   #538
i tako potvrda o nekažnjavanju ostaje jedino što se ne može dobiti preko e-gradjani...
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 06:55   #539
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Nema meni neki komp šta svašta pisati. Imaš OIB, sve je umreženo i sve je vidljivo iz toga. Ne izmišljaj.

O čemu ti trabunjaš? Mogu si sada isprintati 50 rodnih listova preko e-građanin sustava, bez ikakve osobe.
Onda isprinataj i potvrdu.Pročitaj zakon (a komad si dobio) pa šamaraj gluposti.

Da je tako jednostavno i potvrde bi se dobivale na taj način.



Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Izuzetno loš sarkazam ti neće pomoći u obrani birokratskog aparata na kojoj tako marljivo radiš dugi niz godina na forumu, pa ću ti kao odgovor na ovu tvoju retardiranu repliku samo reći da u mom gradu MUP radi svaki utorak popodnevnu smjenu.
Dakle, može se ako se hoće. Isto tako svaki od ureda državne službe bi mogao raditi popodnevnu smjenu, ako ne cijeli tjedan onda barem jedan ili nekoliko dana u tjednu.
Nema apsolutno nikakve prepreke niti valjanog razloga zašto ne bi bilo tako.
ne branim ja nikoga.Mogu radit od 00-24 što se mene tiče.
Ne radi samo u tvom gradu nego svagdje i to godinama.
Mogu i ovi a to je stvar njihova ministra.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 07:00   #540
Quote:
plava90 kaže: Pogledaj post
A mislim stvarno....radno vrijeme je divno...kak da ja svom šefu kažem E čuj mogu izać po potvrdu jer se želim prijavit na drugi posao? Pustit će me ziher...

Općinski kazneni sud u Zagrebu. Ilica 207. 10000 Zagreb. Tel: (385) 01 3477 222. Radno vrijeme za stranke: 9-14 h
Sa svojom osobnom pošalji nekog da preda i preuzme...tako smo mi grupno zatražili i dobili potvrde.
E da, napiši svrhu: za zaposlenje...tako ćeš izbjeći plaćanje takse
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:18.