Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2007., 12:34   #1
Lightbulb Vinyl Junkies

Eo od mene još jednog popularnog topica i sjaset prijedloga s čime ga se može sve filat da bi se na njemu moglo ugodno družit:

- vaši punktovi nabavke ploča: second hand, dućani, buvljaci, oglasi, tezgaroši…
- kupovina on line
- izlog i cijene rariteta
- nova vinilna izdanja i reizdanja
- razmjena
- ponuda ploča za prodaju
- gdje ste vidjeli neku dobru ploču koju već imate, pa je želite preporučiti drugom?
- pitanja o gramofonima: gdje i koji kupiti, kako ga podesiti, kakvu glavu/iglu koristiti
- dodatna oprema za gramofone: utezi, clampovi, pre-ampovi
- održavanje ploča: da li perete svoje ploče, sa čime ih perete? četkice, krpice…
- vinyl vs. cd
__________________
+Grob na glasu+
Jazon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 12:36   #2
Quote:
Jazon kaže: Pogledaj post
- vaši punktovi nabavke ploča: second hand, dućani, buvljaci, oglasi, tezgaroši…
ti nikad nisi upoznao nijednog ribiča?
__________________
"I'm going to leave my body to medical science fiction!" - Lemmy Kilmister
Mr. Wrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 12:37   #3
al evo mog zadnjeg pazara al bilo mi neugodno dat teti samo 10 kuna pa sam poslao i bombonjeru i dvajs deka kave
__________________
"I'm going to leave my body to medical science fiction!" - Lemmy Kilmister
Mr. Wrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 12:41   #4
super je počelo

LP Independent Worm Saloon - jab da mi neko ponudi ovu ploču za upecat:

__________________
+Grob na glasu+
Jazon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 12:46   #5
Quote:
Jazon kaže: Pogledaj post
- održavanje ploča: da li perete svoje ploče, sa čime ih perete? četkice, krpice…
nitty gritty masinom, jaka stvar
__________________
Americans want grungy people, stabbing themselves in the head on stage. They get a bright bunch like us, with deodorant on, they don't get it.
keke is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 12:52   #6
Quote:
keke kaže: Pogledaj post
nitty gritty masinom, jaka stvar
jel' to nabavljivo kod nas?

jednom sam kupio vani neš slično, pa mi u avionu zbog tlaka odletio čep i kad sam stigao doma iz kofera izvadio praznu bočicu

poslije mi neke ženske rekle: pa kaj ti ne znaš da se dezići prije aviona trebaju obmotat selotejpom

od tada pravim sam tekućinu za pranje, pa koga zanima dam ovdje recept. dobra stvar
__________________
+Grob na glasu+
Jazon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 13:03   #7
Quote:
Jazon kaže: Pogledaj post
jel' to nabavljivo kod nas?

jednom sam kupio vani neš slično, pa mi u avionu zbog tlaka odletio čep i kad sam stigao doma iz kofera izvadio praznu bočicu

poslije mi neke ženske rekle: pa kaj ti ne znaš da se dezići prije aviona trebaju obmotat selotejpom

od tada pravim sam tekućinu za pranje, pa koga zanima dam ovdje recept. dobra stvar
uh ne bih ti znao reci, ja sam to narucio u dojclandu...preko neta.
ali slobodno nam otkrij tvoj recept, uvijek vrijedi isprobati
__________________
Americans want grungy people, stabbing themselves in the head on stage. They get a bright bunch like us, with deodorant on, they don't get it.
keke is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 13:21   #8
U male bočice od po 1dcl (ima ih u svakoj apoteci) ubacim sljedeće sastojke:

50% destilirane vode
50% izopropilnog alkohola*
2-3 kapi čarlija (originalni recept sadrži neke apotekarske detrđente bez aditiva Triton X-114 ili Monolan 2000 koje nisam nigdje našao kod nas)

može se staviti i omjer 2:1 ili 3:1 u korist vode, ali naše su ploče toliko prljave i masne da ih je, iz iskustva kažem, bolje utpoiti u snažniji koncentrat. netko u to još doda i 20-30% acetona, jer onda kao ploča ima sjaj i bolje se očiste sve nečistoće, ali sam na više mjesta na netu našao da je aceton poguban za vinil.

ostali kvalitetni recepti mogu se dodatno pronaći ovdje

* izopropilni alkohol je nenabavljiv u našim apotekama, ali ga prodaju u Elmatisu kod FER-a za nekih 60 kuna po litri. izopropilni alkohol je osnovni sastajak svih tekućina za čiščenje ploča jer sve kupovne koje sam probao imaju snažan miris po njemu. a dobar je i za čišćenje cd leća i ostalih dijelova jer ne oštećuje mehanizam
__________________
+Grob na glasu+
Jazon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 13:24   #9
I čime onda čistiš?
zLimenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 13:32   #10
Quote:
zLimenko kaže: Pogledaj post
I čime onda čistiš?
pamučnim blazinicama za skidanje šminke

otkrio da niveine ostavljaju najmanje mucica, ali nadam se da će ovdje naletjeti i neka cura koja će preporučiti neku još kvalitetniju vatu s koje ništa ne otpada

naravno, prije pranja treba ploču dobro iščetkati s nečim ovakvim

__________________
+Grob na glasu+
Jazon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 13:40   #11
Hvala ti Jazo, dobre recepte nudiš. Imaš možda recept za LSD iz kućne radinosti?
__________________
Hello Tiger, thank you for helping sustain the S.J.'s. I wish you could have taken some italian rain.
Maybe Petra will find the words to describe to you what a fun night it was.
How far we have travelled just for this. To be here. Meet you someday, friend. ¡DCB!
oktopod is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 13:40   #12
Quote:
Jazon kaže: Pogledaj post
U male bočice od po 1dcl (ima ih u svakoj apoteci) ubacim sljedeće sastojke:

50% destilirane vode
50% izopropilnog alkohola*
2-3 kapi čarlija (originalni recept sadrži neke apotekarske detrđente bez aditiva Triton X-114 ili Monolan 2000 koje nisam nigdje našao kod nas)

može se staviti i omjer 2:1 ili 3:1 u korist vode, ali naše su ploče toliko prljave i masne da ih je, iz iskustva kažem, bolje utpoiti u snažniji koncentrat. netko u to još doda i 20-30% acetona, jer onda kao ploča ima sjaj i bolje se očiste sve nečistoće, ali sam na više mjesta na netu našao da je aceton poguban za vinil.

ostali kvalitetni recepti mogu se dodatno pronaći ovdje

* izopropilni alkohol je nenabavljiv u našim apotekama, ali ga prodaju u Elmatisu kod FER-a za nekih 60 kuna po litri. izopropilni alkohol je osnovni sastajak svih tekućina za čiščenje ploča jer sve kupovne koje sam probao imaju snažan miris po njemu. a dobar je i za čišćenje cd leća i ostalih dijelova jer ne oštećuje mehanizam
hvala ti
__________________
Americans want grungy people, stabbing themselves in the head on stage. They get a bright bunch like us, with deodorant on, they don't get it.
keke is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 13:55   #13
aceton je poguban po vinil, da

jednom davno išao isprobavat je li alkohol dobar za čistit ploče, pomiješao bočice, i rastopio salisbury od uriah heepa
rdeči valabi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 13:57   #14
Quote:
keke kaže: Pogledaj post
nitty gritty masinom, jaka stvar
au, nisam te pažljivo pročitao

učinilo mi se da misliš na nitty gritty tekućinu (koje sam također viđao), a ti govoriš o maŠini

nisam to nikada ni vidio a kamoli koristio, pa de pričaj malo, jel' skupo? jel' dobro usisava prašinu? to bi se voljelo nabavit
__________________
+Grob na glasu+
Jazon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 14:08   #15
pošto košta neko uporabljivo pušćalo za ploče?
__________________
;-)
mainscream is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 14:08   #16
400ak
__________________
"I'm going to leave my body to medical science fiction!" - Lemmy Kilmister
Mr. Wrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 14:10   #17
mislim čak da je u ipercoopu bilo sasvim solidnih NOVIH gramofona po toj cijeni... ovo je naravno cijena iz slavonske burze

i ako nisi znao, treba ti pojačalo/linija/štogod s pojačanim PHONO ulazom
__________________
"I'm going to leave my body to medical science fiction!" - Lemmy Kilmister
Mr. Wrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 14:24   #18
Quote:
rdeči valabi kaže: Pogledaj post
aceton je poguban po vinil, da

jednom davno išao isprobavat je li alkohol dobar za čistit ploče, pomiješao bočice, i rastopio salisbury od uriah heepa
Pa kud baš taj album?
__________________
zarđo mi link tute
dmj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 14:25   #19
ima se toga, marke nikola tesla
__________________
;-)
mainscream is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 14:32   #20
Quote:
Jazon kaže: Pogledaj post
au, nisam te pažljivo pročitao

učinilo mi se da misliš na nitty gritty tekućinu (koje sam također viđao), a ti govoriš o maŠini

nisam to nikada ni vidio a kamoli koristio, pa de pričaj malo, jel' skupo? jel' dobro usisava prašinu? to bi se voljelo nabavit
ima razlicitih modela, basic je onaj najjeftiniji (taj ja imam). ali sistem ciscenja je uvijek isti, samo sto su skuplji modeli automatiziraniji. tj. zahtjevaju manje fizickog rada sa strane korisnika
masina u biti funkcionira ko usisavac za mokro i suho i moram reci da se isplati ako cesto slusas vinile ili ako ih snimas na hard.

ovdje ti je bolje objasnjeno
http://www.soundstage.com/vinyl/vinyl031999.htm
http://stereos.about.com/cs/equipmen...ygrittyone.htm
http://www.springair.de/index.html?p...hmaschinen.htm
__________________
Americans want grungy people, stabbing themselves in the head on stage. They get a bright bunch like us, with deodorant on, they don't get it.
keke is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:19.