Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2008., 16:10   #61
tocno, denoni su mc, i to otpada jer je moj cijevni phono preamp za mm.
sto se tice ttpsu, na reginim stranicama tvrde da ide samo sa p5 i p7 kao opcija.

http://www.rega.co.uk/html/TT%20PSU.htm
__________________
o__
_.>/ _
(_) \(_)
nula is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 17:13   #62
Quote:
nula kaže: Pogledaj post
tocno, denoni su mc, i to otpada jer je moj cijevni phono preamp za mm.
sto se tice ttpsu, na reginim stranicama tvrde da ide samo sa p5 i p7 kao opcija.

http://www.rega.co.uk/html/TT%20PSU.htm
prijatelju, imam p3-24 i TTPSU . ova informacija na stranici koju si zalinkao je ocito stara, buduci da ne navodi novi p3-24. stari p3 (ime mu je samo p3 ili planar 3) ne moze biti spojen na TTPSU. novi p3-24 (sluzbeno ime mu je p3-24) se pak moze spojiti na TTPSU. i postoji jos pozamasan broja razlika izmedu ta dva modela. p3-24 je izasao krajem prosle godine (2007.), ne znam tocno kada, vjerojatno ga zato jos lenjivci u regi nisu ukljucili u ovaj tekstic o TTPSU napajanju.

EDIT:

ako ides na MM zvucnicu onda, obavezno poslusaj i elys i exact u audio dreamu, decki su stvarno super i biti ce ti full od usluge. vecina ljudi kaze da je velika razlika, pa ako imas para i dobro ocuvane ploce koje ti nece ubijati zvucnicu previse, exact se isplati. takoder, treba biti svjestan da nijedna regina zvucnica nema zamjenjivu iglu.
__________________
ChRoNoS
piydek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 20:05   #63
Quote:
Yo momma... kaže: Pogledaj post
Nego, ovo već odavno nije za glazbu nego za Audio i video tehniku...

ja mislim da bi bilo steta da se vinyl junkies preseli na audio i video tehniku, jer bi se tamo brzo izgubio u onim samsung plazma televizorima, dvd recorderima i slicnim sranjima. ovako nam je pri ruci.
ljudima treba objasniti i ubijediti ih da je slusanje muzike sa ploca nesto posebno, a da je mp3 sranje. ustvari nije sranje, vec stvar ukusa. neko voli 70mm cinemascope film pogledati u kinu, a neko je opet presretan ako ga pogleda na sony-watchmanu. neko ce otici pogledati izlozbu slika u prostoru koji je za te prilike specijalno opremljen, a neko ce se zadovoljiti ako vidi te iste slike kao 1:16 replikat na svom kompjuterskom monitoru.
ono sto treba kazati (ljudima koji namjeravaju poceti sklapati jedan sistem za slusanje vinylnih ploca) je da to nije bas jeftin sport. pri nabavci komponenti obicno se orjentira prema kupovnoj formuli gdje je cijena gramofona priblizno jednaka cijeni pojacala i cijeni zvucnika. to znaci da ako se za jedan gramofon plati npr. 600€, za pojacalo ce se morati izdvojiti nekih, recimo, 800€, za zvucnike 900€, pa kad se na tu sumu doda jos cijena zvucnice (minimalno 1/4 vrijednosti gramofona), kablova, eventualno predpojacalo i masina ili spravice za pranje ploca, vec smo na nekih 2500€. sto nije malo, ali za tu sumu vec smo u nekom solidnom srednjem high end podrucju i garantirano, uz sitne intervencije, dvadesetak godina (zasto ne i vise) beskrajne srece.
parliament is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 21:22   #64
@ parliament

potpis za sve. jedino sto se za one pare nije ni blizu ikakvom high-endu, ali svejedno, to je pitanje za drugi topic i pitanje fetišista s kojima ne želim imati ništa zajedničko. ali to u svakom slučaju jest već odličan HI-FI, a "hi-fi" je jedini smisao bavljenja opremom. da bi se moglo čuti glazbu približno onako kako je snimljena. i slazem se da dobar sistem, ispravno slozen pruza godine i godine vrhunskog uzitka u muzici.

i također mislim da relativno jeftiniji gramofon može kvalitetno upogoniti i po 2 ili 3 puta skuplje pojačalo i zvučnike od sebe. ispravno poštelan gramofon, sa odličnom izolacijom od vibracija, niveliran i na dobroj polici u kombinaciji sa dobro podešenom zvučnicom, te ravnom i čistom pločom zvuči bolje nego cd-player duplo skuplji od njega (iako dozvoljavam da je to i stvar preferencije, NIKAKO ne želim cd vs vinyl rasprave ovdje, ako netko ima prigovora na ovo sto sam napisao neka mi posalje PM, da se time ne zagaduje ovaj topic).

i takoder: znas li gdje u hrvatskoj ima za kupiti mašine za ciscenje ploca? doista bih volio nabaviti neki najprimitivniji model nitty-grittya ili tako nesto.
__________________
ChRoNoS
piydek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 22:13   #65
@ parliament.. slažem se s tobom i cijela ova rasprava u ovom topiku mi je odlična ...
nažalost ,brdo svojih odličnih ploča zamjenio sam za cd-e ili ih prodao u bescjenjenje po raznim zg sc hand shopovima.danas ih polako kupujem i vraćam na polici iz kojih su isčezli...
otvorio sam na forumu topik o bootlezima i htio sam čuti što ljudi smatraju što je to .. tajni snimak nekog koncerta ...ali nikako na traxdati ili verbatimu...meni je bootleg puno,puno više...osamdesetih/devedesetih kod nas ih je bilo nemoguće nabaviti ,u italiji (trst) ih je bilo na pretek ali su bili odvratno skupi .naravno govorim o vinilima.pod kraj devedesetih vinile je zamjenio cd ,a pojavom Interneta i downloada mislim da je bootleg otišao u povijest.
dakle ,ne smatram da je koncert stonesa skinut s torrenta u mp3 formatu bootleg.znam da ćete me popljuvati ali neki će znati o čemu govorim
helloone is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 02:06   #66
Quote:
piydek kaže: Pogledaj post
@ parliament

potpis za sve. jedino sto se za one pare nije ni blizu ikakvom high-endu, ali svejedno, to je pitanje za drugi topic i pitanje fetišista s kojima ne želim imati ništa zajedničko. ali to u svakom slučaju jest već odličan HI-FI, a "hi-fi" je jedini smisao bavljenja opremom. da bi se moglo čuti glazbu približno onako kako je snimljena. i slazem se da dobar sistem, ispravno slozen pruza godine i godine vrhunskog uzitka u muzici.

i također mislim da relativno jeftiniji gramofon može kvalitetno upogoniti i po 2 ili 3 puta skuplje pojačalo i zvučnike od sebe. ispravno poštelan gramofon, sa odličnom izolacijom od vibracija, niveliran i na dobroj polici u kombinaciji sa dobro podešenom zvučnicom, te ravnom i čistom pločom zvuči bolje nego cd-player duplo skuplji od njega (iako dozvoljavam da je to i stvar preferencije, NIKAKO ne želim cd vs vinyl rasprave ovdje, ako netko ima prigovora na ovo sto sam napisao neka mi posalje PM, da se time ne zagaduje ovaj topic).

i takoder: znas li gdje u hrvatskoj ima za kupiti mašine za ciscenje ploca? doista bih volio nabaviti neki najprimitivniji model nitty-grittya ili tako nesto.

danas postoji nekoliko jako dobrih firmi koje prave komponente za relativno male pare, a da ih ne proizvode po sweatshopovima. po kvaliteti zvuka, dual, pro-ject, tac, quad, canton ili sl., sigurno su blizu neke srednje high-end klase, po cijeni mozda i ne. perverzije poput: simon yorkea, koetsua,
airtighta ili avalona su za obicne smrtnike i muzikoljupce samo nedostupne "pizdarije".

ne znam gdje se moze u hrvatskoj nabaviti masina za pranje ploca. ja sam bio blizu da kupim jednu okki nokki, ali mi se ne daje 400€ za nju. za ciscenje koristim last formulu.

@helloone
glede bootlega si u pravu. pojavom interneta i downloada polako iscezava jos stosta, ali ohrabruje cinjenica da npr. u njemackoj i engleskoj iz godine u godinu raste broj prodanih vinylnih ploca. nedavno sam procitao podatak da su the white stripes samo u engleskoj prodali zadnji album na vinylu u preko 30.000 primjeraka. dakle, vinyl zivi.
parliament is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 09:36   #67
Quote:
Yo momma... kaže: Pogledaj post

Oklen ti to?
Ok, iako to nije posve jasno iz mog prethodnog posta, mislio sam isključivo na Wharfedale 9.1 koje je piydek preporučio, a ne na sve zvučnike ovog proizvodača, pogotovo ne na njihove starije i skuplje modele.

Ovu novu devetku ima jedan forumaš uparene s pro-jectom i rotelom ra-04 i kaže mi da nikako nije zadovoljan sa zvukom. slično kažu na netu i mnogi drugi koji ih posjeduju, a i meni su se, kada sam ih nakratko poslušao, učinili totalno prosječnim i neintrigantnim

Sjećam se da sam prije 4-5 godina na hi-fi sajmu u sheratonu slušao Wharfedale Diamond 7.1 s Rega pojačalom i CD playerom i da mi je to bilo wow pa ako baš netko želi imati najjeftiniji Wharfedale, smatram da mu je onda bolje potražiti ovaj stariji model

Quote:
piydek kaže: Pogledaj post
ne znam kakvog posebnog smisla ima preslušavanje CJELOKUPNIH sistema... osim ako se čovjek ne odluči za cijeli sistem na jednom mjestu kad ga čuje i zvuk mu se svidi.
Upravo radi ovog drugog. Preporučio sam čovjeku tri dućana gdje može poslušati cijeli sistem na jednom mjestu, pa da onda kupi onaj koji mu se najviše svidi. Bojim se da bi kupovina napamet tri pojedinačne komponente na različitim mjestima mogla rezultirati razočarenjem kad to onda sve doma spoji. Ima još dosta dućana s kvalitetnim pojačalima i zvučnicima, ali tamo na žalost nemaju gramofone, pa su ova tri jedina kojih se sjetih da imaju sve na jednom mjestu. Varijanta da kupi prvo pojačalo pa da se s njim šeta po dućanima nije loša ideja, ali nju prakticiraju iskusniji audifili koji unaprijed znaju točno ono što traže. Obrnuto je nemoguće, jer nitko od dućana ne posuđuje opremu za doma, osim Sonus Arta uz polog. Što nije loše, jer tamo imaju Rotelova pojačala koja sva imaju phono ulaze, a i izbor zvučnika (JMlab i B&W) im je super pa bi mogao iskombinirati nešto kvalitetno s čime bi bio zadovoljan. I to u idealnim uvjetima - da sve to posluša kod sebe doma u sobi, pa ako mu ne valja vrati i dobije pare natrag
__________________
+Grob na glasu+
Jazon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 10:28   #68
Op, op, op!

Quote:
Jazon kaže: Pogledaj post
Ovu novu devetku ima jedan forumaš uparene s pro-jectom i rotelom ra-04 i kaže mi da nikako nije zadovoljan sa zvukom.
Wharfedale 9.2

Zadovoljan sam jer ja sam low-tech punk rock old school industrial kad nisam new soul rebel. Kuiššššššššš. Šsssssssss. Krrrrrrrrrrrrr.

Zvučnici još uvijek nisu razrađeni i pošteno nafrljeni jer živim u stanu. Susjedi me ionako dovoljno ne vole. Akustika prostorije je također ukurcu. Treba mi vremena za krajnji prijeki sud.

Kritizirao sam pomalo brundavu "boomy" bass komponentu (što mojim ušima smeta). To je sve.

Mislim sparit Rotel 04 s Rotel CD player-om najnižeg ranga.

I kupit slušalice za kasne noćne sate.

Konec.

Jugotonke se pristojno čuju pogonjene Pro-Ject Debut III gramofonom ovog sustava. Bolje nego ikad prije.
d.zelig is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 10:49   #69
moj je pro-ject skroz lijepo zvučao dok nije stigla naim - dynaudio kombinacija...sad mi muzika s cd-a neuporedivo bolje zvuči ali ja volim ploče i sve svoje najdraže do unazad 10 godina objavljene albume ili imam ili ću ponovo nabavit na vinilu...i zato mi je super ova tema jer očito će se tokom ove godine krenut u potragu za novim gramofonom...
zednouhi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 11:47   #70
Quote:
nula kaže: Pogledaj post
s p5 sam mislio uzeti rega elys 2.
mozda si i u pravu, piknem p3-24, exact zvucnicu, te vanjski psu. hm, mozda i ne bi bilo lose probati.
Razmisli i o domaćem gramu

Betelgues s Rega ručkom RB 300. Proizvođač uz njih nudi micro benz zvučnice, doživotno jamstvo na proizvod, a dobiješ i clamp, te za milju-dve više od p3 i isto toliko jeftinije od p5, dva modela između kojih dvojiš, dobiješ nešto što je vrlo blizu high enda

Nisam znao ovo što je piydek rekao da se elysovim zvučnicama ne može mijenjati igla, ali ako bi nakon svakih 600-800 sati slušanja morao iznova davat 1.300 kuna za cijelu glavu, brrrr...

spejser dođe oko 50 kuna, pa bih definitivno bio za izbor bilo koje druge zvučnice.

btw, koji to cijevni pre-amp imaš, šteta da nema i mc prodaj ga i kupi neki novi, pa su ti onda sve opcije otvorene

Quote:
d.zelig kaže: Pogledaj post
Mislim sparit Rotel 04 s Rotel CD player-om najnižeg ranga.
ae, pa dođi onda druže to kod mene prije poslušat

Quote:
zednouhi kaže: Pogledaj post
naim
naim
__________________
+Grob na glasu+
Jazon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 12:25   #71
Quote:
zednouhi kaže: Pogledaj post
naim - dynaudio kombinacija...
ma gle buržoazije

moja kombinacija je pro-ject rpm5 sa grado prestige blue zvucnicom / nad c521i player / roksan kandy mk3 amp / b&w 601 s3 zvučnici.

Neki albumi mi bolje zvuče na pločama, a neki baš i ne. Brijem da bi se sve popravilo kad bi se jedan dan odljenio i napravio fine tuning gramofona, i kad bi zvučnike, koji su za svoju cijenu sasvim fajn, ipak zamjenio sa nečim što će do kraja iskoristiti mogućnosti pojačala. Dvojba Monitor Audio Gold Reference 10 ili Opera Linea Classica Prima će biti razrješena kad jednom konačno izađem iz dugova (btw, treba li nekom polovni punto ). A tad ću se valjda konačno riješiti i odvratnog NADa i zamjeniti ga kakvim entry level Rotelom.
__________________
There is nothing worse than a harlot turned respectable. A reformed anything is bad enough...but a reformed harlot is the direct wrath of the Devil.
FrankHarrigan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 12:34   #72
@bruno

Mislim da si za tu svotu možeš složiti sasvim ok entry level kombinaciju, pogotovo ako u obzir uzmeš i polovne stvari (prije svega pojačalo i zvučnike, gramofon si ipak uzmi novi). Npr. Rotel 931 mk2 pojačalo je imho nenadjebivo u svojoj klasi, na polovne se da naletiti po cijenama 1000-1500 kn i zbiju sve marantze, nadove i druge u cjenovnom rangu, i po zvuku i po izradi.
Inače, najveće i najbitnije promjene koju ćeš u zvuku čuti je kad sa mini linije/kompjutorskih zvučnika/kazetara/čega već pređeš na komponente. Razlike na bolje su drastične. Kasnije sve ide u trendu minimalnih zvučnih i solidnih cjenovnih pomaka.
__________________
There is nothing worse than a harlot turned respectable. A reformed anything is bad enough...but a reformed harlot is the direct wrath of the Devil.
FrankHarrigan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 20:28   #73
Quote:
Jazon kaže: Pogledaj post
Ok, iako to nije posve jasno iz mog prethodnog posta, mislio sam isključivo na Wharfedale 9.1 koje je piydek preporučio, a ne na sve zvučnike ovog proizvodača
ok, da zavrsim ovu pricu sa svoje strane - preporucio sam da pogleda wharfedale zvucnike iz SERIJE 9. i znam masu ljudi koji su zadovoljni sa 9.3 i 9.5. ali svejedno, covjek koji je bio u dvojbi sada vec ima poprilican broj preporuka koje je dobio kroz ovu diskusiju pa moze birati/slusati u ducanima sam

Quote:
Jazon kaže: Pogledaj post
Varijanta da kupi prvo pojačalo pa da se s njim šeta po dućanima nije loša ideja, ali nju prakticiraju iskusniji audifili koji unaprijed znaju točno ono što traže. Obrnuto je nemoguće, jer nitko od dućana ne posuđuje opremu za doma, osim Sonus Arta uz polog.
mislim da uz polog skoro svi daju doma na slusanje komponente.

i jos mala napomena za one koji citaju ovaj topic i nisu svjesni ovoga, ako ima takvih: ako se ima npr cd-player ili gramofon i pojacalo, a kupuje se zvucnike, ili ikoja druga varijanta da se ima sve osim one jedne komponente koju se zeli kupiti novu - definitivno je najbolje uz polog nositi doma jednu po jednu od komponenti koje dolaze u obzir za kupnju, jer akustika sobe toliko drasticno mijenja zvuk da je to po mnogima cak i najvaznija karika u lancu (akustika sobe i smjestaj zvucnika). npr. mozes imati najbolje komponente i zvucnike, ali ako ih stavis u sobu na duži zid, blizu stražnjeg zida, na drvenu policu ili stol ili ne daj bože u ormar ili vitrinu, ako imaš visoki namještajk između zvučnika i sebe, ako nisi postavljen u istostranični trokut sa zvučnicima dok slušaš itd. i najbolji zvučnik će zvučati loše/očajno. dakle, bookshelfovi bi doista trebali biti na što težim stalcima, BAREM 40ak cm udaljeni od stražnjeg zida (ova varijabla puno ovisi i o konkretnom modelu zvučnika), oko metar od bočnog zida, po mogućnosti na kraćem zidu u sobi.

i jos nesto za jazona - mislim da si dao jako malo zivota jednoj igli/zvucnici (600-800 sati)

@ zednouhi, da li ti je gramofon dobro niveliran, osiguran od vibracija, dobro podesena zvucnica, je li zvucnica dobre kvalitete itd.?

@ FrankHarrigan - zasto kazes da ces svoj "odvratni NAD" (cd player) zamijeniti entry level rotelom? doista mislis da je entry level rotel bolji od tog NADa?
__________________
ChRoNoS
piydek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 01:03   #74
Quote:
piydek kaže: Pogledaj post
mislim da uz polog skoro svi daju doma na slusanje komponente.
bez uvrede, ali to naprosto nije istina. nazovi bilo koji dućan koji sam gore preporučio pa nam javi rezultat jesi li nešto od navedenog dobio doma za slušanje

Quote:
piydek kaže: Pogledaj post
i jos nesto za jazona - mislim da si dao jako malo zivota jednoj igli/zvucnici (600-800 sati)
brojka se odnosi na vijek trajanja igle a ne cartridgea.

opće je poznato da je "radni vijek" najpopularnijih dijamantnih eliptičnih igala od 500 do 1000 sati. max 1000h za iglu mi je pisalo i u uputstvu nekih zvučnica koje sam dosad imao. ako slušaš isključivo mint ploče, vjerojatno ćeš moći dogurati do max brojke, ali uzevši u obzir stanje polovnih ploča koje većina nas ovdje nabavlja iz istih dućana, odokativno sam napisao vrijeme nakon kojega ja uglavnom mijenjam iglu

otkako majstor b. kohar s tuškanca zbog bolesti više ne brusi stare igle kako bi im malo produžio upotrebljivost, i dalje ostajem pri tvrdnji da je kupnja zvučnice kojoj se ne može promijeniti igla, ipak skup sport. a roštanje po ploči starom i oštećenom iglom još skuplji.
__________________
+Grob na glasu+
Jazon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 08:33   #75
Quote:
piydek kaže: Pogledaj post
@ FrankHarrigan - zasto kazes da ces svoj "odvratni NAD" (cd player) zamijeniti entry level rotelom? doista mislis da je entry level rotel bolji od tog NADa?
Pa gotovo sam 100% siguran da razlika u zvuku neće biti, ali nije u tome stvar. Nad se u 5 godina kvario 2 puta, napred je sav od plastike i napravljen je u Kini. HiFi bi osim zvuka valjda trebao biti i sklepan kako bob zapovijeda, a moj Nad to očito nije. I, sudeći po forumima, izgleda da nisam izuzetak, niti je riječ samo o seriji 521i. Roteli se i dalje rade u Japanu, kućište im je ko tenk, i na netu sam naletio na dosta testova koji hvale odabir dijelova i samu izradu, što mi je, nakon neugodnih iskustava, postao glavni razlog za odabir. A i garancija na Rotelov player je je 2 godine, svi ostali daju 1. Što se sounda tiče, cd plejeri ionako svi zvuče isto
__________________
There is nothing worse than a harlot turned respectable. A reformed anything is bad enough...but a reformed harlot is the direct wrath of the Devil.
FrankHarrigan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 08:56   #76
kako znati da je vrijeme za promijeniti iglu?
ako sam dobro razumio postoji začarani krug : ploča uništava iglu - igla uništava ploču.
sigurno nije rješenje brojati sate rada igle.
pretpostavljam da bi i jedan odgovor mogao biti da se čuje pad u kvaliteti reprodukcije zvuka. no sumljam da bi to moje neaudiofilsko uho moglo prepoznati. ja sam, naprimjer, gramofon spojio na sony reciver i slušam ga na surround 5+1 zvučnike. što god mislili o tome meni to zvuči sjajno. dobro, ostavljam mogučnost da investiram u neko bolje pojačalo i zvučnike, kad se okolnosti malo promjene (financijske i sl.). možda ću jednog dana fine tunati svoj hi-fi sistem i zgražati se nad svojim sadašnjim bogohulnim ponašanjem.
ja sam više fokusiran na same ploče, pa me zanima kako navrijeme spriječiti uništavanje istih od strane istrošene igle.
The Interceptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 10:39   #77
Quote:
The Interceptor kaže: Pogledaj post
kako znati da je vrijeme za promijeniti iglu?
ako sam dobro razumio postoji začarani krug : ploča uništava iglu - igla uništava ploču.
sigurno nije rješenje brojati sate rada igle.
pretpostavljam da bi i jedan odgovor mogao biti da se čuje pad u kvaliteti reprodukcije zvuka. no sumljam da bi to moje neaudiofilsko uho moglo prepoznati...
ja sam više fokusiran na same ploče, pa me zanima kako navrijeme spriječiti uništavanje istih od strane istrošene igle.
to i ja htjedoh pitati.

@ jazon, ok mozda si u pravu oko posudbe za slusanje doma od strane nasih distributera. uskoro i ja planiram neku kupovinu, pa cu se i osobno uvjeriti u te stvari.

@ FrankHarrigan - neke kuće koje proizvode višestruko bolju audio opremu od NADa i rotela isto imaju osmišljavanje/dizajn/konstrukciju svojih uređaja u npr. engleskoj, a samu proizvodnju u kini (i uređaji su savršene kvalitete izrade, to valjda ne trebam napominjati). tako da ovo sa kinom nije argument. kvarenje - to je druga priča .

e da, i cd-playeri medusobno zvuče jako različito, ali rijetko kad je tako ako se kupac krece u istom cjenovnom rangu. ako već upgradeiras cd-player, ja bih skupio jos malo para i imas rega apollo. jebacki player koji tesko da se moze nadmasiti u tom rangu od oko 5k kuna. naravno, poslusaj ga prije. naravno, razlike u zvuku raznih cd-playera se povecavaju sa kvalitetom pojacala i zvucnika.
__________________
ChRoNoS
piydek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 13:02   #78
Govoreći o HiFi pojačalima... meni je jedna audiofilska njuška još davno spomenula da je sve izmišljeno i dovedeno do savršenstva do sredine 1980-tih... a nakon toga da se samo nastavlja trakavica + marketing + cijene u nebo. Nisam nikad bio previše u HiFi vodama, ali, recimo, ajd, da na trenutak razmislimo logikom nekog tko se bavi muzikom... Većina takvih, ako drži do the zvuka, razmišlja manje više isključivo o vintage opremi... E sad, analogijom.. 'mudro' pitanje za audiofile.. nije vam napamet palo preko E-baya ili drugačije nabaviti vintage... dapače, čak lampašku opremu? Ok, gramofoni su potrošni..ali pojačala.. Gledam sad malo po netu i svakakovi a la McIntosh HiFi lampaši ispod soma ojra i manje.. Da ne govorimo o npr. Sansui i Hitachi lampašima, solid state pogotovo... budzašto. Nije li grehota utući soma i nešto na chinese assembled? Ili je ljude frka kupovati staro. Za informacije, koliko vidim, postoji more reviews na netu, kao i sheme + dijelova. Ne znam za uspješnost kombinacije vintage amp + CD, ali, za phono, logika mi govori da je to-to.
Dolgcajt is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 13:12   #79
Quote:
Jazon kaže: Pogledaj post
Razmisli i o domaćem gramu

Betelgues s Rega ručkom RB 300. Proizvođač uz njih nudi micro benz zvučnice, doživotno jamstvo na proizvod, a dobiješ i clamp, te za milju-dve više od p3 i isto toliko jeftinije od p5, dva modela između kojih dvojiš, dobiješ nešto što je vrlo blizu high enda
cuo za njih jos prije nekog vremena, no u skoro u potpunosti zaboravio.
odlicno izgledaju gramovi!

Quote:
Jazon kaže: Pogledaj post
btw, koji to cijevni pre-amp imaš, šteta da nema i mc prodaj ga i kupi neki novi, pa su ti onda sve opcije otvorene
:
imam neku samogradnju (nisam ja radio), no ne sjecam se koje cijevi su unutra. budem otvorio poklopac kad dodjem doma pa javim. imam i negdje link sa shemom, no to vec zahtjeva kopanje po arhivama.
__________________
o__
_.>/ _
(_) \(_)
nula is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 13:33   #80
Quote:
Dolgcajt kaže: Pogledaj post
Govoreći o HiFi pojačalima... meni je jedna audiofilska njuška još davno spomenula da je sve izmišljeno i dovedeno do savršenstva do sredine 1980-tih... a nakon toga da se samo nastavlja trakavica + marketing + cijene u nebo. Nisam nikad bio previše u HiFi vodama, ali, recimo, ajd, da na trenutak razmislimo logikom nekog tko se bavi muzikom... Većina takvih, ako drži do the zvuka, razmišlja manje više isključivo o vintage opremi... E sad, analogijom.. 'mudro' pitanje za audiofile.. nije vam napamet palo preko E-baya ili drugačije nabaviti vintage... dapače, čak lampašku opremu? Ok, gramofoni su potrošni..ali pojačala.. Gledam sad malo po netu i svakakovi a la McIntosh HiFi lampaši ispod soma ojra i manje.. Da ne govorimo o npr. Sansui i Hitachi lampašima, solid state pogotovo... budzašto. Nije li grehota utući soma i nešto na chinese assembled? Ili je ljude frka kupovati staro. Za informacije, koliko vidim, postoji more reviews na netu, kao i sheme + dijelova. Ne znam za uspješnost kombinacije vintage amp + CD, ali, za phono, logika mi govori da je to-to.
cijena pojačala na e-bayu + shipping za 20+ kg komad opreme, cijena koja je doista nemala + 25 ili koliko % PDV-a + carina + nepostojanje ikakve garancije i zajebavanje oko toga tko ce ti popravljati uredaj kada crkne.

također, izjava da onaj tko drži do zvuka razmišlja ISKLJUČIVO o vintage opremi - to je jednostavno bedastoća. generalno gledano, stari proizvodi jesu bili kvalitetnije izrade, ali i novija i nova oprema je fantastična. zapravo se uopće ne slazem sa tom tvrdnjom koja toliko uzdiže staru nad novu opremu. naravno - u istoj klasi.

i ovo da je "grehota utući lovu na nešto chinese assmebled" - jesi li ikada vidio tu "chinese assembled" opremu o kojoj je ovdje riječ? ne pričamo o DVD playerima iz getroa pobogu. apsolutno NEMA razlike u toj opremi i onoj sastavljenoj u americi/britaniji/skandinaviji ili gdje već, osim što su ove komponente sastavljene u europi i americi puno skuplje (uz jednaku kvalitetu izrade).

p.s. gramofoni nisu potrošni - npr. regini planari 3 koji su se pojavili 70ih godina i danas voze ko puška.
__________________
ChRoNoS
piydek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:25.