Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2007., 00:03   #21
Quote:
astrid kaže: Pogledaj post
još jednom da pitam: kako utječe pomrčina sunca na one koji na taj dan imaju rođendan? i utječe li i na one koji imaju rođendan koji dan prije ili kasnije (i ako da, koliko - mislim koliko dana prije ili poslije se uzima u obzir)?
nikako, ako je ne vide. ako je vide, većina će pomisliti kako je to lijepi događaj i bit će zadovoljna.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 16:05   #22
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
nikako, ako je ne vide. ako je vide, većina će pomisliti kako je to lijepi događaj i bit će zadovoljna.
hm, čini mi se da se nismo baš razumjeli.
__________________
dancing through the fire just to catch a flame
astrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 02:22   #23
Quote:
astrid kaže: Pogledaj post
hm, čini mi se da se nismo baš razumjeli.
Ja sam savršeno razumio pitanje.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 13:37   #24
ovce moje...kak ste se osjećali ovih zadnjih tjedan dana...meni je ovo vrijeme bilo ubitačno ....depresija...depresija depresija...al sad je došao pun mjesec i da vidiš...
jeđupka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 13:58   #25
Glupi pun mjesec: ne more se spavat, pa se ne mozes kontrolirat, pa bi svih pobija, pa onda ides vanka, pa izbiju sranja... a onda ujutro se srusis i spavas snom pravednika!!
Mark-Kor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 14:01   #26
Quote:
jeđupka kaže: Pogledaj post
ovce moje...kak ste se osjećali ovih zadnjih tjedan dana...meni je ovo vrijeme bilo ubitačno ....depresija...depresija depresija...al sad je došao pun mjesec i da vidiš...
od kakvog je značaja pun mjesec protiv depresije? mislim mjesec je uvijek tu samo ga ne vidimo
printscreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 16:32   #27
pa obično u vrijeme punog mjeseca poludim i imam previše energije..postanem hiperaktivna...a razdoblje prije sam depresivna da ne moze bit gore...tak ti je to kod mene...kod tebe?
jeđupka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 22:52   #28
i ja bih da na mene mjesec utjece nekako... al on mene ne sljivi uopce... nemam pojma kad je pun
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 13:40   #29
Quote:
printscreen kaže: Pogledaj post
od kakvog je značaja pun mjesec protiv depresije? mislim mjesec je uvijek tu samo ga ne vidimo
nemam pojma ni ja kakvog bi značenja imao protiv depresije, eventualno da ju potiče, to da.
Pun mjesec na ljudski organizam djeluje kao što djeluje i na more tj, vodene površine znači bude pliiima kad je debeli mjesec
Jer je i ljudski organizam velikim dijelom sastavljen od vode. Njak.
Tak da to s punim mjesecom nije nikakvo praznovjerje.

Bah. Neču da Mars ide retrogradno.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 20:21   #30
tko mi moze rei vise o kisi meteora??? kod nas je u 11:30, znaci da ce smao ameri imt srece
anyanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 02:34   #31
Ne zaboravite virnuti prema nebu 12.-tog.


Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 12:30   #32
danas je pun mjesec, mars se takodjer fantasticno vidi, pratit ce mjesec prema zapadu.
uzivajmo u ovoj carobnoj noci.....
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 00:15   #33
A također....još malo i nastupiti će maksimum lunarne eklipse 16. 08. 2008. (Zemlja prolazi između Sunca i Mjeseca i svojom sjenom prekriva Mjesec - 24° vodenjaka).



Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 11:13   #34
kada sam bila prije par godina kod nekog astrologa, rekao mi je da pomrčine sunca i mjeseca nisu bitne za individue, nego djeluju na globalnom planu.
ali jučer sam je bogami osjetila, padala mi je u 1./7. kuću, i to baš na planu međuljudskih odnosa (na desc mjesec)... nesanicu također (trebala sam otići van)... a i inače sam rođena na pun mjesec, pa možda sve to ima veze s vezom. uglavnom, baš mi je bio loš dan
* Kali * is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 16:40   #35
Quote:
* Kali * kaže: Pogledaj post
kada sam bila prije par godina kod nekog astrologa, rekao mi je da pomrčine sunca i mjeseca nisu bitne za individue, nego djeluju na globalnom planu.
ali jučer sam je bogami osjetila,
I ja. Opcenito se malo cudnovatije znam osjecat za punog Mjeseca. Ovaj je jos pritom bio u Vodenjaku. Meni napravio kvadrat na Sunce......uopce mi se ne spava, uvukla se u neke cudne vode (nova otkrica - Vodenjak).......Kiron i tako to.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 16:49   #36
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
I ja. Opcenito se malo cudnovatije znam osjecat za punog Mjeseca. Ovaj je jos pritom bio u Vodenjaku. Meni napravio kvadrat na Sunce......uopce mi se ne spava, uvukla se u neke cudne vode (nova otkrica - Vodenjak).......Kiron i tako to.
ma meni aspekti uopće nisu bili loši, dapače, mje sextil mje, sun sextil sun, apsolutno svi ostali ok (sve moje s vodenjakom ide ), osim tog pomračenog mjeseca s natalnim jupiterom.
mah, meni očito svi znakovi smetaju, gdje god da upadne taj mjesec me opići
* Kali * is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 12:05   #37
Nebo ovog vikenda

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 01.12.2008. at 03:09.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 20:37   #38
Blue Moon

Ove godine upravo na Staru Godinu imamo zanimljivu pojavu koja je poznata pod nazivom Blue Moon. Nastaje usljed akumulacije dana. Tj. budući da se puni mjesec pojavljuje svaki 29. dan, a kalendarski mjesec ima 30 (odnosno 31 dan), nakon 2.72 godine dogodi se da se akumuliraju svi ti dani. Pa se puni Mjesec pojavi dvaput u jednom kalendarskom mjesecu. Radi se dakle o 13-tom punom mjesecu u godini koji ove godine pada na njen posljednji dan (što je iznimno rijetko).


Naravno, Mjesec tada nije plave boje, ali u folkloru i narodu je ovaj fenomen odavna poznat u onom simboličkom smislu kao pojava koja označava tugu, sjetu, žalost i usamljenost. Ovaj put Blue Moon biti će i u prigodnom mu znaku svog sjedišta - znaku raka (19:14). Navodno je taj fenomen inspirirao i Elvisa na poznatu nam Blue Moon pjesmu.



Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 01:34   #39
ma krasno...i formira T-kvadrat sa Saturnom...

a Mars nikako da se odmakne od 180 s Ju/Ne
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 20:22   #40
Potpuna pomrčina Mjeseca 21. prosinca 2010. godine odvijati će se na 29° 21' znaka blizanca u 8:17 (efemeride). Ovaj put se pomrčina Mjeseca poklapa s kalendarskim početkom zime na sjevernoj polutci (najkraći dan u godini) pa možemo reći da je to u neku ruku "najcrnji dan" u godini. Iduće takvo "poklapanje" biti će za 84 godine.







Pomrčina Mjeseca ima uticaja na psihu i unutrašnje emotivne reakcije jer to je vrijeme kada se finije energije intenzivnije ćute. Zbog toga će tih dana (+/- tri,četiri a ponekad i više) osobe koje imaju znak blizanca (ali i općenito promjenjivi znaci - strijelac, ribe, djevica) istaknut biti posebno "emotivno osjetljivi" na utjecaje iz bliske im okoline. To je dobro vrijeme i za nove emotivne početke...
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:13.