Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Play liste

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2007., 22:08   #81
DEAD CAN DANCE!!!! Definitivno NAJBOLJI!!!!!! Možda nisu čisti ambijental...Zapravo, ne mogu se strpati u neki poseban žanr. Uglavnom, PREDOBRI su!
Sanvean is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 16:00   #82
Quote:
Sanvean kaže: Pogledaj post
DEAD CAN DANCE!!!! Definitivno NAJBOLJI!!!!!! Možda nisu čisti ambijental...Zapravo, ne mogu se strpati u neki poseban žanr. Uglavnom, PREDOBRI su!
Slažem se... Dead Can Dance obavezno... za preporučiti svima.
I nitko ne spominje npr. Cocteau Twins-e... ?! Istina, stavljaju ih pod alternativni rock... ali meni je to poprilično ambijentalna skupina (dream pop)...
wolfinthebreast is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 02:24   #83
Quote:
wolfinthebreast kaže: Pogledaj post
Dead Can Dance obavezno...
bili ambijent ili ne...Dead Can Dance su izvrsni

...odmah se sjetim njihovog Saltarella sa albuma Passage in time...bas je putovanje kroz vrijeme...

i sve su im stvari zanimljive...volim ih slusat...
 
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 19:40   #84
ima ko da je slušal ovaj bend:
http://www.redshift.biz/recordings.htm
fini, gloomy ambijental.
imam samo zadnji album "redshift - wild 2" i baš mi je guba pa me zanima kakvi su ovi albumi od prije?
__________________
if it's raining and you are running don't slip in mud because if you do you'll slip in blood {O-O}
spiral stair is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 09:36   #85
Quote:
Krafnica kaže: Pogledaj post
Evo, jedna stara rockerica pomalo ušla u razdoblje života kada se malo želi smiriti i otkriti neke druge sfere muzike (naravno rock never dies!).
Otkrila sam jedan cd Budha Bar i super mi je, te bih željela nabaviti i neke druge cd-ove tzv. ambijentalne mjuze (onakve kakva se pušta u pojedinim barovima), ali ne znam od kuda da krenem.
Zanima me kako se uopće zovu stilovi ambijentalne mjuze, što ih karakterizira, te koje mi izvođače možete preporučiti.
Hvala unaprijed na savjetima.

Krasni su...

God Is An Astronaut
Lotus Eaters
Hala Strana
Tribes Of Neurot
__________________
Utah: "Okay. I get it. This is where you tell me that "locals rule", and that Yuppie insects like me shouldn't be surfing the break, right?"
Warchild: "Nope... We're just gonna fuck you up!"
Alzo,dakle! is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 12:46   #86
hm, mislim da nitko nije spomenuo, ali mislim da i pete namlook spada u ambient sa svojih stotinjak albuma, svi u nekim limitiranim serijama
mr.burns is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 13:25   #87
Quote:
mr.burns kaže: Pogledaj post
hm, mislim da nitko nije spomenuo, ali mislim da i pete namlook spada u ambient sa svojih stotinjak albuma, svi u nekim limitiranim serijama
al mislim da su to većinom kompilacije di se pojavljuje:
http://www.discogs.com/artist/Pete+Namlook
__________________
if it's raining and you are running don't slip in mud because if you do you'll slip in blood {O-O}
spiral stair is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 03:32   #88
Quote:
paški sir i vrhnje kaže: Pogledaj post
brothomstates (tko god bili/bila/bio, sjajan je. jeeeeeebeno sjajan),
Wow ok ok znam znam dvije godine kasnije...

Anyway odlučih uskrsnuti ovaj topic.

Kao izgovor ću iskoristiti želju da nekoga inficiram svojim najdražim ambiental/minimal izvođačima, a koji nisu Aphex Twin ili Autechre ili nešto što ste sigurno već svi čuli, ako slušate tu glazbu.

Za početak: Pantha Du Prince http://www.youtube.com/watch?v=FqJt6BF1mN8 je nešto predivno.

Ima li fanova?
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 12:31   #89
taman slušam ovu traku Cell - Under Your Mind i naletim na ovu temu pa rekoh da podijelim.

imho, ambijentalna muzika proizašla iz psihodelične je najbolja, vidim već se spominjao shpongle i ta bagra
__________________
Bok!
Limeni Nos is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 13:33   #90
Quote:
tinar kaže: Pogledaj post
Wow ok ok znam znam dvije godine kasnije...

Anyway odlučih uskrsnuti ovaj topic.

Kao izgovor ću iskoristiti želju da nekoga inficiram svojim najdražim ambiental/minimal izvođačima, a koji nisu Aphex Twin ili Autechre ili nešto što ste sigurno već svi čuli, ako slušate tu glazbu.

Za početak: Pantha Du Prince http://www.youtube.com/watch?v=FqJt6BF1mN8 je nešto predivno.

Ima li fanova?
onda ćeš se od ovog usrat..
__________________
... to je zato što vrijeme ide.
paški sir i vrhnje is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 13:46   #91
Ambijentalna?

Kako kod vas prolazi dark jazz ambijent od Bohren & der Club of Gore meni su oni prejebeni
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 13:50   #92
Quote:
paški sir i vrhnje kaže: Pogledaj post
onda ćeš se od ovog usrat..
meni ovo malo baca na Carbon Based Lifeforms
__________________
Bok!
Limeni Nos is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 02:20   #93
Quote:
paški sir i vrhnje kaže: Pogledaj post
onda ćeš se od ovog usrat..
Hmm... ne baš, tak tak mi je, sorry. Ali fala svejedno na linku!

Quote:
Limeni Nos kaže: Pogledaj post
taman slušam ovu traku Cell - Under Your Mind i naletim na ovu temu pa rekoh da podijelim.
Hmm.... nije loše ali je malo preretro za moj ukus


Quote:
florine kaže: Pogledaj post
Ambijentalna?

Kako kod vas prolazi dark jazz ambijent od Bohren & der Club of Gore meni su oni prejebeni
Aaa to je niiiiiceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Idem ja dalje, kaj velite na Aus? http://www.last.fm/music/Aus/_/Tewa+Tori+Aeru (nadam se da će svirat lastfm player)To je frajer iz Japana. Predivan mi je taj album.
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 03:17   #94
Najbolji, ili bolje rečeno najljepši ambient album svih vremena:

ISHQ (Urdu: عشق, Hindi: इशक़) - Orchid




'ishq' in hindi means 'love' [hindi is the language of india] and ishq is what
you'll fall in after listening to this CD. i'm not saying you'll fallin love
with this cd; or any person; you'll fall in love with the universe; becoming
one with it; losing yourself in it's sweet caress; flying so high till you can
touch the tip of the universe; the line beyond which lies the realm of the
supreme being. feeling totally lost; all your sins slowly fading away; and the
music is all that will remain with you.





Ishq has been circulating in the psychedelic underground and various ambient circles ever since it was released. The Azarius musicstore crew simply loves this album and we still play it in our DJ sets and of course at work, at home and... well, anywhere we can.

Lots of slow, warm chords, oriental vocal incidentals here and there, a dash of miniscule chill-out beats to support the 4/4 minded. Birds and waterfalls and a graceful buildup not only within each song, but also throughout the album. This is classic ambient chillout at its best. Ishq's beauty and innocence have enchanted many souls throughout the world.

One of the best ambient chillout releases ever, this album is also perfect for those who intend to have deep, serene, transformative psychedelic experiences. It will guide you through your imagination right into the nooks and crannies of the cosmos, leaving you in awe by the beauty of life.

Healing as it is, Orchid is highly recommended for meditation and shamanistic journeys in conjunction with cannabis, psilocybin mushrooms, Peyote, San Pedro, ayahuasca...





Ishq -Daisy


Zadnje uređivanje ℕ∈τψΘ૨κΐℕτ∈૨ℕΛ∈ : 27.10.2009. at 03:52.
ℕ∈τψΘ૨κΐℕτ∈૨ℕΛ∈ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 03:50   #95
Quote:
ℕ∈τψΘ૨κΐℕτ∈૨ℕΛ∈ kaže: Pogledaj post
imaš me
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 04:05   #96
Žlzc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 16:37   #97
Preporučujem sve albume od Yagye.Čovjek je genijalac
__________________
Jebe mi se. A vama?
wolfpack is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 23:30   #98
Tema je ambijentala, a nitko nije spomenuo trenutno jednog od najboljih ambijentalista Stevea Roacha?
Konstruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 16:03   #99
E bas mi je drago tinar da ti se svidjelo

Yagyu i Roacha poznajem, ali za sada se njima nisam opsirnije pozabavljao. Eventualno ce iskrsnuti s vremenom. Iako, vise mi se svidjaju na psihodeliju naslonjeni ambijenti, nego ovi klasicno suhi.

Inace, javljam se jer se ovih dana intenzivno kupam u valovima najnovijeg albuma Rene Jones: Indra's web. Check it out. Valjda ne trebam spominjati da sve to ima na netu negdje. Premda shvacam sve vise i vise koliko je bitno tim jadnim ljudima da im kapne koja funta, yen, dolar il dinar. Mora se od neceg zivit.

Kako god. Novi album Rene Jones, Indra's web, nosi ime po jednom da kazem konceptu iz budisticke odnosno hindu kozmologije, a koji oslikava ono o cemu moderna nauka prica spominjuci termine poput fraktalnosti, leptirovog efekta, hologramskog univerzuma i principa nonlokalnosti.

Far, far above in heaven, there is a realm where Indra, the king of gods, lives. There hangs a canopy of magnificent net made of fine silk, undoubtedly the work of many extraordinary craftsmen. It is so vast that it stretches out indefinitely in all directions, and a glittering jewel is set on each node of the net. Since the net is infinite in size, the jewels are also infinite in number. Like the glistering stars you see in the sky above on dark nights, the jewels are brilliant and innumerable. The magnificence of Indra's jeweled net is matched only by that of his power and glory. If you picked one of those jewels for inspection and looked closely at it, you would discover that within its polished surface are reflected all the other jewels in the net, infinite in number. Not only that, each of the jewels reflected on the surface of his own jewel also reflects all the other jewels, so that the process of reflection is also infinite.

THE AVATAMSAKA SUTRA






Rena Jones vec preko dvije decenije svira violinu i cello, sto se jako dobro vidi vec od prvog tona. Bas ta sposobnost u domeni organskog i dodatni impetus kreativnosti kojeg ista omogucuje cini ovaj album presudno zanimljivim i izdvaja ga iz mase cisto elektronski potkovanih stvaratelja. Opipljivo trenje instrumenta nenametljivo se prenosi u tjelesni (introhapticki) dozivljaj slusatelja i unosi neki mir, toplinu i astroloski receno, saturnovski prizvuk trajnosti. Dobranu ulogu u tome igra i kvalitetan tonski mastering. Ali ni druga, elektronicka strana ne ostaje zakinuta. Gdjica Jones iskusna je vladateljica modernih, digitalnih naprava za kreiranje zvuka. Ne imajuci boljih ideja, posluzit cemo se klasifikacijama koje se spominju uz ovaj album, a to su Ambient, Downtempo, Glitch, IDM, Nu-gaze, Folktronica, Psychedelic i Classical.

Indra's web je, po suglasnom misljenju clanova ovog naseg malog networka, uspjela muzicka paralela gornje kozmoloske metafore i to jedna od onih cija se kvaliteta i dubina svakim daljnjim slusanjem dodatno razotkriva. Razlicite, ali ipak slicne teme pojavljuju se tokom citavog albuma i unose flow i konzistenciju u ovaj album ciji sadrzaj opravdava dubinu metafore odabranog mu imena.

01. The Awe And The Wonder (4:39)
02. Helix (5:29)
03. Indra's Web (4:44)
04. A Lullaby For Corvis (5:02)
05. Ordinary Day (4:41)
06. On The Drift (4:18)
07. Point Of Existence (4:46)
08. The Webs We Weave (5:02)
09. What Once Was Will Be Again (5:05)
10. The Problem Of Time (2:44)
11. Helix (EVAC Remix) (4:41)
ℕ∈τψΘ૨κΐℕτ∈૨ℕΛ∈ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 22:45   #100
Ambijentno-instrumentalna glazba...

Jako umirujuća glazba. Možda i najdraži tip glazbe, nakon škole me umiruje ono do hipnoze
Moji najdraži su Secret Garden.
Htio bih znati tko je ljubitelj te glazbe i koja vam je najdraža grupa.
mladi_logicar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:05.