Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2009., 07:43   #41
Kod mene su Ve i Sa u ojačem trigonu, Ve i Pl u bikvintilu, a sam Sa i Pl nemaju aspekata, ali me umjesto ljubomore muči ogromno nepovjerenje prema svemu, podsvjesno istražujem svaku situaciju do srži u potrazi sa istinom, kakva god ona bila, jednostavno mi je to osnova bilo kojeg odnosa. Inače, jako mi je potrebna sloboda i nesputanost u vezama svih vrsta i kako tu potrebu jako dobro razumijem, potičem i drugu stranu da se osjeća jednako slobodnom jer vjerujem da na taj način najbolje osobine mogu doći do izražaja no taj osjećaj nepovjerenja i tjeskobe me jako muči. Iz čega on proizlazi i ima li možda ipak veze sa ljubomorom ili je nešto drugo u pitanju?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 14:01   #42
cuj imas mjesec180saturn,to puno objasnjava
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 16:08   #43
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
cuj imas mjesec180saturn,to puno objasnjava
...nemam, imam Mo60Sa.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 01:38   #44
Quote:
Nea 37 kaže: Pogledaj post
Evo već neko vrijeme pomalo pratim ovaj forum i veoma mi je zanimljiv. Inače me astrologija odavno zanima ali uvijek me prati nekakva nesigurnost u moje osobne zaključke.
Za sebe uvijek govorim da nisam ljubomorna.....i to stvarno mislim. ali ponekad mi se dogode snažni izljevi i iako sam svjesna da nema nikakvih osnovanih temelja za to,ne mogu to kontrolirati u tom trenutku. Sva sreća da ne traju dugo i da nije često...i da sam svjesna da je to ta moja mračna strana.
Inače sam dupli Strijelac sa Suncem u 1. i Mjesecom u Raku u 8.kući.
Ali tu je još i Venera u Škorpionu (11.kuća) koja tvori prekrasan kvadrat prema Marsu u Vodenjaku(2.kuća).
Isto tako Pluton i Uran iz Djevice(inače umetnuta 9.kuća) mi kvadriraju natalno Sunce pa pretpostavljam da je to okidač koji se neočekivano aktivira ????? jesam li u pravu?
Ja ti vjerujem da u biti nisi ljubomorna osoba Ozbiljno. Ti si dupli Strelac, a Strelcevi (iako su dupla vatra) nisu sumnjicavi. Venera u Skorpiji daje dozu ljubomore, kao i Mjesec u Raku sto daje dozu posesivnosti, ili Sunce u 1 malo sujete Sa time mozes na kraj, jer dupli Strelac ima dovoljno optimizma da sve to obasja i pokrije
Lorie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 12:37   #45
ajoj, a šta mislite o muškarcu sa mjesecom90pluton.. mjesec u raku..venera0mars u škorpiji...ve0uran(ovo bi ga kakti trebalo spašavat) u škorpiji.. pluton u vagi...
__________________
I want to give her everything. And I want to take everything from her.
mrtva_pusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 12:40   #46
Quote:
mrtva_pusa kaže: Pogledaj post
ajoj, a šta mislite o muškarcu sa mjesecom90pluton.. mjesec u raku..venera0mars u škorpiji...ve0uran(ovo bi ga kakti trebalo spašavat) u škorpiji..
Da je pretjerano ljubomoran, osjećajan i vezan za mamu, da je jako strastven ali i da mu treba puno slobode
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 16:51   #47
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
Da je pretjerano ljubomoran, osjećajan i vezan za mamu, da je jako strastven ali i da mu treba puno slobode
baš krasno
a valjda bu moj mjesec u blizancima preživio


a jel ga šta spašava činjenica da mu je mjesec u trigonu s venerom (i marsom)?
__________________
I want to give her everything. And I want to take everything from her.

Zadnje uređivanje mrtva_pusa : 04.02.2009. at 16:57.
mrtva_pusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 04:19   #48
Joj mene muči ta ljubomora do dubine bića, mislim da je to emocija sa kojom se moram obračunati u životu prije kraja. Mada mi je Pluton odmaknuo 9 stupnjeva od asc., očito vrši svoj utjecaj, nema dalje dok to ne odradim, možda zbog sjevernog u 2. kući. Rastavim ja to mentalno na sastavne dijelove, nasmijem se kako mogu biti tako glup, krenem dalje ali evo je opet, i onda kao neka škorpijica počnem jahati po toj destruktivnoj emociji....nema tu sreće.
Vjerujem da zdrava osoba sa normalnim samopoštovanjem (nisam upoznao takvu) nemože osjećati ljubomoru. Mi bi u svojoj savršenosti trebali moći dijeliti sve.
Ali u svojoj nesavršenosti ta emocija je realnost.
Ionako nas SVE čeka smrt, vrijeme nikoga ne štedi, treba upoznati korijene ljubomore ako je već ta emocija prisutna u chartu i na zdrav način pokušati je nadići pozitivnim afirmacijama.
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 12:53   #49
Postoji zapravo puno pokazatelja ljubomore, a i svaki čovjek je ljubomoran na neki način kada se u nekoga zaljubi. Vrlo je malo onih koji stvarno osjećaju smirenost i potpuno povjerenje prema partneru.
Naravno, postoje i oni patološki oblici ljubomore, koji djeluju razarajuće, a tu su u prvom planu škorpionske i ovnovske energije jer oni moraju partnera posjedovati i imati pod kontrolom, a i teški aspekti Venere i Mjeseca, čak i Marsa pokazuju to isto.
black panthere is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 18:22   #50
u ovih godinu dana otkako sam postala na ovoj temi...spoznala sam neke stvari
postoji nekoliko vrsti ljubomore
postoji i zavist
osnovna razlika između ljubomore i zavisti bi bila, da se ova prva odnosi na ljubavni odnos, ljubomorni smo zbog neke osobe ili 'na tu osobu' (ana je ljubomorna na marka, svog dečka)
a zavist se referira na gotovo iste osjećaje (po intenzitetu i sustavu djelovanja) ali izaziva ih nešto neživo (nečiji uspjeh, novi automobil, kuću, posao, izgled, ili odnos dvoje ljudi - kada je netko zavidan na skladnu vezu poznanika - ne želim reći prijatelja, jer to nije prijatelj)

kod sebe prepoznajem znakove ljubomore i zavisti u sljedećim situacijama:
netko svojata moje stvari, protivno mojoj volji (asc bik)
netko svojata moje ideje (asc bik, mjesec lav)
partner me zanemaruje - duže vremena, a nekome drugome poklanja pažnju - može biti i samo jednokratno (mjesec lav)
netko napreduje, a ja ne, a smatram da smo (barem) jednako kvalitetni i zaslužni za nešto (i lav i bik)

uglavnom nemam ništa protiv nečije sreće, naprotiv, crpim energiju iz sretnih vijesti, moram imati neku 'sve će biti dobro' misao vodilju i viši cilj...
nekada je to teško pronaći u svojoj vlastitoj stvarnosti...pa 'skladištim' i tuđe sretne momente...ali vrlo sam osjetljiva na nepravdu i mogu se ponašati kao najrazmaženije zavidno/ljubomorno derište...ako mi je centar za ravotežu i pravdu u klincu
jako burno i nesuvislo reagiram, ako me nešto povrijedi (mjesec u lavu)...vrlo često napravim budalu od sebe i preplavljena bijesom ne znam odreagirati 'pametno'
posebno me povrijedi i zavidna sam kada mislim da netko 'krade' ideje - jer to se ne može dokazati, kao kada ti netko ukrade stvar
to opravdavam time što mi i je 2. kuća u blizancima...smatram da je intelektualno vlasništvo, nešto najvrijednije
nema mi ništa gore nego kada netko tuđe ideje predstavlja kao svoje...ili ako zabunom dođe do nečije krive procjene 'kradljivac' ne ispravi i ne kaže čija je to originalna zamisao

to ide tako daleko, da sam kao dijete, kada bih ispričala vic koji bi nasmijao nekoga, rekla i od koga sam ga čula...jer to nije 'moja duhovitost'...nisam ga ja izmislila (nije ni taj netko tko mi ga je ispričao...ali to je trag )

eto, možda baš zbog tog asc. u biku imam tu potrebu ustanoviti 'vlasništvo' ali to je kod mene tako!
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 12:57   #51
Dragi ima veneru i asc u škorpionu i bilo je puno tih gluposti u prošlosti. Sad je to više usmjereno na druge aspekte života. Tipa - samo njegovu život. filozofiju moram slijedit...itd
srcelence is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 10:29   #52
Slično i ja, sunce u ovnu, asc i mjesec u škorpionu, sunce-opozicija pluton
preplanula is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 10:50   #53
Quote:
preplanula kaže: Pogledaj post
Slično i ja, sunce u ovnu, asc i mjesec u škorpionu, sunce-opozicija pluton
ja isto, kad si rođena ako se smije znati?
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 13:10   #54
Moja su se iskustva sa ljubomorom drastično mijenjala kako samo odratala- kao dijete bila sam ljubomorna na svog brata i sestričnu, zapravo na svako dijete kojemu je moja mama poklanjala pažnju koju meni nije (Mo 180 Sa)

u ljubavnim sam vezama bila ljubomorna (Ve 0 Ma) sve dok nisu proradili Sa120 Ma i Sa 120 Ve nekako sam se vremenom naučila samopouzdanju (Sa 90 Su)

danas je situacija takva da nisam cijepljena od ljubomore(jaka Ve, dubli bik, pa posesivnost mora kad-tad isplivati na površinu), ali sam iznad nje stavila razum i samu sebe, čak ako mi i prođe kroz um "on nju gleda", ne "bode me u srcu", već mi um kaže "pa, neka gleda nije slijep, al ako misli naći bolju od mene- širok mu put"
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 16:49   #55
Mjesec u škorpionu-maratonac u ljubomori
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 18:58   #56
ja sam Ovan, Venera mi je u Ovnu, Pluton i Mjesec u Skorpionu.
a decko mi je Skorpion s Venerom u Skorpionu, a Mjesecom u Ovnu koji je u opoziciji s Plutonom

znas koje je veselje onda no, strasti su se smirile s vremenom, pogotovo nakon sta je on skontao da je ZAISTA posesivan i poceo se brinuti.
tako da sad ne mogu bas reci da smo nesto pretjerano ljubomorni i posesivni a mozda jesmo al ne kuzimo jer nam je normnalno posto smo isti

Zadnje uređivanje Kela : 26.07.2010. at 19:07.
Kela is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 19:43   #57
Quote:
Kela kaže: Pogledaj post
ja sam Ovan, Venera mi je u Ovnu, Pluton i Mjesec u Skorpionu.
a decko mi je Skorpion s Venerom u Skorpionu, a Mjesecom u Ovnu koji je u opoziciji s Plutonom

znas koje je veselje onda no, strasti su se smirile s vremenom, pogotovo nakon sta je on skontao da je ZAISTA posesivan i poceo se brinuti.
tako da sad ne mogu bas reci da smo nesto pretjerano ljubomorni i posesivni a mozda jesmo al ne kuzimo jer nam je normnalno posto smo isti
Ovo si lijepo napisala.


Zapravo si stvarno točno rekla koliko se da zaključiti na temelju podataka koje si iznijela. V


as dvoje ste jaaako slični,i bogami koliko je "težak" on toliko si i ti. Al ovo što si upravo opisala je onaj krajnji primjer da kad se nađu 2 slične osobe da stvar može funkcionirati unatoč extremnosti karakteraktera ponaosob.


Ali nije samo on posesivan,to znaš?
Uz takve planete koje imaš u škorpionu,pariraš mu dobro.
Ali ponavljam što sam rekla,dobar se primjer kako extremnosti mogu dobro fukcionirati kada se "poklope".
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 20:00   #58
...

kod mene se ta ljubomora javi kad netko koga volim pokloni,makar i nesvjesno,makar i na tren vecu paznju nekoj drugoj osobi..to u meni izazove toliko intenzivnu ljubomoru da na kraju sve rezultira svadjom,deranjem i uvjeravanjem da mu prva moram na pameti biti ja i samo ja(Mo180Ma,ASC SCo)Jer gotovo da i ne postoji nesto sto vise mrzim od osjecaja ignoriranja,to obicno predstavlja jak udar na moj ego,a kao posljedica se javi ljubomora...Jer imam uzasno velika ocekivanja prema osobama koje volim,zapravo sam i dosta posesivna(jako naglasena druga kuca izmedju ostaloga)..A sta se tice npr.neke osobe s kojom sam samo u fazi flerta i za koju nisam dublje emotivno vezana,tu san totalno scoolirana i tu ljubomori nema mjesta...tako da s jedne strane coolerska slobodoljubiva liberalna crta,a s druge strane posesivnost i ljubomora...
__________________
“Niti jedna životinja nema više slobode od mačke…mačka je najveći anarhist.” – Ernest Hemingway
Vrag Jedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 20:03   #59
Quote:
Kela kaže: Pogledaj post
ja sam Ovan, Venera mi je u Ovnu, Pluton i Mjesec u Skorpionu.
a decko mi je Skorpion s Venerom u Skorpionu, a Mjesecom u Ovnu koji je u opoziciji s Plutonom

znas koje je veselje onda no, strasti su se smirile s vremenom, pogotovo nakon sta je on skontao da je ZAISTA posesivan i poceo se brinuti.
tako da sad ne mogu bas reci da smo nesto pretjerano ljubomorni i posesivni a mozda jesmo al ne kuzimo jer nam je normnalno posto smo isti
Pa mjesec u škorpionu je svjestan da je bolesno ljubomoran,za razliku od drugih znakova koji to jesu ali neće to sebi priznati
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 20:06   #60
Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
Pa mjesec u škorpionu je svjestan da je bolesno ljubomoran,za razliku od drugih znakova koji to jesu ali neće to sebi priznati
Potpisujem rečeno.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:55.