Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2013., 10:42   #4781
Quote:
schabic kaže: Pogledaj post
mili Bože dali sam ja rekao da ovisi samo o materijalu... ali očito vi neznate što pričate...

zašto?

1. Ljudski rad, staklo, okov će vam naplatiti gotovo jednaku svugdje!
2. Marža, naravno to se razlikuje od proizvođača do proizvođača, od prodavača do prodavača i to je ono na što nemožete utjecat.
3. Pa zar stvarno mislite da je ista cijena Rehau-a, Salamandera ili Veka-e kao nekog Bugarskog, turskog reciklat profila ili nešto slično.

Dali ste vi ikad čuli za kvalitetu materijala PVC=PVC nije točno, jer kvaliteta profila je ono po čemu se profili razlikuju, kvaliteta plastike a ne okov za boga miloga... na kraju krajeva svi su isti!

Kupujete Stolariju!!!
SAVJET

- Odaberite Rehau, Salamander, Veka i nađite firme koje s rade s tim profilima i odaberite najpovoljnijeg i .
BRAVO MAJSTORE, stvarno si pravi stručnjak

Okov je sav isti i uopće ne utječe na cijenu, pogotovo kod kliznih stijena, imaš AGB za tu dimenziju po 1.200 kn ili GU MZ automatski za 3.200 kn, uopće ne utječe na krajnju cijenu proizvoda jel da?

Isto tako odaberi nekoka kod radi Veku i koji je najpovoljniji, pa ti ne stavi ojačanja i neki šrto od okova, ali to je po tebi najbolje.

Baš si specijalac!
vanOrton is offline  
Old 09.08.2013., 12:02   #4782
Quote:
vanOrton kaže: Pogledaj post
BRAVO MAJSTORE, stvarno si pravi stručnjak

Okov je sav isti i uopće ne utječe na cijenu, pogotovo kod kliznih stijena, imaš AGB za tu dimenziju po 1.200 kn ili GU MZ automatski za 3.200 kn, uopće ne utječe na krajnju cijenu proizvoda jel da?

Isto tako odaberi nekoka kod radi Veku i koji je najpovoljniji, pa ti ne stavi ojačanja i neki šrto od okova, ali to je po tebi najbolje.

Baš si specijalac!
Zašto bih stavio okov od 3.200 Kn...sve ovisi o onome sto čovjek hoce i s koliko novaca raspolaze.... ali ok ti nastavi izvlaciti moje rijeci iz konteksta....
Ne stavi ojačanja lol.....pa može te neko zajebat na 100 stvari.... zato i postoje ovakvi forumi....

I molim te ne vrjeđaj!!!

Mislim da se ne vrijedi spustati na tvoj nivo, tako da više neću ni komentirati tvoje postove...

Lp
schabic is offline  
Old 09.08.2013., 12:06   #4783
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Koja je dimenzija prozora da se ide sa jednim krilom?
Da li prozor dimenzije 140 x 140 može biti jednokrilni ili dvokrilni?
apsolutno dvokrilni, maksimalna širina prozora po meni za jednokrilni je 1200 a i to je previse.
schabic is offline  
Old 09.08.2013., 12:07   #4784
Quote:
DankanAjdaho kaže: Pogledaj post
Dakle, govorimo o Emsi stolariji. Vrlo su povoljni. Cijenom i rokovima, ali sam nasao par stvari na forumima o njima koje mi se nisu svidjele.
Kako se uglavnom javljaju oni koji govore loshe stvari, zanima me ima li netko da je zadovoljan s njihovom stolarijom ili je Emsi najeftiniji s razlogom.
schabic is offline  
Old 09.08.2013., 15:40   #4785
Quote:
schabic kaže: Pogledaj post
Cijena vam ovisi o profilu s kojim radite, ako čete uzimati najkvalitetnije cijena bez rolete je cca 6000+ Kn a sa roletom 7500+ Kn.
Naravno da ću uzeti Rehau. Samo nisam siguran da smo se dobro razumili. Toliko sam platio otklopno-kliznu, a čuo sam da je podizno klizna duplo skuplja.
lik24 is offline  
Old 09.08.2013., 16:19   #4786
Quote:
schabic kaže: Pogledaj post
Zašto bih stavio okov od 3.200 Kn...sve ovisi o onome sto čovjek hoce i s koliko novaca raspolaze.... ali ok ti nastavi izvlaciti moje rijeci iz konteksta....
Ne stavi ojačanja lol.....pa može te neko zajebat na 100 stvari.... zato i postoje ovakvi forumi....

I molim te ne vrjeđaj!!!

Mislim da se ne vrijedi spustati na tvoj nivo, tako da više neću ni komentirati tvoje postove...

Lp
oprosti ako si se nasau uvrijedjen, ne znam cime cak sam te pohvalio da si majstor, strucnjak i specijalac

evo sad opet kazes da je bitno sta covjek hoce za okov. a tamo si tvrdio da iskljucivo profil utjece na stijenu, pa sam sebi skaces u usta

inace za ovu dimenziju je i preporucljivo da ide MZ okov a ne da covjek mora krilo od 1300 mm zatvarati sa obe ruge i rastezati se
vanOrton is offline  
Old 09.08.2013., 16:43   #4787
Quote:
vanOrton kaže: Pogledaj post
oprosti ako si se nasau uvrijedjen, ne znam cime cak sam te pohvalio da si majstor, strucnjak i specijalac

evo sad opet kazes da je bitno sta covjek hoce za okov. a tamo si tvrdio da iskljucivo profil utjece na stijenu, pa sam sebi skaces u usta

inace za ovu dimenziju je i preporucljivo da ide MZ okov a ne da covjek mora krilo od 1300 mm zatvarati sa obe ruge i rastezati se
Hoću li ja dobiti odgovor na moje pitanje ili ovj forum služi samo za prepucavanje? Pričate o stvarima koje jedan laik ni ne razumije.
lik24 is offline  
Old 10.08.2013., 12:53   #4788
Quote:
lik24 kaže: Pogledaj post
Hoću li ja dobiti odgovor na moje pitanje ili ovj forum služi samo za prepucavanje? Pričate o stvarima koje jedan laik ni ne razumije.
Oprostite,

Podizno klizna stijena je definitivno ljepsi, masivniji prakticniji luksuzniji element od Otklopno klizne, laksi za rukovanje ima prag koji se moze poravnati u nivo itd.. no sigurno je i duplo skuplji ako ne i vise, za dimenziju 2600 sirine je svakako prikladan mada bi bilo jos bolje da je jos siri, barem 3000 mm
Otklopno klizna za 2600 sirine definitivno sa MZ okovom koji automatski iskace i uskace, jer ostalo je bezveze ako zelite imati dobru stvar

Podizno klizne stijene najbolje imaju rjeseni Gealan, Veka i Rehau s tim da Rehau samo u Geneo varijanti jer 70 mm verzija nije dobro rjesena,
Gealan ima u verziji 74 mm i pruza najbolji omjer cijene i kvalitete, Veku cetetesko nabaviti, a Geneo je preskupa i pitanje tko je u Hr moze ispravno napraviti
vanOrton is offline  
Old 13.08.2013., 09:20   #4789
Quote:
vanOrton kaže: Pogledaj post
Oprostite,

Podizno klizna stijena je definitivno ljepsi, masivniji prakticniji luksuzniji element od Otklopno klizne, laksi za rukovanje ima prag koji se moze poravnati u nivo itd.. no sigurno je i duplo skuplji ako ne i vise, za dimenziju 2600 sirine je svakako prikladan mada bi bilo jos bolje da je jos siri, barem 3000 mm
Otklopno klizna za 2600 sirine definitivno sa MZ okovom koji automatski iskace i uskace, jer ostalo je bezveze ako zelite imati dobru stvar

Podizno klizne stijene najbolje imaju rjeseni Gealan, Veka i Rehau s tim da Rehau samo u Geneo varijanti jer 70 mm verzija nije dobro rjesena,
Gealan ima u verziji 74 mm i pruza najbolji omjer cijene i kvalitete, Veku cetetesko nabaviti, a Geneo je preskupa i pitanje tko je u Hr moze ispravno napraviti
Širina i je 300, a visina 260 cm. Hvala Vam lijepo na Gealanu, ali za mene je Rehau zakon. U međuvremenu sam uspio vidjeti njihovu podizno-kliznu stijenu i u odnosu na Gealan je avion. Ne da je dobra nego je turbo dobra i sigurno ju uzimam koliko god koštala.
Hvala na pomoči: Top:
lik24 is offline  
Old 14.08.2013., 00:53   #4790
Quote:
lik24 kaže: Pogledaj post
Širina i je 300, a visina 260 cm. Hvala Vam lijepo na Gealanu, ali za mene je Rehau zakon. U međuvremenu sam uspio vidjeti njihovu podizno-kliznu stijenu i u odnosu na Gealan je avion. Ne da je dobra nego je turbo dobra i sigurno ju uzimam koliko god koštala.
Hvala na pomoči: Top:
schabic is offline  
Old 15.08.2013., 08:41   #4791
Pitanje
Prilikom dostave/montaze napuklo je jedno staklo na prozoru. Receno mi je da ce se to zamjenit na licu mjesta iduci put.
Prozor je dim. 104x163, Gealan S8000IQ, 74mm ugradbene debljine, okov MAco Multi-Trend, IZO stakla 4-16-4 low-e+argon.
Zanima me, obzirom da je u pitanju ispuna plinom kako to tocno ide, zamjena i ponovno ubrizgavanje plina? Nadam se da ovo nece utjecat na njegovu ucinkovitost.
I jos jedno pitanje...kako vam se cini ovaj model prozora, okovi i stakla zajedno, cijena po prozoru je 1808,00 kn?

Puno hvala na svim odgovorima!

Zadnje uređivanje namelessone : 15.08.2013. at 09:31.
namelessone is offline  
Old 15.08.2013., 20:38   #4792
Quote:
namelessone kaže: Pogledaj post
Pitanje
Prilikom dostave/montaze napuklo je jedno staklo na prozoru. Receno mi je da ce se to zamjenit na licu mjesta iduci put.
Prozor je dim. 104x163, Gealan S8000IQ, 74mm ugradbene debljine, okov MAco Multi-Trend, IZO stakla 4-16-4 low-e+argon.
Zanima me, obzirom da je u pitanju ispuna plinom kako to tocno ide, zamjena i ponovno ubrizgavanje plina? Nadam se da ovo nece utjecat na njegovu ucinkovitost.
I jos jedno pitanje...kako vam se cini ovaj model prozora, okovi i stakla zajedno, cijena po prozoru je 1808,00 kn?

Puno hvala na svim odgovorima!
Pa staklo bi trebali dobiti kompletno novo a ne samo tu stranu koja je pukla.
Cijena je uredu.
schabic is offline  
Old 16.08.2013., 11:31   #4793
Znaci, mijenja se cijeli taj dio, dva stakla izmedju kojih je argon. Odlicno, jer nisam bila sigurna kako ide proces zamjene!
Hvala na Vam na odgovoru!!!
namelessone is offline  
Old 16.08.2013., 13:14   #4794
Klizna stijena - kondenzacija

Pozdrav svima!

Imam problem s kliznom stijenom (V230xŠ250) koju je trenutno montirana na sobi s balkonom, koji nije adekvatno izoliran, te su nakon ugradnje dodatno ugrađene nove pločice na balkonu koje su sada do preko pola visine praga, skroz do kapica za ispust vode. Sve to, hladan balkon zimi, stvara stravičnu kondenzaciju na fiksnom i pokretnom dijelu stijene. Zanima me da li bi izmjena stakala u trostruki low-e značajno promijenila situaciju (sada float staklo) ili bi za neki bolji efekt bilo potrebno ugraditi novu stijenu sa višim i bolje izoliranim profilom?

Unaprijed hvala!
etjahutockakom is offline  
Old 17.08.2013., 19:43   #4795
Gdje kupiti u ZG gumene brtve za PVC stolariju? Trebam 4m.
dbrko is offline  
Old 17.08.2013., 20:43   #4796
Thumbs up

Quote:
etjahutockakom kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Imam problem s kliznom stijenom (V230xŠ250) koju je trenutno montirana na sobi s balkonom, koji nije adekvatno izoliran, te su nakon ugradnje dodatno ugrađene nove pločice na balkonu koje su sada do preko pola visine praga, skroz do kapica za ispust vode. Sve to, hladan balkon zimi, stvara stravičnu kondenzaciju na fiksnom i pokretnom dijelu stijene. Zanima me da li bi izmjena stakala u trostruki low-e značajno promijenila situaciju (sada float staklo) ili bi za neki bolji efekt bilo potrebno ugraditi novu stijenu sa višim i bolje izoliranim profilom?

Unaprijed hvala!
Moglo bi pomoći, ako idete na trostruko onda low-e x 2. To bi trebalo riješiti problem.
Uporedimo li obično IZO staklo sa niskoenergetskim staklom gdje je vanjska temperatura 0°C i temperatura
prostorije +20°C, izmjerena temperatura na unutarnjem staklu za obično IZO staklo je +7°C, a za niskoenergetsko staklo +17°C.
Znači razlika je 10°C u korist niskoenergetskog stakla.
schabic is offline  
Old 17.08.2013., 20:45   #4797
Quote:
namelessone kaže: Pogledaj post
Znaci, mijenja se cijeli taj dio, dva stakla izmedju kojih je argon. Odlicno, jer nisam bila sigurna kako ide proces zamjene!
Hvala na Vam na odgovoru!!!
Np
schabic is offline  
Old 17.08.2013., 20:46   #4798
Quote:
dbrko kaže: Pogledaj post
Gdje kupiti u ZG gumene brtve za PVC stolariju? Trebam 4m.
Pokusaj ako znas da neka firma kupuje profile bez brtve te ih naknadno uturuje... oni bi ti mogli prodati, jer guma dolazi u rolama od 50 m.
schabic is offline  
Old 23.08.2013., 22:50   #4799
Pozdrav!
Evo trebala bi mi mala pomoc oko odabira PVC stolarija. Naime, radimo obiteljsku kucu i sad smo u fazi zatvaranja.
Zanima me sljedece:

1.
Kommerling 88+, troslojno staklo sa 2* low e, Roto NT okovi
ili
Salamander 3d, dvoslojno staklo sa low e, Siegenia okovi

2.
Koji je trenutno bolji okov: Roto NT ili Maco i je li netko nesto zna o kvaliteti TGP okova?

3.
Da li je bolje kod troslojnog stakla: 4/12/4/12/4 ( 2*low e) ili 4/15/4/15/4 (2*low e)

4.
Pošto cu stavljat grilje, je li bolje okvir grilja odmah stavit prije fasade tako da aluminij bude oko cijelog prostora izmedju prozora i okvira grilja ili poslije fasade pa da izmedju prozora i okvira grilja bude zid ( donja strana ce jedino bit u tom slucaju aluminij)

Hvala na pomoci!!
Saes is offline  
Old 24.08.2013., 13:03   #4800
Quote:
lego kaže: Pogledaj post
posalji dimenzije otvora pa ti dam ponudu.
Nemora bit 100% tocne.
Jer stranicu jos nisan napravio.
a okolica osijeka?tocnije nasice?i meni treba ponuda
mmarenjak is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:23.