Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2016., 03:57   #1
Istina o modernoj muzici

Pogleda san ovaj klip sa jubita, pa iako znam zašto su popularni kod nas recimo severina i rozga, ili vani lady gaga i beyonce, iman dojam da mlađe generacije uopće nisu svjesne šta je prava muzika, koliko je tribalo bit talentiran i uporan za postat prava zvijezda prije par desetljeća kada se stvarala istinska muzika...najbolji primjer kada nam se škart nudi kao muzika je ovaj ultra festival i famozni dj-evi koji će zabavljat svu onu telad i ovo lito.tu također možemo spomenit i cajkaše koji možda nisu trenutno u zlatnim danima ali čija oduševaljenja još možemo čuti u prolazu iz crnog audija ili merđe sa kakve igranke.nevjerovatno je u biti koliko se kvalieta muzike srozala, ka šta je i navedeno u ovom klipu i koliko u biti današnja masa je zatupljena.svakako pogledajte klip, jednostavnim govorom je ispričano, možda razume čak i ovi šta prate lidiju bačić ili maju šuput i slične. živili

https://www.youtube.com/watch?v=IP0wuwJBdMI
Sibencan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 08:39   #2
apsolutno točno. doduše meni nije rekao ništa što prije nisam znao, ali valjda će nekim klincima koji ovo budu pogledli nešto kliknuti u njihovim kontaminiranim glavama. na kraju se sve svede na teoriju zavjere koja je i te kako realna. gasi tu jebenu televiziju.
__________________
Jebe mi se. A vama?
wolfpack is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 10:28   #3
Naravno da ima istine u napisanom i izrečenom o srozavanju glazbe, ali ne vjerujem u teorije zavjere po ovom pitanju, makar ne one pomno planirane i globalne, mislim da je stvar u biti dosta trivijalnija i tiče se tržišne ekonomije i karakteristika iste koje se prelijevaju u druge sfere društva..

Glazba je davno postala djelom biznisa, a biznis pronalazi sve profinjenije metode kako bi ostvario prihode. Ono što ne ostvaruje prihode ide na marginu, a kompleksnija glazba s obzirom da traži više vremena, truda i kapaciteta koje prosječni slušatelj ne može izdvojiti, bit će i izvan fokusa interesa biznisa. Ono što je izvan fokusa biznisa bit će u većoj mjeri i izvan fokusa mainstream medija i polagano dolazimo tu gdje jesmo, na jednostavniju glazbu praćenu vizualnim i drugim elementima koja će motivirati prosječnog slušatelja na akciju.
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 12:07   #4
Quote:
Cocaine Nights kaže: Pogledaj post
Naravno da ima istine u napisanom i izrečenom o srozavanju glazbe, ali ne vjerujem u teorije zavjere po ovom pitanju, makar ne one pomno planirane i globalne, mislim da je stvar u biti dosta trivijalnija i tiče se tržišne ekonomije i karakteristika iste koje se prelijevaju u druge sfere društva..

cetvero ljudi producira albume za polovicu glazbenika koji trenutno "drmaju" svjetskom scenom. sto je to nego jedan oblik globalizacije?
__________________
Jebe mi se. A vama?
wolfpack is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 12:52   #5
Quote:
wolfpack kaže: Pogledaj post
cetvero ljudi producira albume za polovicu glazbenika koji trenutno "drmaju" svjetskom scenom. sto je to nego jedan oblik globalizacije?
To bi svrstao pod proces globalizacije ili neki oblik, ali ne mislim da se rezultati iste moraju objasniti nekom od teorija zavjere.
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 15:55   #6
Današnja muzika ne može svijeću držati 70-ima, 80-ima, 90-ima, pa čak i 2000-ima. Užas. Svaki žanr je pao u odnosu na prošle godine. Lady Gaga? Beyonce? One bi trebale biti nove Whitney Houston recimo? Ili ovi seljoberi koji bi danas trebali biti follow-up Michaelu Jacksonu, Princeu, Gazebu i sličnima?

Što me više smeta je da se današnja generacija pravi kao da ništa prije njihovog doba ne vrijedi.
DreamShadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 16:38   #7
navea bi savršen primjer u kakvom dobu živimo, radija san u brodogradilištu di je bilo većinom ljudi iz yugo ere, ali bilo je dosta mladih, moje generacije, godinu stariji a i mlađih..ja san bija jedan od rijetkih koji su bili baš iz grada,većinom su to bili ljudi iz okolice..al ono šta me jednog dana oduševilo, doduše negativno, kad san za vrime marende sluša mp3 a jedan baja upada nam u prostoriju i počne komentirat šta je marendajen, šta iman te slušalice na ušima..ja reka slušan pink floyd a on na to blenija pa mi kaže, šta je to??? ja san baš osta paf, znan damasu ljudi ne sluša njih ali da čovik u 21 stoljeću nezna ko su floydi mi je tragedija.ono šta je najgore, to je bija čovik od 35 godina, koliko ću ja imat recimo za 2 godine...al glavno eto da on zna sve baje u okolici, ko vozi koji traktor i da sluša cajku.ono šta ja zamjeran današnjim mlađim generacijama je to šta su im glave toliko isprane smećem, od muzike, od filmova, serija, literature, svega, i šta to prihvaćaju kao normalno, kao neki standard uopće ne znajući šta je prava muzika il bilo koja druga umjetnost.nevjerovatan mi je taj manjak svijesti općenito o životu.muzika je samo mali dio te nesvijesti
Sibencan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 17:39   #8
Kada sam ja bio 'davnih' 90-ih tinejđer, jedino što znam jest da je komercijala bila isto teško smeće ako ne i teže smeće nego danas. Razdoblje techna, dancea i boy bendova. To je sve izgledalo i zvučalo poput apokalipse. Djeca kojoj se 1995. prodavalo svo to smeće nisu imala pojma čak ni kakva je glazba bila 1990.
Samim time, sumnjam da je danas gore. Mislim da je danas glazba postala svestranija možda zahvaljujući i pojavi interneta i ubijanju monopola jednog MTV-a koji je kumovao najgorem kiču čija je ciljana publika imala između 10 i 17 godina. Danas ljudi ipak imaju veće mogućnosti otkriti glazbu koja im se sviđa.
Ako netko puši samo ono što mu nude i prodaju uz šarenilo, kič i twerkajuće guzice, njegova je osobna stvar što vidi u tome umjetnost.

I pogledao sam ovaj video koji je stavljen u uvodnom postu. Puno toga stoji, ali realno gledajući, velika većina ljudi ima sličan ukus oko hrane, pa čak i oko filmova, no kada je u pitanju glazba, treba se shvatiti da je na žalost ta najveća umjetnost ulaskom u 20-to stoljeće sve više postajala sredstvo preko kojega će se članovi različitih čopora identificirati. Mladi su slušali ili metal ili hip-hop ili jazz ili tešku komercijalu iako je 90% toga čisto smeće. Od adolescentnog do intelektualnog izdrkavanja, granice dobrog ukusa su prestale postojati.
S druge strane, ljudi jednostavno uglavnom nemaju sluh, senzibilitet i osjećaj za ono kaj valja u glazbi. Zato i ne valja veliki postotak glazbe jer se sve demokratiziralo do mjere da "sve valja" i "sve je stvar ukusa", a niti sve valja, niti je sve stvar ukusa, već su samo slušatelji mentalno i sluhovno ograničeni. Mentalno ograničeni zato jer prosječni ciljani slušatelj glazbenih gurua ima 14 godina.

Sav taj kič ponajviše dolazi iz SAD-a koji je ionako izmislio masno zarađivanje na glupim kmetovima. Stvaraju se umjetne zvijezdice da se na njima namlate pare, pa koliko traju-traju. Sve rezultat kapitalističkog konzumerističkog društva. Prvo odgojiš naciju ko zadnje kretene, a onda im prodaješ kretenski proizvod za koji ti ne treba nikakav trud, ni talent pri stvaranju. U sve to uključiš najniže i najbanalnije ljudske porive, pa im daš golih guzica, te hiperseksualiziranih muških i ženskih zvijezdica i uspjeh je zajamčen.
To nije glazba, već samo industrija za mlaćenje para.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 08:57   #9
je stoji donekle, ali i kad san ja bija školarac tih godina, kad su vladali backstreet boysi i slični šljam opet je i to donekle bilo melodično pop sranje, dok cile 90-e su imale dosta dobre muzike još uvik.pogledaj recimo samo domaću zabavnu glazbu tog vrimena i sad ovo šta pivaju tuke ove il kako su klape iskoristili jeftino za skupit popularnost na brzinu, dok je klapa 80ih i 90ih još bila kvalitetna pisma.ovo danas šta se pušta i sluša, iako nije onaj mtv škart opet je po meni gore, jer se onda ipak još trudilo napisat pismu i muziku a danas su sintisajzer i kompjuter glavni muzički instrumenti.evo pitaj neku tuku il tuduma danas ko su indexi ili crimsoni recimo neće znat beknit.
Sibencan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 09:55   #10
Barem 90% svega je smeće, uključujući glazbu. Mislim, istina je da ne gledam TV niti ne slušam radio već kojih 5-7 godina pa nemam pojma kaj je sad popularno, al u top charts 80-ih, 90-ih itd. je bilo i puno sranja, morete sami iti istraživati i garantiram da za dobar dio pjesmi ili čak izvođača koji su u nekom trenutku u prošlosti bili u top 10 nikad niste čuli, s dobrim razlogom. Svo smeće koje je bilo relevantno samo za razdoblje u kojem je stvoreno je zaboravljeno, a za ono kaj barem donekle valja se zna i danas.
SaatanaPerkele is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 13:56   #11
Ta kretenizacija muzike pogađa main streem publiku koja konzumira radio i tv program, ali ko im je kriv. U doba interneta gdje ti je sve dostupno, zaista nisi prisiljen trpiti korporativni teror, barem što se muzike tiče. Stvar izbora. Ali ljudi obično izabiru biti dio stada.
ubačeni element is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 15:41   #12
Quote:
ubačeni element kaže: Pogledaj post
Ta kretenizacija muzike pogađa main streem publiku koja konzumira radio i tv program, ali ko im je kriv. U doba interneta gdje ti je sve dostupno, zaista nisi prisiljen trpiti korporativni teror, barem što se muzike tiče. Stvar izbora. Ali ljudi obično izabiru biti dio stada.
Upravo tako. Danas je mogućnosti bezbroj. Ja osobno uopće nisam upućen baš u današnju komercijalu jer ju ne pratim. Tu i tamo bacim oko na nešto novo na youtubeu i tak da ne izgubim doticaj sa stvarnošću, no i bez toga bi me udavili Beyonceima i Miley Cyrusima po svim news portalima.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 16:31   #13
Nemojte biti preoštri prema Beyoncé jer novi joj je album sasvim solidan. Prvi takav njen, no ipak...

A tema je uglavnom pogođena - iako su kolege u pravu kad kažu da danas svatko ima izbor, meni to nije to. Postoji neka magija u tome kad znaš da milijuni slušaju ono što ti slušaš, ja se mogu rastopiti kao kanta masti nad novim albumom Wilca ili Kurta Vilea, ali bilo bi zakon kad bih znao da - kao 70-ih - deseci milijuna u svijetu proživljavaju i slušaju to isto.

Sve je razmrvljeno, nema fokusa, nema koherentne scene ni unisonih vrjednosnih sudova, glazba više nema pokretačku snagu, ukratko, u govnima smo i treba nam neomodernizam.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 17:59   #14
Meni osobno nije jasno zašto se ljudi zamaraju time što drugi slušaju. Živimo u vremenu kada, ako želiš, možeš slušati tibetansko grleno pjevanje na youtubeu. Zašto je onda problem što ljudi slušaju Rihannu ili Miley Cyrus kada imamo izbor slušati nešto drugo?

Ajde da smo svi osuđeni isključivo na radio i ploče pa da nas situacija u popu pogađa, al stvarno ako ne želiš ne moraš praktički nikada slušati te pjesme koje te živciraju... Uostalom, ljudi slušaju glazbu iz različitih razloga, neki jer se poistovjećuju s lyricsima, neki jer im odgovara trenutnom raspoloženju, neki jer im se sviđaju melodije i ritam, a neki jer im to slušaju prijatelji, jer je catchy, i jer je na radiu. Zašto je to problem.

Moj stav je live and let live...
TC_TerrorCore is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 18:54   #15
Problem je jer recimo ja mislim da Rihanna i Miley Cyrus nisu zavrijedile slavu i lovu.
To ima šire implikacije od glazbenih.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 20:03   #16
A ne znam, ja se baš i ne bi složio, jer ako su ljudi spremni slušati/platiti, onda su po mom mišljenju zavrijedile. Jer ako nisu, zašto su u toj poziciji? Nitko ne prisiljava ljude da slušaju njihove albume, da kupuju njihove proizvode, da plaćaju karte za njihove koncerte itd.

Jebiga, ljudi imaju pravo birati i izabrali su. Istina, nije to nešto što bih ja izabrao, al tko sam ja da sudim?
TC_TerrorCore is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 20:51   #17
Smile

Quote:
TC_TerrorCore kaže: Pogledaj post
A ne znam, ja se baš i ne bi složio, jer ako su ljudi spremni slušati/platiti, onda su po mom mišljenju zavrijedile. Jer ako nisu, zašto su u toj poziciji? Nitko ne prisiljava ljude da slušaju njihove albume, da kupuju njihove proizvode, da plaćaju karte za njihove koncerte itd.

Jebiga, ljudi imaju pravo birati i izabrali su. Istina, nije to nešto što bih ja izabrao, al tko sam ja da sudim?
Ne sudim ni ja, samo kažem da nije dobro da se to sluša. Ne želim imati premijera kojem je Rihanna dobra glazbenica.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 21:18   #18
Ja bi premijera koji otvoreno voli Bon Ivera
Malmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 21:40   #19
To je rekao i old soul.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 22:14   #20
Quote:
fassgodard kaže: Pogledaj post
To je rekao i old soul.
Zna čovjek šta valja
Malmo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:09.