Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2016., 15:22   #41
Quote:
TC_TerrorCore kaže: Pogledaj post
Meni je ova cijela tema dosta smiješna, uključujući i sam naslov. Zvuči dosta arogantno, "istina o modernoj muzici", kao da smo svi svjetski renomirani teoretičari iste a ne ljudi s malo previše slobodnog vremena
da

Jedina istina o glazbi opcenito je da je tu da veseli ljude ,meni bar za to služi .
To koje je desetljece nama najdraže u glazbi ,to je subjektivno ,uvijek je bilo i dobre i lošije glazbe

Šta ja znam ,evo sa tehnologijom se nekako razvila dosta elektronska glazba
Odjeca i scenski nastupi su uvijek bili i bit ce manje il više upoecatljivi
eto pa su rokeri iz 60tih i 70tih bili obuceni i ponašali se ko redovnici

ja cu samo rec da se danas taj izgled zbog silnih spotva i svega dosta nekako pretjerano uvukao u glazbu ,al šta je tu je ,opcenito su danas ljudi u svemu dosta površni i gleda se ta vanjština više nego prije ,pa je i glazba postala dosta vizualna
__________________
And peace all around may be your fortune.
Ostat ćemo sami ti i ja u svijetu kome rod i ne treba
Nevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 15:42   #42
Quote:
Cocaine Nights kaže: Pogledaj post
'Ajde možemo se praviti da niste napisali to što ste napisali.
Joj, nemojte, ne volim kad me se ne shvaća ozbiljno, kao da ne mislim ono što sam rekao.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 15:44   #43
Quote:
KingCrimson kaže: Pogledaj post
Hvala, hvala ... na ovoj sasvim nepotrebnoj i nadasve netocnoj pljuvacini.
Tvoja dijagnoza je netočna u startu. Pametan si, valjda znaš razliku između "određeni dio žena je takav" i "sve žene su takve".
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 16:03   #44
Quote:
SaatanaPerkele kaže: Pogledaj post
Barem 90% svega je smeće, uključujući glazbu. Mislim, istina je da ne gledam TV niti ne slušam radio već kojih 5-7 godina pa nemam pojma kaj je sad popularno, al u top charts 80-ih, 90-ih itd. je bilo i puno sranja, morete sami iti istraživati i garantiram da za dobar dio pjesmi ili čak izvođača koji su u nekom trenutku u prošlosti bili u top 10 nikad niste čuli, s dobrim razlogom. Svo smeće koje je bilo relevantno samo za razdoblje u kojem je stvoreno je zaboravljeno, a za ono kaj barem donekle valja se zna i danas.
jedini razuman post na ovoj ubogoj temi. a prva rečenica je citat theodorea sturgeona, ili je slučajno tako ispalo?
__________________
"I'm going to leave my body to medical science fiction!" - Lemmy Kilmister
Mr. Wrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 15:39   #45
recimo, Plima od Indexa je iz 1972 i danas kad ju slušan, a posluša san ju miljun puta, osjećaj je bezvrimenski.dakle nešto šta je stvoreno prije 44 godine danas je jednako kvalitetno i napredno i bolje nego masu toga šta je stvoreno prije 10 ili ove godine..u tome je poanta istine o muzici.ovo šta se danas svira i piva nije muzika, to je samo proizvod i ima vijek trajanja i cijenu.muzika koja je stvorena kao muzika nema cijenu niti vijek trajanja...kako i sama pisma kaže, "21.vijek nam draga, dolazi, a sreći nema traga"...

Zadnje uređivanje Sibencan : 23.05.2016. at 15:51.
Sibencan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 07:01   #46
Meni su npr. zanimljiviji glazbeni program gdje nastupaju Severina ili Jelana Rozga, nego kulinarski showovi koji su sada previse na tvu.
Čarobna njiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 15:11   #47
ti si onda samo osoba koja čeka da ju drugi zabavi, površan i primitivan, jer to upravo i jest predstava rozge ili severine.muzika nemože biti samo da te zabavi, ako je to slučaj onda se isključivo baziraš na zabavnoj muzici, šta je u biti zabava kroz muziku, a ne muzika kao vrsta umjetnosti... muzika kao muzika je mnogo više...rozga i severina samo koriste melodiju i tekst, ali to nije muzika, iako spada pod muziku, jel razumiš? muzika je emocija a ne proizvod pomoću kojeg želiš slavu, pozornost, lovu...
Sibencan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 22:17   #48
Quote:
Sibencan kaže: Pogledaj post
ti si onda samo osoba koja čeka da ju drugi zabavi, površan i primitivan, jer to upravo i jest predstava rozge ili severine.muzika nemože biti samo da te zabavi, ako je to slučaj onda se isključivo baziraš na zabavnoj muzici, šta je u biti zabava kroz muziku, a ne muzika kao vrsta umjetnosti... muzika kao muzika je mnogo više...rozga i severina samo koriste melodiju i tekst, ali to nije muzika, iako spada pod muziku, jel razumiš? muzika je emocija a ne proizvod pomoću kojeg želiš slavu, pozornost, lovu...
Njih dvije su najpoluarnije pjevacice u Hrvatskoj.
Čarobna njiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 01:36   #49
Quote:
Čarobna njiva kaže: Pogledaj post
Njih dvije su najpoluarnije pjevacice u Hrvatskoj.
Kraljice Balkana i nitko im ne može ništa. Hejteri mogu lagano da nam ga pu*e
Malmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 14:09   #50
popularnost nema veze sa kvalitetom...pa i mišo je recimo popularniji od arsena ili vice vukova, pa im nije ni do čička ka glazbenik...
kraljice čega, neukusa,golotinje, šupka i cice, možda, ali to šta one izvode nema veze sa muzikom...kao šta postoje ljudi koji žive na višem nivou svijesti, tako postojite i vi trešeri kojima je upravo nivo slušat rozgu i severinu i doživljavat ih ka kraljice...nema tu mržnje, to su činjenice.
Sibencan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 15:43   #51
Ma o čemu ti pričaš stari moj, kakvi viši i niži nivoi svijesti i glazbe. Mislim da svoj nivo svijesti pokazuješ vrijeđanjem drugih i nerazumijevanjem da je glazba subjektivna i da je na kraju krajeva jedino bitno do koje je mjere u stanju ostaviti utjecaj na osobu. Netko će se naježiti na Burzum, netko na Carla Coxa, netko na Rihannu a netko Severinu. To je oduvijek bilo tako, i sumnjam da će se ikada promijeniti.

Zapravo mi nije nimalo jasna svrha ove teme.. Činjenica je također da kroz cijelu temu mnogi ovdje omalovažavaju tuđi ukus i uzdižu svoj, valjda iz nekog kompleksa koji mi baš i nije jasan. Uživaj u čemu uživaš i pusti druge da rade istu stvar.
TC_TerrorCore is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 22:13   #52
Quote:
Sibencan kaže: Pogledaj post
popularnost nema veze sa kvalitetom...pa i mišo je recimo popularniji od arsena ili vice vukova, pa im nije ni do čička ka glazbenik...
kraljice čega, neukusa,golotinje, šupka i cice, možda, ali to šta one izvode nema veze sa muzikom...kao šta postoje ljudi koji žive na višem nivou svijesti, tako postojite i vi trešeri kojima je upravo nivo slušat rozgu i severinu i doživljavat ih ka kraljice...nema tu mržnje, to su činjenice.
A ovaj šitić u tvojem potpisu je kao bolji od Rozge?

Kraljice Šupka I Sise tho
Malmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 09:26   #53
džabe tebi poslušat moj šitić iz potpisa kad neznaš šta je glazba...tebi je glazba nešto šta te zabavlja, za takve kao ti se pišu hitovi koji će izblidit za misec dana...
a tebi stari moj, isto očito nije jasno da postoje različiti nivoi, kako života tako i glazbe...vidiš, recimo, arsen dedić ti je jedan visoki nivo glazbe, melodije, umjetnosti, a rozga, severina, šuputica i slične su samo zabavljačice vas zatucanih...velika je razlika između glazbe i pjesmuljaka s kojima je zatrpana estrada...ali,naravno, svako nek sluša šta želi, kruva i igara narode, euforije, ruke u zrak, čaše o pod trajla la la la..
Sibencan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 09:59   #54
Istina o modernoj muzici

Najbolje mi je kako se ovi sa razinom ukusa u glazbi jednakom nivou kvalitete gmo hamburgera u McShitu vole tjesiti da je sve to jednako super samo sto ovi koji slusaju..kako ono bese?- pink flojde-tu nesto seruckaju da su puno pametniji od njih koji se tove glazbenim junkom. Jer sve je to za ljude. Ofc da je..so please just proceede-but not in my home.
__________________
[B]I chose an eternity of this Like falling angels
The world disappeared Laughing into the fire
Is it always like this? [/B]
Alice Of Mercy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 11:05   #55
Meni je zanimljivo da ste oboje pretpostavili da, jer se ne slažem s vama, automatski slušam Rozgu ili kajgod. Uostalom, lako je govoriti o 'kvaliteti' glazbe kada se za primjer uzimaju Floydi i uspoređuju s najtežom komercijalom. A šta kad se priča o metalu, punku, reggae, elektronici, klasičnoj glazbi? Kako onda utvrditi superiornost? Postoji li neki univerzalni set kriterija?

Pa različiti tipovi glazbe imaju različitu funkciju. Dizajner može s visoka gledati na smetlara, ali kad ga ne bi bilo ulice bi bile prljave. Uostalom 'zabavna' glazba kojoj je svrha, vidi čuda, biti zabava za narod (bez nekih pretencioznih, 'dubokih' brija), svoj posao itekako uspješno odrađuje. Ako želiš psihodelije ili headbangat, naravno da neće odgovarati. Isto kao što te Floyd neće nabrijat na teretanu ili sta ja znam.

Svašta sam nasrao ali ukratko nije dobro uspoređivat kruške i jabuke. A ako više voliš jabuke, nitko te ne tjera da jedeš kruške (praise youtube) pa mi nije ni jasno čemu potreba kenjat po njima...
TC_TerrorCore is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 11:46   #56
eto kad su već spomenuti Floydi, ja ih slušam, uz još neke, dok recimo ja mogu poslušat i vucu ako je neka zabava ili željka bebeka...ali mi je jasno ka dan, na kojem je nivou glazbe vuco a na kojem su Floydi...ne radi se ode o veličanju mog ukusa i pljuvanja po tuđem, činejnica je da je muzika danas postala samo potrošački prozvod i da je sve manje one istinske glazbe...gitaristi su i tiho orlić i bb king, pa oćemo li ih ikad moći uopće uspoređivat, nevezano ko su i odakle su...postoje grupe i glazbenici koji sviraju glazbu iz duše i jer su nadareni i stvoreni da budu glazbenici, dok postoje trešeri tipa rozge i severine, senne m il ko zna ko već, koji nikad neće moći dosegnit određeni nivo glazbe...kad glazbe prestaje biti glazba i postaje samo instrument zarade, popularnosti i samoreklame onda možemo reć da je to šund...to šta ja volin Floyde ili recimo i Meri Cetinić nema s tim ništa...pametnome dosta
i sad ću si baš kliknit šitić iz potpisa da me podsjeti šta je glazba i zašto ne slušam šund sa estrade
Sibencan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 10:31   #57
Skoro nitko više ne radi glazbu iz srca nego zbog zarade.
Uglavno je sve drek, nađe se neka pjesma koja zapne za uho al isto tak brzo i popusti.
Zna se nać dobrih bendova ali si moraš dat truda, za poludit.
__________________
moy pot piss
mort ficlek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 15:06   #58
Quote:
Sibencan kaže: Pogledaj post
džabe tebi poslušat moj šitić iz potpisa kad neznaš šta je glazba...tebi je glazba nešto šta te zabavlja, za takve kao ti se pišu hitovi koji će izblidit za misec dana...
a tebi stari moj, isto očito nije jasno da postoje različiti nivoi, kako života tako i glazbe...vidiš, recimo, arsen dedić ti je jedan visoki nivo glazbe, melodije, umjetnosti, a rozga, severina, šuputica i slične su samo zabavljačice vas zatucanih...velika je razlika između glazbe i pjesmuljaka s kojima je zatrpana estrada...ali,naravno, svako nek sluša šta želi, kruva i igara narode, euforije, ruke u zrak, čaše o pod trajla la la la..
Tvoj šitić iz potpisa je na razini Rozge
Malko je zamaskirano, ali je u suštini tu negdje.
Veliš mi da sam zatucan, a uopće ne čitaš moje postove. Ja nigdje nisam napisao da se odvaljujem na Rozgu i slične.

Quote:
AliceWho kaže: Pogledaj post
Najbolje mi je kako se ovi sa razinom ukusa u glazbi jednakom nivou kvalitete gmo hamburgera u McShitu vole tjesiti da je sve to jednako super samo sto ovi koji slusaju..kako ono bese?- pink flojde-tu nesto seruckaju da su puno pametniji od njih koji se tove glazbenim junkom. Jer sve je to za ljude. Ofc da je..so please just proceede-but not in my home.
Ovaj engleski je baš začinio tvoju bombu od posta. Gle, ne možeš mi reć da je nečiji glazbeni ukus na razini McDonalds hamburgera i u istom tom postu dizati Pink Floyd u nebesa. Istina, imaju oni izuzetno dobrih stvari, ali gledajući ih kao cjelinu stvorili su više dreka neg onog što je slušljivo. Zašto svi gledaju na Pink Floyd kao na bogove? Objasni mi jer ja fakat ne kužim.

Quote:
Sibencan kaže: Pogledaj post
eto kad su već spomenuti Floydi, ja ih slušam, uz još neke, dok recimo ja mogu poslušat i vucu ako je neka zabava ili željka bebeka...ali mi je jasno ka dan, na kojem je nivou glazbe vuco a na kojem su Floydi...ne radi se ode o veličanju mog ukusa i pljuvanja po tuđem, činejnica je da je muzika danas postala samo potrošački prozvod i da je sve manje one istinske glazbe...gitaristi su i tiho orlić i bb king, pa oćemo li ih ikad moći uopće uspoređivat, nevezano ko su i odakle su...postoje grupe i glazbenici koji sviraju glazbu iz duše i jer su nadareni i stvoreni da budu glazbenici, dok postoje trešeri tipa rozge i severine, senne m il ko zna ko već, koji nikad neće moći dosegnit određeni nivo glazbe...kad glazbe prestaje biti glazba i postaje samo instrument zarade, popularnosti i samoreklame onda možemo reć da je to šund...to šta ja volin Floyde ili recimo i Meri Cetinić nema s tim ništa...pametnome dosta
i sad ću si baš kliknit šitić iz potpisa da me podsjeti šta je glazba i zašto ne slušam šund sa estrade
Znači poskoči ti nogica na Vucu i Bebeka i onda meni ideš propovijedat o Arsenu Dediću?
Ukus ti je odličan btw Floydi+Vuco...ali jbg ti se ipak razumiješ u te neke nivoe i razine svijesti pa se neću ja onda petljat
Malmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 15:40   #59
Quote:
Malmo kaže: Pogledaj post
Zašto svi gledaju na Pink Floyd kao na bogove? Objasni mi jer ja fakat ne kužim.
Objasnio si sam sebi.
Grimble Gromble is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 16:27   #60
Pa dobro, Floyidi su za psihodelični rock isto što i Jeff Mills za elektronsku glazbu (mislim, nije isto al usporedbe radi). I sad netko tko ne voli i ne sluša elektroniku ne može shvatiti značaj Jeffa Millsa i ne razumije zašto ga ljudi koji to vole uzdižu u nebesa, isto kao što netko tko nema veze s rockom ne može shvatiti uzdizanje Floyda, Doorsa itd.

Daj ljudi ukusi se razlikuju, zašto je teško stati na tome? Čemu potreba za uzdizanjem svojeg ukusa i omalovažavanjem tuđeg, zar ste toliko iskompleksirani i nesigurni u svoj izbor?
TC_TerrorCore is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:02.