Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2004., 23:46   #41
Ja sam protiv zabrane, ali sam isto tako i protiv pobačaja!

Nadam se da me razumijete!
__________________
Ötterdämmerung
Dear Prudence is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 01:00   #42
o ovome sam imao prilike mnogo razmisljati i raspravljati...

hmmm... kako poceti. ajmo ovako:
ovo je vrlo kompleksno pitanje i ja ne vjerujem da mogu na ovo u potpunosti odgovoriti iako sam instinktivno kliknuo na 'ne'...

mislim da svatko ima pravo na odabir...
postoje dva gledista ove situacije:

1) glediste majke

ona bi trebala moci i imati slobodu (pravo) odlucivanja o sebi i svome tijelu. dali ce postati majka ili ne.

2) glediste djeteta

i ono mora kao i svi mi imati slobodu (pravo) na zivot, bez obzira na to koliko staro bilo, u kojim uvjetima je 'stvoreno' i u kakvoj situaciji se nalazi majka. ono je zivo, ono je osoba.

s obzirom da se ove dvije stavke medjusobno pobijaju u slucaju nezeljene trudnoce, (majka zeli 'ubiti' dijete a dijete hoce zivjeti) mislim da u biti treba odgovoriti na sljedece pitanje:

cija sloboda je vaznija? djetetova ili majcina?

1) majcina -> abortus legalan i vrlo lako se 'nabavlja'
2) djetetova -> abortus ilegalan (iz cega proizlazi problem 'crnog trzista')
3) jednake su -> ovo opet otvara dodatno pitanje: KADA djete dobiva svoja ljudska prava? prilikom zaceca? nakon prvog tromjesecja trudnoce? drugog? tek kad se rodi?


ja sam osobnog stava da nikad, ali NIKAD nebih mogao napraviti abortus da sam zena. i da se nadjem u situaciji da mi cura zatrudni, ako ona nebi htjela to dijete, napravio bi sve da ga barem rodi, a dalje neka ide svojim putem...
ali posto nikoga ostalog ne zelim na nista siliti, ostajem 'suzdrzan' kod glasanja i molim da se moj glas ponisti ako je moguce.

neznas, niti ikako mozes pretpostaviti, kakav je osjecaj kad saznas da si pukim slucajem ziv. kad cujes da se stara nakon dugo nijeckanja odlucila ipak te zadrzat.
mozda je u biti tako i bolje - ako nista drugo, pocnes vise cijenit zivot... kako svoj, tako i tudi. a pogotovo koji si ti napravio i koji treba tek nastati...
samo zalim one zivote cije majke nisu odlucile tako...

sve ostale i daljnje rasprave, po tipu: 'to nije krscanski' ili pak 'ja imam pravo na odabir' prestaju tada imat ikakvog smisla.
__________________
its all in your head.
svijet se doima onakvim kakav je - samo tebi. kakav je on u biti nitko ne zna za sigurno osim onih koji stvari uzimaju zdravo za gotovo - kakvim ga vidi.. hint: svacija percepcija stvarnosti je individualna i zasebna. posebna. jedinstvena.

trenutno na repeat: The Higher Human Form - Neurohighways [2004]
sku is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 11:19   #43
Sku, potpisujem sve sto si napisao! Slazem se u potpunosti!
smjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 11:27   #44
ja sam za edukaciju. ali ne na način da nam svećenici djecu uče o seksu
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 12:24   #45
Napisala sam post od kojih 30tak redova.. I izgubila

Idem opet
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 13:00   #46
Quote:
young.but.dead kaže:
mislim da je dopušten ukoliko je trudnoćom ugrožen život majke
...a nije li to dopusteno i inace svugdje, mislim skroz izvan ove zabrane pobacaja o kojoj se ovdje govori?


a tema je bila vec i na zdravlju https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=50867


grozno je ovo kad je covjek previse dugo na forumu, pa se teme ponavljaju, pa ih 'preskocis' ili imas potrebu reci da si svoje vec napisao i ne da ti se opet...
valnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 13:17   #47
Quote:
valnea kaže:
...a nije li to dopusteno i inace svugdje, mislim skroz izvan ove zabrane pobacaja o kojoj se ovdje govori?


a tema je bila vec i na zdravlju https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=50867


grozno je ovo kad je covjek previse dugo na forumu, pa se teme ponavljaju, pa ih 'preskocis' ili imas potrebu reci da si svoje vec napisao i ne da ti se opet...
a i upravo sad je na zenskom kutku ako se ne varam, pa brijem da bi mogli stopit ova dva threda... sto vi mislite?
__________________
its all in your head.
svijet se doima onakvim kakav je - samo tebi. kakav je on u biti nitko ne zna za sigurno osim onih koji stvari uzimaju zdravo za gotovo - kakvim ga vidi.. hint: svacija percepcija stvarnosti je individualna i zasebna. posebna. jedinstvena.

trenutno na repeat: The Higher Human Form - Neurohighways [2004]
sku is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 13:18   #48
Quote:
sku kaže:
KADA djete dobiva svoja ljudska prava? prilikom zaceca? nakon prvog tromjesecja trudnoce? drugog? tek kad se rodi?

...

samo zalim one zivote cije majke nisu odlucile tako...
Za prvo mislim da je po rodjenju, barem je tako odluceno Poveljom UN-a o ljudskim pravima. Medjutim, ostaje ti pitanje bi li po toj logici pobacaj mogao biti legalan sve do devetog mjeseca trudnoce? Ili do onog mjeseca u kojem postoji sansa da se izvuce bude li prijevremeno rodjen, tj. onog u kojem njegovo fizicko tijelo prestaje ovisiti o majcinom. Buduci da to nije bas moralno, opcija pobacaja postoji do prvih djetetovih otkucaja srca koji odredjuju kada zivot postaje zivot.

Sto se drugog tice, nije li to malo besmisleno? Zaliti mrtve? Mislis da je njima lose? Da znaju sto su propustili?
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 13:46   #49
Da, zanimljiva je polemika oko toga nakon koliko vremena fetus postaje zakonski živo biće, pa sukladno s tim razlikujemo abortus i čedomorstvo- naravno u oba slucaja se radi o još nerođenom dijetetu.

U Americi je donesen zakon kojim se napad na ženu u drugom stanju računa kao dva odvojena napada - na nju i fetus.

"Zakon, koji je prethodno usvojen u oba doma Kongresa, ima dalekosežne posljedice, jer prvi put tretira fetus kao odvojeno, živo biće."

2.04.2004

Inace, ja osobno mislim da nikad ne bih mogla pobaciti, ali sam apsolutno za to da imam zakonsko pravo sama donjeti tu odluku.
aktovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 14:08   #50
Definitivno ne bi zakonski trebalo zabraniti pobačaj. I ne razumijem zašto ikakva vjerska zajednica ima potrebu za time da se miješa u ovakvo nešto.

Nisam za pobačaj kao kontracepcijsko sredstvo - to definitivno ne, jer danas hvala bogu postoje kojekakva kontracepcijska sredstva.

bila je prošli vikend emisija ako se ne varam (nedjeljom ima ona emisija "reporteri") i bilo je o onoj djevojčici koja je sa 9 godina silovana u Nikaragvi i cijela crkva se digla na noge da ona ne smije pobaciti. mislim, 9 godina!!!!
i kao, treba zaštiti život djeteta, a to što je njezin život ugrožen jer ona ne bi mogla iznesti trudnoću nema veze.

U ovakvim slučajevima u potpunosti podržavam pobačaj!
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 14:13   #51
Quote:
Elektra kaže:
ona ne bi mogla iznesti trudnoću nema veze.

čuda se događaju
__________________
Ötterdämmerung
Dear Prudence is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 14:14   #52
Quote:
Elektra kaže:
Definitivno ne bi zakonski trebalo zabraniti pobačaj. I ne razumijem zašto ikakva vjerska zajednica ima potrebu za time da se miješa u ovakvo nešto.

Nisam za pobačaj kao kontracepcijsko sredstvo - to definitivno ne, jer danas hvala bogu postoje kojekakva kontracepcijska sredstva.
Oni koji danas vrse pritisak na drzavu da zabrani pobacaj su ujedno i protiv bilo kakve metode kontracepcije.

A o pobacaju kao o kontracepcijskom sredstvu nitko ni ne razmislja... nadam se.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 14:16   #53
Quote:
Dear Prudence kaže:
čuda se događaju
ma kakvo čudo molim te?
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 14:17   #54
Quote:
Mrtva_mrkva kaže:
A o pobacaju kao o kontracepcijskom sredstvu nitko ni ne razmislja... nadam se.
Aha, dok nisam čula kako je jedna cura ostala trudna i pobacila pa kao, eto, riješila se i tipa i djeteta i onda dva mjeseca nakon toga ostala s drugim tipom trudna ( ) al sad će se kao udati
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 14:21   #55
Ma znam da ima i takvih slucajeva, to mi je uzasno, ali takve stvari se rjesavaju obaveznom edukacijom, a ne restrikcijama.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 14:31   #56
Quote:
Mrtva_mrkva kaže:
Ma znam da ima i takvih slucajeva, to mi je uzasno, ali takve stvari se rjesavaju obaveznom edukacijom, a ne restrikcijama.
sva sreća da je kod nas pravo na seksualnu edukaciju po školama dobila Crkva koja istovremeno propagira Ne kontracepciji
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 14:34   #57
Quote:
aktovka kaže:
Da, zanimljiva je polemika oko toga nakon koliko vremena fetus postaje zakonski živo biće, pa sukladno s tim razlikujemo abortus i čedomorstvo- naravno u oba slucaja se radi o još nerođenom dijetetu.
Kaj se čedomorstvo ne odnosi na rođenu djecu?
__________________
Ötterdämmerung
Dear Prudence is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 15:01   #58
Quote:
Dear Prudence kaže:
Kaj se čedomorstvo ne odnosi na rođenu djecu?
odnosi naravno.
i zakosnki je kaznjivo, za razliku od abortusa.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 15:10   #59
Quote:
s3v3n kaže:
koji bi isto tribali kaznit
Ako bi to trebalo kažnjavati onda bi isto tako trebalo uvesti i kontrolu začeća sa zabranama i kaznama!
__________________
Ötterdämmerung
Dear Prudence is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 15:26   #60
Quote:
s3v3n kaže:
je,isto je,u pravu si,ubit ili napravit,isto
To si ti reko
__________________
Ötterdämmerung

Zadnje uređivanje Dear Prudence : 14.12.2004. at 17:21.
Dear Prudence is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:49.