Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2007., 20:19   #181
jedno pitanje mi mu u pet centru kupujemo one okrugle igracke od telece koze i on ih svaki put pojede dali je to u redu ili mu to nesto steti?
regus7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 01:42   #182
Quote:
regus7 kaže: Pogledaj post
jedno pitanje mi mu u pet centru kupujemo one okrugle igracke od telece koze i on ih svaki put pojede dali je to u redu ili mu to nesto steti?
te mu igracke sluze za ostrenje zuba. neboj se nece te ugrist niti mu to steti. samo jedan mali savjet, nemoj mu ih puno davat. naviknut ces ga samo na to pa ti nece nista ostalo jest

za jednu curu koja je trazila malo slika od mopsa

darko-015-du is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 11:49   #183
Moji svaki dan žvaču tu kožu, ali dam im to samo kada sam ja s njim. Na apetit im nije utjecalo, moji su uvijek gladni
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 14:55   #184
lea to su u tebe prozdrljivi nesto kako se vi rijesavate dlake? ja skoro pa nikako? stalno se linja
darko-015-du is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 16:22   #185
Jako su proždrljivi Imam mopsa i patuljastu pinčicu i uvijek su gladni. S dlakama se mučim. Evo upravo tepih u mojoj sobi usisavama već peti dana za redom i još uvijek ima dlaka. Najradije bih ga maknula, ali Biberu se jako skliže po parketu. Ja sam već oguglala na to, ali mi je malo neugodno kad netko dođe u goste. Ali kaj se može, nek ne dolaze oni kojima smetaju pseće dlake
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 12:44   #186
Kad imaš psa, imaš i dlaka. Jedno bez drugog najčešće ne ide. Ja ih imam, ne samo po podu, ma ima ih po svuda a najviše po mojoj odjeći
mia_mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 14:36   #187
Quote:
yadran kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim ljubiteljima mopsića. Imam mopsa od godinu dana i sad imam jedan mali(možda i ne) problem. Između prstića pojavljuju mu se kao male puhice koje bi rasle. Kad sam ga odveo kod veterinaru, rekao je da ga je trava ubola te je to rasjekao i rekao da če biti sve u redu. Međutim to se opet pojavilo te je njegova konstatacija bila da je u pitanju infekcija te mu dao antibiotik (inekcija) i kremu da mu se maže šapa. Međutim koliko mogu primjetit to izgleda ne pomaže. Pa zato ako je neko imao takav problem molio bi da me posavjetuje što da uradim.
ma i moj mops ima s tim problema, i to jako često.tolko da mi već ide na živce na to malo.a veterinari pojma nemaju,već sam ih 2-3 promijenio.
to su vjerojatno te -Interdigital cysts- (kak kažu ameri).ne znam ni ja čim bi to više tretirao.našao sam na netu na puno stranica isti tretman,al ne kužim baš koji su to sastojci navedeni.

imaš TU malo o tome i na dnu tretman
sneak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 12:56   #188
Ima i moj interdigitalne ciste. Uistinu je teško riješiti ih se. Neke stvari pomažu al kratkoročno.
Iz prethodnog linka od Sneaka, tretman za liječenje interdig. cista bi bio:
a) first thoroughly clean the area.

b) soak the paw in warm water with Epsom Salts. Some people find it easiest to soak all 4 feet at the same time by standing the dog in a bath tub.

c) Do not allow the dog to drink the water.

d) Soak for approximately 10 minutes.

e) Dry area thoroughly.

f) apply Panalog ointment to the area or use preparation H.

g) repeat daily until swelling has been gone.

Dobro bi došlo kad bi netko preveo boldane riječi da ja ne moram tražit...
Ja sam već dobila savjet za te ciste. Namakati šapice 10min u otopini jabučnog octa a potom namazati šapice kremom koja sadrži ihtiol. Još to nisam probala al nešto ću morat...

Malo sam proguglala i došla do lijedećih spoznaja :-)
epsom salt - je magnezijev sulfat ili gorka sol. Valjda ima za kupit u ljekarnama.
panalog ointment - američki lijek za uporabu u veterini. Kolko sam shvatila,djeluje kao antibiotik,antimikotik itd. Ovako piše:

Panolog Ointment (Nystatin-Neomycin Sulfate-Thiostrepton-Triamcinolone Acetonide Ointment USP) combines nystatin, neomycin sulfate, thiostrepton and triamcinolone acetonide in a non-irritating, protective vehicle, Plastibase (Plasticized Hydrocarbon Gel), a polyethylene and mineral oil gel base. Each mL Contains: Nystatin 100,000 units Neomycin sulfate equivalent to nemycin base 2.5 mg Thiostrepton 2,500 units triamcinolone acetonide 1.0 mg The preparation is intended for local therapy in variety of cutaneous disorder of cats and dogs; it especially useful in disorders caused, complicated or threatened by bacterial and/or candidal (monilial) infection.

Preparation H - je američki lijek protiv hemoroida, mislim da se kod nas može kupit bez problema. Vjerojatno je dobar za pseće šape jer se dosta koristi i kod ljudi (osim za hemiće) i za smanjenje podočnjaka jer smanjuje otekline!

Pa ako netko ima volje ovo probati, možda ne bi bilo loše ?!

Zadnje uređivanje mia_mia : 29.11.2007. at 13:37.
mia_mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 16:55   #189
kako izgledaju te ciste
oscar lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 17:54   #190
Skužit ćeš ako se pojave
Izgleda kao neki čir između prstiju.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 17:58   #191
Moj dečkić je imao nekaj između prstića, nisam imala pojma kaj je to, ali sam to samoinicijativno mazala zg melemom (smiješno,ha?!) i sve je nestalo za koja 2 tjedna.
__________________
Danas je ljudima ostavljeno suviše slobode, a nedovoljno smjernica kako se ponašati.
Ponosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 19:10   #192
Evo nešto više o cistama tu http://www.ritelefax.hr/stalnerubrike.asp?ib=726&sr=37
Moj ih ima puno - kao posljedica demodikoze mu je to. Nisu mu samo među prstima nego i od ispod,između jastučića. Problem je šta se vole vraćati. Recimo sad nema ni jednu među prstima...
mia_mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 22:06   #193
Quote:
mia_mia kaže: Pogledaj post
Evo nešto više o cistama tu http://www.ritelefax.hr/stalnerubrike.asp?ib=726&sr=37
Moj ih ima puno - kao posljedica demodikoze mu je to. Nisu mu samo među prstima nego i od ispod,između jastučića. Problem je šta se vole vraćati. Recimo sad nema ni jednu među prstima...
ok, thnx...moj još to hvala bogu nije imao, do sada nikakvih problema nismo imali, nadam se da i nećemo puno pusica vašim mopsichima
oscar lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 00:22   #194
Stvarno, ova tema se umirila poslijednjih dana... Ajmo slike!!!
Sophie je ok, osim sto ima: parazite u obliku peruti, gljivice i alergiju
Srecom, veterinar kaze da nije nista strasno- gljivice je povukla iz legla, ako i te parazite, a alergija- to cemo otkriti alergo-testom ukoliko se ne smiri nakon injekcije.. Dobro napreduje, igra se, slusa me (manje-vise), ali za par dana pocinje dresura (narucila sam cd sa stranice www.psi-za-neznalice.com) !
Pozdrav svima
marchelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 17:25   #195
Quote:
marchelina kaže: Pogledaj post
Stvarno, ova tema se umirila poslijednjih dana... Ajmo slike!!!
Sophie je ok, osim sto ima: parazite u obliku peruti, gljivice i alergiju
Srecom, veterinar kaze da nije nista strasno- gljivice je povukla iz legla, ako i te parazite, a alergija- to cemo otkriti alergo-testom ukoliko se ne smiri nakon injekcije.. Dobro napreduje, igra se, slusa me (manje-vise), ali za par dana pocinje dresura (narucila sam cd sa stranice www.psi-za-neznalice.com) !
Pozdrav svima
Prhut je najčešće posljedica neodgovarajuće prehrane. Alergije također.
__________________
Danas je ljudima ostavljeno suviše slobode, a nedovoljno smjernica kako se ponašati.
Ponosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 21:03   #196
Hranim ju Eukanuba Junior hranom, nisam jos nista eksprimentirala sa hranom osim sto je jednom dobila malo kuhane piletine, nekoliko puta po malo cokolade za pse i malo jabuke i banane (ali to su jako male kolicine)... Dobila je injekciju Ivermektin i Dexametason, ne cese se vise, i mjesta koja su bila crvena su sada skroz normalna. Sutra idemo po jos jednu injekciju dobit i to je to.
I da, od danas dobiva 1/4 tablete Nizon (kortikosteriod)...
marchelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 14:17   #197
Quote:
marchelina kaže: Pogledaj post
Hranim ju Eukanuba Junior hranom, nisam jos nista eksprimentirala sa hranom osim sto je jednom dobila malo kuhane piletine, nekoliko puta po malo cokolade za pse i malo jabuke i banane (ali to su jako male kolicine)... Dobila je injekciju Ivermektin i Dexametason, ne cese se vise, i mjesta koja su bila crvena su sada skroz normalna. Sutra idemo po jos jednu injekciju dobit i to je to.
I da, od danas dobiva 1/4 tablete Nizon (kortikosteriod)...
Čini mi se da se krenulo s prilično žestokom terapijom. Mislim da bi bilo bolje da se prvo odredilo o kojem se parazitu radi (ako ga uopće ima) pa onda adekvatna terapija. Parazit u obliku peruti? To je nejasno i inzistiraj da uzmu ostružak sa kože, pogledaju pod mikroskopom i to je to. Perut je perut, može nastati iz 100razloga....pogotovo ako ima gljivice i češe se - odmah se može javiti perut!
Ivermektin je ozbiljan lijek za suzbijanje parazita, ima svoje nuspojave i nebi ga trebalo davati tek tako. Vjerujem da se po dexametazonu više ne češe a opet, davanje kortikosteroida/deksametazona je kontraindicirano kod određenih parazitnih bolesti. Puno sam tog naučila "na svojoj koži" pa ti samo želim skrenuti pažnju na to da treba definirati dotičnog parazita.
mia_mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 14:47   #198
Ma gledao je on dlaku pod mikroskopom, pa onda one lampe, i vidio je da su neki paraziti... Odmah kad je vidio tu perut rekao je ajd da vidim to pod mikroskopom, jer ta neka (nije rekao koja...a ja sam suvise zbunjena kad smo kod veta..) izgledaju identicno kao perut, ali kad uzmes uzorak pod mikroskop- vidis da se krecu..Danas je dobila drugu injekciju Ivermektina i to je to za sad..
Nekako mi se ovaj veterinar cini pravo ok- Sophie ga voli- sto je jako bitno, a i specijalizirao je upravo kozna oboljenja.. I cini mi se jako temeljit..
marchelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 16:09   #199
Najpreporučljivija hrana za štenad mopsa je royal canine sensitive junior. Moj je jeo hills u startu i dobio neviđenu prhut. Vjerojatno je upravo stvar u tome kaj ju ne hraniš kuhanim jer kuhano nema konzervansa za razliku od dehidrata, a mopseki su jako osjetljivi. Ja štenad gotovo uopće nisam hranila dehidratom, eventualno 1x dnevno čisto zbog vitamina. Najpreporučljivija je riža, kuhano meso piletine, junetine ili puretine i zeleno povrće tipa blitve, špinata ili mrkve. Nikako jabuka i banana, pogotovo ne čokolada za pse dok je pas štene. Pribjegavate prerigoroznoj terapiji, a vjerojatno je problem u sitnici, baš kao i kod ljudske prhuti i alergija
__________________
Danas je ljudima ostavljeno suviše slobode, a nedovoljno smjernica kako se ponašati.
Ponosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 19:33   #200
Quote:
marchelina kaže: Pogledaj post
Ma gledao je on dlaku pod mikroskopom, pa onda one lampe, i vidio je da su neki paraziti... Odmah kad je vidio tu perut rekao je ajd da vidim to pod mikroskopom, jer ta neka (nije rekao koja...a ja sam suvise zbunjena kad smo kod veta..) izgledaju identicno kao perut, ali kad uzmes uzorak pod mikroskop- vidis da se krecu..Danas je dobila drugu injekciju Ivermektina i to je to za sad..
Nekako mi se ovaj veterinar cini pravo ok- Sophie ga voli- sto je jako bitno, a i specijalizirao je upravo kozna oboljenja.. I cini mi se jako temeljit..
Ajde ti njega, meni za volju , pitaj idući put o kakvim se parazitima radi...
Ako je specijalist za kožna oboljenja, valjda zna šta radi.
Glede prehrane, moj sad jede eukanubu i moram priznat da sam prezadovoljna tom hranom. U početku je bio na hillsu koji mu nikako nije pasao. Slažem se sa Ponosnom da bi bilo najbolje obroke spremati doma ali nije nam to svima izvedivo. Ako je pas baš alergičan na dehidrate tj na neki sastojak u dehidratu onda se MORA kuhati. Mi za sad nismo imali problem alergije, začudo.
Glede kupanja, kupamo se (za razliku od vas) jednom tjedno u amitrazu.
Ta su vam kupanja nezaboravna....
A kako tek "miriši".... ...ali lijek je zakon
mia_mia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:10.