Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2006., 17:09   #101
Quote:
Inkvizitor kaže:
Dignuta tema nakon dvije godine..

OK ja u Rudanici vidim jednu osobu koja je ogorčena i koja mrzi ono duboko i bolesno. To joj se vidi iz očiju, njezino lice nema mimike,samo grč i užas. Njezino prostačenje je samo znak dubokog nezavodoljstva samim sobom. Ne znam kako ta osoba može ikoga voljeti. Nedao bog biti njezino dijete...a biti muž da i ne spominjem. Samo frustracija i mržnja. O agresivnosti da ne govorim. Ali kao takva je poželjno lice te su je pune Latinice a na Novoj tv je isto inventar. To je samo dokaz kakvi su kod nas mediji. Destruktivni. A to i podosta govori..šta se kod nas sve trpa pod "ženska prava". Mržnja i netolerancija..drugim riječima..meni je dopušteno sve a tebi ništa. ja te imam pravo vrijeđati a tebe ne želim ni saslušati..otići ću iz studija..blesavo i primitivno..

No..pročitao sam neki dan nešto od nje..što ipak pokazuje da je i ona samo jedno ogorčeno ljudsko biće..naime..u nekom kontekstu je napisala.." i ja bih željela osjetiti ljubav prema svojoj djeci, sažaljenje prema staroj majci, ljubav prema mužu, strpljenje kad sretnem susjeda na ulici.. želim mir u duši svojoj"...


dakle..ima nade za nju..a i trebali se zapitati svi mi koliko smo puta u životu Vedrana Rudan..
Inace, procitao prije par tjedana sam njenu uho, grlo, noz. Nisam se prestao valjat od smijeha. S jedne strane, knjiga je histericna (rezime knjige u jednoj recenici bi bio klimaktericna baba histerizira u monologu od 200 strana), a s druge, zalim nju i sve oko nje. Mozda knjiga je fiktivna, ali ima autobiografskih elemenata, a i ta kolicina negativne i vulgarne rijecitosti ne moze izac iz normalne osobe. Pogotovo ne starije, zrele osobe. Iz knjige se vidi da joj pisanje lezi, ali joj glava bas nije na mjestu.

Procitati knjigu je bio gust, ali gust sa osjecajem krivnje, kao kad se smijes freakshowu... Zeni sa bradom, covjeku bez ruku, itd...
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 18:00   #102
Quote:
UmpaUmpa kaže:
Inace, procitao prije par tjedana sam njenu uho, grlo, noz. Nisam se prestao valjat od smijeha. S jedne strane, knjiga je histericna (rezime knjige u jednoj recenici bi bio klimaktericna baba histerizira u monologu od 200 strana), a s druge, zalim nju i sve oko nje. Mozda knjiga je fiktivna, ali ima autobiografskih elemenata, a i ta kolicina negativne i vulgarne rijecitosti ne moze izac iz normalne osobe. Pogotovo ne starije, zrele osobe. Iz knjige se vidi da joj pisanje lezi, ali joj glava bas nije na mjestu.

Procitati knjigu je bio gust, ali gust sa osjecajem krivnje, kao kad se smijes freakshowu... Zeni sa bradom, covjeku bez ruku, itd...
Sve si rekao

E da, čestitam ti na hrabrosti
__________________
Borac protiv vjetrenjača
alst is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 18:20   #103
Quote:
alst kaže:
Sve si rekao

E da, čestitam ti na hrabrosti
Kojoj hrabrosti?

Inace, ako cemo o hrvatskim feministickim piscima, Slavenka Drakulic je 100 puta bolja od Vedrane Rudan. Imala je duhovitih momenata u Kako smo prezivjeli, kriticnih u seriji knjiga o ratu, i vrlo optimisticnih i pozitivnih u Tijelo njenog tijela. Da je vedrani rudan neki anonimni davatelj donirao bubreg (o cemu je tijelo njenog tijela, drakulicki je otkazao bubreg i dobila je bubreg od anonimnog zivog davatelja, koji uopce nije znao kome daje bubreg), vedrana rudan bi ga (zapravu ju, davatelj je bila zena) poslala u 3pm, i pocela tiradu kako ce si ljubavnika veceras uloviti za jaja, i sto si davatelj misli, da je zadnja kurva, pa o debelom srpskom kurtzu njenog oca zivorada, itd.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 18:39   #104
Quote:
UmpaUmpa kaže:
Kojoj hrabrosti?
Pa hrabrosti da pročitaš knjigu Vedrane Rudan, treba za to imat muda
__________________
Borac protiv vjetrenjača
alst is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 19:04   #105
Quote:
alst kaže:
Pa hrabrosti da pročitaš knjigu Vedrane Rudan, treba za to imat muda
A, to... To mi dodje kao citati vulgarnog Danila Harmsa.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 19:21   #106
Dogodi li mi se slučajno da okrenem na Latinicu, ne opstaje duže na ekranu od nekoliko sekundi. Ipak, i to je dovoljno da vidim kako se tamo uglavnom pojavljuju jedna te ista "mila" lica. Pretpostavljam da i melju uvijek jedno te isto, ali da to provjerim, morao bi ih trpiti više od nekoliko slučajnih sekundi. Previše mi se gade za tako nešto .
Trazim_auto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 19:59   #107
Na ovoj politici sami mudonje. Tko procita knjigu V.Rudan, manga. E momci, momci. Nije joj tesko srat kad ima ovakve oko sebe.
KCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 20:00   #108
Prije desetak godina znalo se dogoditi da pogledam poneku Latinicu, u doba kad Latin još nije bio na Šoroševom platnom spisku. Tada je bila (mislim 1993. godine) emisija o Nikoli Štedulu, hrvatskom emigrantu na kojeg je od strane Udbe pokušan atentat i gdje je on bio teško ranjen. No ostala mi je u sjećanju jedna druga epizoda, nešto kasnije (negdje 94. ili 95.). Rasprava je bila o emisiji "Jel me netko tražio". Večina sugovornika, na čelu s tadašnjom urednicom zabavnog programa, Ksenijom Urličić, imala je samo hvalospjeve za tu emisiju. Međutim, onda je jedna mlada novinarka Slobodne Dalmacije sasvim lijepo objasnila da je ta emisija ispod razine državne televizije i da priziva istočnjački mentalitet. Kad je krenula haranga... Urličička se s njom obračunavala otprilike ko neka partizanska komesarka, uz burno odobravanje prisutnih ćemu se Latin nije suprotstavio ni najmanje, štoviše, očito se priklonio Urličićki, ne dajući ovoj jadnici da uopće dođe do riječi.
No, onda su se vremena promijenila. Urličićka više nije bila njegova šefica, a on sam je došao na platni spisak Šoroša! I - napravio novu emisiju o "Jel me netko tražio" (nisam siguran da je baš to bila tema, ali se sjećam da su o tome raspravljali)! I opet pozvao onu istu novinarku + sasvim drugu ekipu, koja je ovaj put napadala tu emisiju, a Latin podržavao sve koji su govorili protiv nje .
Eto, treba li podsjetiti da je Latin 1991. godine bio izvjestitelj s ratišta za HTV i Latinicu dobio od tadašnjeg šefa televizije, Vrdoljaka, baš kao nagradu za to?
Trazim_auto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 20:11   #109
Quote:
KCN kaže:
Na ovoj politici sami mudonje. Tko procita knjigu V.Rudan, manga. E momci, momci. Nije joj tesko srat kad ima ovakve oko sebe.
Nikad nije bilo teško srat, to može svako. Lako je detektirat probleme, optuživat, prozivat, vrijeđat, teško ih je riješit ili bar ponudit rješenje. Ti napravi kuću od temelja do krova a ja ću doć sa strane i tražit mane i greške, pljuvat te i kritizirat, šta je lakše?

Ono što mislim o Rudanici sam već napisao, vrati se na prošlu stranu i pročitaj ako ti se da. A ti se i dalje oduševljavaj Vedranom, ko ti brani. Ja ne sigurno
__________________
Borac protiv vjetrenjača
alst is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:27.