Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2011., 10:28   #81
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post

Baš to što sam rekao - treba mu par km da "skuži" kako si promjenio stil vožnje. Pa više ne mjenja na 3500 o/min nego na 2500 o/min ili obratno. Jednostavno mu se promjeni mapa po kojoj šalta - jasno ti je da ak voziš penzionerski da će šaltat na manjim okrtetajima i obratno - ako voziš "šarf" da će svaku brzinu rastezat skoro do crvenog.


BTW - polugice su jeftino sranje. Milijardama svjetlosnih godina od polugica PRAVIH sportskih mjenjača (Ferrari, Aston, Lambo ....). Više izgledaju (i daju osjećaj) ko neki JEFTINI game controller.
Jasno mi je ovo prvo, ali mislio sam da on to brže skuži po tome kako stišneš papučicu gasa. Npr, voziš kao deda i naglo ga stisneš par km i onda se opet voziš kao deda. U Cit. je u D modu nakon brže vožnje skoro odmah (do 10 sek) skužio da lagano stiskaš gas i počeo bi i penzionerski šaltati. Polugice su ovdje čak i malo brže šaltale nego na mjenjaču + i - . Recimo, ručica nekada ne bi ulovila, a polugice su super funcionirale. Inače, polugice su mi bile najbolji dio cijelog sistema. E, da, i ovdje si u D modu mogao bez beda u jednom momentu šaltati manulano, a da se D ne bi ugasio.To nije loše u opisanoj situaciji na semaforu i sl.
__________________
Bože, čuvaj Hrvatsku, odoh ja u Njemačku!
golfigno is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 11:24   #82
Quote:
golfigno kaže: Pogledaj post
Jasno mi je ovo prvo, ali mislio sam da on to brže skuži po tome kako stišneš papučicu gasa. Npr, voziš kao deda i naglo ga stisneš par km i onda se opet voziš kao deda. U Cit. je u D modu nakon brže vožnje skoro odmah (do 10 sek) skužio da lagano stiskaš gas i počeo bi i penzionerski šaltati. Polugice su ovdje čak i malo brže šaltale nego na mjenjaču + i - . Recimo, ručica nekada ne bi ulovila, a polugice su super funcionirale. Inače, polugice su mi bile najbolji dio cijelog sistema. E, da, i ovdje si u D modu mogao bez beda u jednom momentu šaltati manulano, a da se D ne bi ugasio.To nije loše u opisanoj situaciji na semaforu i sl.
hm, meni je malo drugacije, on se ne "navikava" nego recimo, vozim ko deda i onda stisnem do poda i on ode i to malo preko 4000 rpm i onda mjenja, znaci "prilagodba" je instantna, ovisi o trenutnom stiskanju papucice, i meni te polugice djeluju kvalitetno, nemam neki osjecaj playstation joysticka, mozda zato sto nisam nikad probao one of lamba ili neke druge hi class igracke.
.shorty. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 11:45   #83
Quote:
.shorty. kaže: Pogledaj post
hm, meni je malo drugacije, on se ne "navikava" nego recimo, vozim ko deda i onda stisnem do poda i on ode i to malo preko 4000 rpm i onda mjenja, znaci "prilagodba" je instantna, ovisi o trenutnom stiskanju papucice, i meni te polugice djeluju kvalitetno, nemam neki osjecaj playstation joysticka, mozda zato sto nisam nikad probao one of lamba ili neke druge hi class igracke.
Ne govorim ja o TOJ prilagodbi - svaki mjenjač kad ga zakucaš u pod bi morao TRENUTNO odreagirat (jer se pretpostavlja da se dogodilo neko sranje). Uz to mnoge pedale gasa imaju dva "poda" - stisneš do kraja, a onda ako pritisneš još malo savladaš dodatnu oprugu i eto drugog "poda".
No kad voziš (penzionerski ili šarf) ne zakucavaš pedalu u pod - govorim u kojim okretajima mjenjač drži pojedinu brzinu u zavisnosti o načinu vožnje. Penzionerska vožnja - 2500 o/min. Šarf vožnja - 4000 o/min.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 16:49   #84
Quote:
Ajde navedi jedan razlog zašto ga nebi uzeo ako ti financije dozvole? Zato jer ti voliš drkat po pedali kuplunga i šalt-hebli. Možda nekolicina i zna što radi ... al većina nema pojma.
Upravo tak, volim drkat' po kuplungu i mjenjaču, a mrzim vegetirat' za volanom.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 16:59   #85
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ja ne znam o čemu on priča - moj DSG nema taj problem.
Nema nikakvog problema kod tog DSG-a, već jednostavno radi na takav način. To je onaj sa 6 brzina.

Svaki put u D modu prvu sekundu, dvije ne odreagira, tj. nema kick down. Presporo šalta brzine. Nalazim se u 4 brzini pred ležećim policajcima, pređem preko njih, stisnem gas, a auto ne mrda. Treba mu barem dvije sekunde da prebaci u 2. brzinu. A Jetta koju sam vozio imala je samo 10 tkm prijeđenih.

I to se nije jednom dogodilo, već jako puno puta, a pogotovo smeta kod malo bržih uključivanja na cestu. Jednostavno su okretaji prenisko da povuče i još ta zadrška dok prešalta nižu.

Vozio sam nedavno i kupio auto sa S-tronicom sa 7 brzina koji je vjerojatno isti DSG sa možda malim preinakama, a takvih problema kod vožnje nema. Naravno da ne reagira brzo u D modu kada se stisne gas, ali nekako je uglađeniji.
__________________
3.0 TFSI
A.M.80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 17:06   #86
Bez uvreda ali vozio sam 3-4 DSG-a, uljna, obična, na mašinama od 105 pa do 211 ks i NITI JEDAN nije imao taj efekt. prije bi rekao da je taj koji si ti vozio malkice zapušten tj da je ulje untra vidlo i bolje dane ....
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 17:15   #87
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Bez uvreda ali vozio sam 3-4 DSG-a, uljna, obična, na mašinama od 105 pa do 211 ks i NITI JEDAN nije imao taj efekt. prije bi rekao da je taj koji si ti vozio malkice zapušten tj da je ulje untra vidlo i bolje dane ....

Pročitaj još jednom, pa ćeš uočiti da je Jetta imala 10 tkm, tj. NOVI auto.

Kažem, vozim se 50 kmh u 4. brzini, usporavam pred ležećim policajcima na 30 kmh, nakon prelaska stisnem 2/3 gasa i auto sekundu, dvije ne mrda. I nije to bilo samo na Jetti, već i na Passatu. Oba dva bila su 2.0 TDI sa
6-brzinskim DSG-om. Bili su 2007. godište, s time da je Passat imao 90 tkm.

Nemam razloga izmišljati. Kada se stisne 1/4 gasa, ubrzava normalno, no kod jačeg stiskanja u D modu je mrtav.
A.M.80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 17:51   #88
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
Upravo tak, volim drkat' po kuplungu i mjenjaču, a mrzim vegetirat' za volanom.
Ajde prestanite s tim mačo pizdarijama pliz...
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 17:55   #89
Quote:
A.M.80 kaže: Pogledaj post

Svaki put u D modu prvu sekundu, dvije ne odreagira, tj. nema kick down. Presporo šalta brzine. Nalazim se u 4 brzini pred ležećim policajcima, pređem preko njih, stisnem gas, a auto ne mrda. Treba mu barem dvije sekunde da prebaci u 2. brzinu. A Jetta koju sam vozio imala je samo 10 tkm prijeđenih.

I to se nije jednom dogodilo, već jako puno puta, a pogotovo smeta kod malo bržih uključivanja na cestu. Jednostavno su okretaji prenisko da povuče i još ta zadrška dok prešalta nižu.
Pa dobro... ako ti već toliko smeta zar je problem pri dolasku na ležeće sam opaliti dvije niže (ili na volanu ili gurniti sa D na manualno)?

Ista stvar prilikom izlaska na cestu, lijeva na kočnicu, desnom digneš okretaje...
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 18:08   #90
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Pa dobro... ako ti već toliko smeta zar je problem pri dolasku na ležeće sam opaliti dvije niže (ili na volanu ili gurniti sa D na manualno)?

Ista stvar prilikom izlaska na cestu, lijeva na kočnicu, desnom digneš okretaje...
Automatik se ne kupuje da bi se drkalo po njemu tijekom vožnje.

Uostalom, zadnjih nekoliko dana vozim S-tronic sa 7 brzina i nema tog problema.

Vjerojatno je onaj stariji 6-brzinski imao taj problem da sporo šalta nižu. To opet ne možemo nazvati problemom, ali da smeta u dosta situacija, stvarno smeta.
A.M.80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 18:45   #91
Quote:
A.M.80 kaže: Pogledaj post
Automatik se ne kupuje da bi se drkalo po njemu tijekom vožnje
A jebga sad... ako je problem napraviti dva klika lijevim srednjakom onda je vjerojatno puno toga u životu problem mislim, kad već smeta
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 19:27   #92
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
A jebga sad... ako je problem napraviti dva klika lijevim srednjakom onda je vjerojatno puno toga u životu problem mislim, kad već smeta
Trebaš organizirati jednodnevnu vožnju tim starijim tipom DSG-a sa 6 brzina, pa se lijepo provesti rutom koju prolazim svaki dan... Prijeđem dnevno 40 puta preko ležećih, pa ti vidi da li ti se svaki put da vrtiti u glavi da trebaš sam prešaltati dvije brzine.

Uostalom, taj DSG na Jetti i Passatu nije bio sa polugicama na volanu, već je samo na mjenjaču imao +/-.
Pa ajde da vidim kako ćeš prije svakog ležećeg gurnuti ručicu mjenjača u manualni mod i onda ga nakon ležećih vratiti samo u D.

Prešao sam 2 000 000 kilometara sa ručnim mjenjačem, pa nije u pitanju lijenost kod prešaltavanja, već ako kupim automatik onda i očekujem da me služi kako spada.

DSG/S-tronic su najbolji mjenjači koje sam probao, ali na starom modelu me ta sitnica smetala.
A.M.80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 03:43   #93
Quote:
A.M.80 kaže: Pogledaj post
Pročitaj još jednom, pa ćeš uočiti da je Jetta imala 10 tkm, tj. NOVI auto.

Kažem, vozim se 50 kmh u 4. brzini, usporavam pred ležećim policajcima na 30 kmh, nakon prelaska stisnem 2/3 gasa i auto sekundu, dvije ne mrda. I nije to bilo samo na Jetti, već i na Passatu. Oba dva bila su 2.0 TDI sa
6-brzinskim DSG-om. Bili su 2007. godište, s time da je Passat imao 90 tkm.

Nemam razloga izmišljati. Kada se stisne 1/4 gasa, ubrzava normalno, no kod jačeg stiskanja u D modu je mrtav.
ne bi me cudilo da je nekad kasnije bio firmware update za taj model koji to ubrzava...
sper is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 09:58   #94
Quote:
A.M.80 kaže: Pogledaj post
Pročitaj još jednom, pa ćeš uočiti da je Jetta imala 10 tkm, tj. NOVI auto.

Kažem, vozim se 50 kmh u 4. brzini, usporavam pred ležećim policajcima na 30 kmh, nakon prelaska stisnem 2/3 gasa i auto sekundu, dvije ne mrda. I nije to bilo samo na Jetti, već i na Passatu. Oba dva bila su 2.0 TDI sa
6-brzinskim DSG-om. Bili su 2007. godište, s time da je Passat imao 90 tkm.

Nemam razloga izmišljati. Kada se stisne 1/4 gasa, ubrzava normalno, no kod jačeg stiskanja u D modu je mrtav.
To je i kod mene na Škodi, ali mislim da je normalno.
Sa tom četvrtinom gasa ima dovoljno momenta i u višim brzinama da dobiješ lagano ubrzanje i da održavaš vožnju bez kick-downa.

Kad ga stisneš naglo, obično si negdje na 1500-1600 okretaja, osjetiš da izbaci iz brzine, okretaji se krenu penjati i tek na cca 2500 okretaja mjenjač ubacuje u nižu brzinu, tu nastanu taman ta sekunda, dvije.

Mene je to jednom skoro shebalo na rotoru, no samo zato jer sam računao na kick down i iskreno baš sam htio da ga "upotrebim" U 99% vožnje kickdown mi nije ni potreban.
__________________
Geza: Tako kaže geza i geza kaže Istinu!
lesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 10:11   #95
Quote:
A.M.80 kaže: Pogledaj post

Prešao sam 2 000 000 kilometara sa ručnim mjenjačem, pa nije u pitanju lijenost kod prešaltavanja, već ako kupim automatik onda i očekujem da me služi kako spada.

DSG/S-tronic su najbolji mjenjači koje sam probao, ali na starom modelu me ta sitnica smetala.
pa ako ti to smeta onda odvozi jos 2000000 km s rucnim mjenjacem. Ja u autu imam klasican automatik i isto mi se desava kada treba prebaciti 2 brzine na dolje da treba pricekati sek, dvije da se to desi, ali taj problem nisam primjetio kod lezecih policajaca vec najcesce prilikom preticanja, jer stvarno ne znam tko nakon lezecih treba saltat dvije brzine nize da bi krenuo
!!MEDO!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 10:22   #96
Može li se DSG razvaliti? Npr. kreten zaduži službeni auto s DSG-om i svaki dan ga razvaljuje na sve moguće načine... Što bi prvo moglo riknuti na DSG-u i štiti li ga elektronika od svih glupih poteza koji se mogu napraviti tijekom vožnje?
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 10:26   #97
Razvalit se može i željezni krevet .....

Elektronika ga štiti .... ALI ... nema te elektronike koja štiti pred ljudskom glupošću.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 10:32   #98
Quote:
!!MEDO!! kaže: Pogledaj post
pa ako ti to smeta onda odvozi jos 2000000 km s rucnim mjenjacem. Ja u autu imam klasican automatik i isto mi se desava kada treba prebaciti 2 brzine na dolje da treba pricekati sek, dvije da se to desi, ali taj problem nisam primjetio kod lezecih policajaca vec najcesce prilikom preticanja, jer stvarno ne znam tko nakon lezecih treba saltat dvije brzine nize da bi krenuo
Mozda zato sto DSG vozi non stop u visokom stupnju? Vozis se 60 kmh u petoj brzini, usporis, prijedes preko lezecih i ne mozes nastaviti u petoj ubrzavati sa 30 kmh, vec treba tri brzine nize presaltati, a to traje dugo. Eventualno prije lezecih presalta jednu nize, ali onda opet ne mozes u 4.toj nastaviti ubrzavati na 30 kmh.
Novi DSG sa 7 brzina nema toliko znacajan taj los kick down. No ne kuzim sto se neki toliko pjene kada se spomene mana DSG-a u D modu. Taj mod nije niti napravljen za nagla ubrzanja... Za to je zaduzen S mod. Ali da su mogli to malo poboljsati, jesu...
A.M.80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 11:04   #99
Quote:
A.M.80 kaže: Pogledaj post
Mozda zato sto DSG vozi non stop u visokom stupnju? Vozis se 60 kmh u petoj brzini, usporis, prijedes preko lezecih i ne mozes nastaviti u petoj ubrzavati sa 30 kmh, vec treba tri brzine nize presaltati, a to traje dugo. Eventualno prije lezecih presalta jednu nize, ali onda opet ne mozes u 4.toj nastaviti ubrzavati na 30 kmh.
Novi DSG sa 7 brzina nema toliko znacajan taj los kick down. No ne kuzim sto se neki toliko pjene kada se spomene mana DSG-a u D modu. Taj mod nije niti napravljen za nagla ubrzanja... Za to je zaduzen S mod. Ali da su mogli to malo poboljsati, jesu...
Ajde, prosječno inteligentnom sve jasno.
__________________
Bože, čuvaj Hrvatsku, odoh ja u Njemačku!
golfigno is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 13:34   #100
mene je kickdown opcenito razocarao (uljni dsg 6speed u D modu), koji k* mora saltati toliko brzina nize pogotovo na jacim masinama, npr. kruzas 70km/h i opalis pedalu i za koji bog ga on mora prebaciti u drugu (a to bome ne traje kratko, ipak dok on digne okretaje na nekih 5k rpm i jos dok presalta)
bolje bi bilo da ga baci 2-3 nize, ionako ima momenta i u nizim okretajima (2.0 tsi)

edit: p.s. nije to sada neznam koliko dugo, ali lagano zivcira kaj moras paziti da ne opalis gas do kraja
po vasim pricama u sadasnjim verzijama su napravili razliku izmedju kickdowna u D i S modu, sto je pohvalno
__________________
"I have come here to chew bubblegum and kick ass............and I'm all out of bubblegum."
Jaranko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:15.