Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2007., 17:57   #61
Ja sam bez obzira na trudnoću odlučila i dalje ići kod kozmetičarke, to radim godinama pa se tješim da je koža naučena na to. Znam i par cura koje su depilirale do pred porod. Nisam baš neki dlakavko, ali u trudnoći dlake kao da su prestale rasti , mislim nije da se bunim tako da nakon depilacije mjesec dana nemam ni dlačice, a onda se tu i tamo javi koja, svijetla i tanka, ma milina.....
tomka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 18:06   #62
jučer mi se prvi put desilo da mi je bilo teško izdepilirat bikini zonu,pa me uhvatila ljutnja ,znam da će bit sve teže ,ali šta mogu ,a nevolim bit baš dlakava.Muž će mi pomoć šta drugo
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 18:19   #63
Quote:
HiP kaže: Pogledaj post
Ja sam se neki dan izdepilirala kremom po bikini zoni, ustvari SVE sam izdepilirala. Inaće mi je to bilo super i stalno to radim..al ovaj put...koma živa!

Sve me užasno peklo, skinula sam kremu za 2-3 min, peklo me kad sam piškila cijeli dan, a crveno mi je još i sad, čak i na rubovima uz nogu.

I sad nemam pojma kak ću dalje to obavljati, jer vosak i čupkanje ne podnašam, dobila sam neke ljubičaste podljeve kad sam to jednom radila.


i ja sam u početku imala podljeve, ali kako slabi korjen dlake tako se i podljevi smanjuju... zato se ne bi brijala, ako je ikako moguće, velim ako nije nije, ali ako može super.....
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 18:34   #64
nisam trudna ali... malo sam jača, pa isto imam muka...
britvice ne podnosim, dobijem osip i nemogu obuć ništa osim širokih bokserica i široke trenirke, a i onda dobijem prištiće. I NIŠTA NE POMAŽE ( probala sam sve i svašta, ali uvijek dobijem osip)!!!

ja to radim s kremom za depilaciju i djetetu nemre niš biti od tih par minuta kemije, a ono što na kutiji od kreme napišu je zato da bi skinuli odgovornost sa sebe, jer kremu na trudnicama, naravno, ne testiraju...

kozmetičar ne dolazi u obzir, jednom sam povukla depilacijsku traku po nozi i nikad više, skoro sam se u nesvjest od bola srušila. za epilator vrijedi isto.

inače za porod imate pravo odbiti klistir i brijanje, i slobodno dopustite djetetu da prođe kroz prašumu, kak je to oduvijek i bilo. klistir i brijanje su doktori izmislili da bi im bilo ljepše i ugodnije, a isto vrijedi i za ležeći položaj kod poroda...

a za one koje i dobe osip... najbolje rješenje je na debelo namazat čelićevu (pavlovićevu) mast koja je isto najbolja i za osip od pelena kod beba...
__________________
Ayla
Arya
Runa
Tihi-vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 18:59   #65
Lali da ti odgovorim na pitanje zašto se izdepilirati prije odlaska na porod kući...zato što te obriju sa extratupim brijačem koji je stari ko austrougarska...

Ja se inače već godinama čupam tako da su mi dlake slabe i rijetke...čupam se i ljeti i zimi...u trudnoći (sada ) još uvijek mogu, ali kad trbuh naraste ne uspijevam više pa podšišavam, a pred porod me muž sredi...
__________________
Curica ili dečko??? Pitanje je sad!
good girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 20:33   #66
Quote:
tiki-vz kaže: Pogledaj post



inače za porod imate pravo odbiti klistir i brijanje, i slobodno dopustite djetetu da prođe kroz prašumu, kak je to oduvijek i bilo. klistir i brijanje su doktori izmislili da bi im bilo ljepše i ugodnije, a isto vrijedi i za ležeći položaj kod poroda...

znam da je off topic, ali dopustite da objasnim curi da nije problem što doktorima smetaju naše dlake prilikom poroda, nego više smetaju dlake kada treba šivati, pa ti pobjegne dlaka u to zašiveno pa dobiješ kuršlus.....
možeš ti ne dati da te briju i molit se da ne popucaš, no te je stvar izbora
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 21:40   #67
Quote:
good girl kaže: Pogledaj post
Lali da ti odgovorim na pitanje zašto se izdepilirati prije odlaska na porod kući...zato što te obriju sa extratupim brijačem koji je stari ko austrougarska...
bome si me prosvijetlila!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 22:13   #68
http://www.tportal.hr/lifestyle/obitelj/fset.html
Evo jedan članak o depilaciji u trudnoći, ja se osobno depiliram voskom (noge) a ljeti idem u salon da mi kozmetičarka sve rješi i za to su mi potrebne pripreme jer me užasno boli.
Sad u trudnoći se depiliram jednom mjesečno žiletom prije pregleda jer mi je neugodno raskrečiti se pred ginekologom a da sam dolje sva zapuštena, a depilirala bi se tako i tako. Ljuta sam zato što će mi se dlake proširiti zbog brijanja ali mi se neda patit u salonu barem ne sad. Ozbiljno razmišljam o depilaciji laserom nakon trudnoće. E vražje dlake i ko ih je izmislio
__________________
... majke drže ruke svoje djece na trenutak, a njihova srca zauvijek....
sdbelanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 22:21   #69
Quote:
mijaja kaže: Pogledaj post
znam da je off topic, ali dopustite da objasnim curi da nije problem što doktorima smetaju naše dlake prilikom poroda, nego više smetaju dlake kada treba šivati, pa ti pobjegne dlaka u to zašiveno pa dobiješ kuršlus.....
možeš ti ne dati da te briju i molit se da ne popucaš, no te je stvar izbora

hmm. a ja bas cula da je bolje ne brijati se(prije poroda) radi ranica i mogucih infekcija. u austriji nigdje ne briju. ni pod razno. ja sam dosla uredno podsisana , i sili su me i nije bilo nikakvih problema. jer obicno gdje se rez pravi, znaci od otvora prema dole ili u stranu , ne rastu dlake.
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 22:37   #70
Quote:
al1972 kaže: Pogledaj post
hmm. a ja bas cula da je bolje ne brijati se(prije poroda) radi ranica i mogucih infekcija. u austriji nigdje ne briju. ni pod razno. ja sam dosla uredno podsisana , i sili su me i nije bilo nikakvih problema. jer obicno gdje se rez pravi, znaci od otvora prema dole ili u stranu , ne rastu dlake.
nama ovako objasnili na tečaju....
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 22:47   #71
Quote:
mijaja kaže: Pogledaj post
nama ovako objasnili na tečaju....
vjerujem ti. ali eto kazem ti na oba poroda nisam bila brijana, oba put sivana, prvi put vise, i nikakav problem nisu bile dlake. tu gdje mi je rez, ne rastu dlake. isto tako nisu me ni klistirali. u jako malo bolnica to rade (klistir mislim), a niti u jednoj ne briju. tecaj za trudnice je dobra stvar, ali ne treba bas slijepo vjerovati sve sto govore
jedini savjet koji vam ja mogu dati je da prilikom trudova i to onih opasnih i zescih, opustite zdjelicu koliko mozete. znaci nemoj te se grciti vec cak lagano ,lagano pritiscite kao da piskite (naravno ne smijete tiskati) vec samo lagani pritisak kao prilikom mokrenja. taj savjet mi je dala jedna babica i zlata je vrijedio. prvo sto sam se mnogo brze otvarala, jer je zdjelica opustena a ne zgrcena, i drugo sto su bolovi bili odmah malo podosljiviji. ovo je malo offtopic sorry.sa srecom svima.
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 22:51   #72
Noge depiliram,a bikini zonu i cijelu drugaricu micu brijem...no to mi je sada fakat nemoguća misija i dan prije nego idem kod ginekologa sam već sva luda i živčana jer znam šta me čeka..užasno mi trbuh smeta,niš ne vidim i počne me jako boliti glava i vrat od tolikog naprezanja...ali mora se...ja nekako volim otići tako "uredna" kod ginekologa...
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 22:55   #73
Quote:
al1972 kaže: Pogledaj post
vjerujem ti. ali eto kazem ti na oba poroda nisam bila brijana, oba put sivana, prvi put vise, i nikakav problem nisu bile dlake. tu gdje mi je rez, ne rastu dlake. isto tako nisu me ni klistirali. u jako malo bolnica to rade (klistir mislim), a niti u jednoj ne briju. tecaj za trudnice je dobra stvar, ali ne treba bas slijepo vjerovati sve sto govore
jedini savjet koji vam ja mogu dati je da prilikom trudova i to onih opasnih i zescih, opustite zdjelicu koliko mozete. znaci nemoj te se grciti vec cak lagano ,lagano pritiscite kao da piskite (naravno ne smijete tiskati) vec samo lagani pritisak kao prilikom mokrenja. taj savjet mi je dala jedna babica i zlata je vrijedio. prvo sto sam se mnogo brze otvarala, jer je zdjelica opustena a ne zgrcena, i drugo sto su bolovi bili odmah malo podosljiviji. ovo je malo offtopic sorry.sa srecom svima.
kako da to izvedem,jel mogu vježbati... bojim se da od panike neću ništa znati ni moći???
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 22:57   #74
obavezno to obavite doma,ja jesam na svu sreću.cimerica nije i češkala se poslije ko luda.
milkica is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 23:09   #75
Quote:
mijaja kaže: Pogledaj post
kako da to izvedem,jel mogu vježbati... bojim se da od panike neću ništa znati ni moći???
nikakvo ti vjezbanje nije potrebno. prva reakcija je kad pocne trud da se zene zgrce, odnosno kao da zadrzavaju mokracu. joj tesko mi je objasniti, ali sigurno znas kako treba stisnuti da se zadrzi mokraca. (posije ces tako raditi keglove vjezbe).e treba upravo suprotno raditi, znaci da pritisces kao da mokris, ali skroz lagano, (ne kao kad hoces da krenes da piskis, vec kao kad vec piskis -ovaj moj opis postaje smjesan)
prilikom drugog poroda imala sam trudove od samog pocetka na dvije minute, pa na kraju svakih 30 sekundi. rodila za dva sata. ali dva zestoka sata. i tamo nekad nakon sat vremena previjanja, sjetih se tog savjeta i odlucih da to sprovedem. lagano sam se setkala i cim krene trud, automatski lagani pritisak prema dole. pitaj na tecaju neku babicu sta ona kaze za to.meni ovdje babica preporucila, i stvarno je pomoglo.
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 23:15   #76
Quote:
al1972 kaže: Pogledaj post
nikakvo ti vjezbanje nije potrebno. prva reakcija je kad pocne trud da se zene zgrce, odnosno kao da zadrzavaju mokracu. joj tesko mi je objasniti, ali sigurno znas kako treba stisnuti da se zadrzi mokraca. (posije ces tako raditi keglove vjezbe).e treba upravo suprotno raditi, znaci da pritisces kao da mokris, ali skroz lagano, (ne kao kad hoces da krenes da piskis, vec kao kad vec piskis -ovaj moj opis postaje smjesan)
prilikom drugog poroda imala sam trudove od samog pocetka na dvije minute, pa na kraju svakih 30 sekundi. rodila za dva sata. ali dva zestoka sata. i tamo nekad nakon sat vremena previjanja, sjetih se tog savjeta i odlucih da to sprovedem. lagano sam se setkala i cim krene trud, automatski lagani pritisak prema dole. pitaj na tecaju neku babicu sta ona kaze za to.meni ovdje babica preporucila, i stvarno je pomoglo.
čini mi se da sam skužila još samo da to provedem u djelo....
hvala puno!!!!
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 23:29   #77
nema na cemu. sve najbolje
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 00:47   #78
Quote:
al1972 kaže: Pogledaj post
hmm. a ja bas cula da je bolje ne brijati se(prije poroda) radi ranica i mogucih infekcija. u austriji nigdje ne briju. ni pod razno. ja sam dosla uredno podsisana , i sili su me i nije bilo nikakvih problema. jer obicno gdje se rez pravi, znaci od otvora prema dole ili u stranu , ne rastu dlake.
N emozes reci da ne briju svugdje u Austriji jer u nekim bolnicama briju, a ovo za dlake, pa nemoj biz ziher jer ja poznam cure koje imaju dlake od pupka pa do trtice tj. da ne kazem da im se ni cuca ni cmar ne vide od prasume
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 02:10   #79
slazem se sa wedd. jer su moju kumu prije 7 godina brijali,i to u trecem u rudolfstift. A sad vjerujem da jos vise vode racuna o tome, mada mozda u nekim bolnicama to ne rade.. Ili jednostavno zavisi od osobe do osobe.. ali ja znam da je meni sve teze i teze se depilirati jer od trbuha ne vidim nista pa pucam na nevidjeno
marci is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 05:40   #80
Quote:
milkica kaže: Pogledaj post
obavezno to obavite doma,ja jesam na svu sreću.cimerica nije i češkala se poslije ko luda.
Jeste, u potpunosti se slazem.....Jest da je malo teze to izvest zbog velikog stomaka, ali zasto nam sluze muzevi ?
Markova mama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:12.